Tomco

Rozdielne hodnotenia ma dost dlhu dobu odradzali. Pustit sa do toho, nepustit sa.. Rozhodol asi fakt, ze je v titulke moja oblubena Jodie, a to este v type ulohy, kde byva jasne doma. A tak som sa teda odhodlal k novinke doteraz v celku spolahliveho Neila Jordana... A tesne po skonceni musim veru povedat, ze som prijemne (v pozitivnom duchu) prekvapeny. Po hereckej stranke som sa nemylil. Jodie Foster si hra to svoje, a svinsky dobre sa na nu pozera (to svinsky sa v tomto pripade celkom hodi). Prekvapil ma aj Terrence Howard, ktoreho som vaznejsie zaregistroval az v Haggisovom Crashi. Velmi schopny herec. Najviac som sa vsak bavil samotnym pribehom. Sem tam to tam sice scenarovo skripe, ale nikdy nie moc okato, a tak velmi rad prepacim nejake tie tazsie uveritelne okolnosti nahod napriklad. Ma to svih, razanciu, tvrdost, agresiu, proste verim, ze nieco taketo je mozne uskutocnit. Vyborne dve hodiny na piatok vecer. ()

Happens

Zlomová brutální situace dokáže člověka přeformulovat. Nově vzniklý jedinec se svou minulostí vyrovnává po svém. Film je trochu psychologická studie o naakumulované nenávisti. Zaseješ zlo, sklidíš zlo. Film morálně odsuzuje, ukazuje "catwoman" v různých úhlech. Ale i tak snímek šel více do akce než do nitra, což mě mrzelo. ()

Chrustyn

Taková ženská verze klasického "Přání smrti" s přesvědčivou Jodie Foster ale zbytečně utahaným dějem. Je zde několik zajímavých scén a povedená dusná atmosféra ale příběh plyne opravdu hodně pomalu a ten konec také nebyl nejpromyšlenější. ()

klerik

Pri priemernom ÚKRYTE (s priam béčkvým záverom) išlo o Finchera a Jodie Foster. Pri priemernom a nechutne klišé LETOVOM PLÁNE išlo o Jodie Foster. Teraz je tu ďalší priemerný film, a nejde takmer o nič... Našťastie príliš nemoralizuje a našťastie jeho občasná snaha o hĺbku nepôsobí až tak "americky", ako by sa na prvý pohľad zdalo. Spočiatku mi dosť vadili všetky tie náhody, ale potom sa to zlepší a aj napriek plytkosti scenára a chladnosti réžie sa to dá pozerať... vďaka hercom. Ale druhý TAXIKÁR to veru nie je... ()

bassator

Jodie Foster se mi v této roly vůbec nelíbila, nebo vlastně se mi nelíbí téměř nikdy a skoro v ničem - a podobně ohodnotím i tento film. Nezaujal mě ničím a k tomu ještě ta délka... - Viděno 1x + 8. 1. 2012 - 20% ()

heyda

Perfektní krimi-thriller s neopakovatelnou Jodie Foster, jehož jedinou drobnou slabinou je závěr. Ale jsme v Americe, takže chápu, že happy-end musí být. Kdyby jí ale zavřeli třeba na dvojnásobný doživotí, tak to by film dostal úplně jiný rozměr. Nicméně spravedlnost je hezká věc, člověka to pohladí po duši, když vidí, že aspoň někdo bojuje za dobro, i když jenom ve filmu :))) 80% ()

jojinecko

Utrápená Jodie Foster vzhľadom jemne asociujúca Kurta Cobaina s post-traumou, fušujúca Dexterovi do remesla, hmmm:) Oceňujem snahu o originalitu a hĺbku, avšak môj celkový dojem je rozpačitý...Neil Jordan je svojský filmár a nesporne kvalitný, no pre mňa výsledný efekt a emocionálny dopad z celého filmu ostal niekde v polovici cesty... ()

Flego

V kozmopolitnej spoločnosti New Yorku bola desivá spravodlivosť vzatá do vlastných rúk a nevinní sa stávajú zločincami... Film odhaľuje štúdiu zločinu a pomsty, rozpráva o tenkej hranici medzi dobrom a zlom a skvelo mu v tom dopomáhajú šikmé uhly kamery ako vyjadrenie strachu a beznádeje. ()

honajz

Jako sorry, ale tenhle film je přeceněnej. Zápletka jak z Death With s Charlie Bronsonem, která je navíc podaná strašně nudně - než se něco stane, tak proběhne zhruba 22 minut o ničem. Vztah obou snoubenců na začátku hercům nevěřím, a jestli tohle má být psychologický film, tak má hodně mezer. Např. - holka se bojí vyjít z baráku, protože netuší, odkud by jí mohlo hrozit nějaké možné další násilí, ale vůbec se nebojí jít s překupníkem zbraní do nějakýho podezřelýho krcálku pro pistoli? A nebo ty odkazy, jak je holka děsná věřící, má křížek, kecá furt o kostele, a pak jako jen tak jde a zabije pár darebáků? Celý film je jen nabubřelá, dlouhá, nudná blbina, která si hraje na něco víc, než je. Je to prostě Přání smrti, ale snaží se to vypadat jako umění. ()

Roman.Ticka

Poněkud váhám s hodnocením mezi 3-4, ale když se mi pořád ještě vybavují některé silné scény s Jodie, která je na podobné role jako stvořená, raději zvýším. Původně jsem se nechtěla vůbec dívat, ale když to začalo, pak už mě to nepustilo. Stejně dobře si vedla ve filmu Úkryt. Zkrátka je svým vzhledem s mužskými rysy velmi uvěřitelná v každé akční roli. Terence je stejně tak zárukou kvalitní podívané, jen příběh byl podobný desítkám jiných. Očekávaný závěr trošku zaskřípal, ale ne obsahem, spíš některými detaily, které chyběly nebo přebývaly. ()

SOLOM.

Bylo, nebylo…Tehdy skoro padesátiletá Jodie se měla vdávat za přičmoudlého herce z LOSTU, jenže tři kriplové v parku tomu učinili přítrž a pořádně ji zrychtovali fasádu…Policajti jsou klasicky na hovno a tak si „naše hvězda“ koupí bouchačku a vydává se na cestu pomsty a ochranu nevinných spoluobčanů…No nevím, samotná zápletka dle mého moc originality nepobrala – podobná osa je k vidění v každém druhém filmu o „pomstě“, nicméně tady máme místo chlapa hlavní hrdinku a Jodie Foster je sakra dobrá herečka, která dokázala sama utáhnout jinak dost průměrný film. Našlo se tu několik velmi dobrých akčních pasáží i celková atmosféra nebyla špatná – některé mordy (gore scény) velmi slušné – bohužel je tu i spousta slabých pasáží, na můj vkus moc kecání. Konec zbytečně urychlený – místo toho mohla ty tři kriply sejmout postupně během filmu a ne v posledních cca 3-5 minutách…Lepší průměr. 60% ()

Ilicka

Je mi líto, že Naveen Andrews málokterou svou celovečerní roli přežije. Je mi líto, že snaživá Jodie (a opravdu přesvědčivá Jodie, zastiňující veškeré své spoluhráče) musela bojovat s takovým scénářem. A nejvíc je mi líto toho WTF konce, protože jinak je to slušný syrový temný thriller s hrdinkou kterou pohlcuje temnota. I Neil Jordan se setsakramentsky snažil a formálně je film velmi podařený. A Jodie je dokonale mrazivá a zároveň nejistá, každý záchvěv duše je jí vidět ve tváři a gestech. Bez ní by ten film byl poloviční. 3,5* ()

Sofia

Zajímavé, ale předvídatelné. Úvodní scéna šokovala svojí surovostí, Jodie Foster podala standartní výkon, ale přece jenom jsem jí její přeměnu moc nevěřila. Z psychologického hlediska se mi to zdálo trochu nevěrohodné…pohnutky pomsty byly pochopitelné, ale nevěřila jsem, že by i s těmi ostatními “oběťmi” opravdu jednala tak, jak jednala. ()

JASON_X

Je chyba pustit si film, jehož hlavní roli hraje herečka, jejíž hlas je vám nepříjemný a hlavně na kterou je vám nepříjemné se dívat, takže pak většinu času radši zíráte někam do vinglu obrazovky, jen abyste neviděli její protivný obličej. Je chyba pustit si film, o kterém si (kvůli ledabylému přečtení anotace) myslíte, že bude pojednávat o nějaké zběsile vraždící misandričce, zatímco se z něho vyklube mainstreamový škvár. Škvár melodramatický, moralizující, kýčovitý a především svými scénami i dialogy nesnesitelně šablonovitý a polopatický, prostě natočený tak, aby ho vstřebala i každá retardovaná obézní uklízečka, každý senilní důchodce, nebo každá vykojená mamina na mateřské. Kdyby byl námět zpracovaný comicsově, mohli jsme být svědky zrodu zajímavé comicsové postavy a Punisher by dostal skvělou parťačku. Kdyby byl zpracovaný po Rodriguezovsku, byla by to náramná švanda. Kdyby byl zpracovaný ve stylu dekadentního b-žánru, mohla to být slušně atmosférická variace na příběh doktora Jekylla. Ale on to holt musí být zatracený středoproudový Hollywood korunovaný limonádovým koncem a jakýmsi megahnusným cajdákem. ()

Morholt

Ohraný filmový vzorec o spravedlnosti v nepovolaných rukou. Novinářka Erika a její přítel jsou při venčení psa napadeni meixikánskou bandou, přítel umírá a z křehké hlasatelky se následně stává jakýsi Punisher či Daredevil, který v nočním New Yorku kosí kriminální živly - co by nezbytný kostým posloužila taška s nahrávacím zařízením. Tedy příběh značně hloupý. Ovšem je tu jedno velké ALE a tím je výkon Jodie Fosterové, který tenhle silně průměrný film posouvá trošku někam jinam. Jodie ztvárnila psychicky zlomenou oběť útoku, která má potíž jenom vyjít na ulici, naprosto fantasticky a budu tu jen opakovat jiné, když napíšu, že opravdovost čišela z každého jejího záchvěvu či pohybu, ale zkrátka mě nic jiného nenapadá. Bohužel, pak přišel debilní konec, který mi ten dojem zase trochu pokazil. 65% ()

Sawy

Jakkoliv Mé druhé já považuju za moc dobrý film,nějak mě to nedokázalo pořádně chytnout.Je to perfektně zahrané,Jodie Foster přímo září,ale Terrence Howard se nedal zastínit a podává zajímavý výkon.Je to zručně zrežírované,Jordan mi dokázal,že režírovat umí už v Interview s upírem.Vizuální stránka se taky povedla.K tomu propracovaná psychologie hlavní hrdinky a spousta,spousta dalších kladů.Teď přijde to obavané ale.Nedokázal jsem se na film plně soustředit,možná to bylo tím,že šel docela pozdě,chvílemi jsem upadal do takového polospánku nebo se nudil.Tak jsem si začal všímat těch logických děr,které by mi jinak asi nevadily.A že jich tam bylo docela dost! Mrzí mě,že jsem si film neužil tak,jak jsem doufal a určitě se na něj zkusím podívat ještě jednou.Zatím zůstávám na silných třech hvězdičkách. 70 % ()

6thSun

Nechápal jsem, proč v hodnocení redaktorů Cinemy dali všichni 80%, jenom Jaroslav Sedláček dal 40%. Asi proto, že to není českej film, říkal jsem si. Celej natěšenej jsem tedy včera film zkouknul. Teď se ale panu Sedláčkovi v duchu za svůj sarkasmus omlouvám, už jeho hodnocení naprosto chápu. Začátek je ještě nadějný, hodně mě dostala scéna, kdy v nemocni sundávají ze zmlácené Jodie zkrvavené šaty, což je zajímavě prokládáno střihy, kdy se jí dotýká při milování její přítel. Velmi originálně tím režisér nahlodává otázky pomíjivosti čehokoli. Jestliže byl ale pro mě tento moment vrcholem převážně thrillerového filmu, je někde problém. A že někoho bijou do očí "náhody", kdy se Jodie zrovna ve "volnopádovské" fázi přichomítá do cesty různým kriminálním magorům, mně v kontextu filmu přijde úplně věrohodné. Do očí bijící mně totiž přijde celý tohle dílo. 55% ()