Horizont události

Joseph Bennett

Kostýmy:

John Mollo
  • Madison

Film, ktorý vo mne na začiatku vzbudil záujem (svojou ponurou atmosférou vesmíru) a uviedol ma do deja, aby ma vzápätí na to previedol sériou tupých, nezmyselne zostrihaných, nič nevysvetľujúcich scénok, nefungujúcich v myšlienkovej a čo ma prekvapuje, už vonkoncom nie v zábavnej rovine. Obsahovo zmätený, chaotický, vizuálne neatraktívny horor, ktorý je absolútne nemožné akýmkoľvek náznakom prirovnať k mainstreamovému Votrelcovi.(22.9.2012)

Vrátil se z neprobádané temnoty, aby přivezl tu nejniternější formu zla.. Existuje východisko? Žádné!! -)) Laurence Fishburne, jako hrdinský kapitán, neopouštějící svoji posádku za žádných okolností a Sam Neill, tvůrce "Horizontu události", spjatý se "svou" lodí, poutem otcovským. ;) Sci-fi..mrazivé, jak vesmír sám...(31.10.2009)

Je neuvěřitelný, že člověk co vyplodil AvP dokázal natočit i něco hlubšího a s celkem inteligentním a zajímavým příběhem. Než začne vyvražďovačka, tak je to tak napnutý, že kšandy by to nevydržely. Potom už je to celkem klasický, ale přesto ještě dost zajímavý. Z celýho filmu je cítit inspirace jinými slavnějšími snímky. První část je velice podobná Vetřelci. Nikdo neví, co se děje, tempo je pomalý, zlo jen občas letmo blikne. Vyvražďování je dost podobný tomu z mnoha známých vyvražďovacích horrorů. Záporák jako kdyby vypadl z oka Pinheadovi z Hellraiseru. Pravda, konec není takovej, jak by si divák podle atmosféry zbytku filmu přál, ale i tak je to dost kvalitní dílko navíc podpořené dobrými hereckými výkony. Sice předvídatelné nejen co se týká závěru, ale i tak. Pár logických kopanců (ta nahrávka, kterou se nepodařilo rozluštit přístroji, ale sluchem ano) tomu moc neublíží, protože nejsou až tak zjevný. Dobrý kvalitní SF thriller, kterej se nemusí za nic stydět.(7.10.2006)

Z tohoto scénáře mohl vzniknout kavlitní sci-fi snímek. Žel bohu je v něm pár debilních scén, což stačí k tomu, aby to film jako celek stáhlo dolů. To jak je kosmonaut jen ve skafandru vystřelen někam do hlubokého vesmíru a dokáže se vrátit zpět by se vyjímalo jako skvělý vtip ve Spaceballs. Naneštěstí tady to je myšleno vážně. A takových seků je zde plno. Jenomže pod nánosem tohoto bordelu prosvítá něco, co mohlo dopadnout mnohem lépe. Námět lodi, která se vrací z pekla sice jakoby kříží Hellraisera, Vetřelce a Vesmírnou odyseu, ale zfilmovat to lépe, mohl to být kvalitní horor. Přesto se jedná o životní dílo P. Andersona. Jednu hvězdičku přidávám za speciální efekty, které na dobu vzniku nabízejí nádherné záběry.(13.10.2008)

Od momentu vstupu na Horizont události jsem tušila, že v tom bude nějaká čertovina a měla jsem pravdu! Slušně napínavý vesmírný horůrek. Díky za přitepleného Coopera, jehož postava dávala filmu tolik potřebný humorný prvek. Jeho hláška "Vrátil jsem se! ... Skoro. Teď vám ukážu. Co se děje?? Sakra! " mě rozsekala. Načež se znovu trochu proletěl ... Od snímku jsem čekala, že mě spíše vezme do vesmírného dobrodružství, což se až tak nestalo, když nepočítám Cooperův sólo výlet do kosmu. Sam Neill, jako dr. Weir - strůjce kosmické lodi, ale děsivě vypadal. Ten se poved přímo ďábelsky. U spousty záležitostí mi ale unikaly souvislosti. Takže ano, napínavé to bylo, ale jinak nic omračujícího, teda.(7.6.2015)

• - V úvodní snové sekvenci filmu můžeme na jedné z knih, která proletí kolem kamery, spatřit foto a jméno režiséra. (HellFire)

• - Rozpočet filmu činil 60 milionů dolarů, v amerických kinech však při prvním uvedení nevydělal během tří měsíců promítání ani polovinu - konkrétně 26,673,242 dolarů. (curfew77)

• - Spoiler: Scéna, ve které najde Laurence Fishburne Jasona Isaacse viset ve vzduchu s rozpáraným břichem, trvala původně mnohem déle, pročež z Isaacse visely vnitřnosti a byly rozházeny po stole. Záměr byl ten, že Isaacs měl zvednout hlavu a naléhat na Fishburna, aby jej zastřelil. (HellFire)