Komentáře uživatelů k filmu (683)

 • golfista
  ****

  Comicsy moc v lásce nemám, ale tohle se mi fakt moc líbilo. Stejně jako u X-menů dle mého překonala dvojka jedničku (X-meni jsou ale přece jen lepší). Kdyby nebyla na každým rohu americká vlajka, trik s vykolejením nadzemky byl na úrovni těch ostatních a z Petera nedělali až přehnaně velkýho "loosera", možná bych ještě přitlačil :) .... Raimi je vynikající rejža a já při zjevení Bruce Campbella jen zamáčkl nostalgickou slzu... 90%(19.11.2004)

 • POMO
  ****

  Just more of the same. Ale... záporák je oveľa lepší, technická stránka premakanejšia a všadeprítomný humor to krásne osviežuje. Napriek málo akcie a príliš veľa kecom, vracajúcim sa do minulosti (čo všetko iba spomaľuje), pre mňa uspokojivejšie než jednotka. 110 percentný happy-end je síce trochu falošný ťah, ale nával emócií, ktoré ho sprevádzajú, všetko ospravedlňuje.(20.8.2004)

 • kleopatra
  ****

  Proč Alfred Molina? Ne že by dělal něco špatně, ale záporák má být pěkný chlap, aby mu jeden (jedna) mohl fandit.(29.10.2004)

 • KevSpa
  *****

  Je to spíše za 4* a půl. Jednička je pro mě nejlepším comicsovým zpracováním a dvojka je "jen" stejně dobrá. U jedničky mě kvalita snímku překvapila, dvojka pouze potvrdila kvality Sama Raimiho.(23.6.2004)

 • Cival
  *****

  Sam Raimi dosáhl na samotný vrchol. Vrchol své kariéry, comicsových adaptací i letošní filmové nadílky. Dva roky jsem netrpělivě čekal na druhého Spideyho, jehož úvodní dobrodružství považuji spolu s X-Men 2 za vůbec nejlepší, byť ne úplně bezchybný comics na filmovém plátně. Bombastický trailer vystupňoval moje očekávání na maximální možnou míru... a pak přišel Raimi s novým výtvorem a do puntíku vyplnil mé představy. Skvělý, vtípky nabitý scénář, precizně vykresluje ústřední postavu, její tápání mezi údělem superhrdiny a skutečným klukem, který nemá sílu žít svůj normální život. Psychologie postav je do detailu vypiplána i u všech vedlejších charakterů, zejména citové pouto mezi Mary Jane a Peterem je podáno s obrovskou působivostí - hotový emocionální nátěr. Není prostor na to vyjmenovávat všechna pozitiva - od svižné akce, výborných triků, bezchybného hereckého obsazení včetně lepšího záporáka až po dokonalou stylizaci a pevné spojení reality se světem comicsu, je jich nespočet. Ale nejcennější moment spatřuji v dokonalé symbióze popcornové akční zábavy s realistickým příběhem o sotva dospělém outsiderovi. I jako drama s nádechem romantiky dokáže Spider-Man II bez problému obstát a pobavit. Tedy pokud vás ty postavy zajímají (a to si pište, že by měly :-). Zkrátka maximální hodnocení bez výhrad a s obrovskou poklonou pro Raimiho, který válí na všech frontách; napětí, akce, spousta citací a fórků, vizuální lahůdky - vše šlape pod jeho vedením na jedničku. Pro mě osobně první comics za čistých pět hvězdiček a zatím nejlepší film letošního roku. Navíc si dost dobře nedokážu představit snímek, který by jej mohl v následujícím půl roce sesadit z trůnu. Skvělé našlápnutí ke trojce... a čtyřce...(23.6.2004)

 • Douglas
  ***

  Raimi opět překvapil a místo tak trochu jiného prvního dílu naservíroval divákům film, který naopak připomíná zrcadlový odraz toho předešlého (rychlá „jednička“ vs. pomalá „dvojka“; špatné akční scény vs. fenomenální comicsové orgie; přehrávající záporák vs. podehrávající záporák; mdlé finále vs. překombinované finále). Všechno je zkrátka větší, bombastičtější a dražší. Bohužel se v tom nánosu novot ztratil ten fascinující a skutečný Peter Parker, který předtím jako by vyšel ze stránek comicsů a ovládl filmové plátno. Maguire je sice pořád výborný, vlastně kdykoliv se pere s vlastním smolařstvím a hrdinským údělem, bohužel mu nohy podkopávají nekonečné emocionálně vypjaté sekvence. Zatímco minule jich Raimi používal střídmě a dokázal jimi film trefně ozvláštnit, nyní je nechává vyniknout v celé jejich zrůdnosti a prvoplánovitosti, takže pokud mě zrovna neštval vztah Peter/Mary Jane, přišly vztahy Peter/Teta May, Peter/Harry, Peter/běžní lidé, atd. Nudily mě a ničily jinak nadprůměrný film, nehledě na závěr, který opravdu patří mezi ty hodně přeplácané. Ještěže má Raimi i smysl pro humor a napěchoval snímek tunami menších či větších fórků a geniálních detailů. Jinak bych mu ty tři hvězdičky dal. A nestyděl se za to... a po letech mu ty tři hvězdičky opravdu dávám. A nestydím se za to.(24.6.2004)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 : Vizuální efekty + 2 nominace: Zvuk, Střih zvuku(26.1.2005)

 • kOCOUR
  *****

  Spider-Man II překonal všechna má očekávání. Psychologie postav se znatelně rozrostla a z mladého kluka, který ke štěstí přišel už není jen odosobněná poletucha, ale ryzí člověk s hlubokými problémy a silnými city. Scénář tentokrát sází mnohem více na dialogy a orámovaný obrovským množstvím odlehčující nadsázky tvoří z filmového Pavoučí muže zábavnější a cennější látku než doposud. Perfektní vizuální stránka, jejíž comicsová přestylizovanost je přímo enormní a rozhodně mnohem patrnější než u jedničky, pomáhá roztočit lopatky zejména akčních scén do takových otáček, až se každých pět vteřin rozplýváte nad tím, že přesně tohle jste si nejednou přáli někde vidět. Mohutné panoramatické celky přecházejí v kamerové nájezdy na detail a oblíbené „bayovské“ obloučky a do toho taková porce vizuálních efektů, že to smysly nestačí registrovat. Pokud nic jiného, ty peníze jsou na filmu zatraceně vidět. Znatelně se zlepšil i pohyb Spideyho – veškeré průlety městem teď vypadají jako ten z konce jedničky, kaskadéři už nejsou tak zřejmí a celkový dojem je mnohem dynamičtější. Raimi Spider-Manem II opět poposunul žánrovou laťku o pěkný kus výš a jsem upřímně zvědav, kterému filmu se jí v budoucnu podaří přeskočit, protože si momentálně při nejlepší vůli neumím představit stylovější zpracování comicsu.(23.6.2004)

 • Lima
  ****

  Napodruhé mnohem lepší. To co mi tady dříve vadilo - místama až do krajnosti přivedený patos a tetiččiny mravokárné proklamace - ke spidermanovské sérii prostě patří a pokud člověk přistoupí na Raimiho pravidla hry, bude spokojen. Co nejvíc obdivuju na Raimiho sérii je to dokonalé propojení Spider-manovy lidské stránky - neustálé pochybnosti, výčitky, nešťastná láska a díky Tobeyho vizáži až takové chlapecké ňoumovství - a té komiksově nadlidské. Navíc netuctová krása Kirsten Dunst a charisma Tobeyho Maguirea dokáže zapůsobit vždycky. A Dr.Octopus je záporák jedna báseň, Alfred Molina mu svým maniakálním výrazem dodal potřebnou ďábelskou jiskru. S odstupem několika let musím uznat, že je tohle jedna z nejvydařenějších komiksových adaptací.(15.9.2007)

 • Galadriel
  ****

  Obrovsý skok pro komiksový film oproti minulému dílu. Moc se mi líbí přechod spíše k psychologickému filmu, tápající superhrdina, to je přesně ta změna, kterou Spider-man potřeboval. Jenže se mi to líbilo tolik, že mě až chvilkami některé akční scény obtěžovaly, protože mě vytrhly z toho příjemného pomalejšího a ukecaného tempa. Vylepšily se oproti prvnímu dílu i efekty (asi tak z 0 na 90%) a taky záporák v podání Alfreda Moliny stojí za to. Prostě jednoduše ve VŠEM převyšuje dvojka jedničku, ale i tak je to pro mě zatím "jen" na 4*, ale moc ráda se podívám někdy znova a třeba mě to chytne ještě víc.(11.1.2010)

 • Gemini
  ***

  Větší, "lidštější", stále o tomtéž a pro mě stále stejně o ničem aneb druhý díl mě zanechal stejně chladným a suchým jako jednička. Čímž neříkám, že bych se nemrknul jak Kirsten Dunst zahraje Wildea nebo že při výstupu Bruce Campbella nekrotím cukající koutky. Říkám jen, že toho, co režisérovi a scénáristům nežeru, je tu víc než toho, co by mělo povznést pavoukovitého zrzkomila někam na úroveň kteréhokoliv z X-Menů nebo Batmana (myšleni netopýří muži v prvním, druhém, pátém a šestém filmu, samozřejmě;)). Naivita ze Spideyho v cárech odpadává a na Raimiho hru prostě nějak ne a ne přistoupit. A že mi to občas nedělá problémy nejen u producenta mnou nadšeně očekávané 30 Dní Dlouhé Noci;) Ale tohle byla fakt ztracená dvouhodinovka, a to ani nemluvím o tom močálu komerčního bahna, kterým se to ještě nastavovalo. Ale v rámci jakési objektivity, abych třeba neprošvihl nějakou úchvatnou scénu, která by mě vzala za srdce, jsem si tím pěkně pochodil od začátku až do konce; a i když Elfmanovo hlavní téma patří ke stálicím mého playlistu, filmu dám 60% a víc prostě ani bohovi.(20.9.2007)

 • Tosim
  ****

  Nejpopulárnější americký obrázkový sešit je Superman. Ale to je jedno. Nejlepší comixovou adaptací je Superman. Ale to je taky jedno. Důležitější je, že se mi druhý Pavoučí muž líbil. Ono kdoví, zda ty dialogy nejsou takové schválně, třeba proto, aby vystoupilo na povrch něco mnohem důležitějšího. Dle mého názoru hovory z telenovel k ničemu nevedou (maximálně tak k dalším hovorům), takže srovnání je zbytečné. A dál...herci, kamera, hudba, režie, triky, atd, atd...OK. Nad pátou hvězdičkou pouvažuji, až nebudu "nucen" snímek shlédnout s dabingem. VŠICHNI LIDÉ MAJÍ RÁDI SVÉ HRDINY.(29.11.2004)

 • Matty
  ***

  Slyšet český dabing druhého Spider-Man a (následkem toho) zemřít. Vidět druhého Spider-Mana na Nově a zemřít podruhé. Více než suchý a infantilní humor samotného filmu („Musíš cvičit, odpočívat a jíst hodně zeleniny“) mě pobavila hláška uvozující každou z mnoha mnohaminutových reklam „Co nejdelší filmové zážitky vám přeje …“. Těch sto osmatřicet minut se přitom netáhne nějak neúnosně dlouho. Romantika, akce, psychologie, humor jsou dávkovány v dobře odhadnutém poměru. Každý dostane svou lehko stravitelnou porci čehosi a může spokojeně, zasyceně, ulehnout. Přesto bych se v tom rád ještě trochu ponimral. Akční scény spíše ojedinělé, leč bez výjimky velkolepé. Digitální triky vynikající (Octaviova chapadla) i strašlivé (Spidey svištící nad ulicemi vypadá hodně „počítačově“). Raimi i během akčních scén umně pracuje s nadsázkou, jako by snad ani nechtěl, abychom film brali vážně. Momenty výsostně stylizované střídají naprosto vážné a na tupé věty bohaté dialogy dvou zamilovaných. Vztahy a motivace hrdinů jednoduché až primitivní, herecké výkony slaboučké (vyjma „glumovsky“ rozervaného Moliny). Díky za Kirsten Dunst, která ještě před Marii Antoinettou předvedla, jak moc jí sluší dobové kostýmy – viz pár záběrů z divadelní hry Jak je důležité míti Filipa. 70% Zajímavé komentáře: Nathalie, mm13, Indy, willis, plagjoklas(11.6.2008)

 • Malarkey
  ****

  Nelze co dodat filmu, který je nejen kvalitami, ale i efekty na stejné úrovni jako jeho první díl, točí ho stejný režisér a opět se v něm setkávají stejná herecká jména. Sam Raimi své řemeslo umí a je znát, že se s postavou Spider-Mana dost vžil. Škoda jen, že se trojka nepovedla natolik jak se očekávalo. I když to samé se očekávalo už od dvojky. Na druhou stranu příběh má z čeho čerpat a tak není nemožné, že bychom se nakonec nedočkali dalšího dílu. Spider-Man 2 je každopádně povedené pokračování, které navazuje na předešlý díl a mimojiné akčními scénami dosahuje možná ještě vyšších kvalit, než jeho předchůdce. --- To je naposled, co strkáš pavučiny do mých věcí!(15.9.2007)

 • J*A*S*M
  ***

  Slušná popcornová podívaná, ale skutečné komiksové elitě Spider-Man stále ještě jen bezmocně kouká na záda.(23.6.2011)

 • Enšpígl
  ***

  Poměrně zdařilé zábery kamery.Tentokrát to bylo o pavučinu horší než 1 díl.(6.6.2006)

 • Djkoma
  ****

  Jedničku jsem viděl asi jednou a zrovna mě neuchvátila jako mé okolí. Druhý díl je podle mého o minmálně * lepší. Určitě je to (a nejen tím) postavou hlavního záporáka. Alfred Molina a jeho Dr. Oc se v porovnání s Green goblinem z prvního dílu jeví jako naprostý vítěz. Snad dokonalé spojeni herce a jeho digitálních končetin v podobě chapadel je přesně takové jaké má být. V určitých chvílích nevěřím, že je to počítačoví trik :). Tobey dospěl a s ním vyspěla i postava spidermana. V jeho herectví nejde o to mít velké svaly, ale ukázat emoce. To se mu daří skvěle. Krásná Kirsten hraje nečekaně dobře a je taková třešnička na dortu. Druhá třešnička však je potext celého filmu. Jeho skryté vtípky a menší parodie(superman apod.), které se Samovi daří skvěle vložit do filmu. Celé toto ještě umocnuje skvělý humor, citlivá režie, výborná akce (at žije nadzemka) a citem pro vykreslování psychyky jednotlivých postav. V psychyce je jeden z hlavních rozdílů od ostatních filmů. Zatím píši jen superlativy, ale dal jsem 4* spíš to je 4* a půl ;-). Je to zvláštní většina věcí se mi líbí (dokonce i ten konec :)), ale bohužel jsou tu věci co mi vadí. To, že se třetí díl bude točit okolo (jestli si dobře vzpomínám z komiksu a seriálu) růžového goblina, tak to prominte, ale to je podle mě cesta zpět. Dále mi kapku vadí, že v druhém dílu byl obličej Petra Parkera v obleku supermana až moc viděna a přijde mi to jako ne zrovna nejlepší nápad vzhledem z pokračováním, které jistě přijdou (min.2 další díly). Celé město je vizuálně krásné a spidermanův let městem je už hyper realistický zážitek. Poslední věc... pokud to tak to pujde dál, Sam dostane 300 milionu (určitě bude chtít víc než na dvojku tak proč ne o tolik :o))) a za pár let pujdu na nejdražší komiksový film historie. Hodně štěstí.(26.7.2004)

 • T2
  ****

  Rozpočet $200miliónovTržby USA $373,585,825Tržby Celosvetovo $783,766,341/videl v kine: 85%/(7.6.2005)

 • Renton
  *****

  Scénář: Alvin Sargent .. Tak takhle, dámy a pánové, vypadá perfektní comicsový film se všemi klady jakožto zápory. Velká, temná story, humor, láska, záporák a především zábava. Právoplatný vrchol série Spider-Man, wtz!!(10.2.2007)

 • Marigold
  ****

  Vedle série X-MEN mi právě druhý Spiderman zachutnal divácky nejvíce z toho, co nabízí filmový mainstream v oblasti komiksových remaků. Sam Raimi dokázal skvěle vyvážit humornou nadsázkou, snesitelně přicukrovanou love-story a akční rovinu s velmi slušným a rozeklaným padouchem. Film tak nabízí velmi sympatický koktejl, v němž se míchají adrenalinové pasáže (bitka na vlaku je skvostná), humorné momenty i intimní průhledy do duše hrdiny, který možná ani hrdinou být nechce. Právě ono Peterovo oscilování mezi introvertním studentem a neohroženým nad-člověkem, neustálé hledání sebe sama, to tvoří sympatický druhý plán pod bombastickou podívanou. Poměr je udržovaný ekvilibristicky a takřka až do konce je Spiderman 2 výjimečně vyrovnanou a poutanou podívanou, kterou sporadicky naruší jen přílišné patetické řečnění tetičky May. Takřka v předchozí větě je bohužel zrádné. Závěr filmu křečovitě a účelově zazdí vše, co před tím pečlivě cihlu po cihle stavěl a podívaná převálcuje zajímavý druhý plán. Hrdina nakonec nemusí řešit nosné dilema, pro co se rozhodnout, protože může mít obé – lásku i hrdinství. Ó jak já tohle pokrytectví nesnáším. I tak ve mně Raimiho pavoučí muž zanechal mnoho pozitivních dojů. Parádní ukázka mainstreamového řemesla, která se dlouho vyhýbá úskalím hlavního proudu, ale za minutu dvanáct přeci jen narazí...(30.1.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace