Madsbender

Niet návratu som spustil s tým, že pôjde len o ďalší z rady prefláknutých "revenge movies". Opak bol však pravdou, lebo Jordanov film má omnoho širší a a hlbší záber, a vďaka ženskej postave v hlavnej úlohe (Jodie Foster je fakt skvelá) ponúka iný uhol pohľadu. Samozrejme, vždy sa dá ísť ešte hlbšie, ale prílišná psychologizácia a filozofovanie nesadnú každému. V rámci žánru nadpriemerný kúsok. ()

sheen

Příběh o ženské, která se rozhodne vzít spravedlnost do svých otěží. Z počátečního rozklepaného amatéra se stává zkušený střelec. Určite lehce nadprůměrný snímek, Jodie je fakt bezvadná. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// +Jodie Foster, Terrence Howard, napětí, atmosféra, vyšetřování, zajímavý závěr -pomálu akční, celkově pomalejší tempo, film se nevyžívá v brutalitě/// I tohle jsem chtěl vidět. Poslední roky se roztrhl pytel s filmy na téma ztráty a pomsty a je zajímavé, že každý film si na to jde trošku po svém. Hodně dělá postava hrdiny, v tomto případě hrdinky, její motiv, prostředí a pak samozřejmě akce, násilí a brutalita. Mé druhé já má tu nevýhodu, že jsem ho neviděl první ale až jako xtý film v řadě těchto filmů. Proto se mi zdá v některých věcech méně intenzivní a osobně si myslím, že mohl být akčnější. Každopádně hlavní hrdinka to táhně hodně nahoru a i rozhovory v rádiu a pouto mezi jí a jedním příslušníkem policie je nadmíru zajímavý. S filmem jsem hodně spokojen, závěr výbornej./// Celkem 82%/// ()

HAL

Brave One, revenge movie v psychologicky propracované podobě, táhne kupředu hlavně civilně destruktivní Jodie Foster s postupně budovaným odhodláním které, podporované lehce narušenou morálkou, nedokáží zastavit ani zástupy násilníků, ani detektiv po ní celý film pátrající - kdyby ve filmu zůstalo jen u zpočátku celkem svižného sledování, nádherně prostorem plující kamerou, duševně zničené ženy schovávající se za zbraň před svým strachem z města kdysi milovaného, teď však úplně cizího, kombinovaného s detektivkou s ní spojenou, bylo by všechno v pořádku. Jenže pak film zpomaluje a zpomaluje, jako by chtěl být tím nejpomalejším na světě... a najednou z polospánku diváka vytrhne vyvrcholení filmu, které je dějově tak strašně mimo, že jsem i přes jeho šílenou jednoduchost měl potíže pochopit co se vlastně stalo. 7/10 ()

misterz

Revenge, ktoré sa namiesto rafinovanosti a priamočiarej premyslenosti pomsty venuje radšej psychológii človeka túžiaceho po spravodlivej odplate. V tomto smere snímok kvitujem, ide o verziu, ktorú mám radšej. Žiaľ ponorenie do duše takto trpiaceho človeka nebolo úplne podľa mojich predstáv, sú tu síce v tomto smere aj excelentné miesta, avšak častejšie je tento problém rozoberaný plytko a odbito. Nepomáha tomu ani priemerný scenár. Najviac nespokojný som ale so záverom filmu, všetko by som bral, len nie takúto verziu konca. Skončilo to tou najhoršou možnou verziou, čo samozrejme výrazne poškodilo celkový dojem z filmu. Takto len čistý priemer. 60/100 ()

mzss1

|20%| Zdržím se podrobnému rozboru. Absolutně to šlo mimo mě. Přišlo mi to umělé, hloupé a špatně zahranné. Filmová témata o pomstě beru všema deseti. To, že se ze zničeného člověka, který o někoho přišel, stane nelítostný zabiják, to ještě také chápu. Ale v takovém to pojetí mi to teda vůbec nesedělo. Postava hlavní hrdiny a i detektiva – oba hráli tak nepřesvědčivě až to bylo průhledné. Dokonce ani žádné emoce ve filmu nejsou. Chtěl jsem dát slabší 2*, ale trapné finále mi to úplně znemožnilo. Je to v červených číslech, ale co se dá dělat, můj názor je nezvratný. ()

k212

Děj pokulhávající a těžící z jinčích žánrů, obsahově (dialogově) je však Mé druhé já zajímavé, herecky bezkonkurenčně excelentní (ústřední duo - pro nikoho jného tady místo není), režijně velmi povedené. Amosféra tísnivě klaustrofobická, psychologicky dusná, závěrečná katarze víceméně předvídatelná, byť jsem se těšila na realističtější moralitku. Všechna pozitiva by mohla stát proti a převážit onu hloupoučkou dějovou konstrukci a-lá "pomstím se" nebo "sejmu je všechny" (a taky tu příšernou love linii, ještě, že tam byl Naveen, hezky se na něj koukalo, ale toť vše :-), nicméně v celku nepůsobí film příliš kompaktně a rozpadá se na velmi povedené a velmi nepovedené fragmenty . 65% ()

Šakal

Tak tohle byla emocionální pecka! Pro mě osobně zásah do černého. Trochu ( vlastně HODNĚ) se divím tomu zdejšímu nízkému hodnocení, ale holt co člověk to jiný vkus, jiné měřítko hodnot.... Když si ale vezmu, jakým snímkům se dávají 3*, tak zde to hodnocení opravdu nechápu! Tohle totiž není žádný tuctový thriller, ale opravdu podrobná psychologická studie naprosto zlomeného člověka( jdoucí do nejzaššího nitra ) , který v extrémní situaci sahá po extrémním řešení. Příběh o tom, jak doposud idilický život moderátorky newyorského rádia Ericy Bain se obrátí totálně naruby při jedné " nevinné " procházce parkem, kdy po brutálním útoku umírá její snoubenec a sama Erica je také těžce zraněna. Zdrcená Erica se nesmírně těžce vyrovnává s touto bolestnou ztrátou a nakonec se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Postavu Ericy VYNIKAJÍCÍM způsobem ztvárňuje Jodie Foster, která ji nemohla lépe vystihnout ( především její vnitřní boj se sebou samou. Hlavně díky ní a citlivé režii Neila Jordana je snímek tak působivý. A že má snímek debilní konec ?! Musím říct, že hlavně díky podrobně rozkryté psychologii " vztahu " Ericy a detektiva byl pro mě osobně konec naopak povedený a i chápatelný ( pochopitelný). Hodně silný zážitek, bez nejmenšího přemýšlení poctivých 5*! Bravo, The brave one, bravo Jodie Foster, bravo Neile Jordane! Zajímavý komentář: mysicka ()

Anderton

Neil Jordan je tentokrát akosi neprirodzene naivný. Zaujímavý námet podáva, zrejme na nároky štúdia, málo uveriteľnou formou. Pritom psychológia hlavnej hrdinky je vcelku obstojná. Problém je v tom, že až do onej nehody žila zrejme v paralelnom New Yorku bez násilia. Po incidente, zakaždým, keď vyšla von, ju niekde čakal nejaký násilník, s ktorým si to hneď rýchlo vybavila. Pred tým žila kde? Problematický záver asi netreba komentovať, nie je vyslovene zlý, ale väčšinou to tak chodí, že za svoje činy zaplatíme. ()

Frajer42

Naprosto nevěrohodný příběh pomsty po brutální smrti svého blízkého. Jodie Foster, obyčejná žena, motivovaná pomstou se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou. Jak by také ne, když policie je naprosto neschopná. A ta žena ozbrojená zbrnaní ráže 9mm, která nikdy předtím nestřílela si vede slušně. A snad díky náhodě se do nebezpečných situací dostává takřka na každém kroku. Naprosto předvídatelné tempo, příběh se drží v úplné banálnosti a závěr aneb všechno je dovoleno s poldou v zádech vrchol banálnosti podtrhl. Přesto se tenhle nenáročný film dokoukat dá, ono se pořád je na co koukat, i když někdy prostě nevěřícně kroutíte hlavou. Slabé * *. ()

teutates

Reakcia na strach?Nemám nič proti Jodie,ale v tejto úlohe pomstiteľky mi veľmi nesadla!Psychologické pochody snímku,tak ako následne prevedenie ma nevzalo!O polovici scénach by sa dalo diskutovať a ani herecké výkony by som určite nehodnotil na výbornu!Celkový dojem skôr naivný ako realistický!Celý film je postavený na slabých základoch-PRIEMER... ()

sarkas21

Velice skvěle obsazená role Eriky v podání Jodie Foster.Film má od první chvíle co nabídnout nejsou chvíle kdy se divák nudí napetí je dostačující po cele době.Jen konec mě trochu zklamal že se detektiv nechá střelit to bylo divné.Jinak super 90% ()

predators

Škoda, že hned od začátku filmu bylo jasné, jak to všechno dopadne. Děj je záživný a nenudí a Jodie, coby Zoro mstitel se taky pěkně předvedla. Ale...na to, že je NewYork nejbezpečnější město, stihla pozabíjet celkem dost lidí, né? :-) 70% ()

nascendi

Predpokladal som, že tento film bude mať rozporuplné hodnotenia a musím priznať, že oprávnene. Záleží na tom, ako ho vnímate. Môžete sa tváriť ako prísni porotcovia, vnášať do komentára odborné termíny, informácie o všetkých možných chybách, ktorých sa tvorcovia dopustili a porovnávať ho s tým, či oným filmom. Alebo sa pokúsite naladiť na pocity človeka, ktorému gauneri vyrvali zo života všetko a iba vďaka náhode aj ten život nie. A potom už iba sledujete famóznu Jodie Foster a naprekážajú vám peripetie scenára. Po skončení sa plní dojmov zdvihnete z kresla a odborníkov pošlete tam, kam ich už pred vami poslala mysicka. ()

nash.

Scénář je sice pouhou variací Bronsonova Death Wish, režisér a představitelka hlavní role z něj však dokázali vybrousit dokonalý filmový klenot. Pozoruhodně pojatý příběh odplaty, který je spíše psychologickým dramatem než thrillerem, spíše studií zoufalé ženy než akční jízdou. Jodie Foster podává strhující výkon a nejenže jí věříte každé gesto a každé slovo, ale současně v její tváři i pohybech dokážete všechny emoce a pohnutky nejen číst, ale také jim rozumět a sdílet je. Neil Jordan její výkon doplnil řadou vynikajících scén, mezi nimiž patří k nejpůsobivějším ta v níž se prolíná lékařské vyšetření zmlácené Ericy a její milování s Davidem. ()