Gottfried

Hlaska filmu - Slecna: "Vas priatel (Spock) je nejaky divny..." Kirk (bez mihnutia oka): "Viete, v mladosti mal problemy s LDS" ()

Goodmen

Pro mě vůbec jeden z nejlepších dílů. Cestování v čase, plno hlášek (opět skvělý McCoy v nemocnici, kamenný Spock ve 20. století, skvělý Chekov i Scotty a samozřejmě i Kirk), akce a to vše i s poselstvím. ()

Klemi

Klasický Star Trek, jeden z nejlepších dílů s kapitánem Kirkem. Ku cti je mu poměrně originální příběh a místy komické scény (Čechov na Sanfranciské křižovatce: "Chlédame nukleárny lódě"). ()

DooFooS

Hlavní devizou tohoto dílu jsou všudypřítomný sarkastický až černý humor a jednoduchý přímočarý příběh. ()

Plague.

Hodnocení čtvrtého filmu je trochu oříšek. Pokud bych jej bral jako nezávislý počin (nebo nikdy neviděl seriál a ostatní filmy), pak se jedná o povedené sci-fi s lehkým nádechem komedie a sebereflexe 20. století. Problém ale je, že tento film je pokračovatelem dlouhého příběhu posádky Enterprise a jako takový pro mne naprosto neuspěl a nezapadá mi do příběhové linie. Je zde málo Star Treku a příliš mnoho komedie, proto pouze 3*. ()

Werick

Pravě kvůli velrybám dávám menší hodnocení nwm to se spíš mělo dát do jedné epizody než do filmu. Ale Spock byl vybornej :-) ()

kolacky

Úžasné jako knížka a úžasné jako film. Tentokrát žádné vesmírné extravagance, ale poctivá matička Země - v ohrožení, jak jinak, a naši staří dobří... posádka ji zachrání, tak jako zachránila spoustu jiných světů. Moc jsem si to užila. ()

Stanmi

Pokud není Cesta domů tím nejlepším z prvních čtyř Star Trek filmů, rozhodně je tím nejzábavnějším. Galaxii ohrožuje nová hrozba - kulovitá sonda, která vysílá neznámé signály, které vysávájí energii a vypařují vodu z oceánů. Posádka zničené Enterprise zjistí,že oním signálem je zpěv velryb, ovšem velryby jsou již vyhynulé a tak jim nemá, kdo odpovědět. Z toho důvodu se Kirk, Spock, Scotty, Uhura, McCoy, Sulu a Čekov vydávají na cestu časem do roku 1986 s cílem získat párek velryb a dopravit je zpátky do budoucnosti (tedy jejich současnosti)...No ona tajemná sonda mi až moc připomínala hrozbu z prvního filmu, ale cesta časem to už bylo jiné kafe, konfontace Kirka a spol. s 20. stoletím prakticky nemá chybu, především hlášky doktora McCoye v nemocnici jsou obzvlášť povedené a Katherine Hicks jako "velrybářka" Gillian je příjemným rozšířením původního obsazení. Cesta domů je tak opravdu zdařilá startrekovská komedie, kde člověku ani příliš nevadí jasné ekologické poselství. ()

blondboss

Jedno z tých lepších pokračovaní Star Treku, v ktorom odznelo naozaj dosť kvalitných hlášok. Film bol obohatený o motív cestovania v čase, ktorý bol skvelo doplnený vizuálom a réžiou Leonarda Nimoya. Čo je na Star Trek film dosť netypické, tak tam prevládal aj ekologický motív. Mne osobne sa ale viac páčil Khanov hnev, ktorý bol viac "startrekovský". 75 % ()

Amarus

Komentář plný pobožnosti! ---- Ježíši Kriste. Ježíši Kriste, už nikdy více. Jednoho Shatnera na odstřel, Kirka hned za ním, ó bože, tak trapné, tak ponižující, tak smutné, tak hloupé, že by jeden plakal. Za nejlepší a snad i nejsmysluplnější komediální výstupy si trumfnu označit Kostru v nemocnici a Čechovovo "zajetí". Šmarjá, celou prostřední většinu filmu mohli vynechat, aniž by komu způsobili újmu na duševním zdraví, nebo možná právě proto. ---- Hicksové nevěřím ani nos mezi očima, Nicholsová nedostala mnoho prostoru a více mne zaujal upgrade na Zoe Saldanu, pročež výkon, ač půvabné, Nichelle hodnotím coby ucházející. Kelley, Nimoy a konfrontace mezi jejich postavami jsou perfektní. Doohan coby typicky nadšený Scotty, Takei a Koenig - božínku, kdo by si stěžoval na takové herce? Paráda. Ovšem ten děj, prokristapána, ten děj! Leonarde, jak jsi to mohl dopustit? ---- Uniká mi smysl LSD okénka během první cesty časem. ---- Do očí bijící nesmysly způsobují fyzickou bolest. U sci-fi nečekám dodržování fyzikálních zákonů a ohled na fakty, jezuskote, ještě aby. Ale vyčíst, že je odčerpávána energie jaderného reaktoru, z pohledu na lodní radar... to je... to je prosím krásná příležitost k necivilizovaným skřekům. ---- "The doctor gave me a pill and I grew a new kidney! ()

Lina

Fanoušci Cestu domů hodně oceňují kvůli příběhu i kvůli humoru. Proč ne. Jde o celkem svižnou jízdu, jen ten vtip se dostal úplně jinam, než býval. Jako kdyby tentokrát upadl kus scénáře autorům Červeného trpaslíka. Když se Kirk se Spockem na autobusové zastávce baví o tom, jak najít cestu k velrybám, zdálo se mi, že tam místo nich stojí Dave a Rimmer. A když jsem se pak dívala na Chekova, jak se vyptává policisty na nukleární lodě, měla zas pocit, že vidím Kocoura. Veselé i dobrodružné to určitě bylo, jenom nostalgie k původnímu pojetí Treku šla tak trochu do háje. ()

the_doctor

muj osobne nejoblibenejsi Trek film. Neni v nem Enterprise, ale skvely klingonsky Dravec a cele je to takove odlehcene a zabavne. ()

Trinculo

Minulý díl nabídl pohled na obnovení komplexního ekosystému, hrdinové se potýkali z některými rannými stádiemi evoluce, nyní se musí vrátit domů a pak ještě dál do doby, která je pro lidi vlastní dobou barbarství. Příběh je podobný jako ve Star Trek Motion Picture, ale tentokrát se vrátí jiná sonda, která nesla na své palubě písně velryb. Vesmírné inteligence se neptají po úspěších člověka (jako v 79), ale spíše "nepřímo" oslovují jeho neúspěchy. Je zapotřebí se vrátit zpátky v čase a pro přítomnost zachránit nezachranitelné. A tak se hrdinové Hvězných cest vydávají utkat se z velrybáři 20. století, kteří pomalu a jistě připravuji Zemi o jedny z nejúžasnějších živočichů, kteří na ní kdy existovali. Nutnost faktu cestovat v čase, která je možná jenom v imaginativních příbězích, upozorňuje, že spolehát se na zázrak, že přiletí kapitán Kirk a zachrání budoucnost země od současné devastace, není zrovna nejlepší strategie, i když zůstává jako skrytá tužba po lepší budoucnosti. ()

schwejk

Fantastické - nejlepší Star Trek všech dob!!! Herci, zápletka, hlášky, tempo i závěr - nemá to chybu. Kdykoli to vidím, tak umírám smíchy při scénách v nemocnici - Bonesovy hlášky jsou prostě "da best"! ()