Addamsova rodina 2

Addams Family Values

Rodina Addamsovcov 2

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1993, 90 min

Pokračování se nese v rytmu jedničky a je neméně dobré. Příběh se mi nezdál až tolik zajímavý, ale humoru se z filmu podařilo vytřískat více. Děti nemají chybu. U dětí není až tak obvyklé mluvit o hereckých výkonech, ale to co předvádí Christina Ricci nemá chybu. Dětský tábor je perfektní, zbytek ujde. Úžasný film pro celou rodinu. 3*(30.12.2013)

Anjelica Huston - (Morticia Addams) +++ Raul Julia - (Gomez Addams) +++ Christopher Lloyd - (Strýko Fester Addams) +++ Joan Cusack - (Debbie Jellinsky) +++ Christina Ricci - (Wednesday Addams) +++ Jimmy Workman - (Pugsley Addams) +++ Carol Kane - (Granny) +++ Peter MacNicol - (Gary Granger) +++ Christine Baranski - (Becky Martin-Granger) +++ Barry Sonnenfeld - (Pán Glicker) +++ Nathan Lane - (Policajt) +++ Produkcia: Scott Rudin +++(26.3.2013)

Je to veľmi dobrá komédia, ale nedosahuje ani z ďaleka kvality originálu, či prvého dielu. Hlavné mínus je absencia hlášok, ktorých je tu akosi málo. Na druhej strane je tu niekoľko totálne skvostných scén, ako napríklad dobrodrúžstva v kempe. Zamrzí opäť zlá dejová línia, opäť krútiaca sa okolo strýka Festera. Herci sú vynikajúci (hlavne trio Julia, Ricci, Lloyd), ronvako aj réžia a hudba. Ďalšie výtky sú rovnaké ako pri jendotke (napr. atmosféra domu). Je to skôr na takých 70%, kým jednotka by bola na 90% - cítiť tam pokles, ale stále je to kvalitná zábava.(18.7.2006)

Druhý díl, stejně geniální jak první díl, jen s tím problémem, že je navždy druhý a to mu nikdo neodpárá. Každopádně zábava je to opět parádní a hlavně herci jsou VŠICHNI naprosto výborní. Autoři si a Addamsovic rodinou nádherně pohráli. Černý humor nikdy nebyl zdařilejší a originálnější jako tady. Rád na léta, kdy jsem byl menší a tyto filmy sledoval furt, vzpomínám. Ještě to štěstí, že se k těm létům kdykoliv mohu vrátit.(10.2.2008)

Tady Barry ještě uměl něco natočit. Oba díly Addamsnů jsou pro mě kultovní záležitostí už kvůli tomu, že dávají nový význam černému humoru a hýří originalitou. Veleúžasný Christopher Lloyd, samozřejmě ostatní jsou také skvělý. Barry možná tenhle díl neplánoval, ale je překvapivě skoro stejně kvalitní jako ten první a to díky zápletce s Debbie, která není tak strašná a dokonce jsem překousl i ten tábor. Je škoda, že po Man in Black už mě Sonnenfeldova práce nikterak nezaujala.(4.7.2007)

• - V původním seriálu je Fester strýc Morticie. Ve filmech je bratrem Gomeze. (Karlos80)

• - Počas tanečnej scény zapáli Goméz (Raul Julia) cigaretu istej žene. Tú stvárnila vtedy iba 17-ročná Monet Mazur. (RosieMcgowa)

• - Nejmladší z Addamsových dětí se jmenuje Pubert (Kaitlyn a Kristin Hooper). Přitom takto se měl v původním černobílém seriálu jmenovat nejstarší chlapec. Nakonec ale dostal jménu Pugsley (Ken Weatherwax), protože tvůrcům přišel Pubert příliš sexuální. (Stupet)