Po dlouho trvajících válkách se Federace a Klingonská říše připravují na mírový summit. Je to možná poslední šance na mír mezi odvěkými rivaly. Kapitán Kirk a jeho posádka jsou pověřeni uvítáním nejvyššího kancléře Klingonů. Poté, co je vesmírná loď Klingonů záhadně zničena a kancléř zavražděn, je to Kirk, kdo se stává hlavním podezřelým. Každý ví, že ta "zviřata" nenáviděl a že jim nikdy neodpustil smrt svého syna. Kapitán Kirk a posádka lodi Enterprise čelí prozatím své největší hrozbě. Musí očistit své jméno, najít opravdové viníky a zabránit tak všezničující válce. (oficiální text distributora)

Dimo

Docela dobrý, politicko - akční díl, i s nějakým tím humorem a drobátko přislazeným koncem. Ale líbilo se. 3 a 1/2 *. ()

Pichloza

Více než důstojná rozlučka s první posádkou enterprise a původním obsazením. Jsem zvědav jestli mi někdy posádka nové generace taky tolik přiroste k srdci jako ta první. ()

Lamount

Takto vysoke hodnoceni si toto dobrodruzstvi klasicke posadky Enterprise vyslouzilo predevsim diky tomu, ze se jednalo o prvni ST, ktery jsem kdy videl. Jako malej jsem si film prinesl z videopujcovny a vesmir Genea Roddenberryho mi ucaroval. Utopicka budoucnost, politicke pletichy, ktere jsem jako malej stejne nepobiral, proradni Klingoni a sympaticka posadka a hlavne kopa dobrodruzstvi (byt toto byl jeji posledni film a zacal jsem tedy tak nejak od konce, to ale nevadi, pak se na obrazovce TV objevil DS9 a TNG). Prave kouzlo nostalgie tohoto filmu jsem ocenil az nedavno, kdy jsem si domu prinesl DVD se specialni edici tohoto filmu:) ()

RajAthen

Poslední příběh první posádky lodi Enterprise se nese v duchu akčně-krimi duchu, obé servírováno s typickým nadhledem vesmírného dobrodružna. Není to přehršle napínavé, přehršle akční, ale děj se poslouvá příjemně ještě v duchu již uplynulých 80. let a dává vzpomenout, že dobrodružství nebyla nutně vždy plná generických romantických přívěšků či přehnaných akčních scén. A to se cení. Rovněž bych vcelku ocenil, že tato původní haxalogie si troufla vcelku měnit žánry a prakticky každý film má jiné vyznění od komedie či posmtu k zamyšlení o smyslu života. No řekněte, kdo jiný tohle má... ()

diodoros

Posledný, najtemnejší diel série Star Trek so starou posádkou. Ústrednými témami sú tentoraz xenofóbia, neschopnosť zmieriť sa s minulosťou (neschopnosť odpustiť), ale hlavne politika a intrigy - je oznámené uzatvorenie mieru medzi Klingonmi a Federáciou, Kirk má doprovodiť klingonského kancelára na mierové rokovania. Na ceste je však kancelár zabitý maskovanými útočníkmi a podozrenie padne na Kirka, ktorý je zatknutý a odsúdený. Medzitým sa Spock snaží zistiť, kto za celým atentátom stojí, očistiť a zachrániť Kirka a doktora a spoločne zabrániť ďalšiemu atentátu... Keďže ide o posledný diel tak je vidieť celkovú snahu - hudba je výborná, scenár je prepracovaný s mnohými zvratmi, efekty sú kvalitné a koniec dôstojný. Príjemné a potešujúce rozlúčenie so starým tímom. ()

Kingjiri

Po tristnim předchozim dílu, kde Shatner prezentoval snad všechny svoje režisérský neschopnosti, potřebná náprava reputace filmů s posádkou Enterprise. Zamrzelo mě, že se příběh nakonec smrskne jen na lehce akční detektivku. Nicméně je pravda, že "pátrání" se ke značně přestárlý posádce Enterprise v důchodcovskym věku hodí o něco víc, než nějaký vyhrocený akční scény. Velký plus za Klingony, který dostali v příběhu dostatek prostoru a zaujali mě víc, než Kirk a jeho parta. ()

Psycho.R

Opět zcela jinak pojatý star trek. Kapitán Kirk na svojí poslední misi. Hrdina uvržen do žaláře, souzen fanatiky a přeci nabral zpět svojí úctu. SPOILER: Mír s Klingony uzavřen. KONEC SPOILERU Myslím, že jediné, co mi kazilo zážitek byl špatný dabing a absence některých členů posádky, kteří se však ve filmu objeví a doloží omluvenku tím, že je osud zavanul jinam. ()

E lan

Slušný závěrečný díl už troch přestárlé posádky. Přes slabší (byť na původní Star Trek inovativní triky), průměrný příběh a stěží průměrné herecké výkony. Ale dá se to rozhodnem vidět... ()

Shakaar

Je to v podstatě podruhé v historii Star treku, kdy Nicholas Meyer zachránil Star trek - minimálně ten filmový. Po pátým celovečerním filmu, který byl jak kriticky, tak finančním propadákem to se Star trekem nevypadalo zcela dobře. TNG v té době nebyla v pozici aby její posádka přešla na široké plátno, zvláště že ne příliš vydařených dvou řadách. Zároveň tu byla stárnoucí obsazení původní posádky TOS, která měla velké jméno napříč fandomu i popkultury, zároveň bylo jasné že bude tnutné nějaké omlazení. Padlo mnoho nápadů, mezi nima reboot serie z prostředí Akademie s pár vybranýma staršímy protějšky, jiní navrhovali kompromis ve formě spojení dvou posádek - což se uskutečnilo částečně v Generation. Nakonec Paramount se postavil k problému velkoryse a razantně.  Smetlo ze stolu veškteré návrhy, navýšilo potřebný rozpočet a najalo znovu Nicholase Meyera, který společně s Leonarderm Nimoyem napsali scénář, ve kterém původně měla vystupovat i Saavik, jenže vzhledem k vysokým finačním nárokům Kirstie Alley a faktu že Meyer nechtěl přeobsadit znovu jeho roli, či pokračovat s herečkou Robin Curtis se rozhodl její postavu změnit na Valeris a najal méně nákladnou a v té době populární Kim Cattrall. Samotný děj byl alegorii na společenské změny na konci 80. a začátku 90. let. Rozpad Sovětského svazu, reakce starší generace, která si zvykla už na studenou válku a nenávist vůči sobě. Musím říct že poprvé od konce TOS vystihli přesně Klingony jak byli zamýšleni původně a jak je vyobrazili i v dalších Trek seriích - toto se nepodařilo jak v III., tak v V. filmu. Krom toho film umožnil důstojný odchod původní posádky do výslužby. Film má skvělou detektivní zápletku, solidní triky, parádní hudbu od Cliffa Eidelmana. funguje jak pro fanoušky Star treku, pochopitelný i pro ty co seriál neviděli. Konec filmu je zároveň jakýmsi rozloučení původní posádky, symbolizuje to jednak reference na Petera Pana, zároveň předává žezlo nové generaci - je to tak silná kombinace, která způsobí, že postavy vám budou skutečně chybět když řeknou své poslední sbohem. ()

BigBang

Nejlepší startrekový film. Důstojné rozloučení s generací TOS. Výtečná hudba. Film evokuje náladu po zhroucení východního bloku. ()

LetztesBiest

Klingonské říši jejich vlastní vinou zbývá posledních 50 let, Spock se hrne do uzavírání míru, Kirk už o poznání méně, neb na Klingony nemá zrovna nejlepší vzpomínky a aby toho náhodou nebylo málo, celá záležitost se pořádně zkomplikuje útokem na Klingonskou loď, který údajně provedla Enterprise. K zodpovědnosti je pak pohnán Kirk společně s McCoyem a je na zbytku posádky, aby pomohli uvězněným přátelům a odhalili skutečnou podstatu věci. Film se tak nese spíše v detektivním duchu a ubylo akce, ale ono to vůbec není na škodu - pořád to je poutavé, napínavé, místy zábavné, McCoy vtipkuje i u soudu (což sice Klingony pobavilo, ale bohužel neobměkčilo) a celá posádka prostě válí a ani s pokročilejším věkem neztrácí nic ze svého kouzla (kam se na ni hrabe ta z nového filmu). Konec je až dojemný (a přitom ne zbytečně kýčovitý), zvláště díky Spockově epické hlášce ... pro mě tedy krásné a důstojné rozloučení s posádkou, kterou jsem si zamiloval a která mi z paměti jen tak nezmizí ... (ovšem, úplné loučení to pro mě ještě není - tak to dopadá, když je někdo slepej a místo ST IV si omylem pustí VI ...) Mimochodem, hrozně by mě zajímalo, jak chutná to krásně modré romulanské pivo :) ()

Uesbe

CSI Enterprise hľadá topánky.......a Klingončinu v slovníkoch.......a to je dobre. Teraz už dokonale chápem, prečo ľudia nadávali na Into Darkness, ale tak, ako často dá niekto dokopy dvojitý remake, navyše, ak je scenár pomaly lepší než originál? A ešte niečo....ten výbuch Praxisu mal byť odvolávka na černobyľ? ()

RedRose

Jedna éra nám končí... Na hercích z původního seriálu je ten věk hrozně vidět, ale zvládli to. McCoyovi a Scottymu bylo v době natáčení 71 let!! (Ano, Picard to v seriálu hraje v 80-ti letech ale i tak) Dozrál čas, předat štafetu dalším (v příštím filmu) a důstojně se rozloučit. Povedlo se to. Tehdy možná smutně, ale dnes víme, že nástupci byli a jsou víc než důstojní... 85% ()

papadoce

William Shatner nám riadne zostarol a James Doohan riadne pribral. Pôvodná posádka Enterprise sa nám chtiac nechtiac približuje ku generačnej výmene na ktorú sa teším, to nebudem tajiť a to napriek tomu, že pôvodnú posádku mám skutočne rád. Neobjavená zem nám priniesla všetko čo sériu Star Trek zdobí. Nové masky, vzhľadom na novší rok výroby aj lepšie efekty, ale aj mladé vychádzajúce hviezdy v ich prvých hereckých zárezoch ako napríklad Kim Cattrall či Christian Slater. Navyše príbeh bol napísaný zatiaľ najlepšie zo všetkých. Bol rozsiahlejší a komplexnejší. Väčší priestor dostali konečne Klingóni, ktorým šlo tentokrát o holú existenciu. Šiesty diel bol akčnejší, dramatickejší a veľmi dobre zvládnutý aj režisérsky. Musím povedať, že sa jedná o najlepší diel doposiaľ, teda ak beriem do úvahy iba prvých šesť zárezov. Som veľmi spokojný. Komunikácia v klingónčtine bola úžasná. A Spock je King of Kings. Úžasné vesmírne dobrodružstvo. “Keď eliminujeme nemožné, to čo zostáva, musí byť pravda. Aj keď nepravdepodobná.” ()

Jara_II

Scénaristicky dobře promyšlený film řekl bych, navíc po třech dílech které si režírovali sami herci se režie ujal Nicholas Meyer (Khanův hněv), který hlavní představitele aspoň trochu přinutil hrát. Vtip tentokrát ustoupil stranou, film se tváří hodně vážně (a asi to ani jinak při tomto příběhu nešlo). Já osobně už si ale zvykl na tu odlehčenou strunu a todle mi bylo trochu proti srsti. Pro fanoučky to bylo důstojné rozloučení původní posádky. ()

Pharlap

Slušný pokračování! Už se mi to nějak plete jak to všecko šlo za sebou.. Méně akce ve vesmíru, méně hvězd a "warpů" :-) Zato více příběhu, diplomacie, napětí, nepřízně osudu a happy end nakonec. ()

Zemřel herec David Warner

05.02.2021

Seriálový Star Trek má první hvězdu

Seriálový Star Trek má první hvězdu

28.11.2016

Možná si pamatujete, že se na leden 2017 chystal nový startrekovský seriál, jemuž měl šéfovat Bryan Fuller (seriálový Hannibal). Třináctidílná první série Star Trek: Discovery nakonec odstartuje až v… (více)