Tři víly, Týna, Mína a Vesna přivádějí na královský ples své dvě mladé schovanky, Isabelu a Felicii (L. Krobotová), kterou si král (D. Švehlík) vybere za nevěstu. Ta druhá, Isabela (H. Vagnerová), přísahá pomstu. Kletbu, kterou vyřkne nad kolébkou malé princezny Růženky, naštěstí zmírní moudrá víla Vesna (S. Postlerová). Zrušit ji ale nedokáže. A tak celé království žije v obavách před blížícím se dnem šestnáctých narozenin princezny Růženky (M. Šoposká). Přes všechna důmyslná opatření Isabela svého cíle dosáhne a celé království upadne do hlubokého spánku. Naštěstí existuje kouzlo mocnější než všechna ostatní – láska. Probudit Růženku se vydají dva zachránci: zahradník Janek (D. Volný) a princ Matyáš (M. Slaný)… Filmové a veršované zpracování klasické pohádky vzniklo na zámku Žleby podle scénáře básníka Jiřího Žáčka. (Česká televize)

reccal

Neuvěřitelně toporné nevěrohodné postavy a neméně toporné, předem tušitelné rýmy. Hlavní představitelka je ale fakt kočka, a to se dá říct i o dámách Postlerové, Adamovské a Freimanové. ()

Mistr119

To, že byla pohádka veršovaná jí budiž ke cti, ale jednak podle originálu (nepočítám-li, že princezna má spát 100 let, což ani v Jak se budí princezny není dodržené) má princeznu vysvobodit princ...ale oukej, to se ještě dá brát, že se to stalo takhle a "jedna babka povídala" se pak staly adaptace pohádky. Ale být Jankem, tak od takovédle ženské prchnu někam hodně daleko. Filmu bych dal i průměrné tři hvězdy, ale za urážlivou poznámku princezny na chlapy v závěru, když celou dobu se ona chovala rozmarně...tohleto nemá se ctí princezen co dělat a rozhodně není výchovné pro mladé dívky jako vzor ženského chování... :-/ ()

soukyd33

Tak tahle adaptace se nepovedla. Moderní pojetí je sice použitelné, ale starší generaci neosloví. Efekty přímo hrozné. Verše jsou blbé. Herecké výkony slabé. Herecké obsazení o ničem. Poznámka: Princezna také asi nebyla zvolena správně. Hvězdiček 1 ()

Aileena

Nemůžu si pomoct, ale pohádku jsem viděla asi po třetí a s každým dalším shlédnutím se mi líbí víc. Svou úlohu určitě hrají dobře obsazené postavy, ale ani verše mi nevadí. Naopak, alespoň je to zase jiné a za mne lepší, než mnohá "moderní" díla. ()

GS58

Krásná pohádka ve verších. Klasická, přesto moderní. Výborní naši přední herci. Vtipným způsobem vyhrává dobro nad zlem. ()