Řím - Série 1 (série)

Drama / Historický / Válečný / Akční

Velká Británie / USA, 2005, 10 h 15 min

Jeff Beal

Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker, Kenneth Cranham, Lindsay Duncan, Tobias Menzies, Kerry Condon, Karl Johnson, Indira Varma, David Bamber, Max Pirkis, Lee Boardman, Nicholas Woodeson, Suzanne Bertish, Paul Jesson, James Purefoy, Ciarán Hinds, Lidia Biondi, Giovanni Calcagno, Lydia Leonard, Ian McNeice, Matt Patresi, Bart Ruspoli, Ted Rusoff, Coral Amiga, Anna Francolini, Manfredi Aliquo, Frank Baker, Anna Fausta Primiano, Enzo Cilenti, Chiara Mastalli, Andrew Greenough, Anthony Souter, Rick Warden, Esther Hall, Lorcan Cranitch, Haydn Gwynne, Francesca Romana Coluzzi, Roger Hammond, Richard Katz, Paola Lavini, Barbara Marten, Lynda Baron, Simon Callow, Francesca Fowler, Georgie Glen, Andrew Scarborough, Silvio Evangelista, David Kennedy, Vincenzo Nicoli, Enoch Frost, David de Keyser, Lyndsey Marshal, Grant Masters, Jonathan Coy, Adam Levy, Graham McTavish, Dominic Coleman, Abhin Galeya, Guy Henry, Michael Culkin, Douglas Dean, Peter Eyre, Bruce Mackinnon, Danny Midwinter, Michael Nardone, Simon Gregor, Tommaso Sacco, Kathryn Hunter

Komentáře uživatelů k sérii (3)

Pokud patříte mezi ty, které na životopisu Gaia Julia Caesara nejvíce bavila linka s Kleopatrou, budete si zřejmě trochu zoufat. Nicméně všechno jde jako po drátkách a 15. březen skutečně na závěr přijde. Bude zajímavější 2. série o tom chaosu po jeho smrti?(23.4.2019)

1. séria - 70%. Ďalší seriál z dielne HBO, ktorý je po vizuálnej stránke pekne rímsky, kostýmy, výprava a podobne to všetko tu je v takom štýle v akom tomu má byť. No problém vidím v tom, že niektoré časti sú dosť nudné a iné zase prekvapivo dobré. Scény ktoré sa motajú okolo hlavných postáv (Lucius Vorenus, Titus Pullo) sú dobre a je to aj tým, že ich hrajú skvelý herci (Kevin McKidd, Ray Stevenson). Nie že by ostatné scény bez tých hercov boli zlé, ostatný herci sú tiež dobrí (Rím ma vlastne herecké obsadenie fakt skvelé - napr. aj James Purefoy), ale je to viac o budovaní impéria, čo mňa osobne až tak moc táto látka s prostredia Ríma nezaujala. Žánrovo je to viac dráma a historický ako akčný a vojnový. Ale čo už nemohol som odolať plagátu.(15.4.2019)

90%(10.9.2017)