Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Děj úvodní minisérie začíná někde ve střední Americe uprostřed národně-osvobozeneckého boje. Novinář Mike Donovan (Marc Singer) zde natáčí své válečné zpravodajství, když se najednou na obloze objeví obrovský mimozemský koráb. Během krátké doby jsou tyto koráby nad všemi většími městy. Návštěvníci přicházejí s přátelskými úmysly - chtějí pouze využít naše továrny na výrobu chemikálií, kterých se jim na jejich planetě nedostává. Na oplátku nabízejí jejich znalosti a technologie (např. lék proti rakovině). Návštěvníci vypadají jako lidé v červených oblecích, pouze jejich oči musí před prudkým světlem chránit brýle a mají také jiný hlas. Skutečná jména Návštěvníků by byla pro pozemšťany nesrozumitelná a proto si říkají jmény, obvyklými u nás na Zemi (rozuměj v Americe). Jejich hlavními představiteli jsou velitel John, zlá a všehoschopná lady Diana a hodný ňouma Willy (Robert Englund alias Freddy Krueger). V rámci biologického experimentu Návštěvníků dochází ke spojení muže z jejich planety Briana a lidskou dívkou Robin. Postupem času se ukazuje, že vzhled Návštěvníků je pouze biologická schránka, pod níž se skrývá jejich pravá podoba jakýchsi plazů. Jejich úmysly nejsou zase až tak přátelské, jak se zdálo a hlavním cílem je vysát z pozemských zdrojů všechnu vodu a také použít místní obyvatelstvo jako svou potravu. Jejich přítomnost na Zemi se mění v totalitní diktaturu využívající řadu lidských kolaborantů ke spolupráci. Ale to už se formuje nejen v horách odboj proti zlým vetřelcům pod vedením doktorky Juliet Parrishové (Faye Grant) a dívka Robin zjišťuje, že její těhotenství s mimozemšťanem Brianem asi nebude úplně normální... (vitajak)

(více)

Recenze (25)

PKD 

všechny recenze uživatele

Na TV poměry 80tek, dosti nadprůměrná záležitost, inspirovaná románem Sinclaira Lewise z r. 1935 ´Tady Se To Stát Nemůže´. Civilní výkony všech zůčastněných, tomu dodávají nádech až mrazivé autentičnosti a silné atmosphéry, podpořenou Johnsonovým inteligentním scénářem, který nehraje na efekt, ale na psychologii a kde zvláště vyniká Leonardo Cimino v roli Žida, který přežil koncentrační tábor a z jehož scén mám dodnes husinu. Efekty jsou sofistikované a když mám stále na paměti, že jde o tv projekt a v té době, tak nemám výrazně co vytknouti. Badlerová a spol. se zde sice ještě jasně neprofilují, jako v dalších V projektech, ale už dává o sobě rozhodně vědět. Konspirace, politthriller, pseudodokument, akce, napětí, mimozemská invaze (co by asi na toto říkal Wells?), paprskomety, souboje. Je tam zkrátka vše. Pro mě jednoznačně KULT, který patří do mé svaté SF tv s. Trojice...Star Trek, Babylon 5 a V. A na to, že tato frančíza není tak rozsáhlá, jako jiné, vyprodukovala slušné množství doprovodného materiálu, včetně románů, hry na nezapomenutelném Commodoru 64 ZX, krabiček na svačinu, figurek a plavidel.;-)  P. s. plakát jest z tv s. Nikoli z the Original Miniseries, jak se tento počin správně zove. Na ten fešný bílý outfit si Diana musí ještě nějaký ten pá...počkati. ()

michalkop 

všechny recenze uživatele

Scifi seriál/filmek s parádní atmosférou. Na svou dobu má i úžasné efekty. S těmi modely a jejich klíčováním si museli vážně dost vyhrát. Na pouhou TV produkci má i obrovskou masu komparzistů. V té délce se těžko hodnotí herecké výkony, střih, kamera, protože to kolísá. Příběh je ale strhující. Po shlédnutí navazujícího The Final Battle, dávám pět hvězdiček, protože tohle je přeci jen o kus lepší. ()

Reklama

Klenotka 

všechny recenze uživatele

Minisérie samotná je perfektní. Od začátku do konce napínavá, s různými postavami, které mají každá svůj příběh. Zpočátku je to jako v klasickém "katastrofickém" filmu - máme několik postav, jejichž příběhy sledujeme odděleně, aby se všichni v určitý moment setkali. Odkazy na Star Wars potěšily (ať už úvodní melodii falešně hrající školní orchestr či vnitřek lodě nebo souboje mezi loděmi), stejně tak jako naopak to, že si z V zase někdo vzal inspiraci v pozdějších filmech. Triky na svou dobu a na TV produkci povedené. Jediné, co kazí celkový dojem je to, že se mimozemšťani i mezi sebou baví anglicky, to hodně zaskřípe - hlavně ve scéně, která má být klíčová pro "prozření" Mikea Donovana a ostatních lidí (včetně diváků). ()

3KAVKY 

všechny recenze uživatele

Pilot seriálu "V" se mi zdál nevyvážený. Přes svou velmi dlouhou stopáž je film velmi uspěchaný. Obzvláště na začátku. Pak někdo šlápne na brzdy a konec se táhne jako na sedačku nalepená žvýkačka. Připadá mi jako by někdo chtěl původně mít místo pilotu regulérní sérii, ale rozmyslel si to a celé to sestříhal do filmu. Navíc si "V" trochu podrazilo nohy, když veškeré záměry návštěvníku vykecali před začátkem vlastního seriálu. Já osobně jsem ztratil motivaci pro případné další sledování následujících řad. Tragické a někdy až protivné výkony se daly od béčkových a céčkových herců čekat a docela ladí s atmosférou 80. let. O nostalgii v mém případě ale nemůže být řeč. V době, kdy byl seriál u nás vysílán prvně, jsem byl příliš malý, než abych si pamatoval víc než spolu nesouvisející obrazy. Hodnotím tedy možná moc kriticky. Celkem vtipné bylo ale výtaní mimozemšťanů při příletu do chemičky melodií, pravda lehce upravenou, Johna Williemse z Hvězdných válek. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Toto je prvých 5 cca 90 - minútových epizód (alebo prvých 10 cca 45 - minútových). Treba povedať, že po tých rokoch od uvedenia na ČT 1 (čo tak reprízu vážení ???) tá nostalgia mierne opadla a napr. výkon MARCA SINGERA je na hranici odpadu, ale aj tak je to sci - fi klasika, ktorá nepochybne inšpirovala trebárs DEŇ NEZÁVISLOSTI. A napriek (z dnešného pohľadu) technickej nedokonalosti efektov, dávam pred tvorcami pomyselný klobúk dolu. (25.1.2009) ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • V sérii je mnoho podobností na nacistické Německo. Mimozemský znak (tři čárky, dvě tečky) je podobný svastice (znaku nacismu), „Přátelé návštěvníků“ jsou zase alegorie na Hitlerjugend, Pronásledování vědců, jejich rodin a každého, kdo se s nimi spojí je alegorie na pronásledování židů nacisty (Když návštěvníci začnou eliminovat vědce, kteří by mohly odhalit jejich pravou podobu, židovská rodina váhá pomoci jejich sousedovi (vědci) a jeho rodině, dokud jejich dědeček nenaznačil, že odmítnutí by znamenalo nepoučeni se z minulosti). Na nacismus odkazuje také mimozemská propaganda. (Jan.Kanak)

Reklama

Reklama