Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

LOVIT

sanitka přes kopírák, co se týká profesních věcí: 1. doktor má poslední slovo neexistuje nějaká diskuze nosítka nenosítka, operátorky na 155 opravdu nejsou mladé nezkušené pipiny s nohama na stole, jsou to sestry se zkušenostmi z aro/jip aby byly schopné vést třeba resuscitaci po telefonu, řidič je taky od toho aby doktora chránil při napadení, navíc doktor co resuscituje sám pacienta? a pak mu "oživne" a hned po něm de... no pro divákovo oko možná fajn ale jinak... poslali tam vrtulník auto tam je samo první no nic moc... po dvou dílech tak hvězda a půl ()

Thomash

Navázat je vždycky těžké (a někdy nechápu, proč se o to všichni pořád pokoušejí), ale tohle bude zřejmě další Ordinace... :o( ()

mzop odpad!

Náhodou jsem viděla konec druhého dílu a musela jsem změnit hodnocení. Kamera byla roztřesená a já měla najednou pocit, že sleduji jeden díl klasické německé béčkové série na způsob komisaře Rexe. Přiznávám, že na první sérii jsem trpěla, takže jsem věděla už předem, že druhou řadu úplně nepřijmu. Ale Renč to opravdu zazdil. Případy výjezdů sanitky dal do pozadí a zaměřil se na soukromé vztahy aktérů, podle vzoru dnešních seriálů. Zpracováním se to snažil zachránit, ale to bylo marné, bohužel klesl až na dno vedle Ordinace nebo Doktorů z Počátků. A hudba mě rušila - bylo by fajn, kdyby si před natáčením s Bartákem shlédli aspoň pár dílů sanitky a zaměřil se na to, jak autoři hudby pracují s hudbou v různých pasážích. V druhé sérii je hudba fakt otřesná - jednu chvíli původní znělka v moderním provedením, jindy nějaká disco hudba úplně mimo mísu a jinde romantická hudba, která spíš navozuje dojem, že se hlavní hrdina bude ženit a ne, že bojuje o zdraví pacienta. Celkově děs a hrůza. ()

nudel

Sanitka 2 se zdá býti nepovedeným pokračováním. Vidíme opakující zápletky avšak s novými hrdiny. Děj je víceméně nudný a zdlouhavý. Vidno je jediné, že se seriál natáčel za pomocí techniky 21. století, která nám nabízí zcela nové a neokoukané záběry, bohužel ani tyto záběry nestačí. Místo jakési reinkarnace starých seriálů, bych do budoucna uvítal spíše nové seriály s novým dějem. Jsem velmi zklamán hereckým výkonem pana Hanzlíka, který je absolutně umělý a nedůvěryhodný, možná ztratil svůj mladičký nadhled, škoda. ()

suomifilm

po prvých dvoch častiach s prižmúrením očí aj okuliarov za 3*. Nie je to taký prúser ako Nemocnica po 20 rokoch, ale... Celé je to akosi ploché. Tých pár medicínskych scén je kvalitatívne niekde medzi originálom a a Pohotovosťou - 1. sériou. Režisér a kameraman sú si vedomí, že to nevedia, tak radšej, ako zákrok ukazujú naháňačku cigáňa v lese. Postavy sú buď pokusom o stopercentnú kópiu (M. Dlouhý - J. Bartoška), alebo o nepochopitelný prerod (S. Skopal alias Dr. Karlík - v origináli upätý, nervózne pôsobiaci, teraz akýsi moc vychechtaný). Tak isto škoda, že Elišku (Z. Adamovská) tak isto napchali do "rodinného podniku Janderovcov". Aj keď tam je zmena charakteru celkom zaujímavá. Tá zatrpknutosť, ktorú cítim z jej postavy je asi jediná naozaj uveritelná emócia. Ale najviac mi tam chýba p. Vinklář ako večne fajčiaci, ale akčný riaditeľ. Ten, keď ziapal po Janderovi za Mádrovu emigráciu, tak to bol výkon. V dnešnej verzii síce zvýšia hlas, ale celé je to ... nemastné neslané. Myslím, že československí tvorcovia proste technicky aj mentálne trošku degenerujú pri všetkých tých ordináciách, cestách domov, panelákoch... ()

jerzy1976

Po shlédnutí druhého dílu jsem tak trochu zklamaný. Renčova režie mě přijde v pohodě, herecké obsazení vcelku taky, ale mám dost problém se scénářem. I když dejme tomu odhlédnu od již zmíněného faktu, že třeba Mádrovi by muselo být aspoň devadesát let, tak zápletky mě přijdou dost uměle šroubované - ředitel Kaderka (Dvořák) večer přistihne řidiče (Bareš) , jak krade naftu, na místě ho vyhodí a řídí místo něj na zákrok, zrovna když dostane infarkt tchán Jandery a ještě k tomu zabloudí...Mádr (Kostka) a jeho syn Gordon (Budař) jsou evidentně v "balíku", ale snacha (Kolesárová) si hází šichty na dispečinku záchranky..., kde kupodivu pracuje i bývala manželka Jandery(Adamovská) a nastupuje i syn Jandery (Jiráček), který má po stáži v Anglii problém píchnou jehlou pacienta, ale nemá problém po "týdnu" v práci "píchnout" dispečerku snachu Mádra..., což vadí jeho matce. Jak jsem včera pochopil, tak ředitel Kaderka má za sebou trauma ze ztráty dcery a manželky, brácha je umělec a bývalý feťák (Javorský)...ale vypadá celkem v pohodě a flirtuje s pracovnicí magistrátu a bejvalkou (Schneiderová), která je zase manželkou evidentně zneuznaného doktora a neúspěšného kandidáta na ředitele záchranky (Dulava)...o nerudném řidiči (Vašut) nemluvě. Nechybí Don Juan záchranky (Dlouhý)... Ne že by život nebyl barvitý a nepsal zajímavé příběhy...ale toto se mě zdá scénáristicky prokombinované už přes míru...Zatím bez hodnocení. P.S. jsem zvědavý kdy se objeví znovu Srstka... :-) EDIT po 3. dílu - Srstkaaa :-))) EDIT po 4. dílu - vcelku mě bavil, scéna s resuscitací mimina byla opravdu napínavá, jen jsem si říkal, proč scénárista musí za každou cenu už tak dramatickou situaci ještě zdramatizovat přivezením doktora popelářským vozem... EDIT po 5. dílu - zase mě přišly zápletky děsně překombinované a zdramatizované. Nehoda sanitky, bratr Kaderky, demoluje výstavu, vykradená sanitka... EDIT po 6. dílu - Srstka a Lábus jedou zachraňovat bývalou dispečerku a Lábus pak běží s majákem v ruce, rozseká dveře hasičskou sekyrkou...což je střídáno s "napínavým" soudním dramatem (námitka-zamítá se, námitka...) , Jiráček někam zmizel a chování postavy Jandery - Hanzlíka je pro mě už úplnou záhadou...Bože můj, za co...takové pokračování si původní seriál fakt nezasloužil...:-( EDIT po 7. dílu - celkem zajímavý díl, záchrana skokana z vysílače vrtulníkem, záchrana bodnutého muže na ulici Janderou, šlo to :-) EDIT po 8. dílu - záchrana psíka sanitkou, trest pro ředitele, Jandera mladší mstitel, "parohatý" Gordon provádí s pacientem nálet na svou vilu, scéna se šipkami a scéna s motorkářem - zase napadení záchranářem...no to snad ne, po tomhle dílu mám pocit, že si měl scénárista sám zavolat rychlou, když tohle psal, protože snad nemohl být při smyslech...ne, ne, ne :-( :-( Po dnešním dílu celkové hodnocení seriálu tak 3/10 EDIT po 9. dílu - zatýkání drogového dealera, ohrožení primářky šílencem...začínám se děsit posledního dílu, kde zřejmě na Prahu zaútočí Al Kajda, zbourá Hradčany a Kaderka s Janderou to zvládnou. Po devíti dílech si myslím, že by bylo býval lepší Sanitku 2 natočit bez "starých" postav jako seriál navazující na původní jen "námětem" EDIT po 10. dílu - hmm, Jandera zázrakem přežil útok nožem...EDIT po 11. dílu - tak konečně jsme se dozvěděli, co dělá syn Vašuta, kterého hned na letišti čekali novináři a jako celebrita - pornomagnát byl v TV u Drtinové, aniž by to někdo před tím věděl...,Juřička akčně naskočil do ukradené sanitky a záchranáři vysazuji z blikající sanitky na Václaváku Bareše v trenýrkách...OMG Závěrem - Renčova režie mě přišla úplně v pohodě, herecké obsazení víceméně taky, ale ten scénář byl nějakej divnej. Třeba Juřička jako mstitel a Lábus běžící s majákem, to se jen těžko vydýchává...a Vašut, který si koupil vlastní sanitku... () (méně) (více)

clubland

Strašné! Nepozerateľné! Nudné! Hrozné dialógy a tie trápne prestrihy z GoPro... naozaj veľká škoda vyhodených peňazí. Renč sa hrá na pána dôležitého a pritom "skutek utekl". Doba, kedy sa robili naozaj dobré filmy a seriály, je nenávratne preč. ()

Tomatec

No trošku nechápu úplné zatracení tohoto seriálu, odpad? To je hodně rychlý závěr! Je jasné, že seriál z prostředí záchranářů musí být kompromis, nebudu přece kritizovat detaily, že auto jede pomalu nebo rychle. Každopádně podle mě posun v druhém díle, ten první se nedá počítat, vysvětlování a moc postav a moc problémů až se člověk ztácel. Už se objevuje napětí, akce, i životní příběhy, a mě to baví, rozhodně se na to dá koukat. Melodie z jedničky nastavila laťku vysoko a neuměl jsem si představit, co jiného by dali do dvojky, tak nějak to spískali dohromady, rychlejší akce, rychlejší dialogy, rychlejší titulky, že si člověk nepřečte v klidu nic. Herecké obsazení můžou závidět všichni producenti, a je vidět, že herci hrají o třídu víš než v dílkách jako je ulice a podobně. Nesedí mě Gordon Budař i když ho mám velice rád, v tomhle vážným seriálu není na svém místě, Havlová, Dvořák, Dulava, Adamovská velice dobré. Překvpil Vašut, poslední dobou hrál levně, ale tady je jako ryba ve vodě, Vašek Jiráček se chytá a ladí slušnou kariéru, bude o něm hodně slyšet. ()

usama28 odpad!

Čiré zlo. Asi se to dalo natočit i hůř, ale dalo by to strašně moc práce. Skopal, Zedníček, Kostka, Dlouhý, Dvořák, Hanzlík, Javorský, Dulava, Budař a s přimhouřením obou očí i D. Veškrnová jsou herci z těch vyšších kategorií. Ne-li přímo z té první. Tak proč vedle nich Vašut tradičně přehrává a Jiráček ani nepředstírá hraní? Proč si někdo časovou osou vytřel ( ! ) ? Proč je scénář tak děravý, černobílý, prvoplánový, průhledný a hlavně stupidní? Proč podkreslují melodramatickou hudbou každý pšouk? Proč tam nikomu nevěřím ani slovo? atd., atd., atd. Odpověď na tyto a spustu dalších otázek je stále stejná. Protože Renč. (Ano i za scénář. Kdyby nechtěl, tak podle něj netočí) A dvě otázky na závěr. Kdo se za ten paskvil omluví záchranářům? Kdo se za ten paskvil omluví divákům? ()

behunka

Přemýšlela jsem jestli hodnotit teď, nebo až po posledním dílu. Nějak jsem neodolala a šoupla to sem po pár dílech. Na pátek večer nejlepší co nám program televize nabídne, ale proboha PROČ. PROČ musí být Michal Dlouhý náhražka dr. Skalky??? PROČ musí být Marek Vašut kombinace Srstky se Zounarem?? PROČ musí odmítnout (podobnost čistě náhodná) nést na nosítkách pacienta -tku když to dr. Jandera mladší - straší to je jedno , nakáže?? PROČ to prostě nemůže být pěkný seriál z prostředí záchranky ?? Nikdo nám do omrzení nemusí opakovat jaký byl Jandera ( legendární Jandera) kadet. Všichni jsme jedničku viděli a né jednou, tak PROČ?? ()

asahak

Nevím, ale mě se tento seriál opravdu líbí. To, že jsem někde četl, že sanitka měla ohlášené místo nehody a jela po Praze uplně jinudy, je mi úplně jedno. Já televizi moc nesleduju, pouštím si spíše filmy,ale Sanitka 2 mě opravdu zaujala. Nemůžu se vždy dočkat dalšího pátku. To , že tam jsou věkové nesrovnalosti se Sanitkou 1, mě také nevadí, já to překousl! To že je tam i hodně milostných zápletek mě také nevadí, doktoři a záchranáři také jen nezachraňují, ale žijí i svůj soukromý život. Beru to, jako seriál Sanitka 2 a víc neřeším zda to nenavazuje/navazuje. A ten kdo píše odpad!, tak je to jeho mínus, odpad to každopádně není. To, že to někoho nebaví, neznamená, že je to odpad! Na poměry českých seriálů to považuji za jeden z nejlepších! Konečně trošku jiný směr než ohraná Ulice, Ordinace, Pouta, apod. Občas tedy až moc zápletek najednou, ale aspoň se člověk nenudí a nutí ho to nad tím trochu i přemýšlet. ()

Edith odpad!

Nemám ráda, co se týče seriálů a filmů, jejich pokračování po více jak 20-ti letech, protože to vždy skončí KATASTROFOU a u Sanitky 2 to není vyjímkou! Byla jsem hodně zvědavá na pokračování, jelikož se mi první série Sanitky moc líbí, ale musím přiznat, že se mi chtělo zvracet, jakmile jsem shlédla jeden díl. Celou dobu jsem kroutila nevěřícně hlavou. Pan režisér Renč by si měl za tohle pořádně nafackovat. To se raději budu dívat na hodně sprostý film s hvězdičkou než na tuhle sračku. ()

Filmslover14

Musím říct, že mě seriál celkem zaujal. Myslím, že zde byla výborná práce s kamerou, efekty a hudbou. Jako hlavní problém bych ale viděla nezajímavost příběhů postav, které byly velmi předvídatelné. Už v prvním díle jsem si říkala, že to asi dopadne tak, jak to dopadlo, ale pořád jsem očekávala nějaký zajímavější dějový zvrat. Myslím, že tento seriál mohl být mnohem lepší, protože měl díky atraktivnímu prostředí záchranky velký potenciál na slušné zápletky, který bohužel nevyužil. I tak, na české poměry, velmi nadprůměrné. ()

pkazi

Po pěti zhlédnutých dílech... Pan Adamec a Jiří Hubač měli myslím hlavu na svém místě a věděli proč odmítnout pokračování. Nikdo nemůže samozřejmě očekávat, že to bude po třiceti letech ve stejném duchu, to je naprosto nereálné. ale chlubit se spoluprací odborníků na svém místě a vytvářet pod jejich dozorem určité scény mírně řečeno padlé na hlavu... Přehnaná reklama dlouho dopředu novému seriálu podle mě ublížila asi nejvíc. Časově mi to také nesedí. Vypadá to, že se děj nyní odehrává v reálném čase. Pan doktor Jandera tedy na to, že mu musí být hodně přes osmdesát, tleskám, šikulka. Stejně tak podobně starý Fanda na doktorském autě. A co potom nejméně stoletý Mádr. V první sérii si nevybavuji snad jedinou zbytečnou sexuální scénu, kterých je v nové dostatek. Ono by nebylo v dnešní době jinak o čem točit. Novince jsem nedávala moc šancí, ale bohužel je to horší než jsem čekala. Sleduji pouze ze zvědavosti, co tam zase bude. ()

prskvik

Jsem v šoku jak špatně si seriál stojí. Drobné nesrovnalosti mi taky vadí ale není to nic zásadního. Výborné obsazení a děkuji, že už v druhé řadě není paní Hudečková. To bych opravdu nerozdejchal. Velmi si cením, že tady na rozdíl od první řady má velký prostor humor. Vážně se u toho vždy zasměji a to v míře vrchovaté. Doufám, že se to nepokazí, po pátém díle velká spokojenost. No trošku se to opravdu pokazilo, jedenáctý díl ubírám jednu hvězdičku ale stále slušný... ()

Mishelen

Nechápu to nízké hodnocení a to hned od prvního dílu. Na tenhle seriál jsem ani zvědavej nebyl (zvláště po těžkým průseru druhé řady Nemocnice na kraji města, kterou jsem ani nedokoukal), ale velmi mile mě překvapil. A to nové seriály a filmy v tuzemsku moc v lásce nemám. Samozřejmě určitá námětová bezradnost tu je, vždyť se nejedná o nic originálního (můžeme pominout, že představiteli p. Kostkovi je přes 100 let!) a ve srovnání s původní řadou i seriály oné doby je to sotva průměr, ale v dnešní dekadenci filmového průmyslu a televize je to skoro jako zázrak. Všichni herci se snaží odvést maximum, jako by si byli vědomi, že o herecké osobnosti už je tady dost velká nouze. Pro mě nejlepší seriál v tomhle století a proto hodnotím jako (sice lehký) nadprůměr. Kéž by se i ostatní věci točily alespoň na této úrovni. Výhradu snad mám k velké herecké osobonosti p. Hanzlíkovi, který jakoby po létech zapomněl na svůj herecký talent a zmůže se jen na průměrného statistu. ()

killberrybil odpad!

To není seriál, to je prostě regulérní česká srajda. Příběhy o ničem, jediný pocit je deprese z toho, jak je to samoúčelný a o ničem. Dialogy - nula. Hudba strašná. Tohle nemá nic. Jedno velký nic. ()