Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

Meow86

Obsah knihy je ve filmu zredukovaný, což není samozřejmě nic nepochopitelného či neobvyklého, ale několik pro mě klíčových momentů/vražd mi zde chybělo, kór když jsem nadšená fanynka Jefferyho Deavera. Bohužel, další z případů, kdy je knižní bestseller podáván jako průměrná filmová krimi tuctovka. ()

Mikecat

Jeden vrah, jeden vyšetrovateľ neochvejná osobnosť aj keď pripútaná na lôžko - D.Washigton a mladučká ustráchaná policajtka - mladučká A.Jolie, ktorej to však páli a má prirodzený inštikt pre detaily. Podarí sa im chytiť vraha ktorý im necháva odkazy skôr, ako sa zameria na jedného z ich radov? ()

JacksLFC

kniha je teda o mnoho lepší a některé pasáže byly úplně jinak než od Dreavera. víc jak 3* to dostat ani nemůže ()

harycek

Vcelku zajímavá detektivka s děsivými vraždami a zajímavým nápadem: Tělesně postižený detektiv , kterému pomáhá "fešanda" policajtka!? Docela pěkná podívaná!!!! ()

DonBraso

Bohužel další případ,kdy zpětně se podívá člověk na film,který někdy v pubertě žral,protože tam viděl Angelinu Jolie.No vlastně je tam stále ten magnet i nadále,kdy Denzel si šel hlavně lehnout,ale přesto zahrál víc než šlo.To byla ta doba masových vrahů,krimi thrillerů,kterých se docela točilo dost,bohužel tenhle snímek nenabídne ani o kus více.Žádná přidaná hodnota zde není,jede se podle osvědčeného mustru,což by nevadilo,ale občas to i nudí a moc scének z postele prostě není žádná hitparáda,kdy tenhle nápad je jen nemastným nápadem.Vcelku je tu zase ta parodie,kdy tam lidi zařvou,ale hlavní je plno důkazů,kdy samozřejmě jednou to ťukne do čela a jde se na věc,tak vzápětí musí přijít slušnej brejk na bránu,aby divák byl zaskočen.Občas moc člověk nechápe celkově policejtní vyšetřování,psychologie postav se hrozně kope ve scenáři,kdy je to hrozně strohé a bez špetky napětí.Napasný to není moc přesvědčivě,což nejvíc sráží tenhle film,ale špatný určitě není,jen je větší konkurence,která je někde o míle dál. ()

shaacul

Atmosféra filmu velmi dobrá, herecké výkony průměrné, scénář podprůměr. Když je třeba zachraňovat tak se k osobě nedostaneme včas, když je třeba vejít sama do nebezpečného podzemí najednou to jde. Když je to pro děj potřeba, vysílačka v podzemí funguje, když je potřeba tak nefunguje. Další z filmů, kde by se nic špatného nestalo nebýt arogance hlavního hrdiny. Film také trpí typickým problémem skládačkových krimy, skládačka je velmi dobře vystavěna, ale slabší je už vysvětlení proč někdo skládačku dával dohromady. ()

fimler

Taky se spíš přikláním k tomu průměru, ale od 4 hvězd to nemělo daleko. Jenom tomu TO něco chybělo. Za hrůzný dabing a občasnou nudu nemůžu jinak než 3 hvězdy. ()

Simako

Thriller? Tohle, že je thriller? No moc se to nepovedlo!!! Nelibi se mi scenar, nelibi se mi hudba, nelibi se mi herecke vykony!! Denzel Washington umi opravdu lepe!! za dva!!! ()

TesterX

Osobně jsem zklamán vůbec nebyl. Denzel Washington ztvarnil svou roli na jednicku (jak lepe to mohl zahrat, to by me zajimalo?). Dalsim plusem ponura atmosfera, dobra hudba a Ed O'Neill. K negativum bych radil kameru, diky ktere neni videt nic nechutneho:), par nelogicnosti a tentokrat opravdu nechutny happy-end. ()

Skeevee

No, knizka to neni, ale tak pro divaka a ne ctenare, ktery se rozhodne nejak venovat, je to vcelku pochopitelne...aby se to vomrklo a nemuselo se nad tim moc premejslet a stejne se to libilo... a bylo to pochopitelny... no, nevim, knizka je knizka ;) ()

sAreOn

Průměrný thriller, který vás dostane maximálně "krásou" Angeliny. Jinak není moc o co stát... Denzel se nijak herecky projevit pořádně nemohl, když pořád leží (tak se aspoň potí a dostává záchvaty...). ()

pursuer

Do filmu jsem šel s dávkou skepse, ze které jsem se rovnovážně dostal. Na film se dalo dívat, ovšem hlavně díky příběhu (až na zvrtaný konec, přeci jen už očekáváme něco méně stereotypního - od začátku bylo jasné, kdo je vrah). Výkony hlavních hrdinů mě nijak nepřekvapily ani neuchvátily, až na Queen Latifah, jejíž smrt mě fakt zamrzela, ale koho ne. Na páteční thriller dobrý, ale kriminálka roku to nebude. ()

veverysiak

Pohodová krimoška, určite sa to dalo urobiť viac napínavejšie, menej naivne a z hercov vytrieskať trochu viac života, ale po vynervovanom dni v robote to na večerný relax pred obrazovkou postačí, takže 60%. ()

Alfonso198

Ani nevim, kolikrát sem to viděl, ale ještě mě to ani jednou nenudilo... Neřikám, že to je nejoriginálnější kriminálka, ale mám jí fakt rád... Krom toho tady Angelina ještě vypadá jako žena... ()

david666

No musím říct, že mě Sběratel kostí vcelku zklamal - příběh je takový nějaký nemasný neslaný. Ještě, že tady hrají dobří herci i když ani oni nemají vlastně co předvést ()