Druhý dech (TV seriál)

Československo, 1988, 14 h 32 min (Minutáž: 65–71 min)

Hynek Bočan

Ivo Pelant

Ivan Šlapeta

Karel Svoboda

Josef Abrhám, Vladimír Kratina, Naďa Konvalinková, Ivana Chýlková, Jiřina Bohdalová, Miloslav Štibich, Marek Vašut, Veronika Žilková, Stella Zázvorková, Alice Chrtková, Věra Kubánková, Dana Bartůňková, Vladimír Dlouhý, Ilona Svobodová, František Husák, Radoslav Brzobohatý, Jiří Sovák, Jaroslava Obermaierová, František Řehák, Rudolf Jelínek, Josef Bláha, Oldřich Velen, Helena Lehká-Rejšková, Jindřich Bonaventura, Zdeňka Sajfertová, Pavel Nový, Lída Roubíková, Otakar Brousek ml., Věra Tichánková, Bohumil Švarc st., Martin Zahálka, Milan Charvát, Mahulena Bočanová, Marcela Martínková, Bohumila Dolejšová, Martina Menšíková, Jana Viščaková, Kateřina Pindejová, Jindřich Hinke, Blanka Lormanová, Karel Bělohradský, Luďa Marešová, Miloš Vávra, Jan Potměšil, Petr Čepek, Jana Hlaváčová, Jiří Strach, Květa Fialová, Jan Čenský, Adolf Filip, Jan Přeučil, Robert Vrchota, Miroslav Středa, Jiří Klem, Petr Oliva, Bohuslav Čáp, Oldřich Vlach, Uršula Kluková, Jaroslava Kretschmerová, Hana Brejchová, Martina Hudečková, Václav Vydra nejml., Miroslav Nohýnek, Jakub Zdeněk, Petr Vacek, Jitka Asterová, Jiří Pleskot, Vladimír Javorský, Radka Stupková, Petr Pelzer, Eugen Jegorov, Karel Roden, Jiří Langmajer, Oldřich Navrátil, Alena Kreuzmannová, Jana Altmannová, Vlastimil Zavřel, Jan Hraběta, Michal Hofbauer, Ivan Richter, Roman Skamene, Jiří Datel Novotný, Naděžda Prchalová-Vicenová, Hana Gregorová, Mirko Musil, Jiří Kvasnička, Ladislav Goral, Gustav Bubník, Vladimír Kudla, Zdeněk Srstka, Pavla Maršálková, Nina Jiránková, Hana Packertová, Jindřich Sejk, Jana Synková, Radek Žák, Martin Hron, Klára Dubovicová, Vladimír Kostovič, Jiří Dvořák, Jiří Schmiedt, Jana Matiášková, Hana Militká, Eva Řepíková, Petr Turek, Jan Skopeček, Vlastimil Venclík, Gaston Šubert, Tat'ána Puttová, Lenka Horáková, Ivan Jiřík, Petr Růžička, Renata Beccerová, Miriam Brochová, Radslav Kinský, Lydie Havláková, Sabina Hánová, Dalimil Klapka, Jana Franková, Antonín Hausknecht, Agáta Prachařová, Jaroslav Vozáb, Roman Hemala, Ivan Vodochodský, Václav Kotva, Věra Koktová, Karel Houska, Rudolf Vodrážka, Lena Birková, Jiří Havel, Bohumila Dousková, Milan Pěkný, Jiří Untermüller, Miroslav Dubský, Vladimír Pospíšil, Václav Stýblo, Petr Skarke, Vítězslav Jirsák, Helena Bártlová, Hugo Kaminský, Martin Kolár, Zdeněk Blažek, Lída Borovcová-Marečková, Jiří Kalužný, Lucie Juřičková, Marie Reisnerová, Martin Slaboch, Jiří Kaňka, Lenka Chrtková, Jiří Rosenkranz, Luboš Choděra, Roman Šmejkal, Štěpán Tyl, Ivan Podobský, Pavel Kuneš, Barbora Straková

Chvilku mi trvalo než sem se do seriálu zažral ale postupem času nabíral na obrátkách a už mě nepustil.Příběh se točí okolo chovu krav a problémech s ním spojených.Uznávám že seriál není úplně top ale koukat se dá.Tradiční standard si odvedl J.Abrhám který byl ve své době jeden z nejlep. našich herců.V netradiční roli uvidíme i P.Čepka který hraje moc hodného člověka ochotného kdykoli a komokoliv pomoci (takže žádný mrzout:-))Zato M.Vašut je tady za typického vesnického burana který má misto mozku z piva kostku.Takže moje resumé-Není to úplně top ale díky za takové seriály.(18.6.2009)

• xaver

Jeden ze slabších TV seriálů z "předrevoluční" doby, který napodiv ale není propagandistický, jak ho odsuzují mnohí hodnotitelé ve svých komentářích. Naopak režisér se pokusil o kritiku některých "soudruhů", ale moc se mu to nepovedlo, protože zůstal v půli cesty. Zřejmě proto, že ještě nevěděl, že za rok dojde k bodu zlomu, a netroufl si na větší a otevřenější kritiku.(19.4.2012)

• Bodega_Bay

Tohle je z roku 88? Chtěla bych spoluobčany ujistit, že tohleto, co předvádí paní Chýlková a pan Bláha v rámci veterinárního lékařství, tak tohle se už vážně neděje :-) Zpětně mám potřebu omluvit se za to, že se to vůbec kdy dělo....příšerný. edit: napodruhé si vychutnávám vlastně docela vtipné hlášky, takže mě to snad i začalo bavit :) Na deštivé odpoledne s chřipkou a dostatečným nadhledem je to fajn. Navíc- současné zasvěcené to musí i pobavit z odborného hlediska.(4.3.2012)

Původně jsem dal jen 4 hvězdy, ale poté co TV NOVA stáhla tento seriál z primetimu, aby tam plácla neuvěřitelně pitomou tajtrlíkarnu, musím dát tomuto seriálu plný počet. Prostředí kravína, rozhodně není pro většinu diváků zrovna přitažlivé, což může ovlivnit hodnocení nejednoho uživatele. Podle některých komentářů soudím, že řada z nich uvažuje ve schématu třídního boje: 1) natočeno za komančů? - ne více než 3 hvězdy! 2) vystupují tam dělníci či rolníci? - bolševická propaganda, která s zaslouží jen odpad! Myslím, že tento seriál si zaslouží vysoké ohodnocení, z několika důvodů: 1) realistický a uvěřitelný příběh 2) realistické a uvěřitelné dialogy 3) skvělé herecké výkony Tedy vše, co většina současné české tvorby postrádá. Navíc si myslím, že dobrý tvůrce dokáže napsat skvělý příběh z jakéhokoliv prostředí, tedy i z kravína či kafilerie. Naopak patlal, natočí vždycky sračku, a nepomůže mu ani atraktivní prostředí nemocnice, redakce, či umělecké školy.(15.3.2012)

• Big Bear

Tenhle seriál je jasným důkazem, že režim už mlel z posledního... A přitom si pamatuji jak jsme se každý pátek celá rodina po příjezdu k babičce s radostí těšili na další napínavý díl z prostředí kravína.... Nic kloudnějšího totiž v TV nebylo. Viděno teď po letech, člověk se musí smát. Zároveň je mu smutno když vidí Abrháma a jiné kvalitní herce jinak charakterních rolí jak v holinách v hnoji cosi pindají o plánu a dojnicích... Hvězdička za tu nechtěnou prču dnes.. *(1.2.2012)