poster

Star Trek X: Nemesis

 • USA

  Star Trek X: Nemesis

 • Slovensko

  Star Trek X: Nemezis

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 2002, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Souboj kapitána Pickarda se svým klonem Shinzonem a především finální bitva Romulanů a Enterprise. Tentokrát méně filozofování a více akce, to mi ve Star Trek vyhovuje. Trailer: http://www.csfd.cz/film/17282-star-trek-x-nemesis/videa/(5.11.2011)

 • Fingon
  ****

  I zde musím po druhém shlédnutí bez dabingu jednu hvězdičku přidat. V prostřední části je to politikaření Rémanů v romulanském senátu trochu slabší a kecy o betazoidských svatebních rituálech dokážou leda tak navnadit (stejně jako pochyby o velikosti nádobíčka jistého klingonského míšence:-) ale všechno se to naštěstí obrátí v části O té velké bitvě, která mi přišla jako snad vůbec nejlepší filmová startrekovská bitva všech dob (do roku 2009, samozřejmě). Co oni s těmi loďmi udělají... Potěší cameo kapitánky (vlastně už admirála) Janewayové. PS, kdybyste byli na pochybách, kde se ukryl můj oblíbený rypák Ron Perlman, tak je schovaný pod maskou rémanského vicekrále.(9.8.2007)

 • Chrustyn
  ***

  Tak se mi konečně po několika měsících poštěstilo dokoukat poslední startrekovský film a stejně jako většina s deseti dílů je tento "jen" průměrný. Většina dílů této sci-fi série prostě nikdy nemá tu správnou gradaci nebo napětí aby dokázali udržet diváka v pozornosti po celou dobu. Takže zbývá jen poděkovat Abramsovi, že to vzal za úplně jiný konec a nenechal se zde přespříliš inspirovat.(15.11.2009)

 • Phobia
  ***

  Já se teda přiznám: já jsem u toho pohnípávala - na druhý pokus, poprvé jsem u toho úplně sprostě vytuhla. Ač jsem velkou fanynkou sci-fi zvláště v psané podobě, dobrým žánrovým filmem rozhodně nepohrdnu. Možná "Star Trek X: Nemesis" k těmto dobrým filmům patří, ale já mám do trekkieho zhruba tak blízko jako chromý klokan na severní pól. Nějak mě tenhle fenomén minul, hrdinové šustí papírem a nevyvolávají emoce (dělím je na ty, co jsou mi u nejspodnějších partií zad a na ty, které by měl nějaký klingon urychleně anihilovat disruptorem). Třeba to na třetí pokus uvidím celé, no tlačit na to rozhodně nebudu. Možná jednou... 59%(17.2.2011)

 • Rimsy
  ***

  No tak nevim... Není to špatný film, to jistě ne, ale těch záporů je prostě až moc - místy extrémní rozvleklost svědčící o tom, že by se příběh celého filmu vešel do jednoho dílu seriálu, a taky spousty logických i fyzikálních chyb... Přesto důstojné zakončení jedné velikánské legendy. Leč takovéhle filmy pro filmy mi přijdou trochu dost zbytečné.(8.8.2007)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 54. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Film měl původně o padesát minut více. Vystříženy byly zejména scény pojednávající o vztazích postav. 17 minut z nepoužitého materiálu je ke zhlédnutí na bonusech DVD. (Terva)

 • - Režisér Stuart Baird před natáčením neviděl ani jednu epizodu seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987), což kritizovali i někteří s filmem nespokojení herci. Příkladem je LeVar Burton, představitel Geordiho LaForga, a Marina Sirtis, která si zahrála Troi. Baird si například údajně myslel, že postava Geordiho je mimozemšťan. (mirliflore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace