poster

Star Trek X: Nemesis

 • USA

  Star Trek X: Nemesis

 • Slovensko

  Star Trek X: Nemezis

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 2002, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ***

  Tak se mi konečně po několika měsících poštěstilo dokoukat poslední startrekovský film a stejně jako většina s deseti dílů je tento "jen" průměrný. Většina dílů této sci-fi série prostě nikdy nemá tu správnou gradaci nebo napětí aby dokázali udržet diváka v pozornosti po celou dobu. Takže zbývá jen poděkovat Abramsovi, že to vzal za úplně jiný konec a nenechal se zde přespříliš inspirovat.(15.11.2009)

 • Psema
  ***

  Víc už nezáživnost Nové generace podtrhnout nemohli. Baird se sice tak nějak staromilsky snaží, aby měla Nemesis aspoň trochu "koule", ale unylý záporák (to jsem se měl toho plešatýho vykuka a jeho šedivýho klauna jako bát?) a seriálem páchnoucí zápletka to všechno zdařile posílají do pozice vcelku nudného a snadno zapomenutelného průměru. Navíc mě s každým dalším filmem o Picardově posádce silně iritovalo navazování na děj z televizní obrazovky. Namísto toho, aby se filmy snažily lovit diváky i mimo zástup Trekkies, nesmyslně hrají všechno na vlastní branku. Imho zasloužené komerční fiasko, které zapříčinilo velké změny. Díky bohu za ně. Takhle už rozhodně ne. Ale výsadek v off-roadu byl hoodně hezký. To zase jo.(8.8.2007)

 • Xmilden
  ****

  Nejsem znalec a tím pádem asi nejsem ani fanda Star Treku. K sérii sem se dostal až díky skvělému Abramsově restartu. Po shlédnutí dílu X: Nemesis a naprosté neznalosti devíti celovečerních filmů a obrovské zásobě všelijakých dílů s cedulkou Star Trek musím konstatovat pouze jediné. Už vím jak to začalo (Star Trek) a vím jak to skončí (X: Nemesis). Zpět k filmu, překvapuje mě že série asi nebude zase tolik neakční jak se všude vypráví. Přišlo mi že se v Nemesis pořád něco dělo a děj odsýpal ve velice solidním tempu. Hlavní záporák byl dost fajn a souboj pleší nebyl snad nikdy tolik zajímavý jako tentokrát. Možná šlo vycucnout trošku více z tohoto střetnutí, ono je zajímavé utkat se svým vlastním mladším klonem. Když vy ste vy a on je on. Anebo vy ste on? Jo a ještě jsem si odpověděl na jednu otázku. V sitcomu Red Dwarf sem vždy tak nějak tušil odkud se berou inspirace pro jejich vesmírné přestřelky a kosmické bitvy lodí.(15.9.2009)

 • Ramirez85
  ***

  Tom Hardy jako hlavní záporák si to dává, ale jinak je tenhle Star Trek prostě jen jeden z mnoha, přehlédnutelnej, dějově nijak nepřekvapující, nebo snad dokonce strhující (dovedu si představit, že by tenhle matroš stačil na jednu jen o trošku delší a (asi) o hodně dražší epizodu). Ale pravověrný trekkies byli/jsou určitě spokojení, protože tohle prostě JE klasickej Star Trek. Škoda jen, že za měsíc za dva už si pomalu nebudu pamatovat, o čem že to vlastně bylo a výjimečně za to nebude moct můj Alzheimer...(10.9.2015)

 • easaque
  ***

  -3* úplně standardní Startrekovský kousek, u kterého nic zvlášť nepřekvapí. Atmosféra je sice napjatá jako vždycky, ale k čemu, když víte jak to zase skončí, takže ke konci trošku utahaná nuda :-) Fanoušky potěší a ostatní snad moc nezklame. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](7.1.2018)

 • - Režisér Stuart Baird před natáčením neviděl ani jednu epizodu seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987), což kritizovali i někteří s filmem nespokojení herci. Příkladem je LeVar Burton, představitel Geordiho LaForga, a Marina Sirtis, která si zahrála Troi. Baird si například údajně myslel, že postava Geordiho je mimozemšťan. (mirliflore)

 • - Na fotce z akademie nemá mladý Jean-Luc Picard (Patrick Stewart) vlasy. Přesto však v 19. epizodě 5. série s názvem „The First Duty“ seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987) poznamená zahradník akademie hvězdné flotily Boothby při setkání s kapitánem Picardem: „Co se stalo s tvými vlasy?“ (Honzíno)

 • - Všechna romulanská i remanská jména ve filmu jsou odvozena ze starých čínských jmen. (mirliflore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace