Brazilský masakr

všechny plakáty

Po úděsné autobusové nehodě zůstane v brazilském městě poblíž pláže bez pomoci skupina dobrodruhů. Zatímco čekají na příchozí pomoc, rozhodnou se zajít do místního baru a užít si tak alespoň nějakou party s místními. V baru si dají několik piv a několik sklenek caipirinha a seznámí se s milým místním mladíkem Kikem. Vše se příjemně vyvíjí. Ráno už není tak pozitivní, když cestovatelé zjistí, že jim chybí všechny věci a peníze. Nejen to, všichni, kteří s nimi v noci popíjeli v baru, se chovají odtažitě a nikdo jim nechce pomoci. Jediný Kiko jim pomoci chce a nabídne jim pobyt u jeho strýce v domě, který leží v hluboké a temné džungli a kde mohou v „bezpečí“ počkat na pomoc... Postupem doby zjišťují, že bělostná písečná pláž a nepropustná džungle kolem ukrývají temné, zatím neodhalené tajemství. (oficiální text distributora)

ARI50

Není to zas až tak velký masakr jak název říká ale podívat se do Brazílie proč ne třeba budete chtít darovat dobrovolně orgány a když ne máte smůlu. ()

Necrotongue

Pořád se ještě dokážu divit tomu, jakým způsobem se dá do češtiny volně převést název filmu Turistas. Což o to, mohla to být vcelku slušná vyvražďovačka s detailními ukázkami vnitřního uspořádání lidské anatomie, jenže tvůrci se toho zřejmě trochu zalekli a raději nasadili do akce brazilského pseudomoralistu jako největšího zlouna. Od jeho zapáleného projevu mě snímek v podstatě přestal bavit, protože ačkoli nepatřím mezi nešťastníky, kteří se musí životem plahočit sužováni ohromnou zátěží svého movitého i nemovitého majetku, jsem proti znárodňování jak majetku tak i tělesných orgánů. A ať už o podobných záležitostech filosofuje marxista- leninista teoretik nebo chirurg, oba jsou zralí na úder tupým předmětem dříve, než přejdou od slov k činům. / Poučení: Chceš zažít skutečný adrenalin v exotice se zvýšenou kriminalitou? Zkus Orlovou nebo Chomutov. ()

MáŠa

Nic vyjímečnýho pod sluncem, ani nějaká katastrofa, prostě takovej nemastnej průměr. Není to nějaký klasický horor, spíš by se dalo mluvit o nějakém dějovém popisu, protože tu nějaké lekačky ani nějak moc nejsou, spíš si to občas hraje na seriózní strunu - takový drama trošičku ()

matestlust

Pro mě milé překvapení.Hodně napínavý thriller z prostředí obchodu s orgány.Realistické zpracování je veliký plus,po delší době mezi tou hromadou přehnaných sračkeřin si člověk muže u sledování říct,že tohle se opravdu muže stát.Jěště horší je fakt,že se přesně takové obchody opravdu v jížní Americe odehrávají.škoda jen zbytečně natahovaného začátku.3,5 * ()

JASON_X

Skvělá brazilská hudba, krásné tropické scenérie a parta rozeřvaných a nesympatických gringů. Gringové jsou přesně ten druh vylízaných turistických dementů, kterým od první chvíle přejete, aby je někdo co nejdřív vykuchal na orgány. Ale když k tomu dojde, je vám jich najednou skoro až líto. Vzápětí vás ovšem uklidní proslov hlavního polního chirurga, který hezky polopaticky vysvětlí proč vlastně dělá to co dělá a že je to vlastně pro dobrou věc, prostě udělá vám takovou podrobnou osvětovou přednášku. No a rázem je to v hajzlu - kdyby si scénárista odpustil tuhle pitomou postavu idealistického psychopata s jeho pitomými proslovy a místo toho nechal záporáky kuchat oběti mlčky a nelítostně, bylo by to mnohem lepší, ryzejší, děsivější. Ještě horší ovšem je, že scénáristovi předčasně dojde fantazie a potápečské finále i s rozuzlením je docela nuda. Takže co si z tohohle kousku jako diváci odnesete? Že Brazilci nejsou žádní milí šukající bonobové co o pauzách mezi kopulacemi tancují sambu, ale hnusná, zákeřná a krvelačná sebranka, a že máte radši sedět doma na zadku a nikam necestovat, no a když už, tak aspoň nevylejzat z hotelu. ()

mm13

Dobrý je len začiatok, aj ten iba vďaka výberu sympatických hercov - sexy kočky, neprekážajúci krásavčekovia, radosť pozerať! Nevedel som sa dočkať, kedy ich nejaký psychopat nakrája na kúsočky, zohaví tie ich nádherné telá, povyberá im vnútornosti... a prinutí aj tých najotrlejších divákov zatvárať oči. Pitva je tu však iba jedna a najlepšia scéna je v tomto smere aj tak nečakaný pád zo skaly. Všetko okolo toho je len blábol, vlastne aj vrátane spomenutého úvodu, ktorý by aj bol celkom fajn, keby do niečoho vyústil. Hovadina! ()

Morholt

No upřímně řečeno už název sám mě připravoval na další naháněčkou s explotation scénami, kterých se točí na tucty. O to příjemnější překvapení bylo, že se jedná o zajímavý a především napínavý thriller, který sice do určité míry zachovává pravidla výše zmíněného žánru, ale je to prostě takové jiné, řekl bych že režijně až áčkové. a to samé platí o hercích, kteří ve většině případech hrají, což platí zejména pro nejznámější jméno a to Olivii Wilde. Takhle by se měly naháněčky točit. 70% ()

Litsarch

Tak si to shrneme. Naši dobrodruzi, bratr a sestra, na své cestě vymelou v autobusu. Všem se naštěstí podaří přežít, jelikož se z něj dostanou dřív, než se zřítí. Při sbírání svých věcí se spřátelí s dalšími turisty. Jedna z našich postav si dovolí vyfotit si brazilské dítě, což se ostře nelíbí jeho otci, jelikož bez jeho souhlasu si dítě nesmí fotit, protože se tam vyšly články o cizincích, kteří místním berou orgány pro prodej a tak se bojí. Problém je naštěstí zažehnán, ale další autobus pro ně přijede až za 10 hodin. Proto se rozhodnou jít zatím na místní pláž s barem, kde si užívají plavání, seznámí se s místním mladíkem Kikem a pijou do bezvědomí. (nyní jsme ve 23 minutě filmu) Doslova, jelikož ráno se probudí okradení o všechno. V blízké vesnici hledají pomoc a jeden z naší výpravy vidí dítě s ukradenou čepicí. Beží za ním, šutrem ho sejme do hlavy a je z toho další mela. Kiko naší skupince pak navrhne že je veme do chatky jeho strýce. Ta se ale nalézá hluboko v džungli a při cestě se ještě podíváme 3 dlooouhé minuty na jeskyni, kterou jim Kiko tak moc chce ukázat, jelikož je to jeho tajné místo. Po ukázce jeskyně znovu profesionálně skočí ze skály do vody, ale nyní tak šťastně, že si rozbije hlavu. Naši hrdinové ho donesou do domu jeho strýce, kde ho ošetří. Zároveň se obléknou, protože do té doby běhali jen v plavkách, nají se, vyřachnou 20ti letou skotskou, nakrmí přítomné psy a jdou spát. Pokud jste dočetli až sem, tak nyní si pusťte tento film v čase 52:00. Ano, právě jsem Vám totiž ušetřil 52 min Vašeho života. :) Následující děj je zajímavý jen dalších 20 minut, jelikož pak se znovu dostáváme na dlooouhé minuty (10) znovu do jeskyně. Trochu honiček, bum bum, pohled na nasraného člověka černé pleti, který se z temné strany přidá na stranu dobra a následuje jen šťastný HAPPY END! Juchů! ()

JohnCZ

Turistas mě zklamal a to hodně. Atmosféra je budována důkladně a vše se pomalu rozjíždí. Film jde do kytek v momentě, kdy se setmí. Díky naprosto debilní kameře a střihu není poté už nic pořádně vidět. Prakticky to fungovalo tak, že jsem ani nevěděl kdo kdy chcípnul, což je myslim pro film tohoto žánru docela podstatný problém. Místy je to brutální až přes čáru - přeci jen sledovat magora, jak vyndává odhalené děvě z rozříznutého břicha orgány jeden po druhým a do toho pronáší životní moudra o svém životě, není zrovna činnost, jež by mě uspokojovala. Herecky je to průměrné, vyčnívá snad jen pouze jako vždy skvělá Olivia. Snímek je podbarven zajímavou, leč divně zvolenou hudbou. Rozhodně bych to jako horor neoznačoval, nebál jsem se prakticky vůbec. ()

corpsy

Samozrejme, že keď sa stále chodí po vychodených chodníčkoch, občas sa človek musí aj prepadnúť. Nie však natoľko, aby sa znova nevyhrabal. Podobne, ako tvorcovia tohto snímku. Najprv nudné predstavovanie postáv ( ešteže sa máme na čo pozerať ), trvajúce takmer hodinu, potom menší masaker a nasledujúci akčný útek. Minútka, ktorá fanúšika nedojme, laika zrejme zaujme. ()

jarkolar

Tento film přesně vystihnul moje předsudky proti Brazílii a celé Jižní Americe obecně. Drogy, dětský gangy, nepořádek, marné hledání pomoci a hysteričtí místní, to je pro mě děsivá kombinace. Proto slyšet větu jedeme do Brazílie, ve mně samo o sobě vyvolá nepřijemnej pocit. My sledujeme skupinu amerických turistů, jejichž výlet neproběhne podle jejich plánu. Atmosféra je dobrá, navzdory tomu, že akce se během celého filmu moc neděje. Co je velkým plusem, je herecké obsazení, které za mě nemá chybu. V tomto případě bych spíš ocenil klasický únos kvůli výkupnému a ne takovou hloupou zápletku, ale s tím nic nenadělám... PS. scény ve vodě byly opravdu nádherné a je to jedna z mála věcí, co si z tohoto filmu určitě zapamatuju. ()

ladko

Nuda to bola hrozná, nenapínavá a prial som im(gringos), aby čo najskôr poumierali...Aspoň gore bolo slušne krvavé... ()

TomX2

V pohode oddychový thriller, má to dobrý dej, peknú prírody a v pohode postavy. Herecké obsadenie je trošku slabšie, Mellisa George tu nehrá ktovie ako dobre oproti "Neni kam utéct", kde podala výborný výkon. Tu hrá skôr podpriemerne. Ako horor mi to veľmi nepríde. Zo začiatku to aj vyzerá na hixploitation horor, no skôr by som povedal, že to je dobrodružný thriller, inač by som nevedel aký typ hororu by bol tento film (žiadne ľakačky, strašidlá, krvolačné zvierata, texaské masakre ani nič podobne), najblížšie to má asi k hixploitationu ale aj tak, nepríde mi to ako horor. Bol som pripravený na naozaj ten "MASAKER", no krve tam je strašne, strašne málo. No aj tak celkom slušný thriller. 60% ()

Ridick odpad!

jaaaj mairu...prkotina nudna so smiesnou zapletkou a bez akehokolvek napatia...cely cas som rozmyslal nad frajerkou a ani neviem presne o com to cele vlastne bolo... ()

blackrain

Prázdninový výlet po Brazílii nabral nečekané obrátky. Idylka se proměnila v peklo na zemi. Takhle si prázdniny nepředstavoval nikdo z nich ani ve snu. Tohle všechno už jsme ale někde viděli, ne? Proč jsem tedy na to koukala? Protože mě to zajímalo a navíc se příběh odehrává v neprostupné džungli, což je pro mě velmi atraktivní prostředí. Především mi šlo o nápad s černým obchodováním s lidskými orgány. Takže parta mladých lidí představovala velmi lukrativní komoditu. ()

K.I.N.G.

Nejlepší, jak ten hlavní záporák byl chvíli velký brazilský patriot, a pak zase nenáviděl Brazilce, prostě podle toho, jak se to zrovna scénáristovi hodilo. Tohle je tak prostoduchý film, že bych se nedivil, kdyby ho měl verbal v top 10. ()

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

31.12.2008

Jižní Amerika je v kurzu. Včera jsem se rozplýval nad mimořádně šťavnatě obsazeným Stalloneovým The Expendables, které se brzy začne natáčet v Riu, a dnes je tady Cartagena. To není jen název… (více)

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí