Castle na zabití

Ukázka z filmu 4
Krimi / Komedie / Drama / Mysteriózní
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Barry Schindel (povídka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (více)

Série(8) / Epizody(173)

mishule90

Rick Castle je šarmantní spisovatel detektivek, který srší vtipem, spolupracuje s policajtkou Kate Beckettovou jako poradce při řešení případů. Ona se opírá spíše o logické řešní a on "věří" v duchy či jiné nadpřirozené bytosti. Skoro vždy jeho teorie pomohou dopadnout a usvědčit vraha. Jak už to bývá začne to mezi hlavními hrdiny po čase jiskřit, což není na škodu. Seriál je také výborně protkaný hláškami z různých filmů a seriálů. Dávám 100%. ()

Vocoun

Fíha, tohle jsem nečekal. Na seriál jsem se začal dívat v době, kdy už kriminálek byla plná televize a i dost podobné žena/muž (Mentalista, Bones) partnerství. Šel jsem do toho vlastně jek kvůli Nathanovi a přiznám se, že prvních pár dílů mě kromě slušných vtípků a pár zajímavých vražd moc nenadchlo. Ale postupně jsem si to prostě těžce oblíbil. Chemie hlavní dvojice je místy až neuvěřitelná a je dost dobře, že scénáristé je drželi od sebe dost dlouho. Velmi zajímavé a vtipné doplnění jsou také Javi a Ryan, s Castlem tvoří skvělou a místy velmi vtipnou trojku. S dalšími a dalšími řadami se samozřejmě vytrací originalita, vrahové jsou předvídatelní, místy i hlavní dějová linie a některé díly už jsou vážně na pováženou, ale vyjma 7. sezony je to pořád naprůměrný seriál. Jak bylo řečeno, co ho pro mě dělá speciální je Nathan a celkové fungování všech postav ve vzájemné interakci. Jen to nepřepálit a raději ukončit teď, než aby se to pokazilo jako tolik seriálů. 5* 85% ()

Felisr

Vlastně jsem to objevila docela pozdě, až letos...a za pár dnů nahltala přes 4 řady. Ve třetině páté jsem si dala pauzu, bylo pár slabších dílů, ale dvojdíl zase spravil chuť, tak (už volněji) pokračujeme. Manžel sice dělá, že nekouká, ale směje se, takže dobrý ;-) Sice už to tady z většiny bylo, ať už v Mentalistovi nebo kdysi dááávno v Dempsey a Makepeace, ale i tak pobaví. Update: Ten dabing Beckettové od 6. řady je děs, hrůza a katastrofa! ()

minima

Po několika sériích jsem si říkala, že asi už nemůžou přijít s ničím novým a zajímavým, ale jim se stále daří mě překvapovat a hlavně bavit... Ano, občas mi to přijde přitažené za vlasy, neuvěřitelné, jindy zase předvídatelné. Nicméně ty postavy kolem tomu tak hrozně moc dávají. A taky herci, dělají to všechno tak nějak osobnější. Tím to vlastně pozvedávají nad obyčejnou kriminálku, kterážto část je ta méně zajímavá (kromě případů, které se nějak týkají přímo postav, plus výjimky). A mě to vážně baví. 9/10 ()

walkingdead

Nadějný začátek, výborný rozjezd, slušný střed a... slabé poslední 2 série, kdy už tvůrci vařili z vody. Původní 4 hvězdy byly uděleny po zaokrouhlení dolů, teď už je to po zaokrouhlení nahoru (a s dost odřenýma ušima). ()

Ajka1

V prvních sériích se jednalo z mé strany o naprostou srdeční záležitost. Milovala jsem hašteření všech hlavních i vedlejších postav, humor a přiměřené skeče. Přibližně kolem čtvrté série se ale něco změnilo a dříve výborný seriál se začal zvrhávat v přehnanou (pitomou) komediální soap operu bez konce. Castle měl skončit o mnoho let dřív a hlavní postavy měly dostat svůj happy-ending. Za tím si do dneška stojím a nikdo mě nepřesvědčí o opaku. Tak žalostný úpadek kvality bylo bolestné sledovat a přiznávám, sama jsem to nevydržela. Bylo to prostě moc. Hodnotím cca. do čtvrté série. Seriály by zkrátka neměly překračovat dobu expirace. ()

jprmusic

Od páté série: Oplácanej Fillon je tu dost do počtu, ale Stana je prostě ůžasná - ale docela fajn příběh a zajímavý story - bohužel každou sérií frčî seriál hodně strmě do sraček - v sérii 8 je už Fillon opravdu neskutečně trapnej a je to doslova nekoukatelný - je vidět, že si to produkoval tak nějak pro sebe - no a úroveň té série plně vypovídá o jeho schopnostech - jak hereckejch, tak producentskejch Po shlédnutí úplně prvního dílu: Castle je strašný hovado, Fillon bídnej herec a Stana musela trpět jak zvíře - na rozdíl od druhé poloviny seriálu tu alespoň Fillon nevypadá jak karikatura sama sebe - mimochodem jak někdo může napsat, že je Fillon šarmantní ..... boha jeho ..... ()

Mykhaluu

Guilty pleasure jak má být! Místy megavtipné, místy absurdní. Seriály jsou vůbec zláštní věc. Tady natahování a oddalování bylo potřeba, neboť, když se uvolnily napjaté vztahové struny, tak se jim zapletly a skončili jsme v šesté sérii... No, ale o záhadě smrti matky Kate jsme se dozvěděli snad vše, tak stačilo. ()

IZFNP

V druhej polovici prvej série som začala byť trochu rozpačitá, ale druhá séria to vrátila späť do normálu- teda do plného hodnotenia. V žánre ide o jeden z pár seriálov, ktoré ma skutočne bavia- či už postavami (priama, sympatický agentka vs šarmantný, arogantný hláškar), obsadením (Fillion a Katic nemajú chybu), jednotlivými dielmi (toľko 'klišoidnej' originality v momentálnych kriminálkach aby človek hľadal s lupou), atmosférou i chémiou medzi postavami. Diely prebiehajú síce podľa rovnakého vzroca, ale okoreňuje to vývoj, s akým sa menia vzťahy medzi postavami a akým ich spoznávame bližšie. Až ma to prestane baviť, hodnotenie znížim. Ale zatiaľ takto :D ()

Jarlaxle

Tak je pravda, že (poslední dobou) začínají být některé díly trochu slabší. Ale to se tak trochu dalo čekat. Nicméně role Castla padne Nathanu Fillionovi jak ulitá. A po všech těch CSI a dalších seriálech je tenhle aspoň vtipný, občas i tajemný nebo napínavý. I když seriál nepřináší nic superoriginálního, stojí za vidění. Jen mi někdy přijde, že jsou díly až zbytečně dlouhé. Každopádně za postavu Castla 5* ()

warpcore

Nejde ani tak o vyšetrovanie vrážd, to už je v každej TV Show z touto problematikou tak predvídateľné, že to považujem len za vatu na vyplnenie hluchých miest. Skvelý Nathan Fillion a Stana Katic však robia z tohto seriálu jeden veľmi podarený celok, na ktorý sa určite oplatí pozerať. Ak si máte vybrať zo všetkých tých NCIS a CSI, zvoľte si Castle. Pri takom obrovskom množstve nudných seriálových nepodarkov z prostredia detektívov a ich práce, pôsobí tento počin veľmi čerstvým a neohraným dojmom. Možno je to tým humorom, ktorý je príjemne vkusný a vy sa budete na konci každej časti usmievať. A to už priatelia, v dnešnej dobe nie je málo. ()

Salgafo

Spisovatel a sexy detektivka?Jde to dohromady? ANO. Castle je seriál který mě doslova vtáhl do víru dění.Stačili první minuty pilotu a rázem jsem se stal fanouškem Ricka a Kate To popichování mezi hlavními hrdiny nemá chybu..Dává to seriálu to co je odlišuje od ostatních..:))Ale není to jen o tom. Je to jak stará detektivka jak z pera A.Christie...žádná hi tech vybavení..žádné spektometr..žádný lasery,atd..Stará policejní intuici. Už ted se nemůžu dočkat 4 řady. Po NCIS má oblíbená kriminálka.. ()