Stanislaus

V komentářích se Prázdniny hodně přirovnávají k Lásce nebeské, protože se též jedná o romantický vánoční film zasazený (nejen) do Británie, nicméně si nemyslím, že by se Meyers chtěla primárně přiživit na úspěchu této o tři roky starší klasiky. Prázdniny vypráví o dvou nešťastně zamilovaných ženách z různých konců světa, které jen potřebovaly změnu, aby potkaly opravdovou lásku. Samotný příběh je vcelku jednoduchý, je však odvyprávěný tak miloučkým a zahraný tak sympatickým způsobem, že se divák dobrovolně nechá na dvě hodiny pohltit oním cukrkandlovým závanem zamilovaných Vánoc. Vedle romantické linie mě velmi zaujal příběh s hollywoodským scenáristou. Prázdniny stojí především na přesném hereckém obsazení, i když je pravda, že mi Jack Black při prvním zhlédnutí (ca. v roce 2009) do filmu úplně neseděl, ale s odstupem času jeho postavu hodnotím jako takového toho milého nerda se srdíčkem na pravém místě. ()

Roman.Ticka

Tak tohle ne madam Meyers, jsem zklamaná. Nebýt doporučení, že to bude stejně dobré jak LPNP nebo PČŽT, tak mám možná jiné očekávání. Takhle jsem marně čekala na dobrý scénář, další skvělé dialogy a celkovou oddechovku a pohodu, bohužel. Amanda zůstala snobkou a její slzy v autě jako barometr kdo je ten pravý, jeden velký trapas. Nějak si ji nedokážu spojit s nenadálou rolí matky. Iris byla divně mladá stará, ovšem zaujala v konfrontaci s moudrem Eli Wallacha, která obohatila oba. Při scéně vyznání mezi Iris a Milesem a výstup Eliho v kulturáku, jsem přece jen zamáčkla slzičku. Ale to je vše, za víc tento burákovo-máslový film nestál. ()

rikitiki

Rozbředlé, sentimentální a klišovité. Navíc je to nuda, všechno do sebe zapadne s nechurnou hladkostí podle nejběžnějších scénáristických schémat. /11. 12. 11./ ()

eraserhead666

Je milé vědět, že romantický film ještě nemusí nutně znamenat ultrapřeslazený kýč k poblití. V Prázdninách je vše odměřeno s mírou a tak akorát přesně. Škoda, že linie Winslet-Black byla trochu upozaděná. Jak Blacka nemusím, v tomhle konečně hrál tak nějak přirozeně a nedělal ze sebe idiota jako v jiných jeho filmech. Diaz je pořád mile trhle střelená, i když tady je již trochu vážnější, ale Winslet je prostě úchvatná. Law, Black a Wallach jsou důstojnými partnery. Jen Rufus Sewell mi tam neseděl (částečně za to může dabing). ()

Pítrs85

138 minut je zbytečně přestřelená stopáž, ale jinak film Prázdniny funguje dobře, stejně tak dobře funguje chemie mezi hlavními protagonisty (jeden sympoš vedle druhýho) a atmosféra vánočního času. Jen ta stopáž... ()

hansel97

Nakonec měním hodnocení na pět, protože ze všech filmů od Nancy mě zrovna tenhle dostal snad nejvíce. Naprosto výborně zvolená zápletka, která je krásně zpracována s úžasným obsazením a kterou jsem si užíval celé dvě a čtvrt hodiny, jako málokterý film. ()

claudel

Rozhodně přitažlivý námět s velkým potenciálem. Bavil jsem se náramně, i když nešlo úplně o komedii. Jen škoda, že Shannyn Sossamon nedostala víc prostoru a Jack Black mi v takové roli přliš neseděl. ()

Ilicka

Škoda, že se trošičku nepřidalo na Los Angeleské linii, protože ta Londýnská místy ztrácela tempo a táhla se. Zato vitální scénáristický důchodce, Kate Winslet objevující krásu filmu a milovník filmových skladatelů Jack Black vedli. Po Lásce nebeské se objevuje snaha o využití vánoční atmosféry a ultimátní romantiky, ale ne tak úspěšně se daří. Nicméně, Jude Law je fešák. Jack Black sympaťák. Zimmer složil milý soundtrack (Cry je naprosto skvělá - Vyrovná se Glasgow Love theme.). A navíc, tak dobrý film s Lindsey Lohan a Jamesem Frankem se hned tak neobjeví. ()

ARI50

Skvělé herecké obsazení ale ten potenciál filmu se tak málo využil proč vždyť to mohl být tak krásny film tak příště a děkuji za hodně změn. ()

Necrotongue

Přiznám se, že kdyby nešlo o vánoční záležitost, u které se přeslazená romantika očekává, hodnotil bych film maximálně třemi hvězdičkami, ale bylo mi jasné do čeho jdu, takže bych si připadal jako pokrytec, kdybych teď přemrštěně kritizoval. Za daných okolností musím uznat, že se mi film líbil, přestože nejsem zrovna fanouškem Juda Lawa a už vůbec ne Jacka Blacka. Téma bylo pěkně ujeté, ale tvůrci ho velmi slušně zpracovali a dvě hodiny, které mě původně trochu děsily, utekly jako voda. Potěšil zkušený desperát Calvera, vypustil bych snad jen dlouhý monolog Kate Winslet, ten mě lehce nudil. ()

mm13

!!! ---- SPOILER ---- !!! ---- A HNEĎ OD ZAČIATKU ---- !!! ---- SPOILER ---- !!! Keby Jude Law nebol vdovec (alebo keby ovdovel nejakým švihnutým spôsobom a možno aj celkom rád), keby to vôbec celé bolo trošku švihnutejšie (minimálne Cameron Diaz a Jack Black by to určite zvládli, Kate Winslet by si mohla vyskúšať), deti aspoň trošku lotríci (a určite nie dve dievčatká, sužmárja!!)... skrátka keby to nebolo také preromantizované a nasilu dojímavé (málo? - strčíme tam storočného scenáristu), tak by som si to užil neporovnateľne viac. V tomto žánri mi vyhovujú menej opatrné dielka typu About A Boy alebo Prime... A postavy, akú vystrúhal Rufus Sewell, si tiež zaslúžia iný odchod zo scény... švihnutejší...? ()

becki_tu

Od mého prvního shlédnutí Lásky nebeské mě žádná romantická záležitost nezasáhla tak upřímně a dojemně jako právě Prázdniny. Ani jedna z hlavních postav nepostrádá charizma, osobitou krásu ani sympatie a od samého začátku mi na obou "nešťastnicích" opravdu záleželo. Ke skvělě napsanému scénaři se přidal ještě se svým, a opět božským, soundtrackem neomylný Hans Zimmer a spolu s milou Kate Winslet, sympatickou Cameron Diaz, romantickým Judem Lawem a pohodářem Jackem Blackem se tak může stejně výrazným písmem podepsat pod tento vyjímečný romantický klenot. 90% ()

matestlust

Příjemná, nenáročná, romantická, komedie, která je sice značně předvídatelná a hodně dětinská, ale i přes to pobaví. Ideální na Vánoce. ()

Morholt

Průhledná slaďárna o jedné velké výměně, ale strašně milá a především výtečně obsazená. byl jsem sice na vážkách, jestli si to pustit, protože na jedné straně stáli Jack Black a Cameron Diaz, které nemusím a na druhé Jude Law a Kate Winslet, které naopak můžu, takže tím pomyslným jazýčkem na vahách se nakonec stal Eli Wallach. Nicméně musím říct, že jak Jack, tak Cameron mi nevadili, ba co víc - oni se mi překvapivě líbili. Zasmál jsem se, párkrát se nuceně vysmrkal a byl jsem rád, že to nakonec všechno dobře dopadlo. A "Calverova" linie byla kouzelná. Jen ten úplný závěr to trošičku pokazil, ale opravdu jen málo. 80% ()

Kamca_

Tak jsem zase po dlouhý době byla v kině na supr filmu. Nejdřív jsem si myslela, že to bude takovej mírnej nadprůměr. Chvílema to bylo i legrační. Všem hercům to moc slušelo, hlavně Kate Winlet :)Hudba super. Malá anglická vesnička se mě taky moc líbila a ten dům v L.A. no WAU!!! Určitě to bylo mnohem lepší než Láska nebeská. A vůbec mě to nepřišlo moc dlouhý, hrozně rychle to uteklo. ()

aniiicka

Po včerejším opětovném shlédnutí, kdy byl film zařazen do předvánočního televizního programu, zvedám hodnocení na plný počet. Možná je to trochu tou vánoční atmosférou, ale film se mi hrozně líbil, potěšil mě a dojal. Čtveřice sympatických herců, krásná překrásná hudba Hanse Zimmera a úžasné prostředí obou míst, kde se odehrává děj. Nádherná chaloupka na anglickém venkově (hlavně v sousedství s Judem jako sympatickým Grahamem) byla nejlepší, doslova mě dostalo i Hollywoodské prostředí, kam se vypravila Kate. Z té sbírky filmů, co měla Cameron doma bych asi padla. :) Když se někde častěji vyskytnou odkazy na staré hollywoodské filmy, tak mě tvůrci mají. (scéna s filmovou hudbou, když Jack Black řekne, že mu Morriconeho Mise změnila život - docela rozumím) a hlavně se objeví jeden z reprezentantů zlaté filmové éry - Eli Wallach (ročník 1915), který hraje slavného herce či scénáristu z minulých dob! Dojímá mě slyšet, jak vypráví, jak mu Cary řekl tohle, jak začínal jako poslíček, hudba ze Sedmi statečných... Je to skvělé, protože je to můj velmi oblíbený herec, který byl ve svých filmech kromě různých padouchů (Hodný, zlý a ošklivý) i skvělým komikem (Jak ukrást Venuši, Velký šéf) a vždycky film ještě pozvedl. Jsem moc ráda, že je ještě tady. Nicméně zpět k Prázdninám, co dodat - prostě velmi povedená komedie s lehce předvánoční atmosférou, sympatickými herci (Kate je úžasná, Cameron - legrační, Jude - dokonalý, Jack - prostě super Jack), kde Nancy Meyers opět nezklamala. Jo a nejvíc mě dostalo, jak Jude plakal nebo scény s jeho malýma holčičkama. To bylo tak hezké a už byl potřeba i další kapesník. :) Krásné!! ()

ScarPoul

Osobne sa pre mňa jedná o guilty pleasure. V iných filmoch by mi každý jeden aspekt tohto filmu vadil. Je to na hranici Hallmarkovskej produkcie a jediná funkčná línia je tam tá so starým Eli Wallachom. Ale Meyersovej sa ktovie prečo podarilo (aspoň pre mňa) udržať všetko na hrane vkusu a nevkusu. Do toho roztopašný Zimmer s ústrednou melódiou a v zásade funkčné, sympatické a veľmi sladké výkony ústrednej štvorice. Pod dekou, za príjemného večera, sú Prázdniny až vražedne príjemným doplnkom. Takže si uvedomujem na tom filme všetko zlé, ale zároveň mi nič z toho vôbec nevadí. ()