Osamělý mstitel Paul Kersey (Charles Bronson), vybavený jen svojí zbraní Magnum, se vydává do ulic New Yorku, aby vykonal spravedlnost na lidech, na které policie nestačí. (Bontonfilm)

5150

Hodně povedené psychologické krimi podle novely "Death Wish" Briana Garfielda... Jeff Goldblum v jedné ze svých prvních filmových rolí - ubije ženu Paula Kerseyho... Za zmínku pak stojí ještě hudba - Herbie Hancock a tradičně výborný Charles Bronson v hlavní roli. ()

Tommassi3

"Kdo jsou ti lidé, Jacku, kteří když se ocitnou v ohrožení, nic nedělají a jen se schovají ??" - "Civilizovaní ??" - "Ale vůbec ne !!" ()

Lacike

Tak ma macík Wacík konečne dokopal k tejto sérii a napriek tomu že prvý diel vznikol v dobe, v ktorej filmy mali tak pomalé tempo, že by sa pri nich unudil k smrti aj slimák, tak mi to sadlo a vôbec som sa nenudil. Najviac ma prekvapilo, že viac ako o osobný príbeh hlavného hrdinu tu ide o vykreslenie doby, keď vo veľkomestách rozkvitala zločinnosť a tak sa film snaží nastoliť myšlienku, či by nebolo dobré, keby občania zobrali spravodlivosť do vlastných rúk a ozbrojili sa od hlavy po päty, lebo na starom dobrom vidieku, kde je každý ozbrojený, vám hrozí prinajhoršom náhodná smrť od podobne ozbrojeného dobráka. Je pekné, že si film nezabudol aspoň raz rýpnuť aj do druhej strany. V tej situácii v ktorej sa Bronsonova postava ocitla, mu asi nebude mať nikto problém fandiť. Aj keď za ideálne riešenie to ani zďaleka nepovažujem. Bolo ale zábavné sledovať jeho príbeh. Postupnú premenu, ktorá je podaná skôr cez hudbu, lebo Bronson má 98% filmu jeden výraz. O zábavu sa tu staral do veľkej miery detektív Colombovského typu, ktorý na všetko hneď príde, ale tentoraz sa nad páchateľom zľutuje. Konečne. Aj Falk by ho nechal ísť. :-) Nové mesto na vyčistenie ulíc už čaká. O akciu tu nejde. Takticky sú to stereotypné scény: navaľ prachy, nedám pif paf. Ale film vizuálne rozhodne nudne nepôsobí. Zaujmú jak hrátky so odrazmi v zrkadlách alebo westernová scénka. A napätie funguje na jednotku celý film. Takže celkovo za mňa spokojnosť a aj po rokoch film funguje perfektne. Remake si už vôbec nepamätám, ale tento film sa mi z hlavy len tak nevykúri. Trochu mám strach z pokračovaní, v ktorých sa to má zvrhnúť v tupý trash. 8/10. ()

corpsy

DEATH WISH je kultovka, ktorá nezostarla námetom, ale jeho spracovaním. Nikdy by som nepovedal, že pán Charles Dennis Buchinsky, by hral tak necharizmaticky, aj keď vzbudzuje podvedomé sympatie, vzhľadom k postave. Vo svojej dobe trhák, dnes už len vyprchaná spomienka. ()

nervoznideda

nebudu dlouho kecat, mám rád Bronsona, a tento film je prostě skvělý. Mám všechny přání smrti 1-5, bohužel hodnocení jde díly dolů , ale prostě všechny díly jsou zajímavé, vtipné. Hrdina prostě přežije všechno ač se to vždycky dotýká jeho rodiny. Pokud jste to neviděli , tak vřele doporučuji Váš deda :-) PS proč TV vytahuje starý filmy? 1974? Protože ty nové filmy stojí za hovno no coment deda :-)ps mám Moravce :-)Frank Ochoa je taky sekáč, škoda že umře :-)5.8.19 ()

Orlau32

Škoda, že člověk aspoň v sebeobraně nemůže vzít takhle zákon do svých rukou - u nás v republice ... Jinak skvěle natočený film a Charles BRONSON jako ve všech filmech řeší věcí s klidem a nadhledem. Já dávám 5* už proto, že souhlasím s takovými tresty pro takové gaunery a odpad společnosti. ()

gogos

Snímek, který definoval žánr. Pomalý rozjezd, výborně napsaný a sehraný hlavní charakter a především jeho vývoj. Nekompromisní gradace, skvělé vedlejší postavy a slušná akční druhá půlka dopomáhají k evoluci architekta v dokonalý nástroj pomsty. Vše podkresluje zajímavá a netradiční hudba, která dodává scénám tu pravou atmosféru. Film jako stvořený pro Bronsona. Lepší 4* ()

blackrain

Všechno začalo tak dokonale idylicky, že by ani člověk neřekl, v co se to může zvrtnout a že se to teda řádně zvrtlo. Asi nebudu mít chvilku ráda Jeffa Goldbluma. Ale každý nějak začínal. Hezky byla vyobrazena Paulova přeměna v nelítostného mstitele. Taková role je pro Bronsona přímo ušitá. Takového ho mám ráda. Při sledování filmu mi pořád naskakoval v hlavě film s Jodie Foster, tam to zase bylo z pohledu ženy. ()

kaylin

Charlese Bronsona popravdě moc herecky neznám, respektive nemám jeho filmy tolik nakoukané, ale musím říct, že je to herec rozhodně zajímavý, jehož projev k pojetí původního "Přání smrti" sedí. Celý film je takový jakoby mdlý, bez emocí, ale ona se v tom skrývá silná výpověď, která možná zbytečně měla další pokračování. ()

MATADOR

Typ filmu, který nikdy neomrzí. Herci se tak nějak plahočí, nevěřím jejím postavám. Občas prkenné chování, ale ve výsledku uspokojující, akční jednohubka ze staré školy, jak se sluší. ()

salalala

Takový normální film o pomstě. Je to docela fajn oddechovka, která rozhodně neurazí a má zajímavý náboj. Bronson je klasicky dobrý, herecký rejstřík má pro tohle jak dělaný. Zmiňovaná brutalita filmu je ale ta tam a dneska už to ničím moc nepřekvapí. Dost to zestárlo, přesto se to jednou za delší dobu vidět dá. Není tam opravdu nic, čim by ten film zaujal. Asi by to chtělo trošku lepšího a odvážnějšího režiséra. Potěší rozhodně správně ujetý Jeff Goldblum, který má na tyhle typy "ksicht". Škoda, že v závěru nedošlo k nějakému střetu mezi ním a Bronsonem. Klasicky průměrný film, který zase nastolil trend takových filmů. Podle mého ale první díl totálně vyčerpal svůj námět a pokračování bude nejspíš vařením z vody. 60% ()

Derek

novodoby "western" ktory sa z divokeho zapadu prenasa do divokeho "velkomesta" v tomto pripade New Yorku (dirty harry zamieril do San Francisca) kde sa laviciak a pacifista bronson meni v kruteho pomstitela trestajuceho grazlov za to co spravili jeho rodine... bronson je vynikajuci a jeho prerod zo slabocha (ktory po prvej akcii zvracia) mu verime (urcite i vdaka tomu ze vzdy hral drsnakov), horsie je to zo zvyskom osadenstva ktori su dost pre-afektovany (hlavne kerseyho zat a i detektiv okocha a jeho konstanty kasel, ktory ide paulovy po krku, je miestamy otravny)... winner reziruje celkom dobre i ked obcas z filmu citit urcita televiznost i vdaka hudbe (pripominajucej mi colomba)... ()

kapsomut

Četl jsem že to byla životní role Charlese Bronsona, ale podle mě určitě ne. Životní role byla ve westernu Tenkrát na západě. Tam podal životní roli!!! Ale tento film je také skvělý a skoro bez chyb. Vůbec jsem se u něj nenudil a proto jasných 5* ()

Fanucci

Drsný film, který upozorňuje a varuje před násilím a jeho dopady na obyčejného člověka. Bronson bere spravedlnost do svých rukou a jde mu to moc dobře. Otevřená pointa mne trochu překvapila. Slabé 4...Ten film se mi prostě trefil do nálady:-) ()

rastlinka

Z tohto filmu mi v pamäti asi najviac utkvie neskutočné množstvo reklám na rôzne časopisy, čo asi nie je najlepšie:) ()

Carlossss

Přání smrti aneb osamělý mstitel čistí hnisající rány jednoho zatuchlého města. I tak by se dal charakterizovat tento snímek, ve kterém je velmi názorně vyobrazen přerod z válečného veterána - pacifisty na městského kovboje - skoropsychopata. Nedokážu si dosadit do role Paula Kerseyho nikoho povolanějšího než Charlese Bronsona. Ten sice používá všehovšudy pět hereckých výrazů, ale to stačí, abyste mu jeho postavu sežrali i s rybářskou stoličkou. A i když se jedná o klasické béčko, nezatracujte ho a dejte mu šanci. Určitě si vás něčím získá. ()

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Bruce Willis a Přání smrti?

Bruce Willis a Přání smrti?

27.03.2013

Remake akční klasiky Přání smrti z roku 1974 měl původně pod palcem Sylvester Stallone, pak na něm víc jak rok pracoval Joe Carnahan. Ten ale minulý měsíc odstoupil kvůli obvyklým „tvůrčím neshodám".… (více)