Smallville

USA / Kanada, (2001–2011), 154 h 46 min (Minutáž: 40–84 min)

Režie:

D.J. Caruso, Rick Rosenthal, Greg Beeman, Michael W. Watkins (více)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bill Finger (komiks) (více)

Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Eric Johnson, Annette O'Toole, Erica Durance, Shawn Ashmore, John Schneider, Justin Hartley (více)

Série(10) / Epizody(216)

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství. Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark. (oficiální text distributora)

DD

Z mého oblíbeného seriálu se ve 4. a 5. řadě stala naprostá břečka. Chystanou šestou budu raději ignorovat, jinak moje hodnocení klesne ještě níž. ()

DEMON odpad!

Moje hodnotenie je neobjektivne, lebo som nikdy nedokazal dopozerat ani jeden diel a mal som asi 3-4 pokusy. Ale je to neuveritelne znasilnenie predlohy, uboho zlatane - Clark Kent v Smallville stretava snad vsetky postavy z DC univerza a nechce sa mi verit, ze by sa mi to pacilo, aj keby som mal o 10 rokov menej. Ako fanusik komixu, ktory pri sledovani vyslovene trpel, hodnotim nekompromisne. ()

Zajija

Serial o vyrůstajícím Supermanovi bych si možná představoval jinak, ale ono se mi to radí. každému se líbí něco jiného a poslední serie vysílané v americe, které u nás ještě nejsou nadabované začínají byt kvalitní. A líbí se mi. Uvidíme jak to dopadne. *** ()

ShiShinka

Nejlepší část je úvodní znělka, bohužel seriál očividně neví, kdy má s tím chrlením nových sérií přestat. v 7. řadě má Suprmen dokonce sestru, jeho životní láska (co stále není Lois) je provdaná za jeho úhlavního nepřítele... Už je to až moc přeplácané. ()

chicab8

Mladý a šlechetný farmářský chlapec, co náhodou spadl z nebes - rychle běhá, lítá, má nezměrnou sílu, ale také prožívá neštastnou lásku, krizi identity (jako každý teen..) a k tomu všemu má jakýsi problém s meteoritem. Nechápu, že bude brzy premiéra desáté řády... ()

Akitenshi

První řada - 5 hvězdiček... druhá... no tak 4... ale potom... seriál šel rychle dolů a když se do toho všeho zamotaly čarodějky, pochopil jsem, že je konec... takže dohromady průměr... po několika letech jsem se však rozhodl znovu tento seriál vytáhnout na světlo mého psacího stolu a... kvalita se znovu zlepšuje. Když Erica Durance (která Lois přenesla na tak neuvěřitelně vysokou úroveň) a Allison Mack (která zase z původně nedůležité postavy vytvoří srdce celé watchtower) dostanou větší prostor, Kristin Kreuk (velmi nádherná a kvalitní herečka, ale její role se brzy stala otravnou a nudnou) odejde někam do neexistujícího spin-offu a Justin Hartley se vrátí na scénu se jménem v úvodní znělce, vše zase získá pozoruhodný spád. A pak nastoupí Cassidy Freeman a já už pomalu uvažuji o pěti hvězdičkách... jen je škoda odchodu Michaela Rosenbauma, který z nepříliš zajímavého Lexe Luthora udělal postavu nanejvýš... zajímavou... ()

JohnZ87

Smallville je pro mě již léta srdcovou záležitostí a tak jsem ochoten mu leccos odpustit. Přes jistou "telenovelovitost" prvních řad a spoustu nelogičností, které bohužel provázejí celý seriál, hodnotím Smallville jako jedno z nejlepších zmapování mládí Clarka Kenta, třebaže spousta věcí není přesně podle komiksu. Je např. zvláštní, že mladý Clark Kent potká v seriálu řadu záporáků, se kterými by se měl utkat až jako Superman, ale o čem by jinak těch 10 řad bylo, že? ()

marmeli

Smallville jsem sledovala od samého počátku a až nyní, když nastal jeho úplný konec, se podle mě může teprve objektivně hodnotit. Co si budem nalhávat - je to taková nová vylepšená verze Supermana, která nemusí mnoha lidem očividně sednout. Já jsem však spokojená. Vyrůstala jsem se Smallvillu a zestárla jsem s ním. Od 8.série jsem začala pociťovat příjemnou změnu k lepšímu. Scénář mě více bavil a celkový děj byl lépe promyšlen. A herci? Rostli a vyvíjeli se v průběhu natáčení. Díly začínaly mít své vlastní příběhy a originalita byla znatelná. A konečná scéna? Ach. Mé srdce málem vzplanulo. Dokonalé zakončení celé této jedné kapitoly mého života. ()

Milda003

Všechno na jedno brdo .... Keci jako " jsi vyvolený zachránit svět, jen ty to dokážeš" .. Dříve můj oblíbený seriál, ale po Doomsday jsem na něho zanevřel. Pořád dokola je smallville v ohrožení a modročervená skvrna jej zachrání. ()

3mates33

Zo začiatku ma to bavilo , no potom tento seriál začal v mojich očiach upadať. Dobrý na pozeranie keď človek príde zo školy, vtedy som ho aj ja pozeral. ()

megan017

OMG ...Když čtu komenty....Smallville není doslova Supermanovo mladí, tak jako z komiksů, nýbrž jeho ALTERNATIVNÍ VERZE!! Proto se to jmenuje Smallville a ne Mladý Superman nebo tak nějak....a víte co? Já ten seriál žeru! Nemá přehnané klišé, jak je u Supermanovských výrobků běžné- Herci jsou daleko lepší, postavy ukázané i s chybami, a ne ve světle dokonalosti...nic není vybarveno tak černobíle, že se člověk s postavami nesžije, jako v těch starých filmech, kde Lois Lanová v kuse řve "Supermane" a padá na kolena. Každá postava něčím přispívá, a někdy samotného Clarka Kenta trumfne. ()

VvV14

Tak abych to uvedl na pravou míru. Mé původní hodnocení jednou hvězdou bylo vážně velice a velice neuvážené. A proč tak zásadní změna? Hodnotit na základě toho, co si člověk pamatuje z dětství není správný přístup. Když sem to teď konečně shlédnul celé a ucelil si to jako příběh, nestačím se divit. I když je to jasný teenegerský Béčko, nesmím tomu upřít jistou genialitu rozvoje. V jednotlivých epizodách se často nevrací k menším zápletkám, ale divák jaksi cítí, že hlavní postavy tyto události utvářely, měnily a často poznamenávaly. Jasně, slabší díly střídají lepší a naopak, ale to snad v každém seriálu. Přesnost přenesení komiksových postav tu po nějaké době už nehraje moc velkou roli a spíš se snaží do toho nezamotat. Ale pořád to má své vlastní kouzlo. Efekty, souboje s největšími záporáky a někdy i herecké výkony nestojí vážně za nic, JENŽE!!! to je všechno co tomu vytknout. Vím, že mohu mluvit jen za sebe (potažmo za svou sestru), ale docela dobře sem se u toho bavil. ()

Brodyman

Proboha. Tohle už ne. Nedává to smysl a ani koukat se na to nedá. Možná, že když jsem byl malý, tak to můj nenáročný mozek byl schopen přijmout, ale teď, po čase, když se na to člověk podívá, tak se mu chce zvracet. ()

fallanga

Upřímně, já vím, že to je blbost. Ale jako malý jsem to rád sledoval. Plus, Tom Welling je nejlepší Clark Kent, jaký kdy existoval. Žádný teploušek, co nosí slipy na legínách. ()

crashy

Seriál Smallville je v podstate založený na klasickom príbehu Supermana, ktorý nemusím nejako veľmi predstavovať. Clark Kent ako malý chlapec padne do náručia rodinke Kentovcom, ktorí nemôžu mať vlastne deti, ako dar z jasného neba. (Vlastne z planéty Krypton). Avšak nastáva tu menšia odlišnosť od pôvodného Supermana a to je priebeh deja. Stretneme sa tu s mladým a dospievajúcim Clarkom, ktorý sa ešte len pomaly učí ovládať svoje schopnosti a objavuje na sebe stále niečo nové. Hlavným nepriateľom nie je Lex. Aspoň je tomu tak v úvodných sériách, kde medzi Clarkom a Lexom dokonca vzniká priateľstvo. A prečo nie? :) To pravé orechové medzi nimi nastáva až v 4 - 5 sérii.Ak mám byť úprimná najviac ma zaujal príbeh až po skončení strednej školy a príchodu Lois Lane vo 4 sérií. A po 7 sérií to nabralo konečne rýchli a dynamický spád. Clark už proste nerieši pubertálne výlevy študákov, ktorí chcú napadnúť hlavne Lanu Lang, (ktorú brutálne neznášam!!) asi preto, že je krásna a úspešná (pche!). Clark začína zachraňovať svet...a konečne nastáva ozajstné nebezpečenstvo pre ľudstvo a pridaním ďalších komixových hrdinov, len rozžiarilo moje oči! Nedalo by mi nevyjadriť sa k hlavným postavám seriálu. Napríklad ku Clarku Kentovi, ktorý sa tvári ako mučeník, a ešte stále nevie lietať. Čo sa však týka sympatií vždy sa to kolíše. Raz ho môžem, raz ho však neznášam do nepríčetnosti a potom ho začnem milovať, keď urobí milé malinké gesto, čo je vidieť asi raz za 22 časti. Lois Lane: Konečne Lois, ktorú mám naozaj rada. Zdravo drzá, polodrsná, samostatná, vtipná, bitkárka, so správnym úsudkom, tvrdohlavá a časťami aj ľahkomyseľná so zlatým srdcom. Spočiatku vzťah Lois a Clárka je na úrovni podpichovania(možno preto, lebo tam stále oxidovala Lana) a až v 8 sérií začala klíčiť v nich láska. ()

himor

No to bola ale riadna chujovina. Hádam v každom dieli sa snažil Lex Luthor zahlušiť spermana, zakaždým sa to samozrejme nepodarilo. A takto dookola skoro každý diel. Pozitívom je Lana, platonická americká láska a tiež, že seriál skončil. Asi toľko. 40% ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse