Je to láska na první úlek, když Gomez a Morticia přivítají do rodiny Addamsových nový přírůstek – Puberta, heboučkého, roztomilého, vousatého synka! Poté, co se Fester bezhlavě zamiluje do vnadné chůvy Debbie Jilinské, Wednesday a Pugsley zjistí, že je to černá vdova a masová vražedkyně, která plánuje zařadit Festera do sbírky svých mrtvých manželů. Budoucnost rodiny se stane ještě pochmurnější, jakmile se nehodná chůva za Festera provdá a děti pošle na letní tábor. Ale Wednesday má stále eso nebo dvě v rukávu... (Cinemax)

Trailer 1

Morien

Vlastní krví jsem se propotila ke stejnému poznání: Dětské tábory jsou zlo! Zažila jsem dva. Divím se, že ještě nemám tik v oku. Ale možná že kvůli tomu, že jsme se sestrou se zaťatými zuby nechaly blondýny konat zlo a na konci jsme jen odjely, místo popuštění uzdy emocí, vyfackování všech krásných obličejů a podpálení těch klatých chatek, se ve mě všechny tyto negativní emoce od té doby hromadí a až mě jednou někdo opravdu naštve, bude výbuch termonukleární, přinejmenším. Jo a film? Závěr je rozkošný, to musím někdy vyzkoušet. ♥♥♥ ()

Dever

Soundtrack Marc Shaiman: 1. It's An Addams! - Marc Shaiman ,2. Sibling Rivalry ,3. Love On A Tombstone ,4. Debbie Meets The Family ,5. Camp Chippewa/"Camp Chippewa Song" [*] ,6. Fester's In Love ,7. The Big Date ,8. The Tango ,9. Fester And Debbie's Courtship ,10. Wednesday and Joel's Courtship ,11. The Honeymoon Is Over ,12. Escape From Debbie ,13. "Eat Us" ,14. Wednesday's Revolt ,15. Debbie's Big Scene ,16. Some Time Later. ()

tron

„Má oči môjho otca.“ – „Goméz, vyber mu ich z ručičiek.“ Je zaujímavé, že v priebehu zopár rokov mali premiéru dve pokračovania úchylných hororových komédií a obidve dvojky sa dokázali kvalitatívne vyrovnať pôvabným originálom. A tak sme sa po KROTITEĽOCH DUCHOV 2 stali svedkami ADDAMSOVEJ RODINY 2. Vizuálne strhujúcej šou, ktorá opakuje všetko dobré (herci, štýl humoru) bez toho, aby sa scenár posunul niekam ďalej, ako sú hranice remake (a nezachráni to ani nová rovina s čiernou vdovou Joan Cusack). Z nezabudnuteľných scén, obdarovaných diabolským tempom, spomeňme mučenie Christiny Ricci (na letnom tábore ju zatvoria do chatky s disneyovkami, svine). Toto normálny scenárista nemôže vymyslieť. Pozoruhodné je, že Addamsovci viac či menej priamo v priebehu snímyk brutálne zavraždia minálne dve osoby (!!). Kino Považan NMnV 1994 ()

Malarkey

Druhý díl, stejně geniální jak první díl, jen s tím problémem, že je navždy druhý a to mu nikdo neodpárá. Každopádně zábava je to opět parádní a hlavně herci jsou VŠICHNI naprosto výborní. Autoři si a Addamsovic rodinou nádherně pohráli. Černý humor nikdy nebyl zdařilejší a originálnější jako tady. Rád na léta, kdy jsem byl menší a tyto filmy sledoval furt, vzpomínám. Ještě to štěstí, že se k těm létům kdykoliv mohu vrátit. ()

Lima

Vzhledem k filmu začnu stylovou otázkou : Věřili byste, že se dá mučit i tím, že někoho přinutíte sledovat Disneyho filmy? Ani si nechci domyslet, jaká muka musela zažívat Wednesday a její brácha. Hu! Ještě teď mi běhá mráz po zádech, kdykoliv si na to vzpomenu :o)) Naopak úsměv na rtech mi vzbuzuje vzpomínka na tenhle docela zábavný film. Půvabně morbidní humor a skvěle zahrané postavy, mezi nimiž vyniká zejména Christina Ricci, v roli sympaticky temné a věčně zamračené Wednesdey. Už jenom její samotná přítomnost mezi přehnaně pozitivně naladěným osazenstvem na letním dětském táboře je k popukání. ......"Wednesdey je právě v tom věku, kdy dívky myslí jenom na jedno." - "Chlapce?" - "Zkázu lidstva." :o)))) ()

• Počas tanečnej scény zapáli Goméz (Raul Julia) cigaretu istej žene. Tú stvárnila vtedy iba 17-ročná Monet Mazur. (RosieMcgowa)
  • Když se Fester (Christopher Lloyd) loučí se svobodou (v čase 39:28), Gomez (Raul Julia) ukazuje na svatební dort a říká: „la pièce de résistance.“ V překladu to znamená: hlavní chod jídla; veledílo; opus magnum. (Cenobita)
  • Když se Debbie Jellinsky (Joan Cusack) poprvé pokusí zabít Festera (Christopher Lloyd) na líbánkách na Havaji ve vaně, říká mu, že se melodie, která hraje, nazývá „438“. Číslo 438 je někdy také pokládáno za číslo šelmy, jelikož se v osmičkové soustavě vyjádří jako 666. (Cenobita)