Ajťáci

Ukázka z filmu 7
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

Série(4) / Epizody(24)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Chrustyn

S britskými sitcomy a jejich humorem to je poměrně složité, jelikož jejich humor nikdy nesedne každému. Já patřím do té skupiny, která britský humor nechápe a vyjma Mr. Beana mě nenapadá britský sitcom, který by mě zaujal. Čas od času se najde světlá a zábavná chvilka nebo nějaký povedený gag ale vše ubíjí trapný a nevtipný zbytek. Tahle "partička" na tom v mých očích není tak bídně jako např. "Červený trpaslík" ale ze začátku se nejednalo o můj šálek kávy. Kadence vtipů je na můj vkus velice střídmá a po většinu času jsem se občas mírně zasmál ale žádné salvy smíchu se nekonaly. Hlavní plus a tahoun všech dílu je hlavní herecká trojice z nichž převážně pánská část sedí do rolí perfektně. Zbylé dvě série zvedají hodnocení na silné 4* a některé díly jsou jednoduše geniální. **** po shlédnutí 4 řady zvyšuji na plný počet. Jedná se asi o jediný seriál, který se zlepšuje s každou další sérií. ()

bassator

S Červeným trpaslíkem není lepších dvou seriálů. Dlouhou dobu přemýšlím který z trojice hlavních hrdinů mi je nejsympatičtější, ale protože všichni hrají tak neuvěřitelné role kde vybrat si jednoho oblíbenějšího by nebylo fér vůči zbylím dvou tak je mám rád všechny stejně a hodnotím tak i celý seriál sto procenty. Ale opomenout největšího sympaťáka v pozadí Denholma Chris Morris by byl hřích. Škoda jen, že odmítl se zúčastnit natáčení druhé série a tvůrci ho museli nechat (sice úžasně vtipně) zemřít. - 100% ()

Arsenal83

Pre mňa osobne lepšie než How I met Your Mother a rozhodne lepšie než Big Bang Theory, pri ktorom mi kútikmi nehýbe ani háčikom na kapre. Jednoduchý britský humor a z kancelárskeho prostredie bol lepší už potom asi len The Office. Typické technické rady: Skúsili ste to zapnúť a vypnúť? A potom množstvo nekorektných, no neurážlivých vtipov, kedy to bolo ešte možné. Aj tu vidieť, ako sa doba za posledných 15 rokov zmenila. ()

heyda

Vtipné, ale často až moc strojené a zde na CSFD jednoznačně přehodnocené. Každopádně Katherine Parkinsonová mi přijde opravdu sexy, takže 4 hvězdičky. :-) ()

VenDulin85

Vítejte v naprosto jiném světě.. Ve sklepě, kde žijí ti, co nám vládnou.. Vždycky, když jsem volala našim ajťákům, že se nám něco podělalo, tak mě trpělivě (fakt, trpělivě) vyposlechli a pak mi doporučili, abych tu zlobivou věc vypla a zapla... Kupodivu, v 98% případů, to pomohlo. Když jsem se pak dostala k tomuto seriálu, tak jsem se nestačila řezat smíchy, co ty koumáky všechno nenapadne a přemýšlela jsem, jestli i ti naši měli těch pár vět nahraných na pásce... V řídkých okamžicích, kdy nebylo zbytí a hoši museli nakráčet do sluje našeho pracoviště (to už jsem IT crowd sledovala), jsem pak radši nic neříkala, ať se mi pak zbytek dne neškytá a nezvoní mi v uších... Protože mi bylo jasné, co si myslí- no jó, hlavně že tu má zapnutý fajrvól... :-) Ale přímo k seriálu- hlavní trojlístek postav je tak skvěle sehrán, vybrán, ztvárněn, že to nešlo lépe. Akorát nevím, která z těch úžasných postav se mi líbí víc, protože když se rozhodnu pro jednu, ihned vidím, jak geniální je ta druhá a třetí jakbysmet.. Jsou tým, který vás položí na lopatky, nezbývá než se smát. Proč to nefunguje? No jo, vyrobeno v Británii... ()

Stanislaus

To by nebyli Briti, aby opět nevymysleli skvělý seriál, tentokráte vtipný a hláškami nadupaný sitcom s množstvím nezapomenutelně srandovních scén a charakterů. Když jsem viděl první sérii, tak jsem až zas tak uchvácen nebyl, ale ... pak přišla druhá a třetí a chytil jsem na tomto seriálu závislost. Nejlepšími postavami jsou pro mě počítačově negramotná Jen a věčný smolař Roy. A nejlepšími scénami byly zatím ... Roy vozíčkář na tom gay představení a pak když Jen testovala Mossovu novou podprsenku. Prostě mazec ... už jen když slyším tu začáteční melodii, tak ... cool!!! ()

Nettrass

Cože ??? Vám se seriál nelíbil ??? Zkuste náhodný tvrdý restart. Vy nevíte, co to je ??? Zkuste se vypnout a zapnout... ()

Oktavianus

srovnávat veskrze průměrný Big Bang Theory s IT Crowd je jako porovnat Škodu Fabii a Aston Martin: Sheldon a spol. prostě neobstojí. A každý, kdo to vidí opačně, se může směle zařadit do davu prostoduchých fandů "amerického humoru" (sic!). Nejde o žádnou urážku či něco podobnýho, to je prostě fakt. IT Crowd je zkrátka britský humor dovedený k dokonalosti, jímž se seriál může zařadit do velké britské tradice, kde prim sice vždy budou hrát Monty Pythoni, ale Roy, Moss a Jen budou vedle Blackaddera, Black Books nebo Humphreyho Applebyho v závěsu. ()

jojinecko

Moss, gotický týpek, šéfkovia - absolútne fenomenálne postavičky a nielen tie. Seriál plný anglického humoru, ktorý mám fest rád. Tešil som sa na každý ďalší diel, pričom sa dá na tom vybudovať celkom silná závislosť:) prvá séria 4,5/5*, druhá séria 3,5*/5, tretia séria jasných *****. Najnovšia štvrtá séria (3,5*/5) je v porovnaní s ostatnými trochu slabšia, ale stále je to fun. The Last Byte- OK je to IT Crowd, ale už sa trochu varí z vody... Ďalším sériám/dielom sa však vôbec nebránim:) ()

sharky

"I¨m disabled" Tenhle seriál mě až tak nechyt jako třeba HIMYM, ale musím dát 5 * za tu jednu naprosto neskutečnou epizodu s gay vozíčkářem Royem, to byl totální masakr, při kterym jsem se opravdu začal dusit smíchy a chvíli to vypadalo, že to bude moje poslední hodinka. BTW parodie na mnou tolik nenáviděnou protipirátkou reklamu, která je na každym dvd a nejde přeskočit., je taky hodně dobrá. ()

BMW12

Od seriálu jsem vůbec nic nečekal, ale hned, když jsem si pustil první epizodu a začala hrát úvodní znělka, jsem věděl, že tohle bude mega hustej seriál! Jde o jeden z nejvtipnějších seriálů jaké jsem kdy viděl. Opravdu každou epizodu jsem se musel smát. ()

Ivoshek

Skvělej britcom. Člověk, co to napsal, musel někdy v IT pracovat, jinak si to nedokážu vysvětlit. Moje nejmilejší část je v dílu dvě s reklamou na nové číslo záchranky namísto starého 999, které si pak Moss pobrukuje: ...Nicer ambulances, faster response time and better looking drivers. They are not just emergency services, they are your emergency services. So remember the new number (ZPÍVANÉ) 0018 999 881 999 119 725 3.. A popravdě, já už si to pobrukuju taky. ()

Jinny

Ajťáci jsou tu vlastně jen dva, jeden místy až roztomile slabošský geek a druhý asociální mimozemšťan, plus jejich šéfka, která naopak ani neví, co zkratka IT znamená. A pokud byste si mysleli, že ta holka bude jenom přihrávat, jste na omylu. Katherine Parkinson si ze sebe dělá snad ještě větší srandu jako její dva herečtí kolegové. Všichni tři se dostávají do situací, které se z trapných mění... v ještě trapnější. Jediná moje výhrada je v tom, že je to - na rozdíl od takového Komparzu - seriál totálně odříznutý od reálného světa. ()

Roman.Ticka

Skutečný obraz ajťáků je asi někde jinde, ale výjimky jsou všude, tak proč ne. IT šílence mám doma taky a já osobně (pokročilý závislák) si věřím natolik, že když potkám cizí PC, najdu spolehlivě spínač. :-) Dobré skeče: Pohovor, Hovno, Internet, Požár, Stres, Prohlížeč, Psycholog, eRZeta aj. kolem výpočetní...ehm... Příznivec IT i milovník anglického jazyka si přijde na své, dabing by byl čistá zhovadilost! ()

jonyyy

1. řada 3*, 2. řada 4* Sotva se to pořádně rozjede a začnu se u Ajťáků opravdu bavit a smát nahlas, tak mi zabijou oblíbenou postavu:-( ()

anderson

Sitkom, ktorý si z nejakého mne neznáme dôvodu privlastnila tzv. intelektuálna elita. (HA HA). Pritom humor je absolútne prístupný aj "lúze" (ako som už veľakrát bol počastovaný). A dabovaná verzia, ktorá vraj zabíja jeho humor ? Podľa mňa je dokonalá a HBO sa ňou vyznamenalo. (18.9.2008) --- HBO podľahlo tlaku ČT a v III. sérii premenovalo PARTIČKU IT na "intelektuálnejší" názov AJŤÁCI. (25.9.2009) ()

Pítrs85

Každý (skoro) máme ten svůj nejoblíbenější seriál a pro mě je jím právě tento a určitě to není (jen) tím, že mám k počítačům taky velmi vřelý vztah :-) Graham Linehan je prostě borec, král seriálové (sitcomové) scény a The IT Crowd je jeho vlajková loď. Není dílu u kterého bych se nezasmál, není postavy, která by mi byla byť jen malinko nesympatická. Samozřejmě prim hraje dvojice geeků Roy a Moss (neskutečný Richard Ayoade), ale ani další osazenstvo nezůstává nikterak pozadu- sympatická kočka Jen, krutopřísný boss Denholm Reynholm, jeho nástupce (a také jeho syn), věčně nadržený Douglas nebo gotický nerd Richmond. Spousta scén nebo hlášek se už stala legendárními, britská seriálová tvorba byla vždy na hodně vysoké úrovni, ale tahle Partička IT ji dostala zase o level výš. A jen bych dodal- Gotici jsou taky lidi :-) ()

HellFire

Dalsi kultovni britsky serial! I kdyz ma pouchych 12 dilu, vyhoda je, ze sou nabity od shora po strop smrticimi vtipy a hlavni hrdinove jsou proste uchvatni :) "Hello IT have u tried to turn it on and off again?" "Are you sure its plugged in" To jsou nezapomenutelne hlasky :), ktere ale ztraceji s ceskym prekladem. 1. série: 100%; 2. série: 100%; 3. série: první díly jsou přinejmenším stejně kvalitní jako zbytek seriálu ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake