Brazilský masakr

všechny plakáty

Po úděsné autobusové nehodě zůstane v brazilském městě poblíž pláže bez pomoci skupina dobrodruhů. Zatímco čekají na příchozí pomoc, rozhodnou se zajít do místního baru a užít si tak alespoň nějakou party s místními. V baru si dají několik piv a několik sklenek caipirinha a seznámí se s milým místním mladíkem Kikem. Vše se příjemně vyvíjí. Ráno už není tak pozitivní, když cestovatelé zjistí, že jim chybí všechny věci a peníze. Nejen to, všichni, kteří s nimi v noci popíjeli v baru, se chovají odtažitě a nikdo jim nechce pomoci. Jediný Kiko jim pomoci chce a nabídne jim pobyt u jeho strýce v domě, který leží v hluboké a temné džungli a kde mohou v „bezpečí“ počkat na pomoc... Postupem doby zjišťují, že bělostná písečná pláž a nepropustná džungle kolem ukrývají temné, zatím neodhalené tajemství. (oficiální text distributora)

dyfur

.....asi 3x som videl....a už hádam ani nebude treba.....možno v rámci žánru nadpriemer,ale čo mňa po "žánrovaní"...pár zaujímavých scén,inak otrepaná,nudná záležitosť a nadôvažok-ak sa jednalo o záver-vyvrcholenie deja - všetko v noci tme,daždi,takže viditeľnosť ozaj naprd....... ()

Martin741

Nadpriemerny film o obchode s ludskymi organmi. Divaka do deja vtiahne hned prva polhodina filmu : najprv havaruje autobus, aby sa potom americki turisti ocitli na plazi, kde zacnu parit s miestnymi dievcatami. Rano sa vsak zobudia, a zistia, ze su bez dokladov, bez penazi, batohov, sperkov a dokonca bez topanok. Po tomto sa zacina odvijat druha, podstatne temnejsia cast pribehu, kde dojde aj na hororove sceny -- pad zo skaly, operacia zaziva .... Herecky su vyborne a nebol by som proti, keby boli hore bez. K tomu vsetkemu treba pripocitat uveritelneho zaporaka a jeho bandu hrdlorezov, no a vsetko je to dokreslene prekrasnymi exteriermi juhoamerickej Brazilie /scena v jaskyniach bola vyborna ...../. Koniec filmu bol sice trochu pritiahnuty za vlasy, ale aj tak je to nadpriemerny film : 77 % ()

Jino

Dobrý thriller s hororovými prvky. Nejvíc mě zaujala krajina s pěknou pláží a ty holky taky nebyly k zahození ;-) Dojem z celého filmu mi ale pokazil docela trapný konec, kde se žádné velké finále nekonalo ... sice by to nebylo uvěřitelné, ale Josh Duhamel by určitě dokázal udělat na konci pořádný revange.... Ale nevadí ... 60% je tak akorát. ()

Rodriguez

Na celý snímek jsem se těšil, proč by taky ne, když trailer byl chytlavý. Jenže to je vše, když sjedete celý film, tak zjistíte, že to zapadá do klasického průměrů. Bylo to asi z namlsaného Pachu krve (2003), kdy člověk čekal pořádnou vyvražďovačku turistů. 45% ()

destroy83

Dle mého nadprůměrný snímek, který je od druhé poloviny celkem napínavý. Herecké výkony nejsou zas tak špatné, námět je dobrý a dobře zrealizovaný. Na plný počet to není, ale čtyři hvězdy si tenhle drsný obchod z lidskými orgány určitě zaslouží. ()

Juto

Ďalšia skupina imbecilných turistov. Nelogické voľby, ktoré postavy vo filme robia, sú veľmi frustrujúce. 5/10 ()

Radiq

Tenhle film je možná dobrodružný a drama, ale určitě ne horor nebo mysteriózní, nevím kde na tom kdo byl. Spíš mi to zavánělo pěkným thrillerem, no a co, že se odehrával v džungli. A náhodou to bylo pěkně sympatický, i když to vlastně mohla být obyčejná vyvražďovačka (napovídalo tomu hlavně to, že se to tam hemžilo krásnejma prcinama a namakanejma borečkama vystupujícíma v rolích obětí). Už jsem jenom čekal, že se pak zjistí, že ten brácha je bejvalej člen speciálních jednotek, ale na štěstí ne. Výhodou bylo nejen prostředí, ale i ten nápad s orgánama. A krváren tam zas není až tak moc, aby se to nelíbilo i slabším povahám. ()

tom88

Celkom dobrý thriller, ale určite nie horor. Veľmi pekné prostredie, ktoré európana hreje pri srdci, keď to vidí. Jednoduchá zápletka, jednoduchý dej, klasický záver. Dá sa povedať, že jedno veľké klišé s zopár svetlými momentami. Priemerní herci a fajn začiatočník Josh Duhamel. Film priláka hlavne teen publikum. Záver sa zvrtne nechutnou cestou, ale to som aj očakával. V akčnejších scénach je kamera horšia a pôsobí chaosne a roztrasene. Inak určite nie som sklamaný, dostal som to čo som očakával. 60% ()

sir-dave

Průměr svého žánru a pohodová oddechovka. Hlavní pointa filmu se zjistí až v druhé polovině filmu, což nebylo až tak na škodu a vnášelo to více napětí. Následný vyvražďovací útěk na mě působil příliš chaoticky. Herecké obsazení dobré, rovněž prostředí Brazílie :-) ()

dr.fish

Upustit páru v Brazílii? Nevšední zážitky, příroda, pláže, noví lidé? Ano, určitě. Jenže po vydařeném mejdanu skupina mladých lidí přijde o batohy, doklady a stanou se obětí místních obyvatel. Turista se snadno ztratí a ještě hůř hledá. A drama je na světě. Horror to není, spíš boj o přežití. 60% ()

Doudis19

V Brazílii už místní přestalo bavit, jak se amíci roztahujou a rozhodli se z nich taky něco mít ( a to ne jen ledviny), samozřejmě proti jejich vůli. Bohužel narazili na slaďouše Duhamela, který prostě není Sean Bean a rolím, kde by měl nedej bože umřít se vyhýbá, jak čert kříži. Tudíš asi správně tušíte, že intenzita a poselství prostě nemohlo být dotaženo do konce. A je to velká škoda :-(. ()

Mrkvič

Lehce nadprůměrná vyvražďovačka, kde je ale většina postav naprosto plochá a po hodině už si nevybavíte, kdo byl kdo. ()

nemik22

Tenhle snímek si zaslouží trochu lepší hodnocení. Určitě bych ho nepřirovnával k Hostelu. Čekal jsem bezduchou vyvražďovačku a místo toho se mi dostalo velmi solidního thrilleru, který je napínavý od začátku do konce. Trochu nereálná mi přijde scéna v jeskyni, ale reálnost v tomhle případě by byla na úkor zábavy. ()

Sfinkter

Už podle názvu by člověk čekal amatérský slasher bez hlavy a paty, snímek však překvapí kvalitní výpravou i dobrými hereckými výkony. Navíc působí více thrillerovým dojmem, což je ostatně správně uvedeno i v žánrovém zařazení na CSFD. ()

Karush

Očakávala som typický B-film bez úrovne, ktorý chcú tvorcovia pozdvihnúť ženskými krivkami. Pokiaľ sa dokáže preniesť cez nečinnú prvú polhodinku, tak sa divák môže dočkať aj drsnejších a napínavých scén, ale film ako celok vo svojom žánri nevybočuje zo šedého priemeru. Podobné filmy: Motel smrti, Hostel, Izolace. ()

Lachtaan

Na film vzpomínám v kladném slova smyslu jen kvůli mému opojením krásou Olivie Wilde i díky sympatiím Joshe Duhamela. Jinak jsem kdysi neměl sebemenší tušení, co tahle jeblá zvrácenost dokáže ve svých 90 minutách všechno předvést. Nechutné. ()

TO

Nebylo to vůbec špatné, ale mě se líbil víc Hostel nebo třeba takovej Pach krve (proto jen **) Klady: vodní jeskyně a příjemné prostředí celkově, dívky v bikinách, občasná brutalita, autobus pěkně válel sudy. Zápory: Slabší likvidace padouchů, hlavně doktora a slabší zpracování celé závěrečné vyvražďovací části, k tomu nějaké další maličkost, například se mi nelíbilo, že v jedné chvíli, kdy se konečně začalo něco dít, dali zatmívačku a skočili o hodinu dopředu. ()

Bobik9

Tak na prvních 20 minut se koukalo hezky, i když se tam nic nedělo. Slunečná pláž, hodně pití, hezký holky - fajn. Ale jakmile se začali tvůrci snažit o nějaký děj, tak šel celý dojem do kopru. Pár opravdu nechutných scén. spousta baterek, které se braly bůhví odkud, naprosto přehnaně dlouhá, nepřehledná a nudná scéna v jeskyních. Totálně idiotský konec, který naprosto nechápu. Ani velmi slušné obsazení, to nemohlo zachránit. ()

PetrPan2

Podstatně lepší a zajímavější verze Hostelu. Parta mladých, krásných, amerických turistů se po nehodě autobusu ocitne na odlehlém (není tam policie ani mhd) místě kdesi v Brazílii. Nicméně pláže tam jsou, alkohol a krásné dívky taky, tak začnou pařit.. ráno se vzbudí s pořádnou kocovinou a navíc lehčí o všechny svá zavazadla, peníze, mobily, šperky atd.. a to ještě netuší, že si je zamilovala tamnější partička obchodníků s lidskými orgány. Kromě krásných přírodích scenérií a krásných dívek horor nabýdné i pár povinných nechutností jako propíchnutí oka, operaci při částečném vědomí, rozbití lebky o šutr.. Honička v zatopeních jeskyních byla super... Jen ty ženské se mohli ve filmu víc obnažit... ()

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

Narkobaroni jdou po krku Owenovi

31.12.2008

Jižní Amerika je v kurzu. Včera jsem se rozplýval nad mimořádně šťavnatě obsazeným Stalloneovým The Expendables, které se brzy začne natáčet v Riu, a dnes je tady Cartagena. To není jen název… (více)

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí