Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Režie:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (více)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (více)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (více)

Série(10) / Epizody(216)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiální text distributora)

Slam7

Fakt hodně lidí mi nadává a říká, že sem hloupej, když tohle sleduju...ale víte co?? Já na ně z vysoka se...!!!!!!!!!!!! Superman pro mě byl a vždycky bude největší filmovej hrdina a nějakej Batman nebo Spiderman by se museli hooodně snažit, aby byli jenom z poloviny tak dobrý jako Superman!!!!(mluvim konkrétně jenom o těch postavách! Filmy o Batmanovi i o tom pavoučim šulinovi jsou dobrý) Neni to seriál pro každýho, ale mě se to prostě líbí i přes o dost slabší 8. a 9. řadu. K 10. řadě jsem zatim nedošel....ale to brzo napravim! Ale určitě uznávam, že to neni čtyř hvězdičkovej seriál, u mě je hodnocení hodně nadsazený díky mojí oblibě Supermana... ()

natalie15

Seriál na pohodové letné popoludnie, nič viac, nič menej. Hrozné efekty (aspoň v prvých sériách), debilné zápletky, hlúpe dialógy... ale na druhej strane príjemné postavy, fajn príbeh a krásne prostredie. Btw, od začiatku som neznášala Lanu (Kristin Kreuk) a fandila Lois (Erica Durance). Slabé 3 hviezdy a 55%. ()

blazma

Pokud máte rádi Supermana a zajímalo vás jaké bylo jeho mládí, nebo zkrátka co všechno musel podstoupit než se stal tím nám známým superhrdinou, pak tento seriál je přímo pro Vás. Nebudu však lhát, není to nějak hluboce promyšlená věc, každou řadou sice graduje příběh a posiluje své schopnosti a dovednosti. Na druhou stranu epizody jsou točené stylem dobro vždy zvítězí a tak to může občas vypadat kýčovitě a klišovitě. Pokud pominete tento možný nedostatek, tak budete spokojeni. ()

diahexik

Z toho, co si pamatuju, musím usoudit, že to je určitě fajn seriál, pokud máte tak čtvrt mozku, já ho mám bohužel celej, tak mi to moc dobrý nikdy nepřipadalo. ()

tsatsiki

Pohodový seriál, který po letech opakuje Warner tv.Průmérný, pohodový seriál, který vykrádá Supermana, ale zabaví a neurazí.SVÝM zpracováním to připomíná Twilight,ale herecké výkony jsou sympatické.55%. ()

Simako

Kelly Brook je opravdu krásná žena, ale v tomle snad hrát nemusela:)) Takhle ničit pověst starému dobrému supermanovi!!! ušmudlaná jedna hvězda, z nostalgie:)) ()

bobor

Neviem ako vam, ale mne sa Smallville pacil ovela viac ako Superman aj preto, lebo Clark bol este jak sa hovori "teeneger" cize mi to je blizsie, lebo som nim aj ja. Dalej sa mi na tom seriali pacilo to, ze to nebolo az take prehnane (napr. lietanie). Mne sa to paci viac ako, ale to mi nevadi. Hlavne je to ze sa to paci mne. ()

MartCT

Já nevím, ale mě tenhle seriál mě hodně baví nebýt pár dílů první řady tak dám plné hodnocení. A řekl bych že serial dostává ty pořádný grády od 3 řady. ()

Remielia

napad to nebol zly zial nedopadlo to najlepsie davam tri * ale len kvoli dobre zvladnutym trikom a zlepsujucim sa dejom kazdou seriou az na tu trapnu nekonecnu zapletku medzi lanou a clarkom..to fakt nemusim... ()

hiro14

Priemerny serial, nie ktore casti su dobre ,ine zle. to ze clark a lex boli priatela a v supermanovy su najhorsi nepriatela mi vobec nevadi ()

l.bejk

Zase dobrý seriál o mladém supermanovy ( Tom Welling ) který poznává sám sebe a pomalu získává svojí sílů.Za začíná chodit do školy kde se zamiluje do krásné Lany Lang ( Kristin Kreuk ) postupem času se zamiluje i ona ale přece to nemůže být tak lehké plno nepřátel stojí v cestě a na lásku není čas.Supr seriál i když sem viděl asi tři řady,protože naše krásná NOVA nic neumí,tešim se na další řady.Ten kdo viděl jeden díl podle mě nemůže komentovat 9. řad které běží !!!!!!!!!!!!!!! ()

winniefred

Pro většinu lidí je to jen průměrný americký seriál, který je v zapeklitých citových situacích stejný jako všechny podobné, jen se zapojením neobvyklých schopností, což tyto vztahy ještě více komplikuje. Jenomže já si nemůžu pomoct – tento seriál se mi nějak zaryl do srdce a dokážu se vžít do hlavního hrdiny (ne, že bych si opíkala špekáčky zrakem nebo něco podobného), ale stejně ho v jistých, leč přehnaných, situacích chápu. ()

Lipps...

Zprvu jsem se o tenhle kousek vůbec nezajímala a fakt, že by se někdo opavážil vyprávět příběh supermana za mlada? Ale když jsem odpoledne přepínála programy a nikde nic, zastavila jsem to na tomhle. A musím říct, že mě to mile překvapilo. Obzvláště díl se všemi "superhrdiny" mě dostal. Děj poněkud uvadá, ale jinak dobře odehrané a kamera a efekty taky nejsou k zahození. ()

Boss999

Smallville sa mi páčil už keď som bol malí chlapec.....ostalo mi to až do teraz ale čim som časom pozeral čas po časti tak sa mi to už až tak nepáčilo lebo to už tak trocha preháňajú v živote mladého Supermana.....prvé serie boli Good....no ale aj tak ešte stále si to rád pozriem. :-) ()

Charlie.Harper

No uznávam že tieto posledne série čo točia už so Smallvillom nemajú moc spoločného ale stále ma to nejak drží.. to už asi len preto lebo to tak domotali že som zvedavý ako s tým nadviažu na normálneho Supermana.* (nasledujúci komentár je písaný po vzliadnutí desiatej, čiže poslednej série) To ako mysleli vážne?! Desiata a zároveň najslabšia séria celého Smallvillu sa nám veru nepredviedla v najlepšom svetle. Zo 4* musím dať minimálne -1* inak by som si musel dať facku. Nedokážem pochopiť ako si mohli dovoliť v tejto poslednej sérii vytvárať také zbytočné časti ako bola napr. Booster. Najviac ma iritovalo že sa v seriáli opakovane nachádzali časti ktoré absolútne nesúviseli s hlavnou dejovou líniou. Keby aspoň boli zaujímavé alebo nejakým spôsobom napínavé tak si poviem že príjemná oddychovka, ale to sa jednoducho nedalo. Nakoľko to bola posledná séria tak bolo totálne nevhodné vytvárať časti ktoré, išli pomimo hlavného deja. Ďalšia vec ktorú si neodpustím a ako príklad použijem finálnu časť. Totálne ma vytáčalo ako jednoducho si Clark poradí so zloduchmi, pozor SPOILER: Dark Side nabehne do stodoly v tele Lionela Luthora, spacifikuje nášho budúceho Supermana, chytí ho pod krk ako keby bol handrová bábika a zahodí. Clark preletí aspoň desiatimi drevenými obloženiami a vtom mu jeho biologicky otecko povie že je pripravený k akcii. Cely ten čas nebol Clark schopný lietať a zrazu bum! Je hele ja letím. Následne čo ma totálne privádzalo do varu, Clarkie alias Superman preletí cez Dark Sida akoby nič a je po ňom (akcia 0 bodov), skutočné vyvrcholenie prichádza však s novo uštrikovaním oblekom a Clark zachraňuje svet tým že odtlačí obrovskú planétu spať do vesmíru. Ak sa naozaj cely ten čas pripravoval na toto tak potom potež chleba viac akcie som si užil pri filme 3 nindžovia v zábavnom parku. V skratke koniec sa niekomu môže zdať dobrý čo by som ešte pochopil i keď pre mňa to bolo slabučké a mal som pocit ako keby ani nepozerám záverečnú časť. Čo ale bolo najhoršie na seriáli tak jednoznačne ten proces riešenia problémov, príde zlosyn narobí bodrel nikto si sním nevie rady, zrazu si Clark uvedomí aký je dôležitý a porazí každého. Prišlo mi to také pravdu povediac až detinské. Prvé 3-4 série sa mi naozaj ľúbili a nehovorím to zrovná s nadšením, ale potom sa to už len zhoršuje až kým neprichádzame k desiatej sérii ktorá stojí za fajku močky. Ale povedzme si otvorene seriál už bol silený a chceli len s toho vytlačiť čo sa len dalo. Peniaze hýbu svetom a aj Smallvillom. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse