BoPo

Zažiť trauma a kvôli tomu sa stať niekým iným? Nič nové pod slnkom. Aspoň je to dobre natočené. ()

Terva

Scénář : Roderick Taylor, Bruce A. Taylor a Cynthia Mort. Kamera : Philippe Rousselot. Hudba : Dario Marianelli - Dirigent : Benjamin Wallfisch. Zajímavé kriminální drama o násilí, pomstě a zmařené lásce. ()

Agatha

Jodie Foster v nejlepší herecké formě a nakonec i celkem sympatický detektiv Terrence Howard. Něco málo tomu chybí, ale nevím co. ()

moviesfan

Neříkám, že film není kvalitní, ale z mého pohledu je čistě průměrný. Jodie nepředvedla nic světoborného. Popravdě jsem to od ní ani nečekal. Film sám o sobě je poměrně dobře natočen. Má dobrý děj, který jsem už ale několikrát viděl v jiných podobách. ()

Nick Tow

Toto rande (aspoň pre mňa) nemohlo začať lepšie. Tá holka (aj keď vôbec nie je môj typ, vždy som bol na brunetky) si ma získala po pár minútach: hm, chodiť ako lovec zvukov po meste s mikrofónom a potom v rozhlasovom štúdiu sugestívnym hlasom tlmočiť iným robinsonom v dave brilantné úvahy o živom organizme miznúceho a meniaceho sa mesta, také baby sa dnes len tak nevidia. A potom mi tá holka povie zlomeným hlasom o tom, čo sa jej stalo - a mne sa pre zmenu zlomia kolená a mám v tej chvíli sto chutí premeniť sa na comicsového superhrdinu, chytiť tých grázlov, čo jej ublížili a pohrať sa im s letlampou v prdeli. Hm, ale nevyslovím tú túžbu nahlas, nechám si ju pre seba, aby som nevypustil z hlavy nejaké kamikadze. Ale tá holka zrejme ovláda telepatiu, alebo čo, pretože sa so mnou bleskovo rozlúči a ide si zháňať zbraň (a nie letlampu ale kvér). V duchu ju začnem ľutovať, lebo mi je jasné, že útle a premýšľavé holky (akokoľvek je ich srdce zranené a krvácajúce) môžu s kvérom v ruke narobiť akurát tak nejakú paseku - a ublížiť si ešte viac. Ale ona už nabíja svojho nového kamaráta pána deväťmilimetrového. A ja nemám inú šancu, než jej zavolať do rádia a povedať jej: to, čo ste vysielali doteraz, sa mi páčilo, ale nechápem, čo tu do éteru púšťaťe teraz... ani sa mi to veriť nechce. A ona mi odkáže: Ani mne! Hm, a je tu průser. Ona si síce nakoniec neublíži, mňa dokonca nakoniec to jej dobrodružstvo s dobrým koncom takmer dohnalo k vypusteniu slzy... Ale slzy si nevyberajú, či vypadnú z oka z ozajstného dojatia, alebo z dojatia nad dojatím, inými slovami, slzy sa rady nechajú oklamať aj gýčom. Ak tú holku s vlčiakom náhodou neikedy stretnete v meste, povedzte jej, že tomu jej prvému ja som veril viac. ()

Crazer

Klidný vztah, milenci před svatbou, zápletka v nočním tunelu, smrt přítele, pomsta. Asi tak ve zkratce. Děj se již dal předvídat od začátku, takže ani nemohlo být vlastně žádné překvapení a ničím mě film neohromil (ač trailer vypadal slibně). Jodie Foster se mohla snažit sebevíce, ale v tomhle snímku bohužel více nezmohla. ()

Hem.m

Nojo, nikdy si nepořizujte psa, díky němu vám umře manžel a vy budete zmláceni.. Krásné drama! Dokonalé dílo zasluhující obdiv, mít více míst určitě bych ho dal do topky! ()

Hoyt

Tohle je přesně ten typ filmu, který není zase tak špatný ale mě na něm skoro všechno neskutečně štvalo. Jodie je jinak sice skvělá ale tady si nemůžu pomoc s pistolí v ruce moc přesvědčivá nebyla. Ostatní herci mi byli nesympatičtí a hlavně nehodící se do svých rolí. Celkově děj hrozně pomalu plyne a vůbec mě emočně ani trochu nezasáhnul. Konec se mi také nelíbil a zdál se mi dost nepromyšlený. ()

sidzej

Presne takýto druh filmov ma priťahuje....skvelá atmosféra, herecké výkony, silné emócie v závere a neustále napätie medzi ústrednou dvojicou- spravodlivou vrahyňou a skúseným detektívom. Solídna kriminálna dráma 85% ()

Ten Druhy

Príbeh o tom ako a prečo jedna žena zabije viac darebákov než treba, rozpráva Neil Jordan v dvoch líniách. V prvej sa Erica (Jodie Foster) stane obeťou prepadnutia, pri ktorom príde o priateľa. V druhej línii detektív Mercer (Terrence Howard) rieši závažný prípad prominentného zločinca. Žiadneho konvenčného rape & revenge sa však nedočkáme. Skôr úvah na tému zločin a trest. Erica si nelegálne zaobstará zbraň a postupne zabíja všetky nebezpečné individuá, ktoré stretne v nočnom NY. Keďže pracuje ako moderátorka, svoje činy analyzuje v rádiu. Do vlastnej relácie Ulice mesta dokonca pozve detektíva a neskôr diskutuje s poslucháčmi o záhadnom pomstiteľovi. Spojenie psychoanalýzy a zabíjania príliš nefunguje, postava ženy sa vyvíja iba minimálne, skôr o vývoji hovorí. Napätie je na bode mrazu a gradácia príbehu je ako rovná čiara. Iba zvedavosť ako sa to celé skončí sa zvyšuje. Záver je divoký a nepravdepodobný, ale Jordan z neho vyšiel ako režisér, ktorý má názor. ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Dlouho jsem shlédnutí tohoto filmu oddaloval. Nejvíce mě odrazoval fakt, že je to akční film v hlavní roli s ženskou postavou. Nakonec jsem prvního aprílového dne roku 2016 zasedl k TV a už to jelo. A musím uznat, že mě to nakonec vtáhlo a po celou dobu jsem neměl s ničím zásadní problém. Nakonec jsem ale přece jen měl. A tím byl onen legendární USA-happy-madafaka-ending, kdy Jodie.....To ať se všichni podívají sami. Nebýt závěru, resp. být jiného, tak by to atakovalo 80%, takhle jen těsné 4 hvězdičky. 70% ()

yakoob

Bylo mi jich docela líto a nevím co bych já dělal na jejich (pak už jejím) místě...Proměnu osobnosti Jodie zvládla na výbornou, ale stejně tou pomstou nic nevyřešila...Ovládlo ji totiž to druhé JÁ, které měla "odkráglovat"...Pomsta, ať už oprávněná či nikoli, plodí pořád jenom násili...Už dlouho jsem nedal za film v kině pouze tři hvězdičky a to jedna z nich je popcorn za dara.. ()

nervoznideda

ano připoměl mi Přání smrti s Bronsonem film stojí a padá s Judie Foster napětí až do konce . Po dlouhé době zase slušný (výborný ) film dám si ho ještě alespoň 2x doporučuji deda -) ten závěr je skvělý deda:-) ()

kikuka

7/10..prave preto, ze je to nenapadne, ale nie nenapadite z hladiska "neil jordan" a jeho bludiacich postav..majte ma za uchyla, ale v niektorych momentoch mi erica pripominala nieco z louisa du pont du lac.. a potom nejakeho zufaleho superhrdinu z vlastnej a zaroven proti svojej voli..a dalsia moja uchylka ma meno p. rousselot a je plus minus dvorny kameraman neila j. a zase raz ukazal krasnu tmu..a nie, nelaka ma ist myslinekami smerom k taxikarovi..skor uz k thelme a louis - kde plan tak trochu nabral ine obratky a zacalo to vystrelom zo strachu..//..dalsia vec..jodie bola aj herecky, ale najma typovo velmi dobre vybrana: jej prirodzena fyziognomia je tvrdohlava, trucovita, zaroven zensky krehka a zensky tvrda..plus, mala vyborneho protihraca v t. howardovi//..hudobne ma rusili dva momenty..inak yummy..// btw. v taliansku uvadzane pod nazvom "buio nel anima" - "tma v dusi".. ()

ladko

Jodie svoju úlohu zvládla na jednotku, čo bol základ pre to, aby film ako tak fungoval. Film však bol príliš dlhý, keby sa okresali niektoré zbytočné monológy Ericy a veľa záberov iba na to ako sa Erica túla ulicami, mohol byť film oveľa údernejší. Takto som sa dosť nudil až na pár okamihov. A predvídateľnosť mi vadila tiež, od rozhovoru Mercera a Ericy v bistre som vedel ako to dopadne... A niektoré tie múdre reči o dobrých a zlých a cudzincovi, na ktorého sa zmenila Erica mi neskutočne vadili. Jednoducho to nebolo veľmi uveriteľné, nevedel som sa dobre vcítiť do hlavnej postavy a dej ma extra nevtiahol, takže viac ako tri hviezdy to nebude. A druhý krát by som to už vidieť asi nechcel - nie je tam nič originálne, prečo by sa to oplatilo. ()

baribal

Tak Kleris tady chyběl snad jenom latexovej obleček, pořádnej chraplák léta pěstovanej bourbonem a krabkou startek denně a nákej ted bičík na zlobivý mexikánce a černochy. Musím ocenit černý humor černého detektiva, jak okomentoval vraždu dvou černochů "dvě rány do černýho".. Žadné nové téma, nijak výrazné, ale celkem slušně zpracované.. asi tak jako indie účes agentky Starlingové. ()

agentmiky

Po Harry Brownovi a Rozsudku smrti další film s podobnou tématikou.Tentokrát v hlavní roli exceluje Jodie Foster,která se po smrti svého přítele zásadně změní a začne jednat na vlastní pěst.Musím uznat,že film měl pořádně našlapaný příběh.Vedlejší roli si zde střihl Terrence Howard coby newyorský detektiv.Konec byl docela zajímavý,akční a i překvapivý,ale více prozrazovat nebudu.Kdyby ten film byl ještě svižnější,možná bych přemýšlel i o pěti hvězdách.Ale i čtyři jsou vynikající výsledek.Hodnocení:80% ()

Ridick

pani pomstitelka po nasilnej smrti snubenca zacina zit dvojity zivot a nekalymi, ale spravodlivymi cinmi zabezpecuje poriadok v uliciach new yorku. obcania su na jej strane, policia ani nie. ako to dopadne? celkom nudne...jodie je v peknej forme ma peknu muskulaturu a howard hra tiez velmi ludsky...no cele je to nezazivne... ()

UncleG

Film u kterého moje první já tiše trpělo, moje druhé já chtělo těkavě přepínat, třetí já myslelo na včerejší zážitek s Clercs 2 a čtvrté já se pokradmu plížilo do špajzky uždibovat čokošku. Takže pěkně popořadě, hoši: 1) 90% filmu je o tom, jak hlavní hrdinové bez ustání melou panem... a cinty, co jim padají od huby, to jsou doslova broušený diamanty moudrosti. 2) Herdek, proč marním svůj drahocennej čas něčím tak nepřesvědčivým a upachtěným? Může za to dabing nebo je to vopravdu tak strašně špatný? 3)Teda to s tím oslem jménem Kelly...to byla fakt síla! 4) Hmmm...ořííííškováááá.... ()