Neuvěřitelná cesta

Scénografie:

Roger Cain

Kostýmy:

Karen Patch

Vzpomínám si jen, že jsme měli film na videokazetě a jako malá jsem ho sjela dostikrát :)) Pamatuju si jak pes Chance vždycky házel nějaké hlášky a na konci velký doják, když na dvorek vyklopýtal i Shadow. Pro děti moc fajn rodinný film.(30.7.2014)

Jeden z top 5 filmů mého dětství. Dneska už by mě tolik nedojal, ale nemůžu jinak.(29.3.2009)

Americký rodinný film v plné síle a lesku. Nespočítám, kolikrát jsem Neuvěřitelnou cestu v mládí viděl, ale i dnes se na tohle dobrodružství plné naděje, vůle a přátelství z pohledu těch nejvěrnějších rád podívám. Je to sice "jen" poctivě odvedená žánrová prácička, kterých je mraky, ale opravdu málo z nich mi přirostlo k srdci tak značnou měrou... 85%(14.4.2016)

hodnocení 70%.. Příběh, ve kterém jsou v hlavní roli dva psi a kočka a odehrává se v krásné divočině, je velmi hezký, správně dobrodružný, napínavý, ale také dojemný. Překvapivě dobře funguje nejen na dětské diváky. Studo Walt Disney, v jehož produkci film vzniknul, se tentokrát vytáhlo.(12.12.2007)

Velmi pěkně zpracovaný film pro děti, i já ho měl jako malý rád...(15.7.2009)

Muj nejoblibenejsi film s mluvicimi zviratky, jeste o chlup lepsi nez Babe-galantni prasatko. 2 psi a 1 kocka se vydavaji na dlouhou cestu aby se vratili zpatky domu, a na ceste je ceka rada neprijemnych prekvapeni a nastrah. Film je zabavny a zviratka si vystaci sama, nepotrebuji k tomu ani lidske herce. kteri se tam skutecne take moc casto neobjevuji. Libil se mi cesky dabing, jenz byl vydareny a Chance Jirky Langmajera je skutecne perfektni. pokracovani bylo take celkem dobre ale uz to nebyla TA neuveritelna cesta, kterou sem jako maly tak miloval.(25.6.2006)

Kdysi mě to fakt vzalo(3.2.2008)

• Rosana

Nenávidím mluvící zvířátka, které "mluví" když jim produkční nebo jiný člen štábu hodí kus žvance do tlamy a děsný dabing tomu ještě dodá "šmrnc". Doufám, že mluvící zvířátka zůstanou u Disneyho a tím to hasne!(16.9.2008)

Ale už bych to vícktát vidět nemusel.(19.10.2009)

Viděno před mnoha a mnoha lety.. ale nejde zapomenout na dikobraza a na PSI SOU PÁNI A KOČKY KMÁNI!!!(25.1.2017)

Jedne s nejlepších filmů, kde jsou hlavními hrdiny zvířecí miláčci. Nejde o žádnou blbost typu kočky a psi, nebo garfield, ale o velice pěkně a citlivě vykonstruovaný děj kterému divák věří. Konec je velká citovka.(22.8.2011)

"Ah, Jamie, voníš jako milion kostí !! Jsi ten nejmilejší kluk na světě.." Ačkoliv podobným zvířecím bijákům pro děti zrovna dvakrát neholduju, na Neuvěřitelnou cestu nedám dopustit.. To silné finále, navíc nesmírně podepřené výbornou hudbou Bruce Broughtona, snad nedojme jen toho největšího cynika.. Zručně natočenému snímku Duwaynea Dunhama přes jeho nevděčnost vůči náročnému divákovi prostě to jakési vnitřní kouzlo nemůžete upřít.. Jen si tak při sledování podobných záležitostí říkám, zda to vynaložené úsilí spojené s tím přetěžkým natáčením se zvířecími herci, vůbec stojí za to..(13.9.2015)

Mluvící zvířatka na cestě za svojí lidskou rodinou. Jako malému se mi to líbilo.(17.1.2010)

Povedené, docela vtipné a napínavé dobrodružství, které rozplesá srdce nejednoho malého diváka!(2.2.2011)

Milý rodinný film o třech zvířatech. Vždycky mě dostávají hlášky mezi Chanceyem a Sassy:-)(3.12.2007)

Jo dobrý film o zvířatech, který jsem jako malá měla ráda, ale už jsem si ho moc nepamatovala a tak jsem se na to včera koukla znova a opět nezklamal. Ač to nechápu párkrát jsem měla i na krajíčku. Prostě dokáže ve vás ten film vyvolat silné emoce i přestože je to o "mluvících" zvířatech. Ale chtěla bych vidět ve skutečnosti, jak by tahle domácí kočka dokázala ujít takovou cestu:D Ale nebudu to zbytečně kritizovat je to přece jen film převážně pro děti a jako takový se velmi vyvedl.(12.10.2012)

Těm třem snad musí fandit úplně každý. Shadow a jeho ochranitelství, Chance a jeho rozpustilost, Sassy a její zhýčkanost. Dokonalá trojice na dokonalé cestě za dobrodružstvím, která je plná zábavy a milých dialogů.(28.4.2011)

Zvířata nedokážou pochopit, proč je opouštíte. Myslí si, že je to napořád. Proto vás tak radostně vítají, když se vracíte domů z práce. Ráda se nechávám tímto příběhem dojmout. Brečím vždycky jako želva a nedostává se mi papírových kapesníčků. Také jsem chtěla mít moudrého a klidného psa jménem Shadow, doma mám ale pravý opak. Neuvěřitelná cesta je opravdu film pro celou rodinu.(26.6.2009)

Jako malá jsem u toho snad i brečela (opravdu malá :-) , takže hodnotím podle dojmů z dětství, dnes bych tomu dala nejspíš o hvězdičku méně.(7.11.2011)

Bezkonkurenčně nejlepší film s mluvícími zvířaty vůbec. Vtipný, dojemný a hlavně chytrý, což je prvek, který mnoha dnešním filmům tohoto žánru chybí. Hodnocení samozřejmě trochu ovlivňuje mrcha nostalgie, ale kdo by neměl rád hyperaktivního Chance, panovačnou Sassy a moudrého Shadowa? Ať si říká každej kdo chce, ale TOHLE opravdu JE krásný film (nejen) pro děti. Takové filmy se už dnes jednoduše netočí. K tomu výborný český dabing plný hlášek a místy i opravdového dramatu. Hodně se mi líbilo vyobrazení způsobu myšlení a psychika zvířat: to, jak nerozumí tomu, co jim člověk říká a vše si vyloží po svém. To, jak nedokáží pochopit, proč je páníček opouští a mají strach, že je to natrvalo. A proto jsou tak vděčná z každého návratu. Každé shledání je tak malou oslavou. A Neuvěřitelná cesta to, jako jedna z mála, bere v úvahu. A proto je v mých očích tak jedinečná.(2.9.2012)