Star Trek X: Nemesis

Star Trek X: Nemesis

Star Trek X: Nemezis

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 2002, 112 min

Souboj kapitána Pickarda se svým klonem Shinzonem a především finální bitva Romulanů a Enterprise. Tentokrát méně filozofování a více akce, to mi ve Star Trek vyhovuje. Trailer: http://www.csfd.cz/film/17282-star-trek-x-nemesis/videa/(5.11.2011)

I zde musím po druhém shlédnutí bez dabingu jednu hvězdičku přidat. V prostřední části je to politikaření Rémanů v romulanském senátu trochu slabší a kecy o betazoidských svatebních rituálech dokážou leda tak navnadit (stejně jako pochyby o velikosti nádobíčka jistého klingonského míšence:-) ale všechno se to naštěstí obrátí v části O té velké bitvě, která mi přišla jako snad vůbec nejlepší filmová startrekovská bitva všech dob (do roku 2009, samozřejmě). Co oni s těmi loďmi udělají... Potěší cameo kapitánky (vlastně už admirála) Janewayové. PS, kdybyste byli na pochybách, kde se ukryl můj oblíbený rypák Ron Perlman, tak je schovaný pod maskou rémanského vicekrále.(9.8.2007)

Tak se mi konečně po několika měsících poštěstilo dokoukat poslední startrekovský film a stejně jako většina s deseti dílů je tento "jen" průměrný. Většina dílů této sci-fi série prostě nikdy nemá tu správnou gradaci nebo napětí aby dokázali udržet diváka v pozornosti po celou dobu. Takže zbývá jen poděkovat Abramsovi, že to vzal za úplně jiný konec a nenechal se zde přespříliš inspirovat.(15.11.2009)

Já se teda přiznám: já jsem u toho pohnípávala - na druhý pokus, poprvé jsem u toho úplně sprostě vytuhla. Ač jsem velkou fanynkou sci-fi zvláště v psané podobě, dobrým žánrovým filmem rozhodně nepohrdnu. Možná "Star Trek X: Nemesis" k těmto dobrým filmům patří, ale já mám do trekkieho zhruba tak blízko jako chromý klokan na severní pól. Nějak mě tenhle fenomén minul, hrdinové šustí papírem a nevyvolávají emoce (dělím je na ty, co jsou mi u nejspodnějších partií zad a na ty, které by měl nějaký klingon urychleně anihilovat disruptorem). Třeba to na třetí pokus uvidím celé, no tlačit na to rozhodně nebudu. Možná jednou... 59%(17.2.2011)

No tak nevim... Není to špatný film, to jistě ne, ale těch záporů je prostě až moc - místy extrémní rozvleklost svědčící o tom, že by se příběh celého filmu vešel do jednoho dílu seriálu, a taky spousty logických i fyzikálních chyb... Přesto důstojné zakončení jedné velikánské legendy. Leč takovéhle filmy pro filmy mi přijdou trochu dost zbytečné.(8.8.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 54. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film měl původně o padesát minut více. Vystříženy byly zejména scény pojednávající o vztazích postav. 17 minut z nepoužitého materiálu je ke zhlédnutí na bonusech DVD. (Terva)

• - Režisér Stuart Baird před natáčením neviděl ani jednu epizodu seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987), což kritizovali i někteří s filmem nespokojení herci. Příkladem je LeVar Burton, představitel Geordiho LaForga, a Marina Sirtis, která si zahrála Troi. Baird si například údajně myslel, že postava Geordiho je mimozemšťan. (mirliflore)