Rudá planeta

V blízké budoucnosti Země umírá. Jedinou nedělí lidstva by mohlo být osídlení Marsu. Na rudou planetu se tedy vydává expedice amerických astronautů. V okamžiku, kdy dojde k vážnému poškození techniky, závisí přežití posádky na povrchu nehostinné planety na vzájemné pomoci a důvěře. V cizím a nepřátelském prostředí, kdy se hroutí původní předpoklady mise a kdy začíná působit děsivé tajemství planety... (Warner Bros. CZ)

GOGO3000

Jakožto vyznavač žánrů sci-fi, fantasy a hororů je tento snímek hodně slušným pokusem o vyzdvižení žánru. Jako u většiny scifáren je ovšem problém s ukončením dějě jinak než happy-endem. Kladné i záporné postavy jsou rozděleny vcelku vyrovnaně a sem tam se objeví i nějaká větší křivárna. Ne každému se tento film líbí, ale já jsem si tu podívanou vychutnal. ()

Rodin

O ničem, o nikom, pro nikoho. Herci nehrají, scénárista jim ostatně nenapsal scénář, režisér nerežíruje, kameraman zřejmě místy chrněl... Tak snad ta muzika, no. ()

Dantte..

Navzdory nízkému hodnocení se mi film líbil. Není to nic extra, ale Kilmer a Moss jsou zajímavá dvojka a hodně film podrží. Je ale pravda, že film je zajímavý jen do poloviny. Souboj s Amee už trochu nudí. 60 % ()

alldo.raine

Za Vala Kilmera, který mi stále připomíná Icemana z Top gunu a krásnou Carrie-Anne Moss. Jinak velmi nudné, bez většího nápadu. Škoda, s takovými herci se toho dá vymyslet více. ()

PaRi

Tyhle divácké klišoidní podbízivosti především pro náctileté nemá cenu ani komentovat. Dobrý vziuál to nezachrání. ()

Arccos

Ohromná hromada logických a technických nesmyslů a přehlídka scénáristické ubohosti. Poznámka: Po delší době jsem přidal jednu hvězdičku navíc, protože jsem film viděl i podruhé, což bych u úplného propadáku asi neudělal (Rudá planeta je ovšem pořád stejná blbost). ()

mikhail

Ja by som tento film až tak nekritizoval, rozhodne patrí medzi lepší priemer. Áno z námetu sa dalo vytažiť podstatne viac, s tým úplne súhlasím. Chovanie postáv občas viazne, ale i tak sa o ňom nedá povedať, že ide o vyložene zbabraný film. ()

Tuniak DF odpad!

Najsmutnejšie na tomto filme je, že sa tvári vážne... ale nie, naozaj, toto je vedecky dokázané. Ono Hoffman sa chystá natočiť dvojku, kde po Jupiteri budú behať obrovské mäsožravé fretky ktoré budú bojovať proti fosforezkujúcim činčilám, do toho príde Michael Dudikoff na obrovskom motorizovanom chladiarenskom boxe a nastolí vládu mrazených sleďov... ozaj, a Carrie-Anne Moss tu tentoraz bude frontal-naked... ()

Jehan

Sci-fi miluji od dětství, ve filmu i v knize. Tohle je ale bohužel celkem řídká nuda, pomineme-li skutečnost, že je to celé blbost.. A nezachrání to ani jeden z největších filmových sympaťáků Tom Sizemore. ()

ostravak30

Sci-fi filmy mám rád, ale tenhle je bohužel velmi průměrný. Převážně jde o scénář a pak o děj filmu. V něm se nic extra zajímavého neděje. Tedy, ono by se dělo, jenže jde o klasický průběh. Někde se ztroskotá a pak již umírají hlavní hrdinové jeden za druhým. Tedy nic nového pod sluncem, spíše naopak princip stokrát ohraný, který už není příliš záživný, zvláště, když není doprovázený žádnou extra hudbou ani napětím, které by diváka natahovalo jako strunu. Film, který vámi projde a nezanechá žádné stopy. Jako průsvitný duch. Objeví se a zase zmizí, ale stopy nezanechá prakticky žádné. ()

Blazkowicz

Další z řady záchranných filmů na Marsu. Konkrétně tento kousek je těžce průměrný. Jako sci-fi to, hlavně díky jakž takž dobře vypadajícím rekvizitám, vcelku ujde. Ale zbytek je nemastný, neslaný. Prostě nudný. 2+* ()

Tominni

Tak moc rád mám sci-fi, ale přesto jsem Rudou planetu dokoukal jen z povinnosti, jestli nakonec něčím nepřekvapí. A nepřekvapila. Samotná kolonizace Marsu je fajn, celkem i cesta na Mars, pak už to je slabší a vlastně ani nevím, jestli mám někomu fandit. ()

Gamekeeper77

Už jen kvůli výbornýmu obsazení a slušnýmu sountracku mám tenhle film rád. A v ostatním taky žádný velký mínusy nevidím. 75%. ()

majk_n

Příšerná sci--fi s jedním speciálním efektem, který se několikrát opakuje a herci se překonávají, kdo z nich bude horší ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore