• nash.
  ****

  Když koloval v 80 letech na videokazetách, byl jsem jím nadšen jako jednou z nejlepších mimozemských invazí. Dnes sice po trikové ztráce trochu ztratil šmrnc, na druhou stranu mu však současná situace v Evropě dodává zcela nový, děsivý rozměr vizionářské předpovědi, před kterou Nostradamus musí blednout závistí. Už nepůsobí jako pouhý starý seriál, ale svým způsobem spíš jako proroctví, které člověk prožívá v přímém přenosu. Zatím to vypadá, že jsme někde v závěru první půlhodiny (v polovině prvního dílu, pokud sledujete ve formě původní dvoudílné minisérie).(1.9.2017)

 • michalkop
  *****

  Scifi seriál/filmek s parádní atmosférou. Na svou dobu má i úžasné efekty. S těmi modely a jejich klíčováním si museli vážně dost vyhrát. Na pouhou TV produkci má i obrovskou masu komparzistů. V té délce se těžko hodnotí herecké výkony, střih, kamera, protože to kolísá. Příběh je ale strhující. Po shlédnutí navazujícího The Final Battle, dávám pět hvězdiček, protože tohle je přeci jen o kus lepší.(9.8.2011)

 • 3KAVKY
  ***

  Pilot seriálu "V" se mi zdál nevyvážený. Přes svou velmi dlouhou stopáž je film velmi uspěchaný. Obzvláště na začátku. Pak někdo šlápne na brzdy a konec se táhne jako na sedačku nalepená žvýkačka. Připadá mi jako by někdo chtěl původně mít místo pilotu regulérní sérii, ale rozmyslel si to a celé to sestříhal do filmu. Navíc si "V" trochu podrazilo nohy, když veškeré záměry návštěvníku vykecali před začátkem vlastního seriálu. Já osobně jsem ztratil motivaci pro případné další sledování následujících řad. Tragické a někdy až protivné výkony se daly od béčkových a céčkových herců čekat a docela ladí s atmosférou 80. let. O nostalgii v mém případě ale nemůže být řeč. V době, kdy byl seriál u nás vysílán prvně, jsem byl příliš malý, než abych si pamatoval víc než spolu nesouvisející obrazy. Hodnotím tedy možná moc kriticky. Celkem vtipné bylo ale výtaní mimozemšťanů při příletu do chemičky melodií, pravda lehce upravenou, Johna Williemse z Hvězdných válek.(13.9.2010)

 • anderson
  ****

  Toto je prvých 5 cca 90 - minútových epizód (alebo prvých 10 cca 45 - minútových). Treba povedať, že po tých rokoch od uvedenia na ČT 1 (čo tak reprízu vážení ???) tá nostalgia mierne opadla a napr. výkon MARCA SINGERA je na hranici odpadu, ale aj tak je to sci - fi klasika, ktorá nepochybne inšpirovala trebárs DEŇ NEZÁVISLOSTI. A napriek (z dnešného pohľadu) technickej nedokonalosti efektov, dávam pred tvorcami pomyselný klobúk dolu. (25.1.2009)(25.1.2009)

 • papaguy
  ***

  První dva filmy jsem viděl poprvé jako malé dítě na videu na podnikové dovolené, na kterou nás vzali rodiče. Pamatuji si, že na mě udělaly velký dojem – atmosféra filmu na mě působila nesmírně sugestivně, místy až hororově. Parafráze na fašismus a totalitní režimy je nepřehlédnutelná. Z dnešního pohledu hodnotím jako béčkový seriál s béčkově až céčkově hrajícími herci, s dobrou atmosférou, výbornými nápady, ze kterých někteří autoři čerpají dodnes... a dobře ztvárněnými maskami mimozemšťanů. Máme tedy co do činění víceméně s klasikou žánru... Autoři zřejmě byli spokojeni, tak vytvořili sérii pokračování.(18.8.2012)

 • - V sérii je mnoho podobností na nacistické Německo. Mimozemský znak (tři čárky, dvě tečky) je podobný svastice (znaku nacismu), „Přátelé návštěvníků“ jsou zase alegorie na Hitlerjugend, Pronásledování vědců, jejich rodin a každého, kdo se s nimi spojí je alegorie na pronásledování židů nacisty (Když návštěvníci začnou eliminovat vědce, kteří by mohly odhalit jejich pravou podobu, židovská rodina váhá pomoci jejich sousedovi (vědci) a jeho rodině, dokud jejich dědeček nenaznačil, že odmítnutí by znamenalo nepoučeni se z minulosti). Na nacismus odkazuje také mimozemská propaganda. (Jan.Kanak)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace