Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Ja.Malachi

...to je ale inteligent zase..asi na úrovni nicku..vaigl...rasovo a genderovo???. to v dobe kedy to bolo natočené ešte tieto nezmysly terajšej generácie neexistovali!!! ..velmi kvalitný starý filmýk ...na tomto som bol v málo rozšírenom -na tú dobu..1998r. panoramatickom kine-v Žiline na vojne...plátno bolo do oblúku -ako sú monitory teraz,pamätám si to ako včera,sedel som presne v strede..a zo začiatku som musel hlavou otáčať aby som videl celý záber..a úvod -ked sa kamera pomalým rotujúcim pohybom vzdalovala od kvapkajúcej vody z kohútika cez okno kozmickej stanice von ..sa mi skoro zatočila hlava..perfektný pocit-záber..! ()

GLaDO

Největší strach člověka je strach z neznámého. Přestože horory nejsou můj šálek kávy, tak tento se povedl. Film jde neotřelou cestou, zatímco série Vetřelce je už okoukaná a vše se o něm ví, už nemůže pro diváka být nijak děsivý, o to horší je pokus Ridleyho Scotta o jeho vzkříšení v podobě Covenanta a toho dalšího patosu. Proto pro mě byl Horizont událostí osvěžující změnou, ačkoli triky jsou občas na hraně béčkovosti a druhá polovina se trochu vymyká z rukou nastavené atmosféře, třeba trapným hláškováním, film hodnotím velmi kladně. Jedním z důvodů je také to, že scénarista, jež film napsal, se inspiroval v mém oblíbeném universu Warhammeru a tak film neoficiálně slouží i jako prequel pro uvedení do tohoto světa a představuje nám objev Warpu tím, pro lidi horším způsobem - po zlém. Vyzdvihnout musím závěrečný souboj kapitána proti doktorovi, kvůli skvělému monologu doktora a také kvůli skvělému vyobrazení pravého heretika Chaosu. ()

sherpa

Takže opět nic než zklamání. Koukal jsem na to na terase, manželka něco kutila uvnitř, ke konci filmu přišla a povídá: "Na co to koukáš, vždyť neslyším nic jiného, než samý křik a řev?" Takže asi tak se má děj této události. Jestli někoho uspokojuje takto "náročná" konverzace, je mi ho celkem líto, ale je to čistě jeho věc. Mně to tedy fakt nestačí. ()

Marcecek

Pre mňa donedávna úplne neznámy film od naopak veľmi známeho režiséra, ktorý dokázal už vytvoriť nejaký ten kultový filmík. Nič extra som neočakával ale svete div sa, bavil som sa solídne. Prvá polovica naprosto dechberúca, psychadelická, napínavá, tajomná, aj tie pre Andersona typické ľakačky, fungujúce, ale bohužial druhá polovica, až posledná tretina spadne do béčkoidnej sci-fi hororovej vyvražďovačky, nechcem písať braku, stále je to kukateľné, ale Anderson už znovu vstúpi do svojho priemeru, čo je škoda. Celkovo ale dobrá zábava, aj mi je ľúto, že sa nedochovala režisérska 130 minútová verzia, kde by sme možno aj do toho pekla viac nahliadli, takto len náznaky goru. Vizuál si predstavte ako Doom spojený s Dead Space na svoju dobu si myslím solídny, herci Sam Neill s Morpheom nesklamali, technoelektro hudba tu nechýba, aj keď len na začiatku a na konci. Pre mňa ale celkovo milé prekvapenie a pre moju slabosť pre béčkové sci-fi horory a 70%, a nebyť tej poslednej tretiny, verte, že by som šiel oveľa vyššie, každopádne doporučujem. ()

Skylwalker42

Já ten snímek prostě miluji! Témata = peklo, černá díra, vesmírné lodě.... prostě žeru. Velmi tísňivá atmosféra. Brutální scény. Škoda toho natočeného materiálu, který se musel vystříhat a již navždy se ztratil. Navíc můj oblíbený australský herec, Sam Neil (nejen Jurský Park). Anderson, typický béčkový režisér a natočí takovou pecku. Obdobný film je klasika Vetřelec, ale co se týče pointy a atmošky, tohle je lepší. Ať se dá Ripleová bodnout! ()

nikhaj

mnamka, na svoju dobu lepsie nez mcDonnalds a jak pisem toto, zaverecna hudba prodigy ajaaj to sa podarilo. Par veci naivnych ako to uz byva ale docela odvazny projekt, po vizualoch aj velmi uspesny ! ()

Malignus

Naprosto genialni! Jeden z nejlepsich sci-fi filmu vsech dob, potazmo nejlepsich filmu vubec. Temna mraziva stisnena atmosfera, hudba Michaela Kamena bajecne tepajici na nervy... To jsou hlavni prednosti tohoto filmu umocnene skvelymi vykony hercu, predevsim Laurence Fishburna a Sama Niela. Kdyz jsem tento film videl poprve v televizi, bal jsem se strachy pohnout. Bajecnym doplnkem jsou rychle probleskujici zabery brutalni krvave "hostiny". Jedine, co se da filmu vycist je poslednich 20 minut. Predstavte si, ze pomalu odhalujete postupne tajemstvi lodi a pak najendou vsichni umrou a vas odbyji tim, ze... To ale nemuze zastinit fakt, ze se jedna o genialni dilo. Paul W. Anderson nenatocil nic lepsiho nikdy pred tim ani potom. ()

p81

Celej film se tváří hrozně misteriózně a hrozivě a pak ho z 5 hvězdiček srazí trapnej černoch letící vesmírem a trapně hláškující. ()

BigBen87CZ

Tak tenhle sci-fi horor je přesně podle mého gusta ... když se mě někdo zeptá, co si představím pod pojmem horor jako první ... napadne mě společně vetřelec a horizont události. 95% ()

andrejba

Dobry namet, alienovsky sposob zobrazovania zla len v naznakoch a ako keby na okraji zorneho pola. Zaver trochu prepaleny, ale aj tak je to jeden z najlepsich hororov co som videl. ()

majklfly

Na rok 1997 tolik propracovaných počítačových efektů?Odporně krásné jízlivé tváře rádoby hvězdné obsazení a závěrečný kruhový výbuch mě přikoval na gauč i když se mi chtělo zvracet. Tento snímek je nádherným důkazem toho,že hvězdné obsazení vždycky nemusí znamenat kvalitní herecké výkony.Podívejte se na trailer a nejbližší hodinku a půl stravte u příjemnějšího filmu kde se nebudou většinu času bavit o... ()

Marčus

Film má od začátku perfektní atmosféru. Postavy vypadají věrohodně, efekty jsou na úrovni. Po středu se ale všechno začíná obracet. Autoři mění žánr na komiksovou nelogickou kečupovou slátaninu. 65 % ()

Dejna2

Po velmi slibném úvodu, který vypadal na požitek z volného vesmíru, následuje zrod dalšího zcela nesmyslného filmového monstra. Z nádherně čisté scifárny tvůrci vyrobili další hloupý paskvil. Za úvod a Sama Neilla dávám dvě, jinak by to byl u mě odpad. ()

k0dl

Ty čtyři hvězdičky tak tak. Skvělá první půle je bohužel téměř vymazána klesající kvalitou závěru filmu. Tak jak na začátku Paul Anderson atmosféru skvěle zahustil, tak ji bohužel ke konci rozředil na pouhé akční béčko. ()

norbik

Od okamžiku kdy si kapitán vyndá oči z důlků se stane z filmu obyčejný škvár, který buď vypnete, nebo když ho necháte běžet dál, dočkáte se jen velkého množství krve a hororová atmosféra je ta tam.Avšak efekty, ať už lodí, nebo vytrhování orgánů, nebo krátký výlet jednoho člena posádky do vesmíru, jsou na vysoké úrovni a už jen kvůli nim ten film stojí za to shlédnout. ()