Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

tyrs26

S první sanitkou se tento seriál opravdu rovnat nemuže. V seriálu je spousta chyb ať už se jedná o to, že se pan Hanzlík vrátil z Afriky bílý jako stěna nebo přejezdy sanitek naprosto nesmyslně po Praze. Nicméně je seriál zajímavý a zahrál si v něm kamarád (řidič sanitky), který už bohužel není mezi námi. Celkově je seriál pro obyčejného diváka určitě zajímavý a dobrý, ale pokud víte, jak to u záchranky chodí, tak je to zase a jen pouze seriál. ()

Tristesse

Síla českého seriálu by neměla být v akčních scénách (těm zahraničním stejně konkurovat nemůže), ale především v příběhu a smysluplných dialozích. V Sanitce 2 jsem ale marně hledala první i druhé. Zajímavé scény by se daly počítat v minutách, tematicky se vykrádal původní seriál, herecké výkony bídné. Nejhorší snad byla D. Veškrnová Havlová, která jakoby během své životní epochy první dámy, zcela pozbyla schopnost hrát. ()

mrsin

Filip Renč si vzal příliš velké sousto a vytvořil takovou lepší Ordinaci či Cesty domů. Bohužel za to musí platit koncesionáři. 35 % ()

tucnakova

S renčem víš co bude vždycky nejpozdějc pět minut před tím, než se to stane ... a podobný citový unfair vydíračky, jako ve čtvrtym díle začátek ve stylu jeho besip reklam, který jsem prodělala během svýho jednoho těhotenství (a dodnes vzpomínám), u něj taky už nepřekvapí ... debil. A koho potrestat za ty remixy ? A srstka je vostrej herec ! A lábus s majákem na hlavě jakbysmet ! "A čas, to nejcenější, co člověk má ...," je v prdeli ... A připadám si taková nějaká znásilněná, či co. ()

rytir1 odpad!

Panebože no to si ta Česká televize už snad s těmi seriály dělá prdel ne? Furt plno keců jak nemá nové dobré Dietlovské scénáristy a když je mít může, vykope je za svoje bratříčkovský všechny ty hejna hubačů a otčenášů. Kristepane kterýho idiota napadne točit pokračování legendárního seriálu jen z nostalgie a kopírovat původní scény? (Vašut - Srstka apod. ) A co vše se dá nabourat mimo zase autobusu s pacienty s bolestma noh by vám vážená televize stačilo se poradit s hochama z Kobry 11 :-DDD. Hudba úvodní znělky zprasená doslova, pokus o kopii pana Haničince jakbysmet. První díl běžel třicet minut a já měl pocit, že místo akce u záchranky koukám na telenovelu Simonky a Marečka. Což se postupně přeneslo na jiné postavy a člověk má chvílemi pocit, že sleduje pokus o Medicopter, ale provedený jako Cesty domů v růžové zahradě. Sanitka je v tomto úplně stejná jako jiný nepovedený seriál Hasiči. Také scéna, kterou seriál měl začít a mohl skvěle odstartovat padá až po půl hodině sledování, zatímco počátek vás natolik znudí, že více hvězd přidáte snad už jen postupným lepšením se dílů. Ale dál než na dvě to bohužel dotáhnout nejde. A stejně jako jiný seriál, Poslední sezona, zničená tolika vedlejšími dějovými linkami od základního prostředí až to bolí u srdce. Snad jen výkony jako u pánů Vašuta, Javorského nebo Jirky Dvořáka stojí za koukání. Ale proč se to dává točit takovým renčům, když máme toliko lepších i talentovaných režisérů, nepochopím. Trapnost jeho kamerových pokusů prolínání a zoomy byla dovršena počtem sexuálních a krvavých scén, které jen dokazují, že v dnešní době se naši režiséři nedokážou bez nich ve filmu obejít pokud chtějí sledovanost. Čím to ale že tehdy to šlo? O tom kde vzal některé postavy a naopak kam dal minulost jiných, škoda slov. Holt kapříci vládnou i filmu. Jednička byla legendou, dvojka skončí v popelnici. Nejsem zastáncem srovnávání, ale na rozdíl od Nemocnice, kde se to aspoň jakžtakž blížilo, tady jste se fakt sekli. Se strachem čekám co zničíte příště. Chalupáře? ()

brasek odpad!

Absolútne rozčarovanie! Nemám slov, sklamanie z príbehu ma sprevádzalo od prvých minút až do konca. ()

Mydlivoj odpad!

Budař mi umí znechutit jakýkoliv film či seriál. Ale tohle by stálo za 💩 i tak. Neuvěřitelný odpad. Není to ani pocta původnímu seriálu. Nehoda autobusu s autem v prvním díle se snad měla vyrovnat pádu letadla z původního seriálu??? Bože. 🤦 ()

kpt.Johanson

Já vlastně negativitu a nízké hodnocení téhle série, oproti hodnocení přehipované sezóny první, nechápu.  Všechno co je vyčítáno dvojce, jsou stejné chyby a nekonzistence vyprávění, jakou měla i původní série. V obou jsou skoky, zcela nelogicky bez vývoje postav. Časová okna i nenávaznost jednotlivých scén, bez hlubšího vysvětlení motivací postav... V obou postavy přicházejí, tváří se, že bychom je měli znát, či se vracejí, anyž by to mělo logiku, protože někde mimo kameru se ještě taky něco děje...  No jeidnou výtkou tak mohou být přesně jen ty recyklace témat a repetice postav, byť s jinými jmény...  No a mladej Jandera někde mezi DiCapriem a Eastwoodem? No, se zavázanejma vočima asi jo, ale od heprinového vraha, působí jaksi i tady spíš jako někdo, komu bych se i já vyhnul obloukem :-D No..  nakonec tedy v rámci výše napsaného bych řekl celkem důstojné pokračování originálu, který je nadpřirozeně vlivem nostalgie i jiných věkem sešlých tónů mozku, považován za Bůh ví jakou perlu televizních seriálů... A přitom je to obyčejná tuctovka... No tak na Teplická srdce ;-) ()

Kontryhelka

Jak nemám ráda pokračování úspěšného filmu či seriálu, tak tady jsem byla mile překvapená. Samozřejmě vše je přizpůsobeno a odehrává se v naší moderní době, což by ani jinak nešlo. Děj a příběhy hlavních postav i vedlejších na sebe navazuje a sem tam je velký propletenec, různé dějové linky a vzpomínky utváří celkový pohled na vše, co se děje jak na záchrance , tak v soukromí zaměstnanců a jejich rodin. ()

SkeeveTulp

Hodnotím jen podle prvního dílu, takže se vše jen rozjíždí, ale už teď je vidět, že je to opět točeno stylem "potkají se dva, a ten jeden povídá". Rušivá hudba, divný zvuk, na kterém je až moc vidět, jak je dotáčený ve studiu (chybí ruchy), mizerné exteriéry, které vypadají spíš jako interiér. Špatný střih. Někteří herci se snaží, ale např. Vašut dost nechutně přehrává. Původní Sanitka nebyl žádný zázrak, ale nebyl to špatný seriál. Pokračování je ale dost odfláknuté. I když to není až takový průser jako pokračování Nemocnice. ()

Peabody

NO jen pocit z prvního dílu, Renč prostě neumí a tady je to je vidět. Původní Sanitka nebyla zase až taková sláva, ale herecké výkony, zejména Josef Vinklář a řada dalších (tedy kromě pro mne děsivé Evy T) a většina dialogů stála za to. Tohle je zatím fakt bída, ale zase - co byla Nemocnice po 20 letech, taky jen jeden velký průser, co byl ten strašidelný pokus vzkřísit v Jak se krotí krokodýli jednu klasiku (dokonce vlastníma rukama, čili sepukku), nebo Taková normální rodinka - jako člověk od marketingu vím, že oživit po létech značku není snadné a chce to práci. Tady je to odfláknuté až běda. ()

migl odpad!

Musím zmeniť pôvodný príspevok,v prvej časti bolo dosť stupídných dialógov,napriek tomu som si povedal že tomu dám šancu,ale čo následovalo v druhej časti tak to bol obrazne povedané poriadny kopanec do rozkroku. Neverím že sa to bude zlepšovať,práve naopak!,tak idiotsky rozohraná "hra"(scenár,dialogy...) sa nedá dotiahnúť do divácky úspešného konca. Pre mňa je to už strata času,konečná! ()

kasol

Nové díly dobrého starého seriálu to mají vždy těžké. Musí navazovat na to co jsme již viděli a chtě nechtě porovnáváme. Co hodnotím zatím kladně je akčnost seriálu a celkem až na vyjimky současná realita záchranek. Co vůbec neberu nejenom u tohoto seriálu, ale u většiny současných seriálových děl, je scénář postavený hlavně na dialozích a ne na samotném hraní herců, scénáři a kameře. Některé mluvené scény jsou někdy lepší nahradit dobrou méně hovornou scénou. Např předposlední díl staré sanitky, kdy se loučí před smrtí a odchází MUDr. Richard Skalka v podání Jiřího Bartošky. To je filmové mistrovství. Zatím jsem viděl první díl, takže nelze hodnotit kompletní seriál. ()

solfernuz

Většinou nemám ve zvyku dělat si úsudek o seriálu po prvním díle, ale navázat na původní seriál, podle mého názoru hodně zdařile vytvořeném už i tím, v jaké době vznikal, takovou patlaninou alá Pojišťovna štěstí a ještě napsat do titulků věnováno Jiřímu Hubačovi....to ho asi opravdu, ale opravdu nesnášeli, když mu něco takového věnují!!!!! Musíme si asi zvyknout, že za naše peníze ČT točí Dallas po česku....je vidět, že naše veřejnoprávní televize je v opravdu velké KRIZI !!!! To snad aby raději netočili nic. Jinak hodnocení od Radek99 víc než výstižné :-) ............................................... Po zhlédnutí druhého dílu jsem už dost znechucen. Co se týče témat a postav - opisování původního seriálu (asi lepší opisovat, než přemýšlet a to včetně jmen, opět Richard velký svůdce.....) a po profesní linii záchranářů taky bída. Možná se stačilo zeptat jednoho skutečného normálního doktora a saniťáka. zkusím ještě jeden díl, ale má-li být na stejné vlně, bude poslední. Abych si nekazil dojmy z původního seriálu. To, že někdo chce točit a nemá nápady, tak se rozhodne, že zprzní novou serií původní pěkný seriál by mělo být trestné. Navrhuju týden uvázat ke kůlu uprostřed náměstí!! ()

Krupe

A pak že se historie neopakuje. Další z nepovedených "návratů" na obrazovku, kdy člověk ve skrytu duše doufá, leč marně. Bohužel, bohužel a ještě jednou bohužel! Pro mě byla vždy Sanitka jeden z nej seriálů, ale tohle na mě působí jako další řada nejmenované sračky na TV Nova. Proč musí být v každém dnešním díle jen intriky, podrazy apod. To jsme jako společnost na tom opravdu tak špatně, že se nám to stává denním kořením i v pokusech o "veledíla"? O majetkových poměrech postav na hony vzdalujících se dnešní realitě ve zdravotníctví ( o záchrance ) nemluvě, už jen tohle na mě působí hodně komerčně a klišovitě. Jakoby seriál neměl snahu podat život či problémy dnešní záchranky jako takové, ale jen a pouze jejich soukromé životy a až někdy neuvěřitelné propojení mezi nimy. Je po druhém díle, zajíci se počítají až po honu, tak snad budu míti možnost svoje hodnocení poopravit, i když tomu moc nevěřím... ()

R.E.M.

Hodnotím seriál až po 2 dílech. Jest-li první úvodní díl byl zahlcený postavami a situacemi, druhý díl byl zasypaný a divák přímo převálcovaný. Tolik extrémních charakterů postav, tolik problémů, konfliktů, podrazů, vadily nepřirozené scény, téměř všudepřítomná neprofesionalita pracovníků záchranky, i přemíra tragických situací. Na vině především špatný scénář (chyběli kvalitní poradci - profesionálové?), nepovedené dialogy, režie taky nic moc stejně jako střih (rozdělené obrazy rušily kontinuitu a rozsekávaly děj). Je mi líto, tedy jen těch kvalitních, hereček a herců, kteří mají vdechnout život kopiím postav z původní Sanitky nebo podivným, těžce uvěřitelným postavám. Jen během prvních 15 min. jsem několikrát zadržovala výkřiky typu "ne, to ne", "to snad nemyslí vážně?!"..., a to mám přitom české filmy a seriály ráda. "Maminko, já jsem přes lidi, ne přes myši, nejsem deratizátor." - jediná věta, která mě trochu pobavila a vyloudila mi lehounký úsměv. Ale to je fakt málo. Přesto se podívám na 3. díl, jsem zvědavá, kam scénář povede děj a postavy. ()