Khan, geneticky upravený "nadčlověk" s megalomanskými sklony, byl po porážce v eugenických válkách vyhnán na opuštěnou planetu Ceti Alpha 5. Přísahal pomstu kapitánu Kirkovi, kterého viní za své vyhnanství jakož i za smrt svého syna. Když se mu po dlouhých letech naskytne možnost uprchnout, neváhá. S pomocí cizopasného tvora ovládájího mysl získává brzy kontrolu nad celou lodí Reliant. Teď už Khanovi zbývá pouze jediná věc, přilákat Kirka a zabít ho. Jako nástroj své pomsty se chystá použít zbraň vpravdě ničivou - střelu "Genesis". (oficiální text distributora)

BarryLyndon

Hlásím splněnou MZ výzvu a hlásím to spokojeně. Protože to byla v podstatě nejlepší ST věc, kterou jsem po filmu z roku 2009 viděl. Překvapila mne všudypřítomná kvalita i v efektech, které táhnul konkurenční ILM. Snad jediná věc, co zestárla byly kostýmy. Star Trek měl vždycky rád. Trochu mne brzdila pečlivost, že mám problém na cokoliv koukat, aniž bych viděl vše od nuly. Rozhodně lepší než moderní sequely. A doporučuju i děkuju Adasin za doporučení a těším se na další kolo! 8/10 ()

pakobylka

----- "Je to logické. Potřeby většiny převažují nad potřebami menšiny ... nebo jednotlivce." ----- Zdánlivě jsou všechny atributy pěkně na svých místech, aby se mohla zápletka zdárně vyvíjet - představitelé dobra i zla jsou zastoupeni v hojném počtu, vesmírné lodě se profesionálně přemisťují a mezihvězdný prostor úslužně postává v pozadí, aby veškerému dění dodal příchuť mimozemské exotiky. Nějak si už přesně nevybavuju, jak na mě zrovna TENHLE film kdysi zapůsobil - ovšem právě z toho můžu usuzovat, že mi nikdy k srdci nepřirostl ... nijak zvlášť. Možná je příliš statický ... nebo odosobněný, jakoby si chtěl udržet určitý odstup od svých hrdinů - tím pádem nedokáže dodat jednotlivým výjevům tu správnou dynamiku, nedokáže vtáhnout do děje ... dokonce ani tehdy, když jde o Spocka, pro kterého jsem měla vždycky slabost. Přesto představuje velice solidní nadprůměr, přičemž se mi neobyčejně zamlouvá obzvláště ta klíčová scéna, o které jsem se už zmínila - a které se po zásluze dostalo výsady proplout oceánem světelných let ... aby se mohla vrátit zcela inovovaná a nabitá vesmírnou energií - nesrovnatelně silnější, emotivnější i dravější ... doslova znovuzrozená. V roce 2013 tak završila svůj osud ... znovu se připojila ke "Star Treku" - a podílela se na velkolepém finále jeho cesty "Do temnoty". ()

Juto

Druhý film zo Star Treku je rýchly, odvážny a dobrodružný. Je to všetko, čím prvý mal byť a nebol. 8/10 ()

Šimpy

"Byl jsem a vždy budu vaším přítelem!" Celkem dobrej díl, jen mi nesedl český dabing, Kirk oslovuje McCoye "Bonesi" a to ještě s výslovností, jak se to píše;-). V šestce už to aspoň vysloví "bounsi" a ještě si vykaj. Chudák Kostra. ()

WolfR

Druhý Star Trek je asi o třídu výš než první. Změna režiséra se ukázala jako dobrá volba, protože je vše pěknější, akčnější, zábavnější a Vulkánec Spock jenom perlí. Celkově si také režisér Meyer dokázal ukočírovat všechny herce posádky Enterprise a všichni do jednoho podávají slušné výkony. Celkově je to ale pořád děj epizody seriálu natažený do celovečerního filmu a mě Star Trek opět dokázal, že se nemůže měřit ani s těmi nadprůměrnými Sci-Fi filmy, 3 hvězdy. ()

Bane_Boss

Sem tam jsem slýchával, že tento film zcení každý i když si ve Star Treku moc nefrčí. Mě se líbil jen ten nový, ty staré včetně seriálu mě nelákaj. Taktéž mě vždy zajímalo,jak moc se ten Khan hněvá. Tak na stupnici od 1 do 10 bych řekl tak zhruba 7 (7 z 10 bych dal i filmu, toť náhoda, kterou život napsal sám). Ale byl to frajer, řečičky měl zralé. Taktéž jsem zcenil citaci z knihy Charlese Dickense, jež byla použit i v TDKR - čistý život (tedy smrt). Nyní, když se dívám na trailer na nový Star Trek, který krosí Do Temnoty, vidím tam na konci něco, co jsem viděl na konci tady. Začínám se bát, že budu bulet. Uvidíme. ()

mortak

Béčko z osmdesátých jako vyšité. Záporák směšný, herecké výkony toporné, přičemž většina herců má blízko k důchodovému věku (což naštěstí nebije tak do očí, jako ve stejné době natáčených bondovkách s Rogerem Moorem). Ale je to pochopitelné - ropná krize válcuje svět, první díl nevydělal dle očekávání, všichni jsou mimo ze StarWars, a tak se hraje na jistotu, a tou pomsta je. Ovšem moje hodnocení berte s rezervou, co se týče Star Treku, jsem picardovec, a nikoli kirkovec. ()

campix

Říká se, že druhý Star Trek film s podtitulem Wrath of Khan je vůbec nejlepší z původních filmů. V tom případě ze mě asi Trekie nikdy nebude, jelikož ani teď nejsem úplně ohromen. Rozhodně jde o posun o proti prvnímu filmu, jenže po letech už Star Trek nevypadá tak impozantně. Chápu, že o tom to tak úplně není a že ve své době to musel být opravdu pozoruhodný počin. Bohužel na mě to již v roce 2015 nijak nepůsobí a společně se záporákem s vizáží staré rockové hvězdy u mě také příliš nepochodíte. Chápu sice, že jsem viděl jeden z milníků kinematografie, ale čekal bych o něco více. ()

tom88

Môj druhý Star Trek u mňa dopadol rovnako dobre ako prvý, možno ešte lepšie. Technická stránka je opäť skoro dokonalá, hudba, efekty, kamera, strih. Dejovo je to lepšie ako jednotka, príbeh viac baví. Herci si znovu udržali štandard. Na Star Treky som nikdy nevsádzal ani som od nich nič nečakal, ale vyzerá to, že ma to pekne chytilo. 80% ()

Radiq

Záporák působil záporně, to jo, ale bylo vidět, že to je záporák z 80. let. Není moc, co bych k tomu moh napsat. Akorát že to byl klasickej startrekovskej podprůměr, kde vynikal maximálně tak Spock. ()

veertiik

Walter Koenig jako Pavel Čechov byl v seriálu až od druhé série, takže se s Khanem poprvé mohl setkat až v tomto filmu, což mi přijde jako celkem slušná chyba, Khan si ho nemůže pamatovat, když ho neviděl, ale jinak dobré... ()

hans500

Můj nejoblíbenější ST film s Kirkovou posádkou. Trojice Shatner - Nimoy - Kelley je samozřejmě výborná, ale pozadu nezůstávají ani ostatní herci. Montalban v roli Khana, který je posedlý zabitím Kirka, je výborný, a i Kirstie Alley a Merritt Butrick jako Kirkův syn nezůstávají pozadu. Scénář velmi propracovaný a efekty úžasné. Zajímavost: Film navazuje na epizodu "Space seed" (Vesmírné sémě) z původního seriálu. ()

Mr.Ripley

Kvalita zůstává jen ji kazí příšerně přehrávající Khan. Pro postavy další nebezpečné dobrodružství, pro diváky nechtěně vtipná taškařice jakmile se na scéně objeví příšerně přehrávající "nadčlověk". Ještě štěstí že to v samém závěru vytáhli.___Hornerova hudba sice nedosahuje takových kvalit jako Jerryho, ale stále se jedná o kvalitní podkres. ()

filmmovier

Oproti jedničce, velký postup kvality nahoru. Khanův hněv je oproti prvnímu dílu více akčnější, svižnější, trikově nabitější - prostě lepší. Mě se tahle změna líbila, Nicholas Meyer to zrežíroval velmi dobře a hudební doprovod také nebyl špatný. Děj celého filmu byl oproti minulému nabitý, filmově efektnější a navíc Khan je naproto dokonalý záporák a Ricardo Montalban si ho zahrál velmi dobře. Digitální efekty se o velký kus zlepšili a bylo to hodně vidět. Kirkova posádka opět nezklamala, akorát mě teda moc nepotěšil ten zatracenej konec :(. Ale celkově je tenhle film o dost lepší než minulý, nudit se u něj rozhodně nebudete a přemírou akce budete žasnout tak, jako já. 85%. ()

Honzíno

Vynikající Star Trek film. Svižná zápletka žene tempo opravdu slušně a vyústí ve skvělý a tehdy šokantní (a zároveň dojemný) závěr. Škoda snad jen, že nezazní Goldsmithovo téma. 89% ()

Ryuuhei

Chválím praktické efekty a trochu méně abstraktní přístup, než co byl v jedničce. Ale za mě byl snímek příliš zmatečný, příliš pracující s něčím, co se stalo v televizní sérii, jen málo vysvětlující a prostě na dnešní dobu extrémně zastaralý způsobem vyprávění. Záporák měl být geniální a vypočítavý, nicméně přesto podlehl emocím a uvrhl sebe a i svou posádku v záhubu v mlhovině - to mi ňák nevychádza. A konec ve mně zanechal silný WTF pocit. Průměrná podívaná, po které mám pocit, že mi prostě starý formát Star Treku nesedne a víc se mi zavděčil moderní přístup třeba právě v nejnovější alternativní trilogii. ()

lennyd

I kapitána Kirka dožene jeho minulost, a to v podobě zločince Khana, kterého kdysi i s jeho posádkou ponechal na neobydlené planetě. Ale ten vše přežil, a za pomoci nového vynálezu - Genesis - slibuje hroznou pomstu. A tak musí Kirk (William Shatner) se svojí posádkou (kromě několika věrných sestavenou z vesmírných kadetů) čelit další hrozbě ... Nevím proč, ale tento díl mi dvakrát nesedl - ne že by byl nějak extra špatnej, ale to "přežití" Khana a k tomu Genesis, přišlo mi to až příliš komplikované na to, aby se filmem nějak sžil. Navíc úmrtí oblíbeného hrdiny (i když je jasné, že v seriálovém světě není smrt jako smrt) ... ()

T-pack

Opravdu zvláštní pocit vidět druhý celovečerák Star Treku poprvé AŽ po tom z roku 2009. Tan Abramsův se ani netají svou inspirací právě Khanovým Hněvem a ty paralely jsou tam zřejmé. Zřejmé proto pro mne bylo tedy i hodnotit tento snímek o dvě hvězdy dolů - a kdybych měl čistě porovnávat a nekoukat na filmové kvality tohoto dílu, šel bych ještě o jednu níž. "Inteligenčně vyšší" úroveň scénáře, kterou je série proslavená, v tomto filmu totiž výrazně chybí a akce nemá, ani na svou dobu vzniku, co nabídnout, je otřesná. Na to, že se ve filmu několikrát vzletně hovoří o Khanově intelektu, byla jeho posedlost pomstou až neuvěřitelně iracionální a mám-li si opět půjčit Star Trek (a Batmana), Nero je oproti němu úplný Nolanův Joker. Chápu onen kult, ale mohlo to být lepší... ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Je trochu s podivem, že nejuznávanějším Star Trekem (v rámci původní sextalogie) je takto jednoduchý díl, který se nesnaží objevit "nové hranice". Po prvním kasovním neúspěchu Star Treku v kinech to asi bylo pro producenty nutností. Nebál bych se zápletku označit i za celkem primitivní variaci na pomstu - ale zase plně funkční to jo, včetně ikonických výstupů (Spock v závěru, celá postava Khana). Na diváka doléhá spíše tato sláva film předcházející než jeho objektivní kvality (co si budeme nalhávat - slyšeli jste někdy více o neznámém režisérovi se jménem Nicholas Meyer?). 70 % ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

William Shatner Live on Stage

William Shatner Live on Stage

07.08.2019

Diváci se mohou těšit na promítání kultovního filmu Star Trek II: The Wrath of Khan na velkém plátně, po kterém bude následovat talk-show s „kapitánem Jamesem T. Kirkem“. Vstupenky v cenovém rozpětí… (více)

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Star Trek se dočká rozšíření

Star Trek se dočká rozšíření

20.06.2018

Televizní stanice CBS podepsala exkluzivní smlouvu se scenáristou Alexem Kurtzmanem (Transformers, Star Trek: Do temnoty), který teď pro její streamovací platformu CBS All Access začne vyvíjet rovnou… (více)