King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Novodobý Jacksonův King Kong je perfektní, napínavý a občas i komediální, s nádhernou výpravou i s poutavým příběhem, plný dokonalých trikových soubojů titulní přerostlé opice s dinosaury, lidmi i stroji. Jediný problém je, že tu story už všichni znají a tři hodiny sledování digitálních triků jsou více než dost. Jenže vystřihněte to, když to stálo tolik peněz. Přesto se mi film líbil. Trailery: http://www.csfd.cz/film/116618-king-kong/videa/# ()

Jossie

Peter Jackson určitě umí vytvořit tu správně temnou atmosféru, akce mu taky jde, dobře se na to kouká, ještě jsem neviděla tak nádherně odporné domorodce, ale přesto se neubráním dojmu, že méně akce je někdy více, protože pokud z ní nevyjdete, trochu ztrácí na efektu. Závěr byl trošku nudný a zdlouhavý. Jinak velmi hezký film s výbornými herci ( ty si Jackson také umí vybrat) a hudbou, která mi stále připomínala ty staré King Kongy. ()

EdaS

Řekl bych, že ten toužebně očekávaný pětihvězdičkový dobrodružný biják tam je. Jen by bylo potřeba: úvodní pasáže trošičku přistřihnout, některé postavy povyhazovat, rozhodně vystřihnout trikově hodně nepovedenou první honičku s dinosaury, taky bych se zbavil těch obřích hmyzáků, a pak by mi při opičákově skonu určitě nějaká ta slza ukanula... Jackson rozhodně je velmi dobrý režisér, bohužel má sklony k megalomanii. Naomi Watts je jako vždy úžasná a těším se, že díky tomuhle filmu ji pozná celý svět. Celkově shrnuto: lehké zklamání. Jackson by si měl dat nějaký menší, komornější projekt. ()

H34D

Ač známý příběh, jenž přetrval léta, jeho zpracování a přetvoření v tento film je čistě sezónní záležitostí, která po pár letech umírá s technologickým pokrokem. King Kong není procítěný příběh krásky a zvířete - za naštvanými, lítostnými i pohledy zalíbení se totiž neskrývá nic než prázdnota. Dějová kostra zpočátku slibně představující filmový svět 30. let se posléze jeví jako irelevantní a zcela náhodná, klidně by mohla být osazena odlišnými klišé, jinými postavami i celou zápletkou a stejně by se nic nezměnilo. King Kong je pouze exhibice vizuálních efektů, kromě sympatických obrazů, efektních přeletů a pestrých akčních scén nemá po tři hodiny diváku absolutně nic, co říct... K relativně zábavnému a nenáročnému pokoukání to však stačí. 6/10 ()

xxmartinxx

Jackson naprosto ignoruje diváky a prostě vyznává lásku k oblíbenému filmu. Je to spíš zajímavé než zábavné, ale rozhodně to chytne. ()

dobytek

Jsem asi úplná výjimka, protože do teď jsem neviděl žádnou verzi King Konga. Ale ten příběh je natolik notoricky známej, že jsem stejně věděl, o co tam jde. Že to bude kravina, to jsem tak nějak očekával, ale měl jsem nějaký nutkání ten film vidět. Vybral jsem si samozřejmě nejnovější verzi a to zejména kvůli speciálním efektům, o kterejch jsem slyšel, že jsou dost povedený. Navíc má tahle verze i docela vysoký hodnocení. O příběhu se asi nemá cenu moc rozepisovat. Je to taková naivní pohádka a stejně to každej zná. A co se týče triků, tak jsem byl dost zklamanej. Nemělo to moc daleko k Jurskýmu Parku z roku 1993. Sice King Kong už taky má svoje roky, ale znám i starší filmy (a s nižššim rozpočtem), kde to opravdu vypadá, že herci jsou součástí scény. Tady to často vyloženě bije do očí, že se natáčelo před zelenym plátnem. A když se k tomu přidá ukrutná 3-hodinová stopáž, dílo je dokonáno. Filmům od Petera Jacksona se začnu vyhejbat obloukem. ()

Melies

9 / 10 Stokrát prevarená historka o malom chlapcovi, ktorého sledovanie pôvodného King Konga uchvátilo natoľko, že sa rozhodol stať režisérom, už asi nikomu slzy do očí nevženie, no pre pochopenie tohto filmu je kľúčová. Peter Jackson si toto natáčanie očividne užíval od začiatku do konca, jeho štyridsať rokov tlmené a potlačované sny sa tu menia na explóziu zvukov, farieb a motívov, z ktorých jeden navonok nezmyselne prebíja druhý, no zmysel toho všetkého je pritom viac ako jasný - užiť si to, pretože ďalšia podobná šanca už nikdy nepríde. A kto z nás ho za to môže súdiť? Nehľadiac na fakt, že King Kong by obstál aj ako film samotný, bez všetkých tých dojemných rečí a poloprávd, ktoré sa okolo neho nakopili - hustá, lepkavá atmosféra, strhujúce režijné poňatie, rozkošne naivné bojové scény, úprimný a dojemný vzťah krásky a divokého Konga, pohľad do jeho smutných očí zrkadliaci všetky tie roky strávené osamote... Jackson si nekompromisne splnil svoj detský sen, a ak je s jeho výsledkom spokojný, radujme sa s ním. ()

Skejpr

Ale jo.. máte pravdu. Ta scéna s Dinosaurama je opravdu hodně přehnaná a zbytečně efektní , ovšem ne zrovna úspěšně, neboť některé (a některé obzvlášť) záběry sou přece jen natrikované poněkud hůře, jeden opravdu ale OPRAVDU špatně... ale přece byste nechtěli film o 187 minutách hodnotit podle pěti minut honičky mezi dinosaury. Podstatné je, že Herci hrají výborně, že většina záběrů (tj. 187 minut - 5) sou krásné, a že když nastane to, k čemu film celou dobu neodvratně směřuje, ačkoliv si většina diváku nejpozději od půlky filmu přeje, abyk tomu nedošlo, vrhnou se člověku slzy do oka stejně, jako Carlu Denhamovi, který natáčí vysněnou scénu ve svém vysněném filmu. Peter Jackson se, teď už opravdu, zařadil mezi nejvyší režisérskou ligu. podařilo se mu 4x vkročit do stejné řeky, a přitom se ani trošku nenamočit. Bravo! ()

Shit

Jackson nezůstal své slávě nic dlužen a zase natočil skvělej fantasy film. Samozřejmě že tohle neni tak bombastickej příběh, kterým disponovaly Jacksonovy předešlé filmy o Pánu prstenů, ale jako remake King Konga se to povedlo znamenitě, ovšem ani Jackson se nevyvaroval menších chyb i zbytečných záběrů, které spíš rušily celkový děj. Asi nejhůře do filmu zapadala bojová scéna s obřímy brouky. Ta nejenže dosti rušila, ale ani nebyla dostatečně zvládnutá po animátorské práci a tak to vypdalo až moc přeplácaně. Stejně tak první setkání s King Kongem mohlo býti animátorsky mnohem lépe zvládnuté, přece jeno po všech těch výrocích, jak si na Kongovi dali záležet, to nebyla až zas taková bomba, jenže v daším pokračování filmu se Andy Sarkis a jaho tým animátorů zřejmě porbudili a rozpomenuli se na svojí výtečnou práci na Glumovi a Konga dovedli téměř k dokonalosti a to včetně dokonalé mimiky a chlupů na jeho těle, které vypadaly opravdově a i pohyb, který se mi ze začátku asi nejméně líbil byl od té doby perfektní, to se ovšem nedá říci o dinosaurech, kteří sice nebyli špatný, ale dokonalý teky ne, jenže když souboj Konga s nima je krutej, tak se na to dá lehce zapomenout a akce kdy Kong láme čelisti je prostě výborná. Do toho všeho burácí perfektní muzika od Howarda, která tohle všechno ještě podpoří. Příběh samozřejmě ničim nepřekvapí( teda až na pár detailů, který ale nejsou pro vývoj filmu moc důležitý), protože je už hodně známej a prakticky se moc nezměnil, přece jenom to tak i Jackson chtěl, ale možná se dalo několik zbytečných scén vystřihnout, aby to nebylo tak dlouhé, ale já se ty 3 hodiny vůbec nenudil, spíš jsem si vychutnával perfektní filmařskou práci Petera Jacksona, takže si na délku stěžovat nemůžu. Co se týče hereckého zastoupení, tak kupodivu nejvíce vynikal Jack Black, ten svojí postavu zahrál víc než přesvědčivě a ukázal že neni jenom druhořadej komediální herec, Adrian brody nic nezkazil, ale taky nic neukázal a jeho hrdiný výlety nebyly moc uvěřitelný, ale Naomi Watts byla zase výborná a domorodci na ostrově lebek neměli ani jednu chybičku, tenhle výběr se Jacksonovi náramě povedl. Nebýt několik nedomyšleností (jako třeba, když Kong utrhává Naomi Watts z provazů, které má kolem rukou a přitom přetrhne silné provazy místo rukou Watts, které by zřejmě povolily dřive něž provazy), pár zbytečných scén a trošku nevyrovnaných efektů, tak by to bylo za čístých 5*, ale takhle jen horších 5* ()

Djoker

Není divu, že si na King Konga troufne málokdo. Milostný příběh přerostlé gorily z džungle a blonďaté krásky z USA není jen lehce hranou absurdna, on je tak daleko, že ji ani nevidí. Chce to opravdu hodně citu a správnou míru megalomanství. Nikdo jiný by to nezvládl lépe než Jackson. Tři hodiny jsou sice moc, ale Watts je úžasná a finále na Empire state building přímo dechberoucí. ()

flanker.27

Je to King Kong se vším všudy, takže tajemný ostrov, drsní domorodci, dinosauři a přerostlý gorilák, potom blondýna a Empire State a dvouplošníky. Mě na film vytáhla přítelkyně, ta se nejdřív bála, pak nudila, já už na konci napovídal "zabte ho konečně ať můžu jít domů". Celkově bych zhodnotil slovy méně je více, ubrat na efektech a dojemnosti, přidat na tajemnu. ()

M.a.t.t.

Každý si chce splniť svoje sny. Výnimkou nie je ani Peter Jackson a prečo mu to nedopriať? Je pravdou, že rozjazd je až zbytočne dlhý ale od príchodu na Ostrov Lebiek tempo nepoľavuje až takmer do konca a to do istej miery ospravedľnuje aj fakt, že tento remake si tento novozélanďan točil skôr pre seba ako pre divákov. Veď dnes už snáď niet človeka, ktorý by nevedel ako sa King Kong skončí a Jackson nie je ochotný do tohto až veľmi jednoduchého príbehu priniesť takmer nijakú inováciu. Natočené je to však veľmi zručne a určite ide o dôstojnú poctu filmovej klasike. A scény s dinosaurami nemajú chybu. ()

Morien odpad!

Ne, nebudu k tomuto filmu přistupovat tak, že je to Jackson, tak odeberu jednu, dvě hvězdičky za to, že je to totální (dámy prominou) sračka. Vezmu to přesně tak, jako se to snažím brát vždycky - co na tomto filmu si zaslouží být ohodnoceno hvězdičkami? Jednoduše a krátce: nic. Kdyby se z filmu vystříhaly některé zbytečně násilné scény a zůstalo tam jenom romantické blbnutí blondýny s opicí, tak by se to dalo vysílat v deset hodin dopoledne v pohádkovém pásmu pro zasmání těch nejmenších, ale takhle? Nechtějte mě tady něčím balamutit. S příběhem se nikdo nepatlá, ten znají staromilci, co by se odvažovali reptat, z původní verze, tak ať se nejdřív podívají na ni. Je to opravdu nutné, protože jinak tohle celovečerní demonstrační video společnosti WETA Digital postrádá jakýkoliv smysl. (A ony ty triky ani tak nejsou moc dobré, je totiž naprosto zřejmé, že jde o počítač, ó, jak zbožňuji staré poctivé loutkové animace bestiálních příšerek.) Jestli máte rádi Adriena Brodyho, podívejte se raději na Pianistu, aspoň se dozvíte i něco z historie, jestli máte rádi Naomi Watts, tak se hlavně na tohle nedívejte, jinak tu ječící bezduchou panenku budete mít chuť pohladit trochu kladivem po kadeřích a zaslzeném obličeji. Větší samoúčelnost akčních scén jsem snad ještě nikdy neviděla, a to patřím k velkému odpůrci Michaela Baye. K tomuto typu vyžití/relaxace slouží přece počítačové hry z Asie, netočíme o tom filmy v áčkové kategorii! Nebo já nevím, asi jsem jenom mladá, nevybouřená a pseudointelektuální. ()

gudaulin

Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbal, věděl jsem, že se mi nebude líbit, už dopředu. Nakonec jsem mu neunikl a když jsem dokoukal, že se mi do puntíku potvrdily všechny předsudky, které jsem si o filmu v minulosti vytvořil. Žádné překvapení se nekonalo. Jackson po obrovském úspěchu své Tolkienovské trilogie měl filmový svět v nohou, mohl riskovat a vytvořit jakýkoli film na jakékoli téma. Místo toho sáhl po látce už mnohokrát použité, dokonale vyčpělé, s tématem, které mohlo být nosné v 30. letech, ale dnes už může budit jenom shovívavý úsměv. Ano, Jackson chtěl vzdát hold staré dobrodružné literatuře a béčkovým filmům, na kterých, ostatně jako já, vyrůstal. Jenže to by musel film natočit s podstatně větší dávkou humorného nadhledu. Fakticky jako jemnou parodii ve stylu Indiana Jonese. Jenže Jackson se nechává nést na vlně romantiky s příchutí dobrodružného filmu. Hlavní hrdina je tam tak trochu zbytečný, ale především chemie mezi ním a Naomi Watts coby osudovou ženou filmu prostě nefuguje. Filmové postavy v mnoha případech jenom deklamují svoje postoje anebo se objeví proto, aby mohly vzápětí slavně zahynout. Jinak je to bombastické, vysokorozpočtový snímek tohoto ražení a s Jacksonovou režií nezklame, takový souboj King Konga s třemi tyranosaury najednou, souboj v pohupujících se liánách s klapajícími čelistmi dynosaurů či útoky obřího hmyzu berou dech. Pár takových scén se určitě objeví, jenže po příchodu do velkoměsta ztrácí film tempo a dobrodružnou akci vystřídá přeslazená romantika. Za podobný rozpočet by se dalo natočit tucet jiných filmů a polovina z nich by byla nejspíš lepší. Jackson měl být soudnější. Celkový dojem: 45 %. ()

choze

Nadšená oslava původního filmu, filmu jako takového a filmařiny. Nebýt přílišné délky, byl by to perfektní blockbuster, s láskou vypiplaný, s parádním vypravěčstvím, akčními scénami i herci (Black ve své životní roli). ()

Sarkastic

Ano, hodně diskutabilní snímek. King Kong nabídl divákovi úchvatné triky, výbornou hudbu, spoustu adrenalinové akce, mrazivé napětí, oku lahodící exteriéry, silný příběh a spoustu dalších pozitivních věcí, bohužel ale také řadu negativ. Nevadila mi stopáž (za ty cca 3 hodiny jsem se nenudil ani chviličku), či Kong samotný (kritizujte si ho jak chcete, mně přišla ta digitalizace, pohyby i grimasy naprosto promakané, reálné a nevědět, že není skutečný, uvěřil bych, že je fakt živý), štvaly mě spíš drobné detaily (např. záběr na Kongovy porvané a pokousané paže/záběr na naprosto netknuté Kongovy paže, nebo by mě taky fakt zajímalo, jak sakra mohli tak těžkou gorilu jako je Kong, odvézt na té jejich bárce do NY?!), na kterých, nevím proč, Jackson nelpěl, tak jako třeba v LOTRovi a také jsem tak úplně neuvěřil vztahu mezi Ann a Kongem, který se mi zdál dost rozpačitý (radši pominu to šaškování Ann před Kongem, které bylo vyloženě trapné, ale ikdyž jsem vnímal, že mezi těma dvěma NĚCO je, tak mě prostě Jackson o jejich "lásce/silnému poutu či vztahu" zcela nepřesvědčil). Já Peterovi přeju, že si splnil svůj velký sen, ale přesto, že se mi film jako celek líbil, tak si musím postesknout, že si s ním mohl dát větší práci. Snímek hodnotím 4* a ať už je zde o něm napsáno cokoliv, nedá se mu upřít, že je to opravdový filmový zážitek, který rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Segrestor

V kontrastu s Hobití ságou přehodnocuji své názory a s klidným svědomím podotýkám, že King Kong je poslední film, kde mohl Peter Jackson fanouškům ukázat, že jim nechce jenom chcát do ksichtu. King Kongem ukázal, že ctí předlohu, že umí vytvořit atmosféru a že se nezdráhá ukázat akci tak nějak globálně, ne jen v tragicky rychlém stylu jako právě u Hobita. Dokonce dal prostor hercům. Úžasné. Postavy v Kongovi mají rozměr. Ziskuchtivý režisér, rozporuplný scenárista, odvahu hledající protagonista, mezi dobrem a zlem oscilující kapitán, ti všichni jsou nestálí a zcela na sebe strhávají pozornost, což je to nejlepší, co může být, protože u takových filmů to na sebe rvou právě ty loutky. Vzpomeňme na Jurský park. Zajímali někoho ti herci? Zde například Adrien Brody pouhým úšklebkem (při vystavování Konga v New Yorku) ukazuje, jak stejně prahne po slávě a mamonu, ačkoliv zajetí nestvůry odsuzuje. Maličkost. Miniaturní gesto a já vím, že to není jen opulentní reklama na trikové studio. Když na to přijde, ona vlastně hraje i ta gorila. Možná až moc, abych to zase nepřechválil. To je mimika, které se mnohdy nedočkáte u člověka, natož u gorily. Ale budiž, je to mytické monstrum, vše je možné. Velkým plusem je i přítomnost všech jiných gigantických potvor. Od megakomárů po dinosaury, kteří už jsou v reálném poměru. Je to pěkné a napínavé, ale možná to už pak začne nudit. Plusem je to jen pro skalní fanoušky. Je to prostě moc gigantické. Tedy závěrem. Sledování Jacksonova King Konga je jako žít s Lolo Ferrari. Chvíli je to o objevování hranic lékařského pokroku, ale později o poznání, že je to strašná kráva. ()

Gilmour93

Po Pánu Prstenů sebou nesl Jackson balvan očekávání jeho dalšího filmu a ten balvan byl, přiznejme si, velký jako King Kongova ranní stolice (Rimmerova jednotka velikosti). A výsledek? Plavba na Venture nezáživně dlouhá, prostředek na Skull Island přehnaně spektakulární (netočil to Sommers?) a tak jen bohužel v úplném závěru na Empire State Building si pro mě Jackson zachoval tvář poutavého vypravěče. Škoda jen, že stopáž filmu o Gorile v mlze se více nepřiblížila číslu původní verze z roku 1933. Zase mi nikdo nevysvětlil, jak toho několikatunového zamilovaného opičáka naložili bez těžké techniky na loď.. ()

Tuxedo

Dejte nadějnému filmaři 200 milionů dolarů na splnění jeho snu a dopadne to přesně takhle. Parádní podívaná, které podráží nohy jen trochu dlouhé finále. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)