„Má oči môjho otca.“ – „Goméz, vyber mu ich z ručičiek.“ Je zaujímavé, že v priebehu zopár rokov mali premiéru dve pokračovania úchylných hororových komédií a obidve dvojky sa dokázali kvalitatívne vyrovnať pôvabným originálom. A tak sme sa (po KROTITEĽOCH DUCHOV 2) stali svedkami ADDAMSOVEJ RODINY 2, vizuálne strhujúcej šou, ktorá opakuje všetko dobré (herci, štýl humoru) ale bez toho, aby sa scenár posunul niekam ďalej, ako sú hranice remake (a nezachráni to ani nová rovina s „čiernou vdovou“ Joan Cusackovou). Z nezabudnuteľných scén, obdarovaných diabolským tempom, spomeňme mučenie Christiny Ricciovej – na letnom tábore ju zatvoria do chatky s disneyovkami. Svine... Toto normálny scenárista nemôže vymyslieť. Kino Považan 1994(26.12.2004)

Je to veľmi dobrá komédia, ale nedosahuje ani z ďaleka kvality originálu, či prvého dielu. Hlavné mínus je absencia hlášok, ktorých je tu akosi málo. Na druhej strane je tu niekoľko totálne skvostných scén, ako napríklad dobrodrúžstva v kempe. Zamrzí opäť zlá dejová línia, opäť krútiaca sa okolo strýka Festera. Herci sú vynikajúci (hlavne trio Julia, Ricci, Lloyd), ronvako aj réžia a hudba. Ďalšie výtky sú rovnaké ako pri jendotke (napr. atmosféra domu). Je to skôr na takých 70%, kým jednotka by bola na 90% - cítiť tam pokles, ale stále je to kvalitná zábava.(18.7.2006)

Druhý díl není v ničem horší než první, naopak některé žerty či narážky jsou ještě vtipnější a morbidnější. Postava Černé Vdovy (výborná Joan Cusack) mezi Addamsovy skvěle zapadla, malý Pubert je rozkošný, ovšem perlou celého filmu je letní pionýrský tábor pod vedením dvou šílených pozitivně-energetických kreatur Garryho a Becky (Peter MacNicol v roli skřetoidního skautíka-ředitele exceluje!). Pomsta Wednesday-Pocahontas a její tlupy outsiderů-Čipevajů je krásná a sladká.(24.1.2014)

Morbidná "Rodina Addamsovcov" je späť! Znova v réžii Barryho Sonnenfelda a v tomto istom hereckom obsadení. Do rodiny však pribudne mimino - malý Pubert; strýko Fester sa zamiluje do čiernej vdovy Debbie; a súrodenci Wednesday a Pugsley si to užívajú na letnom tábore... Stále je to perfektná čierna komédia, pri kotorej som rovnako dobre bavil ako pri prvej časti. ****(15.10.2008)

Opět zábavně zvládnuté po všech stránkách, snad jen na depresi trošku více zamakali, to proto aby celý film vypadal ještě více pochmurně. Herecky je to zas a znovu základní standard. Režie už malinko pokulhává, ale Barry Sonnenfeld stíhá tempo celého filmu více nežli dobře regulovat. Spokojenost! - 5/10 -(5.5.2014)

• - Počas tanečnej scény zapáli Goméz (Raul Julia) cigaretu istej žene. Tú stvárnila vtedy iba 17-ročná Monet Mazur. (RosieMcgowa)

• - Nejmladší z Addamsových dětí se jmenuje Pubert (Kaitlyn a Kristin Hooper). Přitom takto se měl v původním černobílém seriálu jmenovat nejstarší chlapec. Nakonec ale dostal jménu Pugsley (Ken Weatherwax), protože tvůrcům přišel Pubert příliš sexuální. (Stupet)

• - V původním seriálu je Fester strýc Morticie. Ve filmech je bratrem Gomeze. (Karlos80)