Rudá planeta

V blízké budoucnosti Země umírá. Jedinou nedělí lidstva by mohlo být osídlení Marsu. Na rudou planetu se tedy vydává expedice amerických astronautů. V okamžiku, kdy dojde k vážnému poškození techniky, závisí přežití posádky na povrchu nehostinné planety na vzájemné pomoci a důvěře. V cizím a nepřátelském prostředí, kdy se hroutí původní předpoklady mise a kdy začíná působit děsivé tajemství planety... (Warner Bros. CZ)

moviepill

Ak si odmyslím krívajúci scenár, tak za Carrie-Anne Moss, Toma Sizemorea a pekné zábery na planétu Mars z pohľadu kozmickej lode dávam tri hviezdičky. Ale z takého námetu sa dalo vyťažiť viac. Oveľa viac. Škoda preškoda. ()

MartyMcFly89

Logické nesrovnalosti ? Několik jich bylo, ale o tom dobrý film není. Působilo to na mě přesvědčivě, herci podaly dobré výkony (Moss, Sizemore, Kilmer, bez chyby), odvíjelo se to svižně, ()

Anworon

Netvrdím, že tenhle film není plný nesmyslů, ale na ty už jsme si ve sci-fi filmech zvykli. Rozhodně je ale poutavý, napínavý, technicky skvělý a i dobře obsazený. ()

djbarrel

Tak nějak průměrné sci-fi. Největší problém je, že to až tak sci-fi není. Planeta umírá a kolem roku 2050 se lidstvo snaží podrobit si Mars. Na cestě dojde k nehodě a pár komplikacím a nakonec pár lidí umře a někdo se zachrání. Vcelku se dá říct, že nebýt robota Aimee a nějakých krvežíznivých hlístů tak by to byla jen nuda. Dá se na to koukat, ale pořádné sci-fi to není. 62 % ()

route60 odpad!

Chcete prožít nudu? Ruda planeta je toho zářným příkladem, herci dělají co mohou ale film je doslova nechtěná nudná komedie plná tuposti a lidé co se o vesmír zajimají asi buď padli do kolen nebo mdlob, zaloužený propadák a krásně to napsal Lima, opravdu výborný komentář. ()

LordMack

Klasický hloupoučký sci-fi, jakých je na světě mraky. Hlavně Vypnout mozek a jede se, potom tam najdete i pár lepších momentů. ()

Cyberboy

Sci-fi, které je koukatelné, ale není určeno pro "hard sci-fi" fandy. Nerespektování přírodních zákonů, slabší promyšlenost chování hlavních hrdinů a nevychytané trikové podání sráží celkový dojem. Výber herců naopak dopadl poměrně dobře a jejich výkony se dají zařadit do nadprůměru. (5/10) ()

Hruskovice

Když jsem to viděl znovu v roce 2014, tak mě několik záběrů připomnělo film Gravitace i příběhem žena - muž, vzájemné sympatie, uvěznění ve vesmíru, řešení technicky nemožných úkolu, hepijent i přes mrtvoly důležitých postav. Hm hm jen takové domněnky :) Každopádně hodnocení nechápu u mě 3,5/5 ()

Eywa11

Ako fandom vesmíru, ktorý majú aspoň minimálne poznatky z fyziky atď.... vám v určitých momentoch odumrú mozgové bunky z nereálnosti niektorých situácií. Keď už sa tvorcovia rozhodli natočiť podobný film, mohli aspoň trochu nadrtiť čo to o Marse, vesmíre.... už len tie atmosferické podmienky mi prišli tak naivné ( a teraz nemyslím ten fakt, že tak bol vzduch), že nechápem samu seba, že som dala 3 hviezdičky. Asi skôr hodnotí moje 10 ročné ja, ktorému sa film voľakedy páčil, a keď nad tým tak uvažujem, ani teraz ma až tak nenudil aj napriek všetkej tej tuposti. ()

harycek

S odstupem času říkám ,vcelku dobrý snímek bohužel si konkurovaly dva snímky a to bylo moc i pro našeho diváka !?!?! ()

Wulz

Musím si ještě pořádně připomenout a vidět celý... hodnoceno zatím spíše podle toho mála co jsem viděl. ()

papuchalk

Jako zábava na jeden večer namísto obvyklých youtube videjí všeho druhu, proč ne. Anne Moss ve sprše a potom ve spodním prádle opravdu zvedá vizuál tohoto snímku do horních příček. Tehdy byla v top formě, tedy co se týče vzhledu, herecky to žádná sláva není :D Film nejde brát příliš seriozně, těch pitomostí je tam až moc. Na druhou stranu, ve star wars se to podobnými nesmysly taky jen hemží, a nikomu to nevadí. Takže asi jen úhel pohledu, a jaký typ zábavy od toho kdo čeká. Zajímavý je, že od tý doby ten režisér už nic dalšího nenatočil :D ()

cici24

Trochu se divím, že to dostalo tak málo..Asi možná, že se tam toho tolik zase neděje, ale je to celkem dobré scifi s vystupňouvanou atmosférou strachu jak s ohrožení života robotem, tak z cizího prostředí..... ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore