Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Driscoll

45 % --- [DVD] --- Přílišná překombinovanost a v tomto díle už opravdu čistě samoúčelné násilí sráží film do kolen. Ještě, že je Jigsaw mrtev. ()

Martyr

Treba priznat, ze som ocakaval uplnu sracku na zaklade doterajsieho hodnotenia. Co sa vsak nestalo, ostal som prekvapeny. Ruky sa mi potili uz od zaciatku co sa nestava pri kazdom horore a dejova linia ma tiez prijemne prekvapila. Je jasne, ze trojky alebo dalsie pokracovania cerpaju hlavne z minulych dielov ale tu mi to vobec neprekazalo, kedze je to namet, z ktoreho sa da vysavat asi donekonecna. Skoda, ze to s tym vysavanim tvorcovia totalne prehnali a ocakavany koniec ma totalne sklamal. Postupy mucenia sice boli o nieco slabsie a viac umele ako v minulych dieloch ale jogurt by som si asi pri nich nedal. Cely cas to bolo na 4 hviezdicky ale vdaka koncu, ktory bol viac zamotany a umelo nafuknuty ako by sa patrilo len za 3. 65% ()

Šmoula

Říká se do třetice všeho dobrého i zlého... bohužel dva předchozí díly byly dobrý, musel přijít podle tohodle přísloví ten špatný snímek. A přišel. První půl hoďku se bylo všechno moc zmatečné, lidi, kteří byly uvězněni jste si ani neužili, ptž na past měli tak minutku a než jste přišli na ten celý mechanizmus tak... Hlavní děj, okolo kterého se to odehrávalo byl taky celkem nudnej a nemělo to šťávu jako u předchozích dílů. Přitom mi to přišlo jako kdyby herecké výkony klesly na 0 a nechutnosti přidali 95%. Celkem dávám 50% ()

Ulrich

Nuda, nezajem o kohokoliv, kdo se ve filmu vyskytuje a brutalita vysroubovana na takovou uroven, ze uz to zacina byt k smichu. Takova je serie Saw, ktera mela skoncit uz po skvelem prvnim dilu (ktery mimochodem na brutalite prilis nestavel). Na dalsi dily se opravdu kouknu jenom kvuli tomu, abych se presvedcil do jake absurdity to jsou autori schopni dotahnout. ()

Mat21

John sužován mozkovým nádorem je již připoután ke smrtelnému loži, v poslání "zkoušek lidských charakterů" však má následovnici Amandu. Tu Amandu, která byla utopená v drogovém deliriu, ale po úspěšné léčbě Johnovou zkouškou nalezla nový smysl života. Kdo se již sžil se sérií o skládačkovém vrahovi, přistoupil na pravidla hry série a šáhnul po 3. díle, bude nadšen. Tentokráte podstoupí zkoušku Jaff, který před 3 lety přišel o svého syna a s tragickou událostí se nedokázal vyrovnat. A všichni, kteří připustili velmi mírný trest pro viníka nehody, budou čelit Jaffově pomstě nebo odpuštění. I Jaffovo manželství je v troskách. Jeho žena Lin coby velmi schopný chirurg, je utápěna v depresích a mrhá svým talentem. I jejích služeb John využije, aby ho udržela při životě alespoň do chvíle skončení zkoušky. ● Vše pevně svázáno, protkáno a spojeno s předchozími díly. Projít zkouškou musí všechny zúčastněné osoby. Jednotlivé linie se prolínají v šíleně krvavém tempu a jak to již u Saw bývá, jen málokdo je schopen ve zkoušce obstát. Masochistické záběry jsou již na samém okraji únosnosti i pro americkými filmy otrlé diváky. "V domácí dílně" provedené otevření lebeční kosti mě nadzdvihovalo z křesla. Musím však apelovat na zabedněnost hlavního hrdiny Jaffa. Přibouchnou-li se mu po dvakráte dveře za patami a až poté je spuštěn mechanismus, každého rozumně uvažujícího by napadlo dveře po svém vstupu zajistit. On se však opět tváří naprosto překvapen nečekanou situací. Je-li pohybové ústrojí ovládáno zubovým mechanismem, namísto snahy o získání klíče vložit cokoliv mezi zuby by napadlo i 10-ti leté dítě. Jak jen se geniální Lin mohla vzhlédnout v dementním Jaffovi. ║29.8.2009║ ()

jorgus

nemelo to stavu, pasti vicemene nudne a jen na co nejvetsi efekt a pribeh se neda najit..jedine co me drzelo do konce bylo to, ze chci shlednout celou serii tak at se ve 4re neztracim..:)jinak nuda:) ()

Socom

Tretí a pre mňa posledný pozerateľný diel série SAW. Tretí diel vnáša trochu svetla do predchádzajúcich dvoch častí.Je to pre mňa ,,bod zlomu,, celej série, pretože ďaľšie už považujem za nepotrebné. Vezmite si do ruky pomaranč a skúste ho stláčať donekonečna. Presne o to sa snažia režiséri tohto kultového snímku,čo mu v každom ohľade škodí.6/10 ()

ladno

James... Stal sa z teba sadista. U tohto dielu už nemôžem zakryť sklamanie. Tentokrát je scenár, bohužiaľ, slušne predvídateľný. Prehlbovanie prvých dvoch dielov je nepotrebné, miestami silené. Za každú cenu tu vidno snahu o čo najväčšiu nechutnosť, ktorej ustupuje i dej. Proste toto pokračovanie chúťky náročnejších divákov neuspokojuje. To, že to nedosiahne ani trochu z kvalít predošlých SAWov bolo jasné, keď Jigsaw úplne nelogicky vysvetlil, prečo zatiahol do hry vyšetrovateľku Allison. Odpad to nie je, to rozhodne nie, ale ani tlieskať tomu nebudem. Keď sa pokračovania zbytočne naťahujú ako guma v trenkách, nikdy z toho nevyjde nič dobré. 50%. ()

fisus

Ještě pořád to,alespoň u mě,funguje.Je to možná tím,že už mám najetou celou serii a vím,které díly následují.Tady aspoň ještě hraje Tobin Bell a to v tom smyslu,že jeho postava ještě nezemřela.V dalších dílech je tam vždy tak nějak násilně vecpán.Ale co mě štvalo nejvíce je postava Amandy.Nesympatická,rádoby drsná holka a stačí,aby začal Jigsaw zvracet a je v háji.Příšerná postava i herečka. ()

Bozvav odpad!

Nechutná sračka, jejíž sledování nemám jak ospravedlnit. Po podrobné auto psychoanalýze musím konstatovat, že už mi zjevně hrabe z přemíry volného času. Místo sledování takového bludu, půjdu dělat něco užitečnějšího, třeba si ukousnout ruku. ()

Kacenka_

teda no mam zmiesane pocity ... z hladiska trilogie [zatial] to hodnotim ako priemer .... pasce ma niak neuputali ... tie prestrihy boli niekedy dost neopodstatnene a mozog sme uz tiez videli v hanibalovi [americky divak :-!] a to len pokazilo styl jednotky kde ziadna poriadna akcia nebola ukazana ... ale pointa bola dost prekvapujuca a preto som sa rozhodol pre 4/5 :ˇ) ()

Va55ago

Krava podivana, ktera me popravde moc nebavila.. Na druhou stranu, doufejme ze to je posledni dil z teto "trilogie" a ze pila uz dorezala. Prece jenom dil od dillu si hodne rychle otupuje ostri. ()

paolito

Trošku dost překombinovaný děj, atmosféru to sice má, ale ve snaze za co nejdůmyslnějšími pastmi a co největším počtem různých šokujících zvratů jaksi tvůrci zapoměli, že méně je někdy více... ()

zelda82

Zas takova hruza to nebyla...Kdyz pominu ocividny priklon k brutalite, ktery me osobne prilis nepotesil, tak se autorum kupodivu i potreti povedlo na konci filmu cely dej otocit vzhuru nohama a prekvapit me...Takze solidnich 60% ()

Lyžař

Největší masakr, co se týče brutálních smrtí, který jsem v poslední době viděl. Po shlédnutí prvních dvou dílů jsem byl namlsaný na trojku a moje předtuchy se vyplnily – smrti jsou propracovanější a děj doplňuje předchozí dva díly přesně tam, kde měl nejeden divák mezery. Otevřený konec ale ve mně vzbudil docela velký strach, co tvůrci vymyslí na příště..jestli teda nějaké příště vůbec bude.. ()

vipburgr

Přidejte na bolestivosti a jeden pochmurný prst na plakát a už je tu třetí pokračování řady Saw. Další porce brutality, kterou chce Jigsaw naučit své oběti vážit si života, pravděpodobně mnohým nesedne. Asi bychom očekávali, že nejvíce bolesti a krve si užije hlavní hrdina, ale opak je pravdou. On sám je vystaven především psychickému tlaku, který mohl být ovšem vyjádřen mnohem lépe a nemuseli by přitom brutálně trpět jiní lidé. Pro lepší pochopení – jestli se teda dá něco chápat - se hodí vidět dva předcházející tituly. Měl jsem pocit, že ve „trojce“ se nám tvůrci tak trochu snaží dovysvělit okolnosti prvních dvou filmů. ()

Eluin

Kterak vyždímat z poměrně pozoruhodného tématuj co nejvíce, snadno a rychle = Saw III. Spousta krve a nechutností...a hrůza? Kam se poděla hrůza a děs? Nejspíše se rozpustil ve všudypřítomné krvi a jiných tělních tekutinách... ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí