Horizont události

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 1997, 96 min

Výborný sci-fi horror o vesmírnej lodi, ktorá sa vrátila z pekla. Vo filme síce nenájdeme žiadne monštrá typu Alien, ani neuvidíme nijakú divokú akciu s laserovými zbraňami... Sila "Horizontu Udalosti" je ukrytá v jeho tajomne a prostredí. Izolácia posádky v hlbokom vesmíre na "živej" lodi, ktorá usiluje nie len o ich životy. Celé je to profesionálne natočené a hereckým výkonom tiež ťažko niečo vyčítať. "Even Horizont" je jeden z najlepších sci-fi horrorov čo som videl. ****(23.1.2008)

Bezkonkurenčně nejlepší Andersonův film který už jenom sotva překoná. Atmosféra by se dala krájet, místy fakt neskutečný psycho plus i nějaký to gore si užijeme. Má to i pointu. Vážně nepochopím proč takovej hutnej scifi horor nejsou schopní natočit dnes a pouze nás neustále ládují těmi PG-13 shity.90%(18.10.2015)

Dobře obsazený, vizuálně nabušený, znepokojivou atmosférou dýchající a krví nasáklý efektový akční sci-fi horor, při kterém si nemůžete nevzpomenout (nejen) na VETŘELCE (ještě očividnější koncept gotického hororu přeneseného do vesmíru, Weir a posádka ve společenské místnosti, poslední scéna). Scéna, v níž Laurence Fishburne zachraňuje člena své posádky, co vyskočil bez skafandru do kosmu, je nářezová. Chci vidět studiem ztracenou původní drsnější 130 minutovou verzi a chci zpět toho starého Paula Andersona!(2.1.2008)

• dobytek

Nejzábavnější na tomhle filmu je, že někdo z toho vzal ty "zvuky z pekla" a pak to dal někde na net s tim, že je to nahrávka z nějakýho hlubinnýho vrtu, což je jasnym důkazem o tom, že peklo existuje. A hromada blbů na to samozřejmě skočila. Druhá věc, co stojí za zmínku, je písnička Funky shit od Prodigy, která zazní ale až u závěrečnejch titulků. Jinak zhruba do půlky to nevypadalo až tak špatně, ale ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že ta vesmírná loď proletěla do pekla, jsem se málem pochcal smíchy. Tohle fakt může napadnout jenom američany :-)(9.3.2014)

• golfista

Od začátku má film tak hustou atmosféru, že kdyby to vydrželo do konce, tak jsem to asi "rozdejchával" dost dlouho.... Bohužel se tenhle "Sci-fi-horor" zničehonic překlopí na akční vyvražďovačku, začne vypadat jako těžký béčko a nakonec máte co dělat, abyste si na dobrou první půlku vůbec vzpomněli :) .... Anderson má určitě potenciál, ale nedokáže ho dotáhnout do celkově dobrého výsledku (co s pilotem F1, který dokáže jezdit půlku závodu na prvním místě, když vždycky vypadne pro jezdeckou chybu ...)(25.4.2004)

• - Název "Event Horizon" je odvozen od teoretického předpokladu hranice černé díry. Tato hranice disponuje tak obrovskou gravitační sílou, že z ní nic neunikne - ani záření. (Džejkop)

• - V rámci příprav na posledních několik scén ve filmu strávil Sam Neill sedm až osm hodin v maskérně. (HellFire)

• - Scéna na začátku filmu, kdy Dr. Weir (Sam Neill) otevře žaluzie, je doprovázena zvukovým efektem, který pochází z videohry "Doom". V této hře je tento zvuk slyšet při otevření dveří. (Džejkop)