Horizont události

Scénografie:

Joseph Bennett

Kostýmy:

John Mollo

Vrátil se z neprobádané temnoty, aby přivezl tu nejniternější formu zla.. Existuje východisko? Žádné!! -)) Laurence Fishburne, jako hrdinský kapitán, neopouštějící svoji posádku za žádných okolností a Sam Neill, tvůrce "Horizontu události", spjatý se "svou" lodí, poutem otcovským. ;) Sci-fi..mrazivé, jak vesmír sám...(31.10.2009)

Výborný sci-fi horror o vesmírnej lodi, ktorá sa vrátila z pekla. Vo filme síce nenájdeme žiadne monštrá typu Alien, ani neuvidíme nijakú divokú akciu s laserovými zbraňami... Sila "Horizontu Udalosti" je ukrytá v jeho tajomne a prostredí. Izolácia posádky v hlbokom vesmíre na "živej" lodi, ktorá usiluje nie len o ich životy. Celé je to profesionálne natočené a hereckým výkonom tiež ťažko niečo vyčítať. "Even Horizont" je jeden z najlepších sci-fi horrorov čo som videl. ****(23.1.2008)

Největším kladem této horrorové sci-fi je hustá atmosféra, neurazí ani herecké výkony (zvláště Sam Neill a Laurence Fishburne odvádějí stabilně dobrou práci), efekty nejsou kdovíjaké, ale stačí, hudba správně brnká na nervy, sem tam si díky lekačkám ucvrnkneme do textilu... Bohužel nemůžu jen chválit: film poněkud zavání béčkovostí a poslední akčně-brutální třetina sráží celkový dojem a s ním i hodnocení. Škoda, našlápnuto bylo výborně, sci-fi kult to však nebude... Přesto slušné, Mr. Andersone, slušné. 75%(9.3.2009)

Burácející atmosféra Neptunu a kosmická loď vyvržená z hlubin samotného pekla mě nenechala celých 92 minut ani na chvilku v klidu. Anderson umí když chce (bezchybný závraťový začátek) a nebýt trošku přestřeleného závěru dával bych 5* a s úsměvem. Takhle jen vzpomínám na dokonalé budování atmosféry v prvních dvou třetinách, skvělé herecké výkony Laurence Fishburna a Sama Neilla, hodně solidní triky a nápad, který kdyby se správně rozvedl mohl naplno uspokojit mého temného společníka.(8.12.2009)

První průchod tímto filmem mě nadchl a byl jsem napjatý jak struna. Podruhé, s odtupem asi 2 nebo 3 let, mi to příjde hodně lacině svázané dohromady a celkově vyznívající spíše depresivně, než hororově, jak tomu bylo, když jsem na film koukal poprvé. Ale poprvé jsem se u toho hodně bál a měl jsem z toho fakt dost hnusnej pocit. Film dokáže navodit opravdu hodně nepříjemné pocity. 70%(22.12.2007)

• - Aby film dosáhl R-rating, bylo z něho vystřihnuto 20 minut násilných scén. (Džejkop)

• - Záběr na začátku filmu, kde se Sam Neill dívá z okna orbitální stanice do vesmíru, zabral 10 natáčecích týdnů, přičemž trval 45 sekund. (HellFire)

• - Scéna na začátku filmu, kdy Dr. Weir (Sam Neill) otevře žaluzie, je doprovázena zvukovým efektem, který pochází z videohry "Doom". V této hře je tento zvuk slyšet při otevření dveří. (Džejkop)