Addamsova rodina 2

Addams Family Values

Rodina Addamsovcov 2

Komedie / Mysteriózní / Horor

USA, 1993, 90 min

Zdařilé pokračování známé morbidní rodiny. Tentokrát si strýčka Festra vyhlédla zlotřilá vražedkyně novomanželů a touží po jeho penězích. Rodina musí vynaložit hodně sil, aby zabránila odchodu strýčka na věčnost. A to ještě mají problémy obě dvě větší děti, když je rodiče pošlou na tábor rozmazlených dětí.(5.1.2006)

Soundtrack Marc Shaiman: 1. It's An Addams! - Marc Shaiman ,2. Sibling Rivalry ,3. Love On A Tombstone ,4. Debbie Meets The Family ,5. Camp Chippewa/"Camp Chippewa Song" [*] ,6. Fester's In Love ,7. The Big Date ,8. The Tango ,9. Fester And Debbie's Courtship ,10. Wednesday and Joel's Courtship ,11. The Honeymoon Is Over ,12. Escape From Debbie ,13. "Eat Us" ,14. Wednesday's Revolt ,15. Debbie's Big Scene ,16. Some Time Later.(10.5.2011)

Tady Barry ještě uměl něco natočit. Oba díly Addamsnů jsou pro mě kultovní záležitostí už kvůli tomu, že dávají nový význam černému humoru a hýří originalitou. Veleúžasný Christopher Lloyd, samozřejmě ostatní jsou také skvělý. Barry možná tenhle díl neplánoval, ale je překvapivě skoro stejně kvalitní jako ten první a to díky zápletce s Debbie, která není tak strašná a dokonce jsem překousl i ten tábor. Je škoda, že po Man in Black už mě Sonnenfeldova práce nikterak nezaujala.(4.7.2007)

• Paldiny

Pokračovanie Addamsovic rodiny už stojí v hlbokom tieni predchodcu. Zápletka s vražednou pestúnkou čo si spraví zálusk na Festera predznamenáva ďalšiu pohodovú jazdu. Lenže tá sa rozbieha pomaly a s vedľajšou líniou z letného tábora zbrzdí tempo úplne. Ku koncu sa navyše dostaví záverečný hrebíček do rakvy v podobne romantického vzplanutia so všetkými škaredými vecami čo na filme nemáme radi. Skrátka rozprávková zaľúbenosť mládeže bez nadsázky, presný opak štýlovosti Gomeza a Morticie. Popravde, že s niečím tak lacným vyrukujú práve Addamsovci som nečakal. Ešte, že tento diel zachraňuje zopár dobrých hlodov.(2.11.2015)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +postavy, lepší příběh, více černého humoru a vtipných scének, více herců -opět jsem se smíchy neválel pozemi, děj je trošku rozvleklí, některé scény jsou zbytečné nebo nezáživné/// Po zkušenosti s prvním filmem už jsem nečekal tolik, ale dostal jsem víc. Nebýt to někdy zbytečně moc uhozené a bláznivé, mohlo to být i na čtvrtou hvezdičku. I tak ale celkem spokojenost, hlavní je, že jsem se víc bavil než nudil a některé scénky jsou výtečné (hlavně tábor)./// Celkem 68%///(24.1.2009)

• - V původním seriálu je Fester strýc Morticie. Ve filmech je bratrem Gomeze. (Karlos80)

• - Počas tanečnej scény zapáli Goméz (Raul Julia) cigaretu istej žene. Tú stvárnila vtedy iba 17-ročná Monet Mazur. (RosieMcgowa)

• - V roli Puberta se střídali dvě holčičky, narozeny jako dvojčata. (Huguette)