Druhý dech (TV seriál)

Hynek Bočan

Ivo Pelant

Ivan Šlapeta

Karel Svoboda

Josef Abrhám, Vladimír Kratina, Naďa Konvalinková, Ivana Chýlková, Jiřina Bohdalová, Miloslav Štibich, Marek Vašut, Veronika Žilková, Stella Zázvorková, Alice Chrtková, Věra Kubánková, Dana Bartůňková, Vladimír Dlouhý, Ilona Svobodová, František Husák, Radoslav Brzobohatý, Jiří Sovák, Jaroslava Obermaierová, František Řehák, Rudolf Jelínek, Josef Bláha, Oldřich Velen, Helena Lehká-Rejšková, Jindřich Bonaventura, Zdena Sajfertová, Pavel Nový, Ludmila Roubíková, Otakar Brousek ml., Věra Tichánková, Bohumil Švarc st., Martin Zahálka, Milan Charvát, Mahulena Bočanová, Marcela Martínková, Bohumila Dolejšová, Martina Menšíková, Jana Viščaková, Kateřina Pindejová, Jindřich Hinke, Blanka Lormanová, Karel Bělohradský, Luďa Marešová, Miloš Vávra, Jan Potměšil, Petr Čepek, Jana Hlaváčová, Jiří Strach, Květa Fialová, Jan Čenský, Adolf Filip, Jan Přeučil, Robert Vrchota, Miroslav Středa, Jiří Klem, Petr Oliva, Bohuslav Čáp, Oldřich Vlach, Uršula Kluková, Jaroslava Kretschmerová, Hana Brejchová, Martina Hudečková, Václav Vydra nejml., Miroslav Nohýnek, Jakub Zdeněk, Petr Vacek, Jitka Asterová, Jiří Pleskot, Vladimír Javorský, Radka Stupková, Petr Pelzer, Eugen Jegorov, Karel Roden, Jiří Langmajer, Oldřich Navrátil, Alena Kreuzmannová, Jana Altmannová, Vlastimil Zavřel, Jan Hraběta, Michael Hofbauer, Ivan Richter, Roman Skamene, Jiří Datel Novotný, Naděžda Prchalová-Vicenová, Hana Gregorová, Mirko Musil, Jiří Kvasnička, Ladislav Goral, Gustav Bubník, Vladimír Kudla, Zdeněk Srstka, Pavla Maršálková, Nina Jiránková, Hana Packertová, Jindřich Sejk, Jana Synková, Radek Žák, Martin Hron, Klára Dubovicová, Vladimír Kostovič, Jiří Dvořák, Jiří Schmiedt, Jana Matiášková, Hana Militká, Eva Řepíková, Petr Turek, Jan Skopeček, Vlastimil Venclík, Gaston Šubert, Tat'ána Puttová, Lenka Horáková, Ivan Jiřík, Petr Růžička, Renata Beccerová, Miriam Brochová, Radslav Kinský, Lydie Havláková, Sabina Hánová, Dalimil Klapka, Jana Franková, Antonín Hausknecht, Agáta Prachařová, Jaroslav Vozáb, Roman Hemala, Ivan Vodochodský, Václav Kotva, Věra Koktová, Karel Houska, Rudolf Vodrážka, Lena Birková, Jiří Havel, Bohumila Dousková, Milan Pěkný, Jiří Untermüller, Miroslav Dubský, Vladimír Pospíšil, Václav Stýblo, Petr Skarke, Vítězslav Jirsák, Helena Bártlová, Hugo Kaminský, Martin Kolár, Zdeněk Blažek, Lída Borovcová-Marečková, Jiří Kalužný
  • valkil

Motto "kravího" seriálu: Všechno souvisí se vším. Co se nepovede v jednom kraji, po.... se v druhém. Ale že se v něm pojednává o zajímavých tématech - mšice na bobech, siláž v senáži, neschopný inseminátor či plesnivé krmení pro telátka. Hrůznej seriál - a zase v něm hrajou všichni, včetně P. Čepka :-((25.2.2004)

• ghatos

Není to taková hrůza, jak naznačuje zdejší hodnocení. Není to primárně politický škvár. Někoho může odpuzovat hodně přízemní prostředí, ale vztahy v něm jsou celkem solidně rozpracované. Bonusem je neuvěřitelné množství znamých herců ve velkých i menších rolích (např. Abrhám - nyní figuruje v Havlově Odcházení, ovšem také se musel zamazat od hoven...obrazně i doslova, Čepek to dává bez problémů, Konvalinková přehrává, Husák - hodně dobrý výkon, Vašut jako primitivní buran :), Žilková tárá po slovensky :), Bohdalová v roli tupé matky září, Zázvorková je drbna atd.). Vladimír Kratina v roli řídícího teletníku tomu dává svým lidovým přístupem dobrou čočku :) + jeho koníček fotbal, tím to u mě vyhrál. Na Druhý dech se dá v pohodě dívat, nemá se za co stydět (vzhledem k dobovým poměrům). 45%. PS: Roman Skamene jako inseminátor - to je megalaskonka :) .(6.9.2011)

TELE-novela. Trocha erotiky - Naďa Konvalinková odhalí ňadro, Ivana Chýlková odhalí ňadro (ne společně :-). Trocha fekál humoru - lejno, které dopadlo na svetr Ivany Chýlkové, je přece čisté. Trocha podivnosti - Veronika Žilková hraje slovenku a mluví slovensky. Trocha podnětů pro módní policii - Marek Vašut má smrtící blond knír (doporučuji mu navštívit akci http://coombal.cz/). Prostě seriál o tom, zda je lepší velkokapacitní kravín či malý chov (inspirace Slunce, seno, jahody?). Speciality: mnoho mrtvých telat, mrtvý pes, zastřelený zajíc a bažant... Je to sice taková socialistická teletníková telenovela, ale mně se líbila, navíc i v sebemenší roli hraje známá tvář.(15.1.2012)

• #47

Měl jsem nutkání dát za I. Chýlkovou alespon jednu hvězdičku, ale když jsem seriál dokoukal až do konce, shodnu se s většinou že se jedná o jeden z nejhorších českých seriálů vůbec a nic jiného než odpad si nezaslouží. Žena za pultem byla místy alespoň zábavná (i když to většinou nebylo záměrem) socialistická kravina, Druhý dech je neustále nudná socialistická kravina.(2.12.2005)

• Mulosz

Naprosta bomba. Na www.televize.cz jsem cetl, ze je pro serial velka skoda, ze o nej divaci ztratili vlivem listpadovych udalosti roku 1989 zajem, nebot byl jednim z nejpovedenejsich. To se snad posrali v kine. Behem prvni pulhodiny jsem se chechtal vsem tem hlaskam a dialogum, jejichz soupis je zde v jednom z komentaru uveden. Posleze me to uz prestalo bavit a jen jsem se divil, co vsechno je mozne hrde napsat, natocit a odvysilat chvili pred padem rezimu. Jedina scena se neda vydrzet v klidu. Porad se mluvi o kravach, hnoji, teletniku, pracovnich podminkach. Pokud se v serialu resi neco mimo zemedelstvi, zejmena pokud jde o osobni problemy postav, vse susti papirem, pusobi neverohodne a uz vubec nemluvim o tom, jak je to zahrane. Ansamlu vevodi priserne existencialni Konvalinkova, rovnez muj oblibenec Abrham promlouva pres zuby, nebot vi, ze tuto roli urcite nezaradi mezi sve zivotni. Po druhem dile jsem mel chut serial odlozit, po tretim byl o tom presvedcen, ale nakonec jsem si to pro klid svedomi rozmyslel a pustil si jeste ctvrty. V nem videl, jak v JZD v tricetistupnovych mrazech zamrzla zumpa, proto ji museli rozbit dynamitem. Ne, ze bych bezne vidal, jak se vyhodi do vzduchu kupa hoven, v tomto jsem byl tedy nove obohacen, nicmene opravdu to stacilo. V teto scene je totiz velka symbolika. Nemam nic proti zemedelcum ani kravam, naopak si na produktech agrikultury rad pochutnavam, ale proti tomuto serialu toho mam mnohem vice, nez jsem tady napsal. Tleskam, az me packy boli, soudruzi.(8.2.2010)

• - V roce 1966 a 2007 se ve Francii natočily filmy se stejným názvem - Druhý dech (1966) a Druhý dech (2007) . (M.B)

• - Natáčelo se převážně v Praze, v nedalekých Hořovicích a také ve vesnici Hudlice u Berouna. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Veronika Žilková hraje v seriálu Slovenku. Její slovenština však působí značně nevěrohodně a je možné zaznamenat, že do mluvy často přidává české výrazy. (Lkprak)