Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

Legas

Winter Soldier obsahuje víc vnořených, znovuzrozených, zrušených, vedlejších a nových organizací než všechny Clancyho knihy dohromady. Ostatně především jeho první polovina evokuje hru na špionážní thriller s poskakujícími a mlátícími se gumovými medvídky. Aby taky ne, když ji táhne Robert Redford (bravo, myslel jsem si, že bude mít jen štěk). Nicméně o překvapení a napětí tu není nouze. Film obsahuje kus nostalgie k prvnímu dílu, až takovou návaznost na Avengers, že se ptáte, jestli ostatní členové filmu mají dovolenou, že se nestavili sestřelit pár nepřátel, prvotřídní gymnastické kousky a hodně kontaktní souboje jeden na jednoho a všechno je to krásně dynamické. Jenom nad tím vším raději moc nepřemýšlet. Ale kdo by to chtěl, vždyť je to komiks. Bohužel, i bohudík. ()

IQ Tiqe

Tak trochu Avengers 1.5. Asi už jsem marvelovkama zhýčkanej, protože i když to bylo dobrý (lepší než Thor 2), možná jsem čekal ještě o chlup víc. Potěšila menší rolička Emily VanCamp, která se nemusela držet tak zpátky jako v Revenge. Potěšil Stan Lee, Nataša i hlášky. Nevím, co jsem čekal navíc, možná nějaký cameo překvápko. Bylo to takový pohodový akční dobrodružství. # Oprava – po zkouknutí doma se mi to plnohodnotně líbilo, takže žádný strach :). # [kino] # příběh **** | hudba *** | humor * | akce ***** | napětí * | pustil bych si znovu **** ()

Sonnery

Kapitán Amerika je tu míň teplej než v prvním dílu. A to si samo o sobě zaslouží obrovský uznání. Dávám 4 * za každý procento gay menšiny. ()

HoneyBunny

Marvel reaguje na stále probíhající aféru okolo špízlování NSA? Na tak za mě palec nahoru, alespoň někdo se k tomu, co prasárny NSA znamenají pro koncept demokracie a svobody, postavil čelem. Zní to, že Cap ubral na zábavnosti? Ale kdepak. Winter Soldier se ubírá zase trochu jiným směrem než předchozí filmy od Marvelu. Místo bohů blesku z jiné planety nebo retra ze 40. let tu máme špionážní film, který stojí na postavách. Trio Cap-Black Widow-Nick Fury tu září, osobně mě hodně potěšilo, jak moc se vyvinula postava Nataši. Co trochu kazí dojem, to jsou záporáci. Samotný Winter Soldier není moc děsivý, Redforda jeho role zase očividně moc nebavila. Alespoň že to jistí bububu koncept roztahovačné Hydry. Slušných 70 %. ()

Carol Pifková

V prvom rade ďakujem, že v kine nás bolo tak málo, pretože všetci chceli ísť na poondiate 3D, ktoré podľa mňa bolo úplne zbytočné a nepotrebné, pretože okrem toho jeho lietajúceho štítu ako, no, nič moc. Dokonca som tam natrafila na ženskú, ktorá tam plakala pri tej akože dojímavej scéne. Mne osobne prišla dosť trápna, ale čo už keď sa tí dvaja majú/mali tak radi. Teploškovia. Ale som rada, že nie som jediná na svete čo je ufňukánek. Okay ideme k filmu rovno, lebo nemám žiadne poburujúce zážitky z kina. Po tej nehorázne nezaujímavej jednotke som teda nič výnimočné nečakala. Ale to bol len taktický odžub aby som potom nebola príliš sklamaná i keď hodnotenia boli dobré. Síce som nevychádzala z kina s mojim typickým wow efektom ako napr. po Avengers, no ale tie "fajty" boli neuveriteľné fajnové. Ďalšia vec. Winter soldier. Ten vyzeral tak božsky (pokiaľ si nedal dole masku), že normálne som bola sklamaná, že dostal tak málo priestoru. Občas sa to snažilo byť vtipné, občas im to vyšlo a občas mi to prišlo tak trošku trápne. A tie scény, keď sú chlap a žena na úteku a zrazu jeden povie pobozkaj ma. Keby mám popcorn tak ho hodím na plátno aj s tým kýblom v čom mi ho dávajú. Síce potom by ma určite priateľ poslal ho pozbierať. Takže by som ho aj tak nehodila. Ale rozhodne dvojka so mnou pohla viac ako tá nešťastná jednotka. Som sa aj potešila, že aký pekný outfit mu dali a potom tam aj tak pobehoval v tých hnusných gay legínach. A najsamlepšie by bolo, keby radšej žiadnu masku nemá vyzerá ako dáky teploško z maškarného ale dobre nevadí takéto detaily rada oželiem. Bolo to super ale nie na plný počet, pretože z kina som odchádzala s pocitom, že bolo to super, nie ty kokos bolo to popiči ty kokos a potom možno ešte tak 10x by som povedala bolo to fajnové ty kokos. ()

Anderton

CA:WS je výborný špionážny triler. Niečo ako bourneovská trilógia. Nikto nikomu nemôže veriť a tak podobne. Lenže bohvie prečo tu poskakuje do toho stále nejaký Kapitán Amerika a prevádza legolasovské kúsky, napríklad pri eliminácii nejakého bombardéra. Akcia niekedy pôsobí rozprávkovo, potom sa snaží vyzerať hyperrealisticky, ale stále nikto nie je schopný super zbraňami trafiť hrdinov. Záverečná polhodina je vizuálne zameniteľná s ľubovoľným scifi/komiksom dnešných CGI čias a preto nudí. Scenár má síce jasnú bondovskú os do záverečného odpočítavania, ale zaujme napríklad tým, že všetko sa deje v jednej organizácii. Ale chápem, že inak sa to nakrútiť nedalo (cieľovka musia byť stredoškoláci) a z komiksoviek je tento film špička. ()

Frajer42

Přiznám se, že Kapitána Ameriku moc v lásce nemám a ze všech Avengerů ho považuji za toho nejzbytečnějšího a klidně bych se bez něj obešel. Ve srovnání s ostatními hrdiny umí pěkné hovno a liší se od nich jen tím, že chce neustále zlepšovat svět. Docela mi vadí i herec, který má tu smůlu ho hrát. První díl mě absolutně neoslovil. Pokračování je z mého pohledu o mnoho lepší. V podstatě je to samá honička a souboje, takže se jedná o zpracování komiksu podle mého gusta. Na to, že je Captain America patriotisticky založený kokot už jsem si zvykl, takže jsem se mohl více soustředit na zbytek a ten zbytek je vážně cool. Akce je výborná. Efekty jsou výborné. A hlavně je všeho hodně. Tím hodně samozřejmě nemyslím, že je to srovnatelné s Avengers, ten film je z mého pohledu kvalitativně jinde, ale je toho vážně dostatek. Záporák ujde. Příběh je taková akční klasika, aneb nikomu nevěř, ve čtyřech zachráníme svět. Před zhlédnutím jsem byl chytřejší, než v případě prvního dílu. Věděl jsem co a koho čekat a moc jsem nečekal od filmu samotného. Rád jsem se nechal mile překvapit. S čistým svědomím mohu tento snímek prohlásit za vysoce koukatelnou komiksovou akční jízdu, tedy takovou, u které je vhodné nemyslet a jen se nechat unášet na vlnách výbuchů. To znamená, že je film nestravitelný pro tu část něžného pohlaví, která je opravdu něžná. ()

Dzeyna

Musím uznat, že je to vážně skvěle ztvárněné, jak se od Marvelu dalo očekávat. Nejvíce bych chtěla vyzdvihnout Scarlett, jelikož ta mě tam bavila ze všech nejvíce; byla vtipná, sexy a chytrá. Děj je výborný a zápletka taktéž. Všichni předvedli skvělé výkony. Jediné, co bych vytkla je délka, jelikož je tam pár opravdu zbytečných scén a taky málo vtipných scén. Ale i přes to, nadprůměrná podívaná. ()

boshke

Co řici k novému Kapitánovi... Možná to způsobuje moje fascinace zápornými postavami, ale stále až na výjimky platí "film může být jen tak dobrý, jak dobrý je jeho záporák". A to mně přijde jako největší kámen úrazu marvelovského vesmíru. Minimálně co se filmových přírůstků posledních několika let týče. Winter Soldier, jako postava, budil svým nástupem dojem, že by tento zásadní nedostatek mohl konečně vyvážit, ale, bohužel, podobně jako například Mandarin nebo Mickey Rourke, nedostal k tomu dostatečný prostor a navíc poměrně záhy zahazuje svou masku a ukazuje nám svou pitomoučkou tvářičku pod ní. Ve finále a s patřičným odstupem tedy nový Kapitán nepřináší nic nového, nezanechává žádnou emoci a zařazuje se do šedi ostatních marvelovských filmů. Ač tedy přes zoufalou slabotu snímků druhé fáze Avengers, tedy IM3 a T2, jasně vede... 50% ()

Kothy

Nový Kapitán mě naprosto odrovnal! Prostě nemám slov. Takovou nálož jsem opravdu nečekal. Už dlouho jsem neviděl takhle komplexní zradu a příběh s tak hlubokou myšlenkou. Pro mě je to zatím nejlepší marvelovka. Ani jsem nevěřil v takovou provázanost s minulým dílem. Režiséři se opravdu vytáhli. Ani to na mě moc nepůsobilo jako komix. Spíš jako nějaký špiónský film ze 70. let. Úplně to změnilo můj pohled na Marvel. Ale teď už konkrétně. Útok na Nicka Furyho je naprosto perfektně udělaný. Kapitán si projde docela těžkým obdobím. Falcon se mi hodně líbil. Byl opravdu skvělý. Scarlett Johansson byla jako Black Widow úžasná jako vždy. Dobré bylo i napětí mezi ní a Kapitánem. :) Potěšila mě i přítomnost Cobie Smulders jako Marie Hill a Peggy Carter. ;) Spoiler: Robert Redford byl jako Alexander Pierce jasný záporák už od začátku. Winter Soldier byl taky dobře zpracovaný. Stan Lee si tradičně nemohl odpustit svůj štěk. A na konci nás Scarlet Witch a Quicksilver hezky navnadili na nové Avengery. "Ale ne. Tak za tohle mě vyrazí." :D ()

swamp

První letošní blockbuster, u kterého jsem se řádně bavil. A to jsem mu příliš šancí nedával. Nutno uznat, že marvelovský svět se začíná výrazně roztahovat a proplétat - a ono to funguje! :) ()

DwayneJohnson

Vůbec jsem netušil, jak mě tenhle film nakonec chytne. Ukázky byly takové nic neříkající, a když jsem viděl „Capitana“ v Avengers, takřka jsem ho ani nezaregistroval. Asi to bylo tím, že tam těch hrdinů bylo až moc, a to pak aby se jeden soustředil. Tohle je však úplně jiná káva. Jakmile jsem uviděl Chrisův pronikavý pohled a první seznamovací akci, hned jsem věděl, že začíná přihořívat a na konci z toho byl opravdu velmi slušný, pětkový požár. S výbornou, rychlou akcí, s velmi cool S. L. Jacksonem a hlavně s Redfordem v roli záporáka. Ať se snažím, co to dá, nepamatuju si nějaký film, kde by hrál takhle zápornou roli. Už bylo na čase, Roberte, ne, že ne! ()

sarkas21

Captain America: Návrat prvního Avengera je pro mě jedním z nejlepších "komiksáků" od Marvellu. Na plátno se nám vrací biotechnicky zdokonalený Captain Amerika, aby zabránil definitivnímu pokusu o puč, který chystá převlečená Hydra. Je zde spousta akce, která není nikterak přehnaná a hned několik zajímavých zvratů v ději. CA není u nás moc známí komiks a proto je pro mnoho lidí celkem nečitelný, ale pokud si ho pustíte pod kůži, tak vás dostane. ()

Geralt z Rivie

Potitulková scéna 1 - Hydra má Lokiho žezlo. První představení Quicksilvera a Scarlet Witch. Potitulková scéna 2 - Bucky si začíná vzpomínat na minulost. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Další z řady "Marvelovek" a druhý díl chlapce v pitkáčích s nezvykle osvaleným gólmanem Petrem 'bez helmy ani kopanec' Čechem v hlavní roli. Když skončil boj s těmi zlými okolo, je třeba se teď v dalším pokračování Kapitána Ameriky vypořádat s těmi zlými uvnitř. Nezvykle předvídatelná zápletka s neuvěřitelně předvídatelnými zvraty je prošpikována tupými replikami, rádoby vtipnými hláškami, chvástavými výstřiky testosteronu přímo do kamery, kterou s velkou pravděpodobností po dobu natáčení držel v prackách důchodce v posledním stádiu Parkinsonovy choroby, neskutečně nesmyslnými scénami, hloupými dialogy, ošklivými herci a přemírou patetického a přehrávaného dramatu. Chápu, že tenhle chlapík je vlastně ztělesněním toho, jak Amerika sama sebe vidí, ale trocha solidního nadhledu a ironie by se hodila. Opět tu máme ty nechvalně známé srdceryvné proslovy, při kterých se každému vlastenci pne hruď a nejedno srdce zaplesá. Míra akce naprosto vymazala smysluplný děj, a kdyby film nenatáhli do 136 minut, asi by tam na dialogy ani nebyl čas. Když vynechám to všechno a pár scén z kategorie "notoužsiděláteprdel", odmyslím si toporného Evanse, pak je to vcelku zábavná komedie s prvky sci-fi a high-tech. Ve 3D rozhodně nedoporučuji, protože rozklíčovat jednotlivé scény v kombinaci s již zmíněným výkonem kameramana, je takřka nemožné a z mnoha bojových scén se stane jen kus pizzy, vržené na promítací plátno. Když jsem vyšel z kina, ještě to šlo, ale když jsem si to celé nechal rozležet v hlavě a počkal jsem na druhý den, abych se tu grafomansky vyřádil, pozitivní dojmy z filmu již vyprchaly a zůstala jen negativa. Sečteno, podtrženo - na Iron Mana to rozhodně nemá, ten pro mne zůstane nejpovedenějším dílem posledních let a pochybuji, že bude v blízké budoucnosti překonán nějakým troubou se štítem. 45% ()

predators

Captaina Ameriku obdivuju pro jeho smysl pro humor a to, že jde o celkem normálního týpka...jen je o něco silnější, než ostatní. Viděno 2x a i podruhé jsem v některých momentech usínal. Je to tak nějak nezajímavě natočené a až na toho kámoše záporáka nepřináší nic nového. 2020...jo, je to dost dobré...80% ()

Eawy

Na moje prekvapenie oveľa príjemnejšie stretnutie s najnepríjemnejším Marvelovským hrdinom. Stále mi jeho "neochvejná" ochota zachrániť svet, príde silená, ale v tomto filme bola zatienená inými problémami. Preto som si ho z veľkej časti poriadne užila. Od Avengerov vidno, že sa začali ku kapitánovi správať troška inak a zmenili niektoré jeho aspekty, pre ktoré by som mu najradšej ukradla ten jeho štít. V celku som sa dobre pobavila. Na marvelovku, určite jedna z tých lepších. 70% ()

nash.

Pokud prvním filmem dýchal Steve Rogers svým kolegům Avengerům na záda, tentokrát už to neplatí a dvojky Thora, Hulka i Tonyho Starka mohou jen tiše závidět. Nový Kapitán Amerika je překvapivě drsná, temná, místy až tísnivě depresivní, přesto současně stále navýsost zábavná akční jízda. Nabitá skvělými momenty v nadupané velkolepé akci (u které fanda blahem vrní), dokonale zasazené do temného politického thrilleru postaveného na plánech ukrytých v plánech. Výborné jsou také dialogy, které tvoří důležitou součást příběhu a přitom ani na okamžik nezdržují akci. Nechybí hlášky a samozřejmě ani Stan Lee a jeho další vpravdě geniální cameo. Pokud byla jednička staromilským retrem v pojetí i vzhledu, dvojka tohle všechno odhodila a vrhla se do temnot současného světa, zbaveného důvěry v kohokoli a cokoli. Scénář skvěle rozehrává zápletku, ve které dokonce i Steve se svými ideály jako by dospěl, což kupodivu neznamená, že by byl méně dušínovský. Scénář uhání kupředu jako splašený kůň, přesto režisérské duo drží otěže pevně v rukou a řídí vše s nečekanou jistotou. Pokud mám nějakou výtku je to zbytečné 3D. Takže rada zní, zkuste raději 2D. ()

PetrPan

S klidným srdcem mentálně slabšího skorogeronta pálím pět, protože tenhle kapitán Emerika mi dokonale sedl do noty. A vzhledem k tomu, že jsem vybaven dokonalým hudebním hluchem, neumím zpívat a samosebou ani na nic hrát ( snad jen nervy někdy dokážu hezky rozeznít, zejména na nervus pudendus umím zahrát velmi dlouhé a lahodné skladby) mohu směle prohlásit druhého kapitána za skvělý film a ani se nezardít, a to i přes obrovský kopec předvídatelnosti. Chtěl jsem přepálenou akci a přesně tu jsem dostal, spokojenost a o dost větší než u jedničky, jen tak dál, keptne. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018