Rudá planeta

V blízké budoucnosti Země umírá. Jedinou nedělí lidstva by mohlo být osídlení Marsu. Na rudou planetu se tedy vydává expedice amerických astronautů. V okamžiku, kdy dojde k vážnému poškození techniky, závisí přežití posádky na povrchu nehostinné planety na vzájemné pomoci a důvěře. V cizím a nepřátelském prostředí, kdy se hroutí původní předpoklady mise a kdy začíná působit děsivé tajemství planety... (Warner Bros. CZ)

vegetol.mp

Nevím proč, ale tenhle film mě zkrátka sednul. Viděl jsem to už několikrát a ani jednou se nenudil.Když vidím, jak je to tu hodnocené, tak si připadám lehce divně. ()

Suzana

Jsem fanoušek sci-fi, takže - není to nijak originální, ale jedna * za AIMEE, druhá * za Moss a třetí * za triky (nejvíce mě zaujalo "přenosné RTG" :-) ()

Martin741

Val Kilmera mam hlavne v pamati ako zahral mojho oblubeneho hudobnika Jima Morrisona z filmu Olivera Stone-a The Doors (1991). No a tu sa rozhodol este s par ludmi a mne neznamym reziserom Anthony Hoffmanom si zahrat aj v sci-fi. Scenar nie je az tak spatny, triky pekne, a herecke osadenstvo sa snazi. Akurat Hoffman je tu len za rutinera bez stipky invencie. 66 % ()

rakovnik

Průměrná sci-fi, s celkem slušným hereckým obsazením, nicméně slabým scénářem. Začátek je velice nadějný, efekty přímo pěkné, ale s postupem času se příběh hroutí až do ironicky úsměvného finále. ()

honajz2

První polovina byla dost nudná a bůhvíjak mě nezaujala, ale naštěstí se to v té druhé vytáhlo a posledních tak 30 minut bylo dost napínavých (a čím blíže konci, tím víc). Děj na mě působil tak, jako by tvůrci nevěděli, co s Marsem dělat, tak tam nahodile naházely víc hrozeb, víc toho, co by postavy mohlo ohrozit, přičemž by bohatě stačil nedostatek kyslíku a později objev - víte čeho. Zručný filmař by z toho udělal dechberoucí a napínavou podívanou už od samého začátku. Takhle to je průměrná scifárna, možná fakt jenom lehoulince nadprůměrná, která kdyby v první polovině nebyla tak nudná, možná by na mě i zapůsobila víc. Takhle jenom 3* A ten, komu jsem tady fandil, zase umřel. A zase jako jeden z prvních. Jako vždycky. ()

cariada

podobný filmy mám celkem rád, protože nabízí x možností a ve fantazii se meze nekladou. Nebot nikdo na Marsu nebyl a tak je tam možné kde co. Ano příběh sice nepůsobí moc věrohodně, ale to u podobného scifi nevadí. Jednou začas snesitelné. ()

Nach

Nemůžu říci, že je to špatný film, ale prostě něco tomu chybělo. Jiskra, plamen, cokoli. Na ten film mám problém si vzpomenout a rozhodně to není proto, že by postavy byly nezajímavé nebo režie vyloženě špatná (i když ano, nebyla nejlepší). Spíše si myslím, že to tak nesedělo po scenáristické stránce. 60% ()

C0r0ner

O Marsu už pár filmů natočeno bylo. Žádný před rokem 2010 ale za moc nestojí. Často se stává, že dobrý film je někde u konce zničen fyzickým setkáním s mimozemšťany (Indy 4). To je přesně případ Rudé planety. 80 minut to bylo zajímavé béčko, pak už jen otravná blbost. 40% ()

PROCESOR

Mě to zas tak úplně dementní nepřišlo. Naopak tam byly momenty, kdy jsem se hezky bavil. Nejvíc se mi líbil průzkumnej robůtek Amee. Je vidět, že i když jí něžně pojmenovali ženským jménem, tak to neznamená, že to bude pořád přítulná kočička. Třeba, kdyby mu dali jméno Charlie, tak mohli mít po starostech, protože robůtek by to vyhodnotil, že je mezi samými chlapi a tudíž v bezpečí. Komunikace je naprosto klíčová a jinak to chápe umělá inteligence zvlášť, když má být dle jména žena. To je potom ten správný hokej. Že je to ten správný námět dokládají zprávy z dneška. https://search.seznam.cz/?q=chatovaci+roboti+vlastni+jazyk&url=https%3A%2F%2Fwww.seznam.cz%2Fzpravy%2Fclanek%2Fmel-musk-pravdu-chatovaci-roboti-komunikovali-vlastnim-jazykem-facebook-je-musel-vypnout-35118&data=lgLEEA3KKY_clrmd7tTwtgT5mzPEQMvZcpu0laK-dtwiP_xZI1luIdu_DRexDnM5lq-YycFvUOJnCtQvmzwUCB62oEtDSUbJaT1Ho3YjrV2h8Ns0xD3OWYKoBsQC44ySxALILcQCDOE%3D ()

Deverant

Přeze všechny výhrady, které je na adresu Red Planet možné (a do značné míry po právu) vznést, a také jsou zhusta vznášeny, jak dokazuje zdejší hodnocení, přesto si myslím, že cizost a nepřátelství kosmu k člověku a vůbec celá protikladnost lidského a nelidského (ať už tím je mimozemský život či Asimova ignorující robot) stejně jako vztah člověka k člověku v nelidském prostředí tematizuje tento film poměrně zručně. Natolik, aby si zasloužil více pozornosti než proklimbaný večer a necelých padesát procent. ()

SHI-SHA

Celé mi to přijde jako mainstreamová sci-fi patlanina pro tupé (Američany). Snad každý, kdo má alespoň středoškolské znalosti fyziky, musí co chvíli vidět nějakou šílenou logickou botu. Když jsem film náhodou pustil asi v polovině a viděl, jak si astronauti v čele s Val Kilmerem dělají na povrchu Marsu táborák, opravdu jsem nevěřil vlastním očím. Nicméně efekty ujdou a zmíněný Kilmer tvoří s Carrie-Anne Moss celkem koukatelné duo :-). ()

otík

Ne sice zas tak nudný film, ale ani ne nijak zajímavý. Celkem trapné triky, ne tupé dialogy, ale ani žádné dobré hlášky. Suchařina, ale snesitelná. ()

Flyer

Je to sice přeplácaná kravina, ale celkem pěkně se na to kouká a navíc mám slabost pro Carrie-Anne Moss. Takže za 3*, i když 2,5* by bylo přesnější hodnocení. ()

Sabrewulf odpad!

Celá vsuvka s robotem, který se porouchá a stane se zlým, je nehorázně infantilní + SPOILER (??? ani ne...) v polovině filmu se nás režisér snaží napínat (bože, to bylo tak trapné), jak všichni "umírají" na nedostatek kyslíku a přitom si každý průměrně inteligentní člověk dá dohromady, že pokud zbývá ještě druhá půlka filmu, hrdinové umřít nemohou, tedy že kyslík na Marsu asi nejspíš bude . ()

panMartin

Plochý, nezáživný, rudý. Velmi slabá sci-fi záležitost, která má pár zajímavých myšlenek a docela slušné herce. Po skončení filmu jsem měl dojem, že se tam skoro nic nedělo. Chyběl mi zde nějaká pořádná jiskra, která by nastartovala atmosféru do pořádných otáček. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore