Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

campix

Okamžik zlomu je soudní drama, které působí hodně uměle a nezáživně. Žánrově jsou věci na správném místě, ale jejich podání je takové hodně suché a neosobní. Nejedná se rozhodně o jednu ze zajímavých rolí Ryana Goslinga, protože sem se vyloženě nehodí a není vůbec uvěřitelný. Většina věcí se děje tak nějak mimoděk a hlavní problém filmu je, že nedokáže dostatečně zaujmout a prodat Hopkinsovo mistrovství. Ten totiž narozdíl od Goslinga zapadl do role výborně. Průměrné drama. ()

MJMilan

Mám pocit, že Anthony Hopkins stále hraje jednu a tu samou roli vyčůraného dědu a ještě k tomu vraha. Film se mi zdál lehce chaotický, avšak začátek a konec stál za to. Vynikají roli tu zahrál i Ryan Gosling. ()

stOKYi

Odpozerané na markíze. Dabing mladého advokáta a jeho nesympatickosť a herecký um mi úplne pílili oči aj uši. Ale nakoniec som sa rozhodol že uberem len jednu hviezdičku, ináč by to boli zaslúžené 4. :) ()

Nivenx

Luxusní kriminálka s Anthonym Hopkinsem a Ryanem Goslingem, která opravdu za něco stojí. Vražedná zbraň parádně schovaná, aby jí vyšetřovatel prostě nemohl najít a ani by ho to nenapadlo. Když se z toho Ted Crawford vyvlíkne, protože nemůže být stejný soud, kvůli pokusu o vraždu znova. Nenapadlo by mě, že na něho okamžitě hodí zabití v nemocnici a Ted je v háji. 70% ()

Radiq

Co k tomu říct - vychytralej chlápek, kterej umí a chce obejít právní systém. A na druhé straně prokurátor, kterej si o sobě moc myslí. Děj plyne a člověku docela dochází, k čemu se tam schyluje a k tomu se taky schýlí a člověk si pak řekne, že se tam určitě schyluje k nějakýmu zvratu a taky že jo. No ale jinak se to celkem dalo. Takovej průměrnej filmek, kterej si fanoušci Hopkinse a Goslinga užijou a ostatní jenom tak napůl... ()

URBAN

A že soudní proces je nuda. Pokud Vás filmy tohoto typu nechytly tento určitě ano. Anthony Hopkins jako pomstychtivý manžel zazářil skvěle, spolu s Ryanem Goslingem, který podle mě zde podal jeho nejlepší výkon. A scénář svou propracovaností nedokázal nudit. Jediné mínus tohoto snímku je románek Goslinga, ale ten je přidán jen jako menší vložka. ( 13.8.14/MAC ) ()

maxxxim

Po dlhom čase inteligentný film, ktorý presvedčí diváka logickými argumentami a konaním postáv, že všetko na svete záleží na detailoch. Vynikajúce herecké obsadenie, hlavne prefíkaný Anthony je ako vždy precízny a nič neponechá náhode. Zápletka je pekne prepracovaná a hovorené slovo taktiež na vysokej úrovni. Nečakajte však klčovanie ľudského pokolenia, ako to bolo v prípade minisérie s Hannibalom. Jeden mord úplne stačí. ()

Triple H

Obstojný thriller- nič viac, nič menej. Film sa tvári inteligentnejšie ako v skutočnosti je. Gosling je OK, ale má vo všetkých filmoch akýsi utrápený výraz v očiach. Všade je rovnaký. Hopkins odvádza svoj štandard, ale tentokrát pôsobí celkom živým dojmom (t.j.- že ho to aj celkom bavilo). Záverečné odhalenie ako to vrah urobil sa dalo vytušiť dlho dopredu. Ale na oddychový sobotňajší večer ideálne. ()

eJacques

Jeden z nejvíce podhodnocených filmů tady... Skvělá a chytrá zápletka, perfektní herci (Hopkins jako z Mlčení jehňátek a Gosling zase válí)... Jsem snad jediný, kdo dá filmu 5* ?? ()

Mrkvič

Tak tu máme zase něco jako prvotní strach. Jenže to, čím byl starší Hoblitův film ze soudní síně tak úžasný, je tu neskutečně pitomý. Nejsme si jistý, jestli má divák opravdu od začátku vědět, jak vlastně Anthony Hopkins všechny oblafnul, ale podle mého to naprostá většina diváků ví. No a protože je film docela dlouhý a většinu času je nadhazována otázka "kde je vražedná zbraň?", tak to začíná poměrně nudit. Dialogy jsou skvělé stejně jako herci, ale nemohl jsem se ubránit pocitu, že kdybych to rozuzlení od začátku neznal (a kdyby se autorům nějak zázračně podařilo ho lépe skrýt), tak bych byl po těch dvou hodinách mnohem spokojenější. ()

JimmyII

Zajímavý psychothriller, který se lehce vymyká zbytku žánrové tvorby. Není tak prvoplánový, scénář je propracovaný, stejně tak psychologie postav působí velmi opravdově. Má to však ale zásadní chybu - kromě vychytralého Hopkinse, který se tu tak trochu vrací k postavě stylu dr. Lectera, a namachrovaného Goslinga, v němž vidím jednoho z největších hereckých talentů současnosti, nepřináší film nic, co by vás přikovalo do sedačky a pořádně napínalo. A nutno dodat, že společných scén zmíněných protagonistů je ve filmu bůhví proč jako šafránu. Tvůrci měli hodně vysoké eso v rukávu, ale místo aby s ním pořádně třískli o stůl, jen nám ho sem tam opatrně a krátce ukazují. Velká škoda, film měl (mít) mnohem vyšší ambice, takhle jen lehce vykukuje z průměru. Chtěl bych dát čtyři hvězdičky, ale fakt to nejde. ()

st.verka

Skvělý padouch Anthony Hopkins, perfektní zápletka. Bylo jasné, že měl strategii promyšlenou a prakticky do konce jsem čekala, že to ten mladý, namyšlený a arogantní mladíček projede. No, finále bylo brilantní. Určitě zajímavý film. ()

Sfinkter

Slušný thriller s výborným obsazením, kde Hopkins po dlouhé době opět rozjíždí lecterovské hrátky s myší. Výborná pointa. ()

Tyny

Hopkinsův klidný hlas je tak dominantní, že mám z něho husí kůži ještě teď. Velice, velice chytrý zločinec s kupou frází a promyšlené upřímnosti, která mu nečekaně vychází vstříc. Někdy vše můžete říct narovinu a zdá se, jakoby jste lhali a nebo to nikdo neřeší. Jen zalžete, motají se kolem vás všichni. Takto na mně působil tento inteligentní snímek inteligentního režiséra, která rozhodně věděl, co a jak dělá. Rozhodně nadprůměrné drama, která na mně zapůsobilo už v prvních minutách. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

LiborGondek

Kdo je připraven, není zaskočen. Výborně naplánováno, výborně provedeno. Neschvaluji, ale podívaná famózní. Hlavní postava minimálně stejně inteligentní jako Dr. Lecter. Vlastně i stejně vypadající. :-) Věřím, že i druhý proces nějak vyřeší a toho nabubřelého státního zástupce opět potupí. 80% ()

-dRaGoN-

Okamžik zlomu, nebýt hereckých výkonů Goslinga a Hopkinse by se útápěl hodně blízko dna filmového hodnocení. Zápletka je neoriginální, vývoj příběhu plytký a rozvláčnělý a konečné vyústění hodné studenta prvního ročníku práv. Existuje tu však alespoň jedna scéna, díky které si bude člověk film pamatovat déle než by si zasloužil. Celkový průměrný dojem z filmu ale nezachraňuje. 60% ()

_DAVE_

Mozna trosku prekombinovane soudni drama, ktere neurazi nenadchne.. Anthony se u soudnu nechal misty inspirovat "Piškotem" z Allly McBeal.. :-) ()

danoo

Dramatický thriller plný zvratov a podvodov odohrávajúci sa prevažne v súdnej sieni, kde sa dvaja snažia jeden druhého prekabátiť. ()

Beky

Výborné herecké duo, které zastíní ,,nehotový,, scénář a lacinou zápletku... Přesně tohle tento film potřeboval, k tomu pevná ruka režiséra Hoblita a bylo vymalováno!! Pouze mě mrzí role R. Pike, která bohužel hrála jen patnácté housle a její postava je ve filmu jen proto, aby vyplňovala pauzy v příběhu! Film jako celek drží pohromadě a já možná měl až příliš velkou chuť i na jakoukoliv detektivku... ()