Horizont události

Joseph Bennett

Kostýmy:

John Mollo
  • flanker.27

Ze začátku atmosféra navozená slušnou hudbou a kamerou, pak ale postavy začnou vypouštět z huby ty stupidní repliky, úmrtí se množí a člověk se začíná smát hlouposti scénáře. Rozuzlení je jedno z nejdebilnějších a navíc tak špatně natočené, že to vypadá, jakoby se na place všichni ožrali a dotočil to ten nejstřízlivější.(3.10.2006)

Námět mi sliboval více, než jsem se nakonec dočkal. Počáteční atmosféra má pořádné grády, to se musí nechat. Zpracování také není vůbec špatné, byť už jde o snímek starý 19 let. Druhá polovina mi už ovšem připadala dost průměrná a nezapůsobila na mě takovým způsobem, abych si chtěl někdy v budoucnu tento počin zopakovat, což třeba neplatí u žánrově podobně laděného Vetřelce.(14.11.2016)

Myslel jsem si, že se budu dívat na film, který se v horizontu několika minut promění v událost. To se nestalo. Událost byla, když souložící pár ve druhém baráku při svém čísle tak řval, že na ně lidi zavolali policii. Policajti jim domluvili / škoda, že nevím co říkali:) / a já v klidu mohl dokoukat film, který měl atmosféru i napětí a zvukovými efekty by mohl konkurovat oněm zvukovým efektům od sousedů. Ovšem když ve filmu začali mluvit o druhé dimenzi, tak mě napadlo v jaké dimenzi teda asi byli ti hlasití sousedé ? Ve třetí ??(13.5.2007)

• Madison

Film, ktorý vo mne na začiatku vzbudil záujem (svojou ponurou atmosférou vesmíru) a uviedol ma do deja, aby ma vzápätí na to previedol sériou tupých, nezmyselne zostrihaných, nič nevysvetľujúcich scénok, nefungujúcich v myšlienkovej a čo ma prekvapuje, už vonkoncom nie v zábavnej rovine. Obsahovo zmätený, chaotický, vizuálne neatraktívny horor, ktorý je absolútne nemožné akýmkoľvek náznakom prirovnať k mainstreamovému Votrelcovi.(22.9.2012)

"Tahle loď je zkurvená! - Děkuji za vědeckou analýzu." Občas si rád zobnu přiměřenou dávku haluškoidního sci-fi a většinou mi celkem chutná, ale v tomto případě jsem trošku na rozpacích. Ono se mi to totiž celkem líbilo, ale mezi posádkou jsem nedokázal nenalézt ani jednoho astronauta, pro jehož záchranu bych byl ochotný nasednout do raketoplánu či alespoň zavolat na linku 112, takže mám takový dojem, že někde při výrobě tohoto snímku došlo k drobnému zaváhání.(21.3.2016)

• - Spoiler: Každá postava, která ve filmu zemře, je přítomna ve scéně, kdy všichni mluví o halucinacích. (HellFire)

• - V rámci příprav na posledních několik scén ve filmu strávil Sam Neill sedm až osm hodin v maskérně. (HellFire)

• - Inspiraci Horizonten události přiznali například tvůrci počítačové hry "Dead Space" z roku 2008, kde je design helmy hlavní postavy téměř totožný s přední částí lodi Event Horizont. Inspirovali se také scenáristé populárního seriálu South Park (od r. 1997), kteří podle svých slov některé prvky filmu zapracovali do dílu číslo 814 "Woodland Critter Christmas". (curfew77)