Soud opouští mafián Ricca, který byl uznán nevinným. Cestou Ricca s jeho kumpány odpraví maskovaný policista. Někdo vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Briggs (Hal Holbrook). K případu se ale zaplete i nevybíravý kriminalista Harry Callahan (Clint Eastwood), který byl před časem suspendován pro nepřiměřené násilí. Harry se zastaví u bývalého kolegy a získá dojem, že Charlie by mohl být oním policejním katem. Brzy dojde k další akci šíleného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle jiného gangsterského šéfa. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zamordoval prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd. Zločiny však neustávají: kokainový král je zmasakrován a zanedlouho i policista, jenž chtěl do případu proniknout. Briggs je přesvědčen, že za vraždami stojí jeden z šéfů mafie a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován – a mrtvoly se začínají kupit… V pořadí druhé pokračování o drsném detektivovi Harrym Callahanovi natočil zkušený televizní režisér Ted Post (Pověste je výš, Do nitra Planety opic; TV seriál The Twilight Zone), jenž směle navázal na prvotní počin zvaný Drsný Harry. Podobně, jako předchůdce, i tentokrát si styl dobově nebral žádné servítky. Bez nutných příkras, ale zato s westernovým a noirovým zápalem, bezprostředně vykreslil horoucí ulice zločinu San Francisca a nekonečnou policejní rutinu. Na filmu se mimo jiné opět podílel vynalézavý hudební skladatel Lalo Schifrin. A jako spoluscenárista figuroval Michael Cimino, jenž s Eastwoodem o rok později natočil Thunderbolt a Lightfoot, a posléze se proslavil klasikami typu Lovec jelenů či Nebeská brána. (Česká televize)

viperblade

Kamenujte mě, jak chcete, ale tohle byl pro mě nejslabší díl z této "drsné" série. Nemít to Clinta v hlavní roli, a kdyby se film neodehrával v San Franciscu, tak bych tipoval, že tohle je akorát sprostá vykrádačka skvělého prvního dílu. Naštěstí tam Clint je. Naštěstí pro tento film, jak jinak. 50 %. ()

castor

„Střílet se může, když umřou ti, co mají.“ Kritika z až fašistického přístupu nezabránila tomu, že se Dirty Harry vrací. Cynický samotář, který Eastwooda posunul mezi absolutní hereckou špičku a velkoměsto plné násilníků se může znovu třepat strachy. Policie a justice už dávno nemají rozhodující slovo, tudíž diváci vítají nekompromisní chlapíky, jakým inspektor Callahan je. Tentokrát se ale musí podívat do vlastních řad, kde je víc nahnilého ovoce, než by si přál. A nebude to jen jeden polda užívající si „spravedlivé“ zabíjení. Magnum Force stejně jako u prvního dílu pětidílné série nabízí solidní hudbu a hlavně výtečnou kameru a vydařené kaskadérské kousky. A hlavně je dál velmi slušným policejním dramatem, který možná v mnohem předčí první film!! A to i díky propracovanějšímu ději - za scénářem znovu stojí tvůrce Barbara Conana John Millius.. Dobré, moc dobré..!! ()

ClintEastwood

Když po uvedení filmu Drsný Harry, který byl divácky velmi úspěšný, avšak kritikou shazovaný, docházelo v ulicích San Franciska k čím dál vyšší míře kriminality, začaly se na zdech domů a v ulicích objevovat nápisy od zoufalých občanů - kde jsi Harry, když tě potřebujeme? Eastwood a Ted Post se rozhodli, že divákům naservírují pokračování o drsném policistovi, který se řídí svými vlastními zákony a neuznává autority. Režie je tentokrát více akční, film už nepůsobí tak syrově a brutálně, ale kritickým ohlasům se stejně nevyhnul. Přes všechnu kritiku však u diváků zabodoval ještě více, než původní film a vysloužil si skvělé reference (jen pět filmů bylo v roce 1973 celosvětově komerčně úspěšnějších). Proti Harrymu tentokrát stojí takzvaní domobranci (policisté na motorkách, kteří berou zákon do svých rukou a trestají zlo zlem, podle hesla - oko za oko). Nebojí se popravit mafiánského bosse, prostitutku, pasáky a dokonce i muže zákona. Harry si musí vybrat, na čí stranu se přikloní... MAGNUM FORCE je pro mě osobně jedna z nejlepších akčních kriminálek, z těch, které jsem dosud viděl. P.S. V zajímavostech je uvedeno, že tady Eastwood zabije třicet lidí. To je pochopitelně nesmysl, ale takových deset jich možná sundá.  ()

*CARNIFEX*

Kto mal filmový orgamzus pri snímku “Drsný Harry”, ten bude minimálne spokojný aj v prípade “voľného pokračovania”, ktoré je snáď na vlas podobné prvotine. Príjemnú zábavu .. ()

MM_Ramone

Začiatkom sedemdesiatych rokov minulého storočia prišiel americký herec Clint Eastwood na to, že je na čase, aby sa vymanil zo škatuľky westernových hrdinov, ktorá mu začala pomaly prisychať. Preto zameral svoje pištoľnícke kvality do vtedy súčastnej doby. Štylizoval sa do úlohy nekompromisného policajného inšpektora Harryho Callahana. Stal sa z neho Drsný Harry. Prvýkrát sa v tejto úlohe objavil v roku 1971 v rovnomennom snímku (Dirty Harry). Táto rola mu sadla ako ušitá na mieru. Stala sa jednou z nezabudnuteľných, kultových pištoľníckych úloh tohto jedinečného, charizmatického herca. Vďaka diváckemu úspechu bolo v roku 1973 vyprodukované voľné pokračovanie s názvom "Magnum Force". Harry Callahan za znova pustil do boja so zločinom v uliciach San Francisca. Zdá sa mi, že to bola ešte drsnejšia akčná jazda s prepracovanejším scenárom ako prvá časť. ***** ()

PinokKio

Sedmdesátý léta se v Americe nesly ve znamení svobody, takže si každej dopřává hojně sexu a drog. Stejně tak gaunerů přibylo, snad aby se Harry ani napodruhé nenudil. Jenže tentokrát mu někdo fušuje do řemesla a všechny ty šmejdy, kterejm se nechce za katr, posílá rovnou pod kytičky. Nechat vychladnout svoji čtyřiačtyřicítku, to fakt dokáže naštvat, takže je potřeba, aby tomu drsňák Callahan učinil ráznej konec. A je mu jedno, na jaký straně zákona tihle spásní andělé stojí .. ()

Wacoslav1

No nemuzu si pomoct ale tohle mi prislo o neco slabsi nez Drsny Harry ne ze by Eastwood uplne vymekl to ne ale preci jenom oproti predchozimu filmu doslo k urcitemu prehodnoceni jeho postoje to by samo o sobe nevadilo kdyby ten film proste a jednoduse nemel prepalenou dellku zacatek byl slusnej ale ke konci uz sem se zacinal neumerne nudit takze celkove vzato trochu lepsi prumer ale Drsny Harry se mi proste libil vic ()

pepo

Slušná krimi s Eastwoodom ale to je tak všetko. Príbeh okolo Dirty Harryho je síce dobrý ale zmena režiséra sa bohužiaľ v nedobrom podpísala na výsledku. Celé je to príliš vyžehlené, nemá to špinavosť jednotky a hlavne tomu chýbajú nejaké ikonické scény v štýle "koľkokrát som vystrelil". Ale Eastwood to samozrejme ťahá hore , aj keď je jeho postava oproti originálu trochu vymäklejšia 7/10 ()

Xmilden

Druhý díl není tolik temný jako Dirty Harry, ale zato je více akčnější. Protivníci stojící proti Harrymu jsou nejlepší z celé série, opravdu nepříjemní a na druhou stranu i sympatičtí. Harry zde svádí trošku nerovný boj, proti svérázné skupince samozvaných mstitelů. Stejně jako u dalších dílů série jsem si užil odlehčující chvilku, to když se Harry vydává za mezinárodního pilota, aby zneškodnil únosce letadla. Celým filmem se prolínají parádní ironické hlášky směrem k poručíku Brixovi. Mě se tenhle Callahan líbí prostě nejvíce. 90% ()

Phobia

Inspektor Harry Callahan opět v klasické akci a zase mi dělal radost svým prostým, leč účinným přístupem k asociálním ksindlům: "Loupíš? Bum! Nažer se olova, hajzle!" Jak by tahle přímočarost prospěla současným evropským policejním složkám, jak by byla přínosná pro státní rozpočty, ale to ne, radši se budeme sebemrskačsky rochnit ve stigmatu zlého bílého člověka, který je odpovědný za všechno zlo světa, a skočíme ochotně s rozběhem přímo do pseudohumánně sebedestrukční prdele! Hlavně chudáčkům zlodějským, násilnickým neublížit, ať nemají trauma, nasrat na oběti kriminality... Já chci do policejních sborů Drsné Harry a do ulic občany ve stylu Paula Kerseyho, sakra, nechci nastavovat druhou tvář a házet po grázlech pečivo! Film oznámkuju na 68%, protože vlastně ničím nepřekvapil - snad jen tím, že Callahanovi hlavní oponenti si tentokrát nezasloužili zastavit - a ještě mě sraly zdlouhavé silniční honičky. Koho ještě baví poslouchat kvílení gum a vrčení motorů + záběry na hranaté plechovky, zamračené pohledy řidičů a zběsilé točení volantem? ()

Gimp

Clint trousí suché hlášky jako oslík bobky a tváří se drsně, spousty mrtvých a automobilová honička v ulicích San Francisca (hop, bum, hop, bum..). Co chtít víc? No snad jen větší prostor pro záporáky, kteří jsou prostě redukováni na "ty špatné" a jejich úchylné motivace nejsou moc do podrobností rozebrány. Spíš jen natolik, aby je mohl Clint umlátit nebo ustřílet k smrti. ()

kinej

Je zajímavé sledovat jak postava inspektora Callahana mentálně otočila o 180 stupňů. Zatímco v předchozím díle neváhal přistoupit k těm nejtvrdším opatřením, zde se z něj stává rigidní obhájce práva. Na druhou stranu ale Harry oddělá koho může. Film tak působí nekonzistentně , ale i tak je Magnum Force solidní zábava, plná typicky sedmdesátkové akce, ještě víc sedmdesátkové hudby, módy, ale hlavě dirty Clinta. ()

cheyene

Srovnatelné s prvním dílem. Syrové, akční, brutální a docela zábavné. Atmosféra 70. let příjemná, hudba skvěle podtrhuje scény a Eastwood se svoji vizáží tvrďáka opět střílí ze svého koltu magnum. ()

Fiftis

Príbeh je dobre premyslený a dejovo vyvážený. A opäť sa jedná o kritiku právneho systému, len tentoraz inak. Lepšie! Dramatické a konverzačné scény sa spolu s tými akčnými veľmi dobre dopĺňajú. Harry je vo svojom postupe pátrania ako vždy osobný a múdrejší, než by si kto myslel. Je stále svoj, čo znamená, že nedá na aspekty, ktoré by ho mali odradiť a stále sa tvrdohlavo vrhá do akcie. Prestrelky majú štýl a samozrejme tu nechýba ani skvelá dlhá naháňačka motorových vozidiel, ktorá je tak dobre nasnímaná a zostrihaná, že v rámci dramatickosti ani nepotrebuje hudobný sprievod. Aj Clint Eastwood je čoby Harry Callahan opäť taký aký je známy, budiš teda snímka považovaná za veľmi dobré voľné pokračovanie slabšieho Dirty Harry. ()

Shakers

Ťažko povedať, ktorý diel je lepší, či prvý alebo druhý, no každopádne aj v tomto druhom je to stále štýlová magnumová akčná záležitosť. 85% - 4* ()

lamps

Clint Eastwood v plné síle. Jeho Harry Callahan je bezpochyby tím nejvíc cool policajtem, jaký čistil špinavé americké ulice v bouřlivých 70. letech. Opět nechybí pořádná halda mrtvol ani parádní zabijácké finále, ovšem oproti Drsnému Harrymu má Magnum Force znatelně lepší a zamotanější příběh, který dává Clintovi prostor vypustit z úst i něco pěkného, a ne jen " pomodli se, šmejde" nebo" strč si to do prdele". Kromě toho, že Callahan trošičku zmoudřel a vnímáme ho jako skutečně kladného hrdinu uprostřed divoké džungle zkorumpovaných poldů a mrtvých mafiánů, jede se pořád jako dříve... drsné hlášky, nabitý kvér, hádání s nadřízeným a naprostá ignorace tehdejší nabroušené kritiky. A funguje to prostě skvěle. ()

JohnnyD

Kopec násilia, drsné hlášky, skvelá atmosféra 70tych rokov - podobná kvalita ako predošlý diel, tentokrát ale o policajtovi-zabijakovi, kde sa Harry Callahan musí postaviť samozvaným strážcom zákona. ()

sheen

Clint jako drsňák Harry, ta role je pro něj jako vyšitá, chladný, tvrdý, nezná slitování, prostě paráda. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook