Soundtrack Marc Shaiman: 1. It's An Addams! - Marc Shaiman ,2. Sibling Rivalry ,3. Love On A Tombstone ,4. Debbie Meets The Family ,5. Camp Chippewa/"Camp Chippewa Song" [*] ,6. Fester's In Love ,7. The Big Date ,8. The Tango ,9. Fester And Debbie's Courtship ,10. Wednesday and Joel's Courtship ,11. The Honeymoon Is Over ,12. Escape From Debbie ,13. "Eat Us" ,14. Wednesday's Revolt ,15. Debbie's Big Scene ,16. Some Time Later.(10.5.2011)

Vzhledem k filmu začnu stylovou otázkou : Věřili byste, že se dá mučit i tím, že někoho přinutíte sledovat Disneyho filmy? Ani si nechci domyslet, jaká muka musela zažívat Wednesday a její brácha. Hu! Ještě teď mi běhá mráz po zádech, kdykoliv si na to vzpomenu :o)) Naopak úsměv na rtech mi vzbuzuje vzpomínka na tenhle docela zábavný film. Půvabně morbidní humor a skvěle zahrané postavy, mezi nimiž vyniká zejména Christina Ricci, v roli sympaticky temné a věčně zamračené Wednesdey. Už jenom její samotná přítomnost mezi přehnaně pozitivně naladěným osazenstvem na letním dětském táboře je k popukání. ......"Wednesdey je právě v tom věku, kdy dívky myslí jenom na jedno." - "Chlapce?" - "Zkázu lidstva." :o))))(13.2.2004)

Friday, 13/08/1993, „Ahoj Wednesday ! Pamatuješ, jak jsem Ti v dopise po prvním díle vaší Addamsovy rodiny prozradil, že Tě v druhém díle zlí rodiče šoupnou na tábor...? Vidíš, měl jsem pravdu. Ale viděl jsem, že sis to náramně užila, stejně jako v jedničce. Už věříš, že díky mé chorobě ( kinofilii ) vím, co Tě v budoucnosti čeká? Těšíš se, až se ocitneš polonahá V řetězech, jak jsem Ti psal minule ? A chtěla bys znát i jiné roztomilé zvrácenosti, které pro Tebe svět filmu připravuje ? Nebojíš se duchů? Hloupá otázka, viď :-) Tuhle mi Casper říkal, že už se na Tebe moc těší. Tedy ne na onom světě, zatím na tomhle... Ale pak ti uteče Ta zatracená kočka... To bude fakt hrozný... Ta role v tom remaku. No co, nikomu se nemusí povést všechno. O pár let dříve, než půl filmu proležíš nahá na pitevním stole před Liamem Neesonem (jak už jsem Ti psal minule), zažiješ Ledovou bouři, tentokrát naštěstí přiměřeně oblečená. Tedy až na ten poklopec riflí - „ukážu ti svou, když mi ukážeš svýho“ To víš, to jsou ty nástrahy dospívání :-) A pak už to bude v sexu lítat - Všichni moji muži (vlastně Tvoji muži) by mohli vyprávět! Taky bohužel začneš z mladické nerozvážnosti kouřit a čeká Tě Osudová sázka o 200 cigaret. Ale neprozradím Ti, jestli ji vyhraješ. Co Ti prozradím je, že výlet do místa s nevinným názvem Ospalá díra si určitě užiješ, má milovaná morbidní holčičko... Budou se tam kolem Tebe kutálet lidské hlavy v uspokojivém množství – já jsem napočítal sedmnáct useknutých hlav! Ale prý jich tam bylo ještě víc, říkala vedle „u sousedů“ koza261972... Jo a prosím Tě, Wednesday - jestli si chceš pořádně užít strach a hnus ;-), tak si v roce 1998 zajeď do Las Vegas... Abych se rozloučil nějak optimisticky - jak říkal Tvůj táta mámě Morticii, když ji trápily starosti: „Miláčku, nemuč se! ... To je moje práce...“ S pozdravem Tvůj fanda až za hrob. Pavel “ ___ Kdysi jsem s Christinou Ricci četl rozhovor, že nezávislé filmy jsou sice fajn, ale prd placené, tak doufám, že už si finančně polepšila. Nerad bych, aby má sladce mrtvolná láska musela z hladu jíst krysy, netopýry a pavouky. Rozhodně ne beze mě ...(22.12.2012)

Vše začíná při starém Fester vije na měsíc, děti si hrají své rituální hry, Morticia a Gomez se stále milují a na scéně se objevilo nové ztělesnění zla v podobě neškodného miminka s knírečkem. Kdo jiný než Fester a jeho tělesné žádosti mohou opět působit problémy. K tomu přidáme vypočítavou, všehoschopnou chůvu a příběh může začít. Wednesday je zde ve svých monolozích ještě dokonalejší než před tím a její pobyt na skautském táboře Chipewa, je prostě absolutně dokonalý. Její morbidní i přesto racionální filozofie, je pro mě základním pilířem kvalit obou filmů, které mne provázejí od mládí. Jako v předešlém díle skvělý humor i popichování povrchního konzumní života v USA.(21.6.2012)

Excelentní pokračování. Zejména sekvence skautského tábora je fakt maso. Skupinka nadšených privilegovaných blondýnek proti barevným, chromým a divným dětem, závěrečná destrukce tábora, je to prostě paráda. A chatička s celodenní projekcí Disneyovek, to by mě zlomilo po dvou hodinách. Taková nadsázka se už dnes moc netočí, je to nadčasové, je to supr. 90%(7.1.2013)

• - Nejmladší z Addamsových dětí se jmenuje Pubert (Kaitlyn a Kristin Hooper). Přitom takto se měl v původním černobílém seriálu jmenovat nejstarší chlapec. Nakonec ale dostal jménu Pugsley (Ken Weatherwax), protože tvůrcům přišel Pubert příliš sexuální. (Stupet)

• - V původním seriálu je Fester strýc Morticie. Ve filmech je bratrem Gomeze. (Karlos80)

• - Carol Kaneová, která hraje babičku, je v skutečnosti téměř o rok mladší než Anjelica Huston, která tu hraje její dceru. (Karlos80)