Khan, geneticky upravený "nadčlověk" s megalomanskými sklony, byl po porážce v eugenických válkách vyhnán na opuštěnou planetu Ceti Alpha 5. Přísahal pomstu kapitánu Kirkovi, kterého viní za své vyhnanství jakož i za smrt svého syna. Když se mu po dlouhých letech naskytne možnost uprchnout, neváhá. S pomocí cizopasného tvora ovládájího mysl získává brzy kontrolu nad celou lodí Reliant. Teď už Khanovi zbývá pouze jediná věc, přilákat Kirka a zabít ho. Jako nástroj své pomsty se chystá použít zbraň vpravdě ničivou - střelu "Genesis". (oficiální text distributora)

foundation

Na mojej pomyslenej stupnici 10 tich filmov Star Trek ked nepocitam ten novy /2009/ je Khanov Hnev na druhom mieste hned za Voyage Home. Vlastne som ho videl ako uplne prvy. Az po nom nasledovali vsetky ostatne diely takze mozno aj ta nostalgia. ()

Torgal

Tento film som si pustil čisto zo zvedavosti kvôli Star Trek: Into Darkness, ktorý som videl dva dni pred ním. Pre mňa je to prvé stretnutie s pôvodnou posádkou Enterprise a ako také na mňa moc nezapôsobilo. Predovšetkým atmosféra filmu je niekde úplne inde ako som čakal, film sa odohráva takmer výhradne na mostíku alebo v iných interiéroch a film je založený predovšetkým na dialógoch, ktoré sú naozaj vydarené. Triky už požuval čas a legendárny Khan nenaplnil moje očakávania, ale i napriek pomalému tempu sa mi to celkom páčilo. 6+/10 ()

Kingjiri

Zatimco první Star Trek film je čistě fanouškovskou záležitostí, Khánův hněv bez problémů pobaví většinu fanoušků scifi žánru. Je zváštní, že ačkoliv byla dvojka třikrát levnější než předchůce, je snad uplně ve všem lepší (scénář, herci, efekty i výprava). Největší plus je ale stejně dobrej příběh, kdy je jasně definovanej záporák (ačkoliv moh dostat víc prostoru a posádku Enterprise mnohem víc potrápit), pořád se něco děje, film nemá uplně hollywoodskej konec a tentokrát bych ani nehádal, že jde o dílo starý přes třicet let (pokud opomenu trikovou stránku). Slušná žánrová klasika. ()

Kremik

Možná nejlepší ze všech Star Trek filmů. Výborný scénář, který si Meyer i sám zrežíroval využívá herce naplno, nejsou tam hluchá místa a k tomu, již tradičně skvělá hudba. NCC-1701 s panem Spockem a kapitánem Kirkem v plné parádě. A smrt pana Spocka, to mě jako malého rozplakalo... ()

deepspace101

Kapitán Kirk versus obstarožní Tarzan, ve vypjatých situacích zápasící s počínající stařeckou demencí, nezvládne přesilu úchvatného setkání s V'Gerem. Hudba pozbyla ikonických témat a James Horner předvedl solidní rutinu, která se bála nabrat plné obrátky nebo je ani odkud brát neměla. Jakmile se však Spock v poslední dvacetiminutovce odebere do strojovny, nastává ta pravá startrekovská megaextáze na n-tou. Bez patosu, bez trapnosti, s dokonalým Kirkem. Kéž by se takhle choval pořád. Jako by konečně dospěl. Mít Motion Picture takovýhle závěr (místo Kirkova bezstarostného "uf, další mise z krku, hej děcka, kopnem do vrtule a jdem se proletět"), byla by to dohromady větší pecka než výbuch Genesis. ()

RajAthen

Star Trek: Do temnot (2013) vzdává holt (aneb nehorázně vykrádá) tento snímek, který vznikl před mým vznikem. Nabízí se jisté srovnání, ze kterého by k mému překvapení asi lépe vyšel vlasatější Khan. Ano, je to mnohem více prvoplánové, méně "temné", více naivní, ale také se zbytečně netlačí na pilu (například Khan se fyzicky neutká s nikým z posádky v epickém-a nadbytečném-souboji). Mimochodem, tento film přímo navazuje na jeden konkrétní díl Star Treku (Space Seed), tolik pro zájemce. ()

diodoros

Druhý diel filmovej série Star Trek je rýchlejší, akčnejší, záživnejší a celkovo dynamickejší ako prvý diel, ktorý mal svojím spracovaním bližšie skôr ku Kubrickovej Vesmírnej Odysey. Efekty sú vzhľadom na rok vzniku očakávateľné, vo filme však nejde o ne, ale o premyslený dej o nenávisti, slepej pomste vedúcej až k sebazničeniu (Moby Dick?), vernosti, stvorení života, hraní sa na Boha a rizikách, ktoré s tým súvisia a samozrejme o šikovnosti a priateľstve. Hudba Jamesa Hornera sa do filmu príjemne hodí, herci sú dobrí vrátane hlavného záporáka a záver dojemný. Po dejovej stránke jeden z najprepracovanejších filmov zo série. Najlepšia scéna? Khaaaaaaaan! ()

PATJA

Až moc dlouhý a nudný film na to, jak málo obsahově nabízí. Oproti prvním "odyseovskému" filmu jednoznačné zklamání. Působí to jako béčko, seriálově, herecké výkony mdlé a směšné. Téměř žádné napětí a i na svou dobu celkem slabý vizuál. Tenhle film hodně zestárnul. ()

Psycho.R

Tady už je znát podobnost se seriálem dost. A musím říct, že rozšíření příběhu s Kahnem a zároveň vytvoření Genesis stojí za to. ()

E lan

Nejsem příznivcem staré originální série, ale postupem času odpouštím out of date triky a uznávám zakladatelství tohoto sci-fi kultu. Navíc příběh je dobrý a napínavý a to se cení. Jen trocha humoru tu nějak schází. ()

Shakaar

Jestliže se od prvního celovečerního Star trek snímku očekávalo, že se stane přímým konkurentem Star Wars a k tomu odpovídala velká podpora studia, Star trek II byl opačný extrém. První snímek sice něco vydělal, ale stěží to vystačilo na to aby studio dalo zelenou pokračování. Navíc v té době nebyly žádné další plány na budoucnost Star treku,takže Star trek II měl být labutí písní minimálně pro původní posádku. S rozpočtem s necelými 12 miliony dolary a se Nicholasem Meyerem a novým producentem Harvem Bennettem nepanovala velká důvěra v nový film, zvláště proto, protože oba dva nebyli předtím velkými fanoušky Star treku, dokonce neviděli ani TOS. Ještě větší znepokojení vyvolalo únik informace o zabití Spocka v tomto snímku, což byl zároveň důvod pro Nimoy souhlasil s návratem do role. Přes tyto očividné důvody proč tento snímek neměl být úspěšný, Meyer s Bennettem tuto nevýhodu přetavili ve výhodu. Jistý "nezájem" studia jim umožnil z většiny napsat scénář a dialogy podle sebe bez zásahu studia, byl to Meyer který poprvé pohlížel na flotilu jako na vojenskou organizaci, k tomu patřila posloupnost velení - neexistovalo nesmyslné tahanice jak k tomu bylo mezi Deckerem a Kirkem v prvním filmu a změnili se pyžamovité kostýmy z prvního snímku na důstojné uniformy připomínající námořnictvo. Špatná finanční podpora a malé využití vizualních efektů způsobilo, že proto aby měl děj spád, musí se k tomu napsat poutavý scénář. Z projetí TOS Meyer s Bennettem vyvodili že jediný protivníkem Kirka byl Khan, nepostavili na něm zápletku, Khan byl pouze součástí, místo toho se zaměřili vyloženě na Kirka, na fakt že stárne, že rozhodnutí které udělal v minulosti májí důsledek do současnosti - počáteční nenávist jeho syna, kterého neviděl, posedlost a pomsta Khana za to, že ho nechal bez povšimnutí na planetě, která umírala (ne Kirkovou vinnou, ale to už je věc pohledu). Narozdíl od prvního snímku funguje interakce mezi jednotlivými postavami, Kirk-Spock-McCoy působí jako z původní serie, další postavy dostaly víc prostoru, např. Chekov povýšil do role prvního důstojníka Reliantu, u Sulua byly náznaky že by mohl být i Kapitan, což se uskutečnilo až ve Star treku IV. I nové postavy jako u Saavik, Davida a Carol Marcus do příběhu přirozeně zapadli, jako by tam patřili už dávno. I proto film stárne tak strašně dobře, Meyer hodně pracoval s charaktery a je to vidět. Vizual ale taky nezaostává, bitevní sekvence jsou celkem dvě, tři když rozdělíme závěrečnou bitvu, přesto díky gradace děje a neustálého napětí má člověk pocit že se ve filmu pořád něco děje a člověku příjemně snímek rychle uběhne. Do toho hudba Jamese Hornera je určitou změnou oproti ikonické hudby Goldsmithe, ale ne myšleno že je špatná, naopak pasuje na dechberoucí jízdu, plných zvratů, dramatu. Nevýhodu vidím pouze v tom, že i přes snahu studia a hlavně produkce film není moc "barevný" co se týče natáčecích setů, většina z nich je pouze předimenzované sety, které už byly předřím využity buď na můstek Enterprise, nebo transportní místnost a boužel, je to při opakovaném shlédnutí vidět.I přes tohle negativum je tento film právem považovaný za dost možná nejlepší celovečerní snímek a celkově i jeden nejlepších scifi snímků všech dob a určitě ho doporučuji i lidem, který neznají Star trek, protože tématicky, příběhově, je naprosto pochopitelný i pro toho, kdo předtím o Star trek ani nezavadil. () (méně) (více)

Ceberus

Zhlédnuto po letech znovu (původně tady visely 3*), tentokrát se znalostí kompletního původního seriálu. Zatímco u prvního filmu jsem snižoval hodnocení ze čtyř hvězd na tři v důsledku jeho zdlouhavosti, tady musím naopak upravit z původních tří hvězd na čtyři. Je to skutečně úplně jiný pocit, když člověk zná hlavní hrdiny - i hlavního záporáka - velmi důvěrně. Je-li to možné, vřele doporučju před zhlédnutím tohoto filmu zkouknout alespoň onen díl týkající se Khana (TOS 1x24 - Space Seed), protože Montalbanův Khan je vskutku velmi charismatický. A možná právě proto, že jsem nedávno strávil hodně času s původním seriálem, tak mi ani speciální efekty v tomto filmu nepřipadají nijak tragické a bez problémů jsem je přijal takové, jaké jsou - podstata je stejně v chemii postav, která funguje výborně. Tedy snad až na Kirkova syna, jehož existence mi připadala v rámci děje naprosto zbytečná. Edit 2024: Nakonec nechám kompromis tří a půl hvězd a čtyři hvězdy si nechám na filmy, které bych si sám rád znovu kdykoli pustil. Kdyby mi to teď zrovna neběželo na pozadí v televizi, sám bych chuť na další zhlédnutí asi znovu nikdy nedostal. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. O niečo lepšie spracované ako prvý film. Pokračovanie filmu sa podarilo o niečo lepšie. Príbehovo to nie je až také natiahnuté. A je to aj kratšie oproti prvému filmu. Film má 108 min. Dialógy sú stále na rovnakej úrovni hlavne čo sa týka posádky. Jediný, kto do toho dáva viacej je samotný Khan. Inak je to úplne to isté ako prvý film. Celkové hodnotenie za mňa je 65%. ()

LetztesBiest

Druhý ST film se svou atmosférou opět blíží k atmosféře seriálu (dokonce na něj navazuje - konkrétně na epizodu Space Seed) a ve srovnání s prvním filmem je akčnější a asi i chytlavější. Ani chvíli nenudí, nabízí výborně zpracovaný příběh o pomstě, staří známí jsou stále stejně skvělí a navíc se tu objevuje nová zajímavá a mě sympatická postava (Saavik). Triky mi přijdou zase o něco lepší a ve srovnání se seriálem přímo úžasné (čímž seriál samozřejmě nehaním, jen mě fascinuje ten pokrok). Ovšem, pokud nejste Vulkánci plně ovládající své emoce, doporučuji si k filmu vzít zásobu kapesníků, na konci se vám dost možná budou hodit. Nejspíš to tu už každý ví, ale kdyby náhodou, tak nebudu schválně spoilerovat. Zároveň upozorňuji, že spoilerem je už samotný popis k třetímu Star Treku a že jsem se tak onu událost omylem dověděl dopředu - a jsem za to rád, protože nevědět, co bude dál, tak budu po tomhle filmu na zhroucení i přesto, že je opravdu výborný. Jen si budu muset co nejdříve pustit třetí film ... a vyjadřuju lítost nad těmi, co ST II viděli v době svého vzniku, protože čekání na ST III muselo být opravdu neúnosné. ()

Lilien

Akčnejšie ako prvá časť,no aj tak sa to stále nehrabe na iné kultové sci-fi tej doby. L.N. ,ako Spock jednoznačne prevyšuje všetky ostatné postavy. ()

RedRose

Mnozí tohle považují za vrchol ST filmů z těch původních, ale s tím nemůžu souhlasit. Za nejlepší považuju First Contact. Dvojka je pořád výborná, ale na první díl v mnohém ztrácí, hlavně v atmosféře a příběhu samotném. Obávaný Khan, prezentovaný jako dokonalejší a chytřejší varianta člověka, se vlastně moc neukázal. V podstatě sledujeme přeměnu nadměrně inteligentní bytosti, na afektované vzpurné děcko... Ostatní je fajn, jen vše kolem Khana chtělo trochu víc péče. 69% ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

William Shatner Live on Stage

William Shatner Live on Stage

07.08.2019

Diváci se mohou těšit na promítání kultovního filmu Star Trek II: The Wrath of Khan na velkém plátně, po kterém bude následovat talk-show s „kapitánem Jamesem T. Kirkem“. Vstupenky v cenovém rozpětí… (více)

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Star Trek se dočká rozšíření

Star Trek se dočká rozšíření

20.06.2018

Televizní stanice CBS podepsala exkluzivní smlouvu se scenáristou Alexem Kurtzmanem (Transformers, Star Trek: Do temnoty), který teď pro její streamovací platformu CBS All Access začne vyvíjet rovnou… (více)