Horizont události

• Nový Zéland

• Kanada

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 1997, 96 min (Director's cut: 130 min)

Philip Eisner

Adrian Biddle

Michael Kamen

Martin Hunter

Scénografie:

Joseph Bennett, Crispian Sallis (set dekoratér)

Kostýmy:

John Mollo

Ja si nemuzu pomoct, ja mam tenhle film proste rad a i kdyz jsem ho uz videl nekolikrat, vzdy se na nej rad znovu kouknu. Pribeh ma film vcelku slusnej, sice se to pak zvrtne v klasicky strasidelny sceny na vesmirny lodi, ale to je fuk. Lekacky vicemene fungujou, navic tu jsou opravdu pekny krvavy zabery. Triky mi prisly taky vcelku slusny. Fishburne je jako kapitan lodi presnej, dokaze udrzet moralku a mit respekt, ale neni to zadnej idiot co by buzeroval a Sam Neill se na vedce skvele hodi a je fajn ho videt jako zaporaka. Navic ma film skvelou atmosferu, je napinavej a nema zadny vetsi hluchy misto, takze ho klidne muzu zaradit mezi jeden z nej sci-fi hororu, jeden z nej Andersonovo filmu a dat mu plnej pocet. Jen skoda, ze film asi nikdy neuvidime v puvodnim sestrihu.(17.5.2007)

První průchod tímto filmem mě nadchl a byl jsem napjatý jak struna. Podruhé, s odtupem asi 2 nebo 3 let, mi to příjde hodně lacině svázané dohromady a celkově vyznívající spíše depresivně, než hororově, jak tomu bylo, když jsem na film koukal poprvé. Ale poprvé jsem se u toho hodně bál a měl jsem z toho fakt dost hnusnej pocit. Film dokáže navodit opravdu hodně nepříjemné pocity. 70%(22.12.2007)

Jeden ze dvou filmů, ze kterých mi bylo fyzicky nevolno. (Tím druhým je 120 dní Sodomy, pokud vás to zajímá:) Ale pozor, to není výtka - naopak si toho cením.:-) Ono v dnešní době už není jednoduché natočit horor, který by dokázal takového otrlého cynika jako jsem já zcela upřímě a nefalšovaně zhnusit:-) Paulu Andersonovi se to povedlo. Dobrá práce!:)(3.6.2002)

Nevyrovnaný snímek s obrovským potenciálem hororrového klonu Solarisu. Nejprve nuda, poté skvělý film s mrazivou atmosférou, který se nepochopitelně v závěru změní v béčkovou akční sci-fi plnou děr v ději, chování postav apod. Na druhou stranu bych někdy rád viděl režisérskou verzi, když se od tohohle Anderson distancoval. Škoda, že osm let jen kecá o tom jak skvělá bude a kde nic tu nic (otázka zda kdy vůbec ta o cca 45 minut delší verze existovala). Zatím zůstane Horizont průměrným snímkem, který přesto zůstává tím nejlepším co Paul natočil. Což je smutné.(22.3.2005)

"Tahle loď je zkurvená! - Děkuji za vědeckou analýzu." Občas si rád zobnu přiměřenou dávku haluškoidního sci-fi a většinou mi celkem chutná, ale v tomto případě jsem trošku na rozpacích. Ono se mi to totiž celkem líbilo, ale mezi posádkou jsem nedokázal nenalézt ani jednoho astronauta, pro jehož záchranu bych byl ochotný nasednout do raketoplánu či alespoň zavolat na linku 112, takže mám takový dojem, že někde při výrobě tohoto snímku došlo k drobnému zaváhání.(21.3.2016)

• - Aby film dosáhl R-rating, bylo z něho vystřihnuto 20 minut násilných scén. (Džejkop)

• - Spoiler: Každá postava, která ve filmu zemře, je přítomna ve scéně, kdy všichni mluví o halucinacích. (HellFire)

• - Záběr na začátku filmu, kde se Sam Neill dívá z okna orbitální stanice do vesmíru, zabral 10 natáčecích týdnů, přičemž trval 45 sekund. (HellFire)