Rudá planeta

V blízké budoucnosti Země umírá. Jedinou nedělí lidstva by mohlo být osídlení Marsu. Na rudou planetu se tedy vydává expedice amerických astronautů. V okamžiku, kdy dojde k vážnému poškození techniky, závisí přežití posádky na povrchu nehostinné planety na vzájemné pomoci a důvěře. V cizím a nepřátelském prostředí, kdy se hroutí původní předpoklady mise a kdy začíná působit děsivé tajemství planety... (Warner Bros. CZ)

ThomasCrown

Čisto priemerný film so zaujímavým nápadom a hereckým obsadením. Kto rád zavíta na Mars, na ktorom je atmosféra v lodi riadenou Carrie-Anne Moss, ten si nájde svoje. Koniec koncov to jediné bolo zaujímavé. A samozrejme ešte skvelý vtip na margo ruskej rakety. ()

.MJ.

Na začátku to vypadá jako perfektní sci-fi, ale postupem času mé nadšení upadalo a na konci jsem byl docela zklamaný. Další skvělý nápad zrozený v hlavách scénáristů se ztratil někde v rozmezí hodiny a půl. Nakonec je z toho béčko, které podruhé vidět nemusím, protože mi přinese jen a jen zklamání. Škoda! 42% ()

Paldiny

Isteže nie je Rudá planéta filozoficky objemná ako Odysea, tiež postráda dynamiku Armageddonu, ale mám pre ňu slabosť už z obdobia kedy som si strihal medailóniky z Eurotelevízie, čo bol vtedy pre mňa jediný kontakt s filmom. Trinity možno herecky neprítomná, zato chalani z Heatu sympoši, robopes akási odroda Hala na štyroch nohách, ale s rovnakými charakterovými vlastnosťami. A potom ešte planéta Mars, tam nestrašia žiadni trápni Marťania, je to pustatina s neznámou faunou, známou flórou, nevyspytateľným počasím a zaprášenou ruskou stanicou, ktorá opäť raz zachráni Amíkom zadok. Snáď odpustíte malé spoilerovanie, ale predpokladám, že film už každý videl a kto nie pokojne sa doň pustite. Stačí, že máte vzťah k scifi, oranžovým oblohám, červeným pieskom a nebezpečným misiám, ktoré sa zákonite poserú, zároveň šmahom ruky nájdu protagonisti riešenie ako z toho vykorčuľovať a najlepšie v hodine dvanástej. V každom prípade oddychovka, ku ktorej sa radšej vraciam ako k obludne namachrovanému Interstalleru. ()

Rozjimatel

3,5  Napodiv ma film celkom bavil aj po viacnásobnom zhliadnutí, napriek viacerým nezmyslom v ňom, aj napriek prihlúplym dialógom. Keď som sa totiž rozhodol tieto veci odignorovať a preniesť sa do duše malého, naivného chlapca plného snov, počas filmu som zažíval jedno veľké a vzrušujúce dobrodružstvo. Fandil som hrdinom na ich náročnej ceste plného nebezpečenstva, ktorí sa dostávali do zdanlivo beznádejných situácii, ale nakoniec z nich nejakým zázrakom unikli (podaktorí). Našťastie, budem teraz dosť zlomyseľný, čím nezaujímavejšia postava (a čím slabší herec), tým skôr vo filme skončil. Hlavné postavy zahrali celkom dobre, páčil sa mi hlavne Val Kilmer a Carrie-Anne Moss, pričom pri nej som bol celkom prekvapený, aká bola vo filme príťažlivá, keďže osobne ju za veľmi peknú ženu nepovažujem. ()

Skalda

Je pravda, že z cizích chyb se nepoučíš. snad se Ti co se pod tenhle film podepsali - hlavně teda scénárista - poučili z těch svých. Panebože proč vůbec tyhle dva filmy (myslím plus Mise na Mars) vznikali? Po shlédnutí mě napadá aby už nikdo tohle téma moc nerozdoubával a vrátil spátky na Zem. ()

willis

Ještě než jsem viděl tenhle film, tak jsem o něm četl hodně kritických článků a ohlasů, takže jsem byl připravený na nejhorší a proto mě ani nemohl zklamat. Výprava a triky jsou slušné a až na hrozné pseudofillozofické dialogy jsem se nenudil. Hodnotím ho jako béčkový film i když autoři to tak asi nezamýšleli. ()

lukasd

U tohohle snímku se snad ani nedá říct, že by byl nějak extra špatně natočenej. Jen je velice nezajímavý a v podstatě tady nenaleznete scénu, která by vás byla schopná probudit z letargie. ()

Ukko

Mě ten film taky nepřišel nikterak debilní. Faktem je, že celá pasáž z AMEE byla trapná a scénář je velice, velice předvídatelný, ale celkově se na film pěkně dívalo, a když uvážím, že dobrých "space oper" je jako šafránu, dávám tři, byť s odřenýma ušima. ()

Magika82 odpad!

Nevyužitý dějový potenciál. Odbytý scénář. Herci nepřesvědčiví, a Val Kilmer tomu nasadil pověstnou korunku. Pokud jde o zákony astrofyzikální i fyzikální, s těmi si tvůrci nelámali hlavu vůbec. Ovšem alespoň mne tím způsobili řádný bolehlav a dokonalé hnutí žlučí. Za toto bych režiséra Antony Hoffmana přehnula přes koleno, a do ruky vzala řádnou vařechu, aby si alespoň týden nesednul... Inu, inu... Nu, nepotěšili jste mne. A ani já vás nepotěším - jak by řekl prof. Hrbolek z dobře známého Československého filmu. Za 5! Odpadkový koš, prosím! ()

Greg25

Slabší sci-fi, ale vyloženě špatné také ne. S herceckým ansáblem vezoucím se tradičně na dobrých hereckých výkonech (Kilmer, Moss a další). Nápad není zase tak originální, ale neurazí. Přednsotí je tempo filmu, které ubýhá svižně a zpracování není z nejhorších. Menší slabinou je scénář, kde nechybí obvyklé oblíbené americké řečičky z podobných snímků. Ale celkově vzato, jako takový propadák, jak to vidí většina lidí na čsfd (hodnocení 50%) bych to neviděla. Dávám s čistým svědomím a podle mě vcelku zasloužených 60%. P.S. Podle mě na stejné úrovni jako Mise na Mars. ()

Tochal

Možná mne jen šálí paměť, při jediném shlédnutí zpřed několika let mi to nepřišlo zas TAK špatné. Rozhodně jsem se bavil ()

arcticsky

Několikrát vyvařený scifi čajíček. A kdyby zde nehrála Carrie-Anne Moss, kterou mám hodně rád - byl by to podprůměr, protože ostatní včetně Kilmera jsou tu dost hrozní. A bacha - na Marsu není mráz ani oxid uhličitý, ale dýchatelný luft. Na to se dá přijít jen když si sundáte helmu od skafandru.... ()

Antaeus

Taaaak, toto veľmi nevyšlo.. Pol roka letí partia chuligánov (ok, tu sa im hovorí vedci, to len aby som zachoval názvoslovie) v "rakete" s gravitáciou (chápem, je to predsa len ve-fa (z anglického "sci-fi" preložil Antaeus)) bezpečne na Mars, aby sa im tesne pred zostupom na orbit posrali loď, misia aj robot približne v tomto poradí. Nevadia mi minimalistické dielka s nízkym rozpočtom, ale toto bola vážne tragédia.. Cesta na Mars bola vyslovene utrpením. Horko-ťažko som čakal, kedy konečne dorazia. Ešte že mali na lodi sprchy.. Pristátie na Marse bolo pekne tvrdé a mohol z toho byť fajn "prežívák" (z anglického "survival" preložil Antaeus), nebyť toho otravného robota. Ten by bol totiž vcelku fajn, ale TO JEHO CHOVANIE!! No mária brehy.. Svoje ciele nepozabíjal, aj keď mal na to náladu a oni sa nevedeli nijako ani len brániť, nieto mu ešte ublížiť. Namiesto toho jedného astronauta zraní, aby ho ostatní museli niesť (čo následne aj činia). K tomu neseniu.. Ja som teda ešte rebro zlomené nemal, ale ani tak si neviem predstaviť, ako môže mať zlomenina rebra tak vážny vplyv na chôdzu, aby človek potreboval oporu? Ono podobných nasilu "dramatických" zápletiek tam bola plná riť. Búrka veľkosti Montany prehrmela behom cca hodinky, amíci do dňa našli ruského konštruktéra 50 rokov nepoužívanej sondy (ten chlap musel mať minimálne 80 rokov, čo je slušný vek vzhľadom na dej, v ktorom boli životné podmienky na Zemi tak nahovno, že ľudia potrebovali odísť z rodnej planéty "vo dúm dál") a tak podobne a tak podobne.. A nie, naozaj som sa od tých blbostí nedokázal odpútať. Menej robotov (a to bol iba jeden), menej "rán osudu" a mohol z toho byť super prežívák. ()

M1k9

Carrie-Anne Moss - krásná, charismatická, legendární. Bohužel, film nenabídl nic co by stálo za zmínku. 2/10 ()

mirliflore

Proč nám jenom NASA neřekne nikdy všechno? Proč se vždycky dozvíme až z hollywoodských filmů, jak je to doopravdy? Promiňte, ale lepší komentář na tuhle pitomost mě prostě nenapdl. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore