Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Naranyan

Po čase jsem si pustil písničku "Nina Simone - Sinnerman (Felix da Housecats Heavenly House mix)" což mi připomělo tenhle nabušený snímek :). Přesně takhle si představuju pravý, řízný, frajerský policajty. (Škoda že realita je mnohem komplikovanější). ()

pavont

Priznam sa ze Mannov roztahany a unavny styl mi nesedi. Snad vynimka su Collateral a Posledny Mohykan. Toto je podobne. Akcia a napatie odisli do pozadia a cely cas nas oblazuje zbytocnymi scenami a nejakym lubostnym vztahom co mi nesadlo absolutne. Cela dramatickost navyse v zavere vysumela. Takze aj za hercov priemer. ()

sospik

Vo ničem, každej zarostlej drsňák, zápletka nudná, ubohé klišé.. prostě blééééééééééééééééé ()

Spike86

Příliš z toho čiší snaha o cool vizuál, použití nadupaných kár, člunů apod., kterých ale také není úplně využito, kromě nějakých náznaků, k natočení alespoň efektních automobilových scén. Námět s infiltrací je OK, i když není příliš originální, ale co už. To by mi tak nevadilo. Působí to ale dost neosobně a scénáristicky to trochu pokulhavá nedostatečným prokreslením charakterů postav. 68% ()

chosan

Je to dobrý film ale mohlo to být trochu lépe natočené je to takové neuzavřené zvláště konec dávám 70%. ()

StreetJim

Film, kterému nemůžu vytknout absolutně nic.Od prvních záběrů chytne a nepustí.Akčních scén není mnoho, ale způsob jejich pojetí to mnohonásobně vyvažuje a byly by tu možná spíš na škodu.Co mě ale hlavně fascinuje po celý film, je Mannovo budování atmosféry a jeho pohled na prostředí, se kterým pracuje.Ať už se děje cokoliv, je to vždy podáno poutavou formou.Digitální kamera jen umocňuje výslednou syrovost(zrnitost, nepřepálené barvy) a její použití byla jednoznačně dobrá volba.Postavy jsou díky bezchybnému castingu uvěřitelné, správně cool, a nepostrádají charisma a to dokonce i včetně záporáků.Hudební doprovod je kapitola sama pro sebe, soundtrack je výborně poslouchatelný a připomene atmosféru filmu.Ukázkový příklad, kdy nijak výjimečný scénář je dovedený díky Mannovu mistrovství k dokonalosti.Můj nr.1 tohoto režiséra. ()

Luciaaas2

První film, ve kterém, když se střelí do auta do čelního, čí bočního skla. Tak střela prolétne protějším sklem. Michael Mann, který je posedlý detaily, si to uvědomil. Že střela, která rozbije jedno okno, tak se nemůže zničehonic vypařit. Jinak Miami Vice je krásně natočená kriminálka s pomalejším rozjezdem a filmu to vůbec neuškodí, akční scény jsou krásně realně nasnímané. A Michael Mann je brilantní a skutečný pán režisér. Škoda, že netočí častěji ()

goldhawk

Dva detektivové motivovaní osobní ztrátou svých blízkých, nasazení do tak nejisté mise, že i Ethan Hunt by radši zůstal doma. Chvílemi jakoby si neuvědomovali riziko, které podstupují jejich každým druhým nejistým krokem. Tady nebezpečí číhá opravdu všude a tihle dva ani nemůžou být vždy na vše připraveni. Mají ale perfektně sehraný tým a tak trochu potřebují k životu adrenalin i pomstu, kterou jim tahle práce hlavně ke konci ráda dopřeje. Příběh vás mimo jiné provede prodejci, distributory, ale i výrobci drog, kteří využívají všech dostupných sofistikovaných prostředků, ale neváhají použít ani ty nejhorší metody k tomu, aby jim business zkvétal. Miami Vice v kombinaci s Colinem Farrellem a Jamie Foxxem byl pro mě velmi příjemným překvapením. Podle mě perfektně zvládnutý snímek s patřičnou dávkou autentičnosti, výbornými zvukovými efekty a skvěle hodícím se ponurým soundtrackem, na který se v pohodě můžete podívat i se svojí přítelkyní. ()

Moredogs

Prvé pozretie v detstve nič moc, vôbec ma to neoslovilo. Film som docenil až v dospelosti. Mann tento nový Miami vice natočil tak ako by Miami Vice pre 21 storočie mal vyzerať. Natočiť to realisticky, surovo a zároveň cool je fakt že klobúk dolu. Hudba je trefná neotrepaná. Atmosféra nechýba. Vizuál dosť dobrý. Výber hercov je bojím sa povedať že geniálny. Colin Farell ako Sonny vyzerá dosť gýčovo až vám po čase príde že iná volba či už herca či výzoru postavy by bol krok vedla. Ortiz aka Jose Yero je oproti Tosarovmu Montoyovi šašo, jak to má byť ked že Montoya je a vyzerá ako pravý narkobarón, tajomný čo svojím pohladom demonštuje silu, brutalitu,moc a všetko čo k roli patrí na vyše je to zabalené do netrepaného hábu bez ktorého by to až také dobré nebolo. 89% ()

jakup57

Výborné, až ma to prekvapilo. Skrátka jeden z tých kvalitnejších...Minimum kravín, rýchly spád, slušná zápletka. Koniec koncov nieje sa čomu veľmi diviť keď so režíroval pán M.M. Misia splnená za 80 %. ()

Ruslan

Pro mě dnes už legendární akční krimi film z prostředí drogové mafie. Největší umění tohohle filmu spočívá v tom , že umí vždy zahrát na tu správnou strunu a k tomu dopomáhají i charismatičtí herci ( doopravdy každý se hodil pro svou roli ). Toto se musí líbit snad každému 98%. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)