Khan, geneticky upravený "nadčlověk" s megalomanskými sklony, byl po porážce v eugenických válkách vyhnán na opuštěnou planetu Ceti Alpha 5. Přísahal pomstu kapitánu Kirkovi, kterého viní za své vyhnanství jakož i za smrt svého syna. Když se mu po dlouhých letech naskytne možnost uprchnout, neváhá. S pomocí cizopasného tvora ovládájího mysl získává brzy kontrolu nad celou lodí Reliant. Teď už Khanovi zbývá pouze jediná věc, přilákat Kirka a zabít ho. Jako nástroj své pomsty se chystá použít zbraň vpravdě ničivou - střelu "Genesis". (oficiální text distributora)

Maynard.

Tak ani druhý díl této legendární vesmírné ságy mě nedokázal, přesvědčit o tom, že by alespoň trochu mohl Star Trek konkurovat Star Wars. Zde se po celý film stane tak málo věcí, že je to až skoro k pláči. Ano, záporák má poměrně slušné charisma, i přes to působí trošku komicky, no hlavně ta jeho posádká oháknutá v kůžích jak z doby ledový... Když už bych měl škatulkovat, tak bych tento kousek rozhodně nezařadil mezi"akční", páč tady se člověk prostě nějakého svižnějšího a akčnějšího tempa nedočká. Přemýšlím, jestli má vůbec cenu pokračovat ve sledování dalších dílů... No, až budu mít tu správnou náladu na to se pořádně u filmu ponudit. Je to celý spíš k pláči, ale jasný, jsou to Star Trek a to je "legenda" kterou by filmový fanouš měl jednou za život vidět... ()

vitekpe

Jako velky fanousek puvodniho serialu jsem musel okusit i nektery z klasickych filmu ST. (Cestu domu nepocitam, protoze to je parodicky dil, i kdyz vynikajici). Vypadalo to, ze Khanuv hnev bude tedy asi nejlepsi, tak jsem do nej sel...na a zaver je takovy, ze zkouknout se da, ale jak pisi kolegove, je to spis roztazeny dil serialu...takze u me 3 hvezdy, a navrat zpet do naruce ST TOS... P.S.: Potesila ucast usate Kirstie Alley. :-) ()

iXtr3m3

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to do jednoducho do tématiky mojich naj seriálov a tým je povedané všetko... P.S. Nový Khan je síce bombastickejší, ale na tú dobu odvážna myšlienka. ()

Seti

V rámci ukrácení čekání na Into Darkness jsem se rozhodl dát si jednu z nejikoničtějších startrekovek a dostal jsem přesně to, co jsem očekával - phasery, trikodéry, trekovský pyžamouniformy, Kirka, Spocka a jednoho nasranýho vesmírnýho hipíka, kterej prošel Lebensbornem budoucnosti. Pomsta je vždycky věrný motiv, tentokrát rozehraný do podoby galaktické honičky zabalené do trikového celofánu poplatného své době. (Jo a před Khanovým hněvem je velmi důležité shlédnout epizodu z původního Star Treku s názvem Space Seed.) ()

Han22

Mám rád v podstatě všechny Star Trekové filmy s první posádkou, protože každý je jiný, ale tenhle je asi nejlepší, nejvíce nadupaný dějem a dá se říct i akcí (na Star Trek poměry, Star Wars nečekejte). Jestliže jednička byla Vesmírnou odyseou, dvojka je námořní film o souboji dvou kapitánů. A hlavně film o Kirkovi. Ten čelí depresi ze stárnutí, zjišťuje na programu stvoření živé planety Genesis pracuje syn o kterém nevěděl a z minulosti se vynoří bestiální Khan (z TOS) s touhou se pomstít. Co je tu nového? Nové uniformy, zbytečná vulkánská důstojnice Saavik, vrací se duch seriálu s pár vtípky, měněním lokací a hnusnými monstry (ušní červi). S efekty se šetří, ale jsou slušné - mlhovina, stvoření planety, destrukce lodě; přičemž závěrečný souboj v mlhovině  bez senzorů či štítů připomíná ponorkové filmy. A samozřejmě nezapomenutelná srderyvná scéna za sklem na konci, kterou v té době asi nikdo nečekal. Silné 4*. PS: Vyhněte se obloukem původnímu dabingu z Novy, něco tak hrůzostrašného jsem v životě neslyšel. Prakticky každá věta je něčím zprasená, měnící se jména, přístroje, činnosti, Kostra oslovovaný Bounsi, ze Saavik dělá režisér chlapa atd... ()

DocBrown

Moje úplně první setkání se Star Trekem a první velký krok na dlouhé cestě k tomu stát se trekkie. Tehdá jsem ještě o seriálu a epizodě Space Seed neměl ani potuchy (on tam Chekov ve skutečnosti ještě nebyl, takže ho Khan nemohl znát), ale to bylo jedině dobře, protože jinak bych působivou smrt Spocka dlouho oplakával. Tehdá mi asi nejvíc utkvěl v paměti ten červ v Chekovove uchu. Každopádně, dvojka je hodně jiná než první díl, sice ne tolik efektní, ale daleko více dramatická a Montalban oproti seriálu hodně dozrál a srší krásnou zatrklostí. I hudba je úplně jiná než ta Goldsmithova, ale také skvělá. Spock si to tu užívá daleko víc než v jedničce a jakoby se na svojí smrt vyloženě těší. Závěrečná scéna patří k těm nejsilnějším z filmové tvorby vůbec. Taky konečně spíchli pořádné uniformy, ty nejhezčí z celého světa ST. Jen ta Kirstie Alley se na vulkánce vůbec nehodí, a taky jí do dalšího dílu nahradili. Needs of the many outweigh the needs of the few or the one 94% ()

Shakeus

Jen o malinko slabší než první ST. I když je dost jiný, není už tolik o průzkumu neznámého, což je zde zastupováno Genesis, na scénu přichází více akce. Stále je to ale to pravé dobrodružství této, ze všech Startreků nejlidštější, posádky. Potěšilo mě několik mini příběhů, které dělají film ještě rozsáhlejší, jako snaha Savika chápat lidskost, vztah Kirka, Spocka a Kostry, (jako kdysi) a nebo vnitřní boj Kirka se stářím. Finále je velké a opravdu dojemné, vzpomínám, že jako malý jsem brečel. ... „Jak se cítíte kapitáne?“ „Mladý“ ()

Scytale

Jednička měla velmi zajímavý námět a pointu. Druhý díl je jen tuctový příběh vendety ve vesmírných kulisách. Dost se divím, že fanoušci Star Treku považují tento díl za jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepším) a nejakčnějších. ()

Paity

Nevím, co na tom všichni tak viděli, já si to teda příliš neužil. Co naplat, že příběh je asi nejsilnější z dosavadních Star Treků. Za hrůzu bych ale zase také neoznačil. ()

Abiosis

*KAKA KHAN* Všetko to, čo ma znervózňovalo v jednotke, sa už v ďalšom pokračovaní neobjavuje. Mnohé postavy už nepôsobia ako by boli do deja filmu zasadené len preto, že sa objavili v seriály a hlavne herci už nie sú odporne teatrálni. Možno je to výmenou režiséra, alebo sa všetci jednoducho za tie tri roky naučili hrať. Veľmi ma potešilo, že Star Trek II nepôsobí až tak seriózne ako jeho predchodca - to mu jednoducho nepristalo -, ale práve naopak, je uvoľnenejší a kde-tu poprepletený príjemným humorom, ktorý vôbec neruší. (Napr. narážka na Kirka: Saavik: "But he's so human." Spock: "Nobody's perfect." alebo keď Saavik prvýkrát kormidluje vesmírnu loď a Kirk má v očiach hrôzu, McCoy mu navrhne: "Do you want a tranquilizer?" a iné.) Jednou z mála vecí, ktoré mi prekážali, bola paradoxne postava Khana, ktorý nepôsobil takým strach naháňajúcim dojmom, aký by si postava antagonistu vyžadovala. Pôsobil skôr ako úchylný a hlúpučký strýko, robiaci veľmi zlé a naivné rozhodnutia. Verdikt v 1 vete: V mnohých smeroch lepší film ako jeho predchodca; akčnejší i uvoľnenejší a s nečakanou smrťou jednej hlavnej postavy. 19.08.2010 ()

TERRORDROME

Prvý filmový Star Trek bol tak trochu mimo, snažiac sa o veľkolepý filozofickozmický zážitok čo samozrejme prinieslo rozporuplné reakcie. Tvorcovia dvojky sa teda fikane rozhodli dať fanúšikom konečne presne to čo chcú. Dvojka je teda Star Trek ako sviňa a dokonca nadväzuje na jeden diel pôvodného seriálu. Geneticky upravený maniak Khan s účesom od kaderníka z Maaskantje sa vracia a má strašnú chuť dať si admirála Kirka na večeru. V seriáli síce odišiel do vyhnanstva dobrovolne kajúc sa za svoje činy, ale skutočnosť že tá planéta medzitým trochu zmenila polohu a stala sa z nej neobývateľná gula z piesku mu trochu zabrnkala na nervy takže mu teraz kvapká pena z huby. Začína sa ponorkový súboj medzi Kirkom a Khanom. Khan má síce podľa vlastných slov mimoriadny intelekt, ale Kirk dokáže umne vydrbať s každým takže to bude ťažké. Napätie, slušné efekty, slimáci v mozgu, jedna z prvých scén robených počítačovou grafikou a jedna z najšokujúcejších udalostí v svete Star Treku. Áno, Spockova smrť! P.S. videl som to s českým dabingom a nie je mi úplne jasné prečo stále oslovovali tú vulkánku v podaní Kirstie Alley ako muža, ale to je asi spôsobené tou vulkánskou zelenokrvnou logikou. ()

peetriss

Z mého pohledu znatelný pokles úrovně oproti prvnímu dílu, a to nikoli v důsledku slabších triků, což je dáno skromnějším rozpočtem, ale zejména slabým záporákem Ricardo Montalbanem a ne zcela pevnou režií Nicholase Meyera, který druhého Star Treka málem proměnil v typické osmdesátkové sci-fi béčko. Chybí také tóny Jerryho Goldsmithe. ()

IvoB

V mnoha směrech lepší než jednička – výpravnější, zajímavější záporák, různorodější prostředí. I ten vážnější závěr tomu dost dává. Takže docela spokojené 4*. ()

derryl

Bylo to překvapující, krásné, strhující a famózní. Admirál James T. Kirk přesně ví jak zranit a překvapit nepřítele. Khanovi jen hněv k ničemu nepomohl. Spok nám ukázal, že je vulkánec, který ví, kdy potřeby skupiny převažují na potřebami jednotlivce. ... James Horner hudební motivy Star Treku rozšířil a doplnil své úžasné melodie, které přesně dokreslovaly děj i motivace postav. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Lieutenant, you are looking at the only Starfleet cadet who ever beat the no-win scenario."     Druhý celovečerný film opäť prináša vzrušujúce vesmírne dobrodružstvo, ale aj nových mužov na režisérskej a skladateľskej stoličke. A pokiaľ v prípade režiséra ide o zmenu k horšiemu (Nicholas Meyer má svojimi schopnosťami k Robertovi Wiseovi ďaleko), skladateľ James Horner, tu ešte ako málo známe ucho, je už Jerrymu Goldsmithovi podstatne vyrovnanejším partnerom a jeho tak trochu williamsovský soundtrack má svoje nesporné kvality. Film určite nepostráda napätie a ani zaujímavé nápady (tí votrelci boli dost desiví) a má aj charizmatického záporáka Khana v podaní Ricarda Montalbana. Upútal ma najmä ten nápad s projektom Genesis, odkazujúci sa na náboženské výjavy stvorenia (občas trochu pripomínajúce jehovistickú agitku). Z nových postáv sa mi páčila Vulkánka Saavik, ktorá je v rozkošnom podaní Kirstie Alley priam na zakúsnutie. Čo sa mi zase veľmi nepáčilo, sú postavy vedcov projektu Genesis, matka Carol so synom Davidom, v topornom a v hrozne uhladenom hereckom stvárnení (Bibi Besch a manekýn Merritt Butrick). Táto dvojica figurín ma po celý čas dosť iritovala a vlastne celá tá ich patetická vzťahová linka (silne predvídateľná) dodáva filmu takpovediac televízny rozmer.     "The needs of the many outweigh the needs of the few." ()

Movie Gourmet

Děj zajímavější než u Star Treku III ale ne tak vtipný a s tendencemi k parodii jako u ST IV. Zajímavá zápletka leč poněkud jednoduché a nesmyslné chování údajně intelektuálně vybaveného "nadčlověka" Khana v podání Ricardo Montalbana. Jde zde jen a pouze o pomstvu s ne překvapivým koncem. Verdikt: 3* a 75 %. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

William Shatner Live on Stage

William Shatner Live on Stage

07.08.2019

Diváci se mohou těšit na promítání kultovního filmu Star Trek II: The Wrath of Khan na velkém plátně, po kterém bude následovat talk-show s „kapitánem Jamesem T. Kirkem“. Vstupenky v cenovém rozpětí… (více)

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Star Trek se dočká rozšíření

Star Trek se dočká rozšíření

20.06.2018

Televizní stanice CBS podepsala exkluzivní smlouvu se scenáristou Alexem Kurtzmanem (Transformers, Star Trek: Do temnoty), který teď pro její streamovací platformu CBS All Access začne vyvíjet rovnou… (více)