poster

Horizont události

 • Velká Británie

  Event Horizon

 • USA

  Event Horizon

 • USA

  The Stars My Destination

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Horizont udalosti

 • Kanada

  Event Horizon

 • Nový Zéland

  Event Horizon

 • Austrálie

  Event Horizon

 • Irsko

  Event Horizon

Horor / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 1997, 96 min

Scénář:

Philip Eisner

Kamera:

Adrian Biddle

Hudba:

Michael Kamen

Střih:

Martin Hunter

Scénografie:

Joseph Bennett

Kostýmy:

John Mollo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ***

  Námět mi sliboval více, než jsem se nakonec dočkal. Počáteční atmosféra má pořádné grády, to se musí nechat. Zpracování také není vůbec špatné, byť už jde o snímek starý 19 let. Druhá polovina mi už ovšem připadala dost průměrná a nezapůsobila na mě takovým způsobem, abych si chtěl někdy v budoucnu tento počin zopakovat, což třeba neplatí u žánrově podobně laděného Vetřelce.(14.11.2016)

 • Xmilden
  ****

  Místy sympatická citace Aliena, ale v rámci žánru i tak lehký naprůměr a dnes bych snad řekl i kultovní film. Protože právě spousta vesmírných sci-fi hororů se dnes přirovnává právě k Horizontu. Sam Neill opět ukázkový záporák. Dvě třetiny se krásně buduje atmosféra tajemného zla, která je bohužel ke konci zcela pošlapána zřejmě nezbytnou vyvražďovačkou. Škoda. 70%(17.11.2010)

 • Phobia
  ****

  Největším kladem této horrorové sci-fi je hustá atmosféra, neurazí ani herecké výkony (zvláště Sam Neill a Laurence Fishburne odvádějí stabilně dobrou práci), efekty nejsou kdovíjaké, ale stačí, hudba správně brnká na nervy, sem tam si díky lekačkám ucvrnkneme do textilu... Bohužel nemůžu jen chválit: film poněkud zavání béčkovostí a poslední akčně-brutální třetina sráží celkový dojem a s ním i hodnocení. Škoda, našlápnuto bylo výborně, sci-fi kult to však nebude... Přesto slušné, Mr. Andersone, slušné. 75%(9.3.2009)

 • J*A*S*M
  ****

  Skvělý sci-fi horor, na druhou polovinu devadesátých let navíc docela brutální podívaná. Ke konci sice atmosféra trochu polevuje, ale ne nějak zásadně, že by to narušilo celkový dojem z filmu. Námět (kosmická loď se vrací z bloudění vesmírem a něco s sebou nese) se mi zdá senzační a nějak výrazně lépe imho být ani zpracován nemohl. Jednoznačný vrchol tvorby Paula Andersona, i když učenci z oboru fyziky by asi nesouhlasili. Horror movie of the year(29.5.2008)

 • Marigold
  ****

  Zhruba dvě třetiny filmu jsme byl přesvědčený, že se Andersonovi povedlo cosi naprosto jedinečného. Atmosféra, jakou Horizont oplývá, mě totálně přimrazila a způsobila mi velice nepříjemné duševní stavy. Kouzlo neznámého zla funguje na výbornou – ocitáme se v morbidních útrobách dlouho ztracené lodi, nevíme, co se děje kolem, jen tušíme, že každý další záběr může přinést leknutí a hrůznou brutalitu. Anderson si hraje, natahuje napínavé momenty, pak zvyšuje psychický tlak krátkými střihy, nešetří krví, ale zlo ponechává v zneklidňující anonymitě... až do závěru. Pak náhle mávne kouzelný proutek a z filmu je béčková vyvražďovačka s bezokým humusákem a všechno dosud pečlivě budované napětí přijde vniveč. Škoda, že se Horizont nespokojí s tušeným a namísto toho servíruje pěstní souboj s odporným, ale hmatatelným. Znovu se mi potvrdilo, že Anderson je režisér talentovaný, ale postrádající zdravý úsudek. Viděl jsem film, jehož větší část je dílem chytrého stratéga a jehož pointa je dílem béčkařského rutinéra. Že by rozštěp osobnosti? To lepší ve mně však ještě dlouho zůstane, společně s dobrou hudbou Michaela Kamena, kvalitními hereckými výkony (jen ten bodrý nigga... proboha proč zase?) a koukatelnými triky. Tohle mohl být památný sci-fi horror, ale ve výsledku je to vítězství promrhané v poslední třetině. Ohromná škoda!(6.10.2004)

 • - Každý člen posádky měl na sobě oblek s vlajkou rodné Země. Dr. William Weir (Sam Neill) jakožto Australan má místo oficiální vlajky na obleku vlajku Aboriginijců, která je symbolem původních obyvatel Austrálie. (Džejkop)

 • - V úvodní snové sekvenci filmu můžeme na jedné z knih, která proletí kolem kamery, spatřit foto a jméno režiséra. (HellFire)

 • - Poručík Starcková (Joely Richardson) má kolem monitoru zmenšeniny těchto 4 obrazů: Planoucí červen, Líbenka – dívka s košíkem ovoce, Élektra u hrobu Agamemnóna a Nausikaá od anglického malíře Fredericka Leightona. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace