Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

Jino

Film který polehounce plyne ke svému konci, kde si asi každý položí stejnou otázku, na kterou myslel Casey Affleck. Příběh je takový nijaký a zdá se mi, že to šlo udělat o mnoho líp - hlavně to o těch detektivech a vlastně celé to s tím únosem holčičky. Podle mě Ben mohl ty dějové zvraty udělat lepší, takhle mi bylo vcelku jedno kdo je špatný a kdo dobrý a bylo mi i jedno jak to nakonec dopadne. 70% víc ne. ()

dezorz

Absolutne nepochopenie pravidiel tvorby filmu a tuzba po gycovitej patetickej umeleckosti. To je Ben Affleck ako reziser. Vsetko co je na filme dobre, dokazala standardna filmova posadka, ktora rokmi skusenosti vie, ako sa veci robia. Vsetko co je na filme blbe, dokazal ´autorsky´ zasah Bena A. , ktory rokmi skusenosti ani netusi, ako sa cokolvek okolo filmu robi. ()

bogomira

Myslím, že nejpozdějc po tomhle filmu musí bejt každýmu jasný, kdo se víc podílel na sepsání jistýho Willa Huntinga, jestli Ben nebo Matt. Zatímco Matt je lepší herec, Ben je lepší filmmaker, a to doslova, protože zase napsal skvělej film a tentokrát ho i bravůrně zrežíroval. Kdyby před půlrokem nějakou podivnou náhodou zabloudil sem, na ČSFD, tak by sám od sebe suchou kůrku nevzal a vida teď, tý chvály všude vůkol:) I za sebe vysypávám si popelník na hlavu a říkám: Awesome, Ben, well done! Mám jen jednu malou výtku, byl bych radši, kdybych si o tom dilematu moh hloubat sám a nedostal na něj okamžitou odpověď. Kdo viděl, tak ví, co myslím. ()

Pugo

Ben Affleck ako režisér obstál na jednotku. Vynikajúci Casey Affleck a Ed Harris, ktorí jednoznačne kraľujú tomuto filmu. Na brilantnú a silnú scéna pri prepadnutí do domu narkomanov nikdy nezabudnem. ()

shyster

O hercích (zvláště Casey Affleck), hudbě, scénáři není potřeba mluvit. To je vše prostě skvělé. To co mě překvapuje, je chlápek na režisérské židli. Takhle perfektně zvládnutá prvotina se nevidí. Ať mi nikdo netvrdí, že Ben Affleck neměl na place poschovávaný M.Scorseseho či M.Manna, protože to je prostě neuvěřitelný. Ale což. Jen tak dál Bene. ()

Petoss1

Kto by povedal, že to režíruje Ben Affleck, odkial nabral takú odvahu a toľko skúsenosti aby presvedčil hviezdy ako Harrisa a Freemana aby si v jeho filme zahrali?! A urobil to veľmi dobre, pretože film je strhujúci a prekvapivý "tak jak to mám rád". 88% ()

Skleena

Bena uz pred kamerou nikdy vice, alespon ne tehdy, bude-li odvadet takovouhle praci na reziserske zidlicce za ni. Snímek, ke kterému jsem se dostal jen na základě jakéhosi letmého doporučení mě velice mile překvapil - jen by mě zajímalo, nakolik má v knižní předloze prostor dvojice soukromých detektivů, ve filmu mi totiž přišlo, že kdyby se tam sličná Angie nevyskytovala, oku mužského diváka by to sice mohlo přijít líto, ale samotnému příběhu/snímku by to nijak neuškodilo. Hvězda navíc za výkony pánů Harrise a (Casey) Afflecka. ()

Gaskin

Kdo by to byl řekl, že Ben Affleck umí režírovat; co víc, že umí vystříhnout takhle kvalitně vykonstruovaný film. I když k tomu má jednu skvělou novelu a pomoc druhého scénáristy. Málokdy dostanu od filmu, od kterého nic nečekám, takovou údernou podívanou. A vždycky mne to potěší. ()

joker.george

Ben Affleck natočil velmi dobrou prvotinu. Brilantně se mu povedlo přehoupnout z kriminálního pátrání do psychologického žánru, a to vše s vedlejšími liniemi, které nejsou zbytečné a přehlédnutelné. Když jsem zjistil, že po vyvrcholení v polovině filmu chybí do konce ještě hodina, říkal jsem si, že teď už není co nabídnout a nastoupí vata, mýlil jsem se. Závěrečné vyvrcholení mě dostalo a vůbec jsem ho takto nepředvídal, dlouho jsem zvažoval své rozhodnutí a nakonec bych se rozhodl stejně jako Patrick, i když si stále nejsem jistý, že je to správné. Casey to zahrál parádně a jsem rád, že jeho bratr nezkusil hlavní roli sám, ostatním hercům taky není co vytknout. Prostředí, kde se film odehrává je neokoukané. ()

Crawler-D

Zajímavý scénář, obyčejná režie, obyčejné výkony. Nebyl jsem z filmu u takového vytržení jako mnoho jiných. Dílo bylo poutavé, zvratově dobře propracované a co se mi obzvlášť líbilo, tak že to nabídlo diametrálně odlišné pohledy na to, co je morálně správné a co je zákonné. V tom měl film sílu. Hlavně jsem to Caseymu věřil. ()

cubajz

zklamání - podle zdejšího hodnocení jsem čekal trošku výraznější nebo víc šokující snímek. Navíc, Casey "dětský xichtík" Affleck mi do role drsného detektiva opravdu nesedl , takže pokaždé když řekl slovo fuck, jímalo mě nutkaní mu nafackovat a pak ho poslat do kouta na hanbu. ()

starbrejkr

Tohle jsou jedny z nejlepších čtyř hvězdiček, jaký jsem dal....nevylučuju, až se mi to trochu rozleží v hlavě, že to nakonec ještě zvednu, protože těch pět nedávám jen proto, že jsem v nedávné době vidět tolik absolutně geniálních filmů, že chci tak nějak hodnocením vyzvednout jejich jedinečnost. Gone Baby Gone je totiž strašně silné kriminální drama, které ze zdánlivě obehraného tématu únosu dětí vybuduje opravdu hluboký film. Na tu jej povyšuje nejen pointa filmu, ale především následné rozhodování hlavního hrdiny. Z mého pohledu s ním vnitřně určitě nesouhlasím a neučinil bych to samé, přesto jsem byl rád, že to udělal....Nepopřel tím totiž svou filozofii, kterou celý film budoval. Pokud jste film neviděli, těžko víte, o čem mluvím, ale jen se na to podívejte...protože právě takovéto momenty dělají z výborných filmů jedinečné filmy. Casey Affleck mi sice nesednul úplně na 10o procent, ale své úlohy se zhostil dobře. Králem filmu je však pro mne Morgan Freeman, ač jeho role není moc velká, ve vypjatých chvílích tady ukazuje své absolutní mistrovství, kterým i po sedmdesátce nechává drtivou většínu herectva za sebou. ()

zuzinka2

Výborný thriler s tíživou atmosférou, u kterého je znát, že je adaptací knihy. Příběh částečně graduje v půlce filmu a v další části se pak ukáže, že některé věci vlastně byly uplně jinak a na úplný konec nám naservíruje morální dilema. Myslím, že přestože nepovažuju Bena Afflecka za špatného herce, režie mu jde přeci jenom o něco víc a jsem velmi zvědavá jestli si u dalšího svého filmu (pokud tedy nějaký natočí) udrží laťku stejně vysoko. Jinak jeho mladší bratr se mi zdá trochu více talentovaný než on a jsem velmi zvědavá na jeho výkon v Jessem Jamesovi . Výbroný herecký výkony předvádí i Ed Harris s Morganem Freemanem, jenom Michelle Monaghan mi tam nějak nesedla. 90%. ()

TomikZlesa

"Kolik heroinu asi tak bere ? Nevim málo. Kolik málo ? Asi párkrát tejdně. Kolik je hodně ? Asi tak párkrát tejdně ! Aha tak ho asi bere hodně. ....... Di píchat svoji mámu. A další podobný hlášky krapet zvedaj normální a průměrnou první hodinu. Pak následuje naprosto průhledná a předvídatelná scéna u lomu (jen ta první, bez dalšího vysvětlování), která film láme a začíná skvělá a megahustá druhá polovina. Sice moc srdceryvný a štastný konce moc nemusím, ale právě tady bych uvítal krapet jiný zakončení. ()

ifa

Oba Affleckové ukazují, že umí a že umět zvítězit se dá a vítězstvím nemusí být jen to zlato, po kterém hlasy mnohé pějí doteď. Pro mě osobně se Gone Baby Gone stal vítězem jednoho večera, nedal mi totiž spát, otázka: "Jak bych se rozhodla já?" To je filmový výsledek nanejvýš žádaný, to by měla být odměna. Umí hoši, morálně nás natahovat, poutahovat smyčku rozhodnutí, při které tak jako tak ztratíte dech života doposud vám vlastní, za cenu hry s osudem života sice vám cizím,avšak ne vůbec lhostejným. Líbivá kamera, líbivá hudba, příběh tak trochu hrající si na " překvapivý zlom pro diváka". Z Caseyho roste šikovný herec a jeho klidné hraní mě dostalo ze všeho nejvíc. Možná by se příště Ben měl vyvarovat jistým od prvního pohledu "americkým prvkům"-hezká přítelkyně, zásadový policajt, roztomilá blonďatá holčička. Budu mu držet palce, ze všech sil. 80% ()

wohna

Bratři Affleckové umí. Ben dokáže dobře zahrát a hlavně jako režisér se jeví výborně. Jeho režisérská prvotina je dobrá. Povedená. Casey Affleck mi hrozně moc připomíná bráchu. Ale postavu dokáže zahrát s větší bravurou, víc se do ní dokáže vcítit. A k filmu. Všichni si něco takového dokážeme představit v reálném životě. Během filmu jsem si říkal, co bych udělal já, zachoval bych se jinak. Jsem i rád, že tento film nemá konec typu a žili všichni štastně až do smrti. Konec je jiný. A to celý tenhle film. Snaží se odpoutat od ostatních dramat podobného typu. Affleck nám ukazuje něco úplně jiného. ()

Azrael515

Hmmmm tak klobúk dole pred Benom. Poloha režiséra mu rozhodne sadne. Hlavne by som vyzdvihol scénar, ktorý dokázal 4x stočiť a nepustiť. ()

vykur!

I always believed it was the things you don't choose that makes you who you are. Your city, your neighborhood, your family. People here take pride in these things, like it was something they'd accomplished. The bodies around their souls, the cities wrapped around those. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby