Legendární seriál Addamsovy rodiny se dočkal v roce 1991 i filmové verze, a to velice zdařilé a úspěšné. Na ni navázalo pokračování o dva roky později. Stěžejním klíčem úspěchu v obou filmech je nadmíru kvalitní morbidní humor, který podle mne ještě eskaluje v tomto druhém díle. Dalšími klíči úspěchu jsou gotické kulisy, excelentní masky a kostýmy a prvotřídní herecké výkony hlavních představitelů, především smyslná mature čubka v upnutých černých šatech Anjelica Huston. Skvěle ji doplňuje Raul Julia, nechutný Christopher Lloyd v roli Festera a spratek Christina Ricci. Ve dvojce ještě přibude miminko, které má zásadní roli v úvodu filmu, kdy se jej jeho starší sourozenci chtějí zbavit. Proto je najata chůva Joan Cusack. Ačkoliv v jiných filmech vypadá velice obyčejně, až strašně, tak zde z ní kostymérky, maskérky a především push-upka udělala rajcovní milfku podobající se pornoherečce Dee Williams. Svojí vizáží podle mě předčí již i zmíněnou Anjelicu Huston. [14661. hodnocení, 269. komentář, 73%](20.10.2019)

O málokterém filmu můžu říct, že mi mluví z duše nebo že mi dokonce zčásti změnil život. A tím méně o morbidní komedii. Jenže byste mě museli znát a vědět, jak jsem prožil dětství. Nesnášel jsem svoje extrovertní spolužáky, kteří se bavili plácacími hrami a kolem kterých se všechno točilo. Naplněn melancholickou záští jsem proklínal kolektivní sdružování se a tanečky. Z toho důvodu pro mě Addamsova rodina 2 byla neskutečnou satisfakcí - scéna, kdy tábor těch nekonfliktních a usměvavých zmetků lehne popelem, pro mě byla něco jako nirvána. Za ty roky se moje myšlení sice proměnilo, tenhle film pro mě ale přesto zůstal určitým východiskem a inspiračním zdrojem. Dá se říct, že veškeré to vytírání si řitě s tím, co společnost ve své pokrytecké morálce považuje za normální, má u mě původ právě zde. S přibývajícím časem sice vidím, že pokud chci normálně vycházet s lidmi, nelze být věčně sarkastický, ironický a cynický jako Christina Ricci, ale nenormální Addamsovic famílii prostě budu žrát vždycky. "Dvacet táců za tábor a on je pan Voo Voo!" (434.)(30.12.2008)

Excelentní pokračování. Zejména sekvence skautského tábora je fakt maso. Skupinka nadšených privilegovaných blondýnek proti barevným, chromým a divným dětem, závěrečná destrukce tábora, je to prostě paráda. A chatička s celodenní projekcí Disneyovek, to by mě zlomilo po dvou hodinách. Taková nadsázka se už dnes moc netočí, je to nadčasové, je to supr. 90%(7.1.2013)

Jednou za čas potřebuju film, ve kterým jde úplně o hovno, kde není napětí, protože vím, že se nikomu nemůže nic stát a všechno je to jenom tyátr. Adamsovi jsou v tomhle dokonalý, tu teatrálnost mají díky Gomezovi a ostatním totálně zmáknutou, v jejich životě se odehrává obrovské drama a vy se skvěle bavíte. Dvojka mě bavila i víc než víc než první díl, kdy díky rozdělení děje mezi dětský tábor (který je dokonalým ztělesněním pozitivního zla) a Festerovy milostné lapálie, zmizela hluchá místa a já se skvěle bavil i poněkolikáté. Skoro pět otřesně hnusných hvězdiček.(23.10.2019)

Zdařilé pokračování známé morbidní rodiny. Tentokrát si strýčka Festra vyhlédla zlotřilá vražedkyně novomanželů a touží po jeho penězích. Rodina musí vynaložit hodně sil, aby zabránila odchodu strýčka na věčnost. A to ještě mají problémy obě dvě větší děti, když je rodiče pošlou na tábor rozmazlených dětí.(5.1.2006)

• - Když se Fester (Christopher Lloyd) loučí se svobodou (v čase 39:28), Gomez (Raul Julia) ukazuje na svatební dort a říká: „la pièce de résistance.“ V překladu to znamená: hlavní chod jídla; veledílo; opus magnum. (Cenobita)

• - Když se Debbie Jellinsky (Joan Cusack) poprvé pokusí zabít Festera (Christopher Lloyd) na líbánkách na Havaji ve vaně, říká mu, že se melodie, která hraje, nazývá „438“. Číslo 438 je někdy také pokládáno za číslo šelmy, jelikož se v osmičkové soustavě vyjádří jako 666. (Cenobita)

• - V současné době se vyrábějí terénní jízdní kola (fat bike = tlustá/tučná kola) s tlustými pneumatikami (do měkkého terénu) pod značkou Pugsley, což odkazuje tloušťku filmového postavy Pugsleyeho. (Cenobita)