Vše začíná při starém Fester vije na měsíc, děti si hrají své rituální hry, Morticia a Gomez se stále milují a na scéně se objevilo nové ztělesnění zla v podobě neškodného miminka s knírečkem. Kdo jiný než Fester a jeho tělesné žádosti mohou opět působit problémy. K tomu přidáme vypočítavou, všehoschopnou chůvu a příběh může začít. Wednesday je zde ve svých monolozích ještě dokonalejší než před tím a její pobyt na skautském táboře Chipewa, je prostě absolutně dokonalý. Její morbidní i přesto racionální filozofie, je pro mě základním pilířem kvalit obou filmů, které mne provázejí od mládí. Jako v předešlém díle skvělý humor i popichování povrchního konzumní života v USA.(21.6.2012)

O triedu lepsie ako jednotka. Najviac ma bavila linia na tabore s Christinou Ricci. Z nej vyzaroval neskutocny sexappeal aj ked bola este len decko. A tie stastim sfetovane deti som mal chut zabit rovnako ako ona a tak si jej pomstu zakazdym vychutnavam. Jej pokus o usmev je rovnako zabavny ako ked sa o usmev snazil Arnie v T2. Ale aj hlavna linia, ktora sa znova toci okolo Festera je ovela zabavnejsia. Joan Cusack si tu strihla perfektnu a nadhernu mrchu. Skoda, ze sme si naposledy mohli vychutnat tak perfektny kasting. Vzdycky ma mrzelo, ze nevznikla s nimi aj trojka, ale smrt Raula Juliu to prekazila a ten videoshit s Timom Curry je nepozeratelny. Potesili aj nejake tie hviezdne camea (Nathan Lane, Tony Shalhoub). Takze celkovo som sa bavil viac ako pri jednotke. CZ dabing je uplne na hovno jak obsadenim tak prekladom, SK je perfektne obsadeny, ale miestami mi preklad tiez nedaval zmysel, takze film rozhodne odporucam v originály. 7/10.(26.5.2016)

po nedávném zopakování druhého dílu této rodinky musím něco napsat. Na jedničku to nemá, ale stále si udržuje vyšší úroveň, než kdejaká pokračování. Naštěstí herci zůstali stejní a zábavy je tam taky dost. Ale tentokrát už jen lepší 3*. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](5.3.2013)

Vzpomínky na seriál a první film už docela zavál čas, takže při rodinném opáčku dvojky před pár dny se nesrovnávalo, ale nadšeně řehtalo a lapalo po dechu nad tím, jak je tahle oslava jinakosti šmrncovní, dekadentní, nekorektní, nevázaná, chytrá a tak vůbec. Nejvášnivější tango, nejděsivější dívčí úsměv, nejzákeřnější táboroví vedoucí, nejvypečenější rekonstrukce prvního Dne díkůvzdání a ještě mnoho dalších nej.(1.12.2015)

O proti jedničce má dvojka slabší scénář a celkovou provázanost. Je to spíše slepenec černého humoru (někdy nesnesitelně předvídatelného a nevtipného). Další vadou na kráse je PŘÍLIŠNÉ přehrávání, kdy se "normální lidé" chovají jako absolutně nenormální přetvařující se a ksichtící se psycha. To mně opravdu hodně vadilo. Chvílemi jsem až uvažoval, že dám jen 2 hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodl pro 3 (53%).(4.6.2008)

• - Film získal nominaci na seznam AFI (Amerického filmového istitutu) „100 nejvtipnějších filmů všech dob“. (Varan)

• - Carol Kaneová, která hraje babičku, je v skutečnosti téměř o rok mladší než Anjelica Huston, která tu hraje její dceru. (Karlos80)

• - Nejmladší z Addamsových dětí se jmenuje Pubert (Kaitlyn a Kristin Hooper). Přitom takto se měl v původním černobílém seriálu jmenovat nejstarší chlapec. Nakonec ale dostal jménu Pugsley (Ken Weatherwax), protože tvůrcům přišel Pubert příliš sexuální. (Stupet)