Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

eisha3

Podle mě úplně obyčejné krimi, nic víc, nic míň. Celé to zabil nejhorší český dabing na světě, že já to furt dělám. Poznatek: Ben Affleck za kamerou určitě lepší než před ní (ale ten je asi lepší všude než před kamerou). ()

andrii

Zadrž pláč, zastav ten čas. Přivedl ji domů, ale... neměl raději nechat věci tak, jak jsou? Nechat ji tam, kde doteď skládala hlavu svou, kde jí polštář s láskou naklepou, pohádku na dobrou noc přečtou? Zavřít oči před dobrým úmyslem? ()

vesper001

Takovou nálož morálních dilemat by neunesl ani slon. No, já nejsem muž dbalý cti jako Patrick, s morálkou si nezahrávám a když v lese potkám dilema, hodím po něm sebeúctou a beru nohy na ramena. Tenhle thriller má říz jako kompletní vydání pamětí Hannibala Lectera s lanýži, jarní cibulkou, pokapané citrónem a vražené někomu do ucha. ()

kocik1

Poněkud patetické, poněkud komplikované a poněkud překombinované. No a k morálnímu dilematu na konci, které by mělo být tou velkou nadstavbou tohoto filmu: Soukromý detektiv není povinován informačně nikomu jinému, než je jeho klient. A tím nebyla ani policie, ani matka Amandy. Byla to její teta, která ač nepříbuzná, měla holčičku ráda. A ta také jediná měla z mého úhlu pohledu právo rozhodnout.Takže to, že Patrickovi nezaplatila, je jen a jen dobře. ()

Triple H

Teda, Ben Affleck sa svojím režijným debutom naozaj vytiahol. Spokojne sa môže zaradiť medzi hercov, ktorí odrežírovali perfektné prvotiny (Kevin Costner, Robert Redford). Adaptácia románu Denisa Lehanea sa podarila na výbornú a podľa mňa omnoho pôsobivejšie ako Tajomná rieka (rovnako podľa Lehanovej predlohy a režírovaná hercom). Scenár je veľmi dobrý a od určitého okamihu sa z neho vytráca aj predvídateľnosť, takže zhruba od polovice filmu budete sami rozmýšľať ako sa celý dej vyvŕbi. A ukončenie je logické, uspokojivé, ale zároveň ponecháva divákovi dostatok priestoru na premýšľanie. Na to ako bol Affleck kritizovaný za svoje herectvo, si pri režírovaní a vedení hercov počíňal nadmieru dobre. Neexistuje tu postava, ktorá by bola zle obsadená, alebo ktorú by jej predstaviteľ nevystihol. Casey Affleck začína ukazovať, že má na to, aby to dotiahol ešte poriadne ďaleko. Veľmi silné štyri hviezdičky./////Videl som znova- dávam päť. Skutočne precízne vystavaný a zaujímavý príbeh, ktorý Affleck odrežíroval bravúrne. Film sa odohráva v Bostone, čo je Affleckovi veľmi blízke miesto, keďže vyrastal neďaleko a z filmu je to podľa mňa dosť cítiť. Už len ako sú tie postavy načrtnuté, akú atmosféru jednotlivé lokácie majú, ako krásne zjavné je, že postavy sú v Bostone doma-- skrátka je to natočené s citom. Toto dielko si veru zaslúži omnoho viac pozornosti ako sa mu dostáva. Jeden z filmov, ktorých atmosféra vo mne zostáva ešte dlho po skončení a radím si ho k svojim obľúbeným filmom- len sa mi nezmestí do obmedzeného csfd rebričku. :-) ()

Gonzi

Film je hodně dobře vystavěný a natočený, fakt parádní práce. Nejvíce mě ohromila gradace děje a hromada zvratů, kdy se krásně vykreslovaly jednotlivé charaktery. Závěr byl taky perfektní. ()

Doudis19

Po všech stránkách výborné kriminální drama, se silným příběhem plným zvratů, uvěřitelných postav a jedním skutečným dilematem. To co starší Affleck nezvládal jako herec, tudíš dostat se hlouběji do postav, je nyní v pozici řežiséra jeho nejsilnější stránkou, samozřejmě spolu s dokonalou autentičností Bostonských ulic, kde se zatím oba jeho filmy odehrávaly. ()

Mr.Ripley

Dechberoucí režijní debut s jedním z nejbolestivějších morálních dilemat, která jsem měl tu čest spatřit na filmovém plátně. ()

chelseaman22

Kdybych měl film přirovnat k fotbalovému zápasu, tak zápas byl skvělý, ale koncovka obou mužstev vázla. Nebýt šotka v podobě nedostatečnosti scénáře, tak by dvě soukromá očka pachatele nikdy nedopadla a film by vyšuměl jako otevřená lahev karlovarské minerálky. 80% Celosvětový příjem k 19. 2. 2018: $34,619,699, což je 1,82 násobek rozpočtu ()

Motinski

Ďalšia kvalitná krimi záležitosť, podobne štylizovaná ako Tajomná rieka, no s nie až takými hereckými výkonmi a hĺbkou pri hlavných postavách. Napínavé je to ale dosť, všetko pôsobí realisticky, hlavná dejová kostra nie je moc objavná a videli sme ju veľa krát, no záver u mňa ešte o niečo vylepšil celkový dojem. Ani nie až tak twistom, lebo niečo také sa očakávalo, no tým čo príde potom. Veľký presah do reálneho života a silná myšlienka na záver. ()

markuc

Film mi hodne pripominal Tajemnou reku, natocen vyborne, musim pochvalit Bena Afflecka. Ale dojem kazily hlavni role - Casey Affleck nic nepredvadi podle mne a jen mne rusil, Michelle Monaghan jakbysmet. ()

Avathar

Ben, tlieskam, toto sa ti podarilo! Poctivá kriminálna lahôdka so skvelým scenárom a excelentnými hercami + veľmi zaujímavý záver, ktorý nabáda k premýšľaniu. Na nepohodlnej režisérskej stoličke sa Ben Affleck očividne cíti ako doma a tak dúfam, že sa nejakého filmu od neho ešte dočkáme. V tejto oblasti totiž prejavil riadny talent, a nie že nie! 95% ()

vik

Ben Affleck mně byl vždycky něčím sympatický. Gone, Baby, Gone je chytrý film s květnatým příběhem a Casey Affleck je pro něj, co se týká herectví, jako svěží vánek. Zápletka graduje několikrát během filmu a nenechá váš mozek chvíli odpočinout. Opustím-li všechny bezprostřední dojmy, dávám čtyři hvězdičky za film ...a pátou za mimořádně povedený debut. ()

Sfinkter

Zajímalo by mě, jestli toho nakonec Casey přece jen nelitoval..Zápletka dokonalá, atmosféra potemnělá, výborné drama. ()

Mrkvič

Film, který toho má v sobě strašně moc. Výborní herci, napínavé až horové scény, hodně zajímavý příběh. Ben Affleck ukázal, co v něm je, ale myslím, že mu chyběl odstup. Film bez pořádného konce, protože se tříští do mnoha rovin, pohledů a zakončení. Ne že by to nebylo zajímavé, ale film tím ztratí hodně ze své atmosféry. Na druhou stranu otázky na konci kladené jsou hodně silné a když jsem si na začátku pochvaloval, že je film skutečný, že vidím hromadu tupých a tlustých američanů, tak jsem určitě nebyl z těch témat unešenější než právě na konci. A ted babo raď, je film lepší než jeho konec? já ani nevím :) ()

st.jim

Upřímně? Bena Afflecka nemám jako herce moc rád, spíše mi vždycky připadal nemastnej a neslanej, takovej neherec. Ale o to více jsem byl zvědavý, jak obstojí jako "rejža". Musím přiznat, že toto hodně zvláštní kriminální drama se mu velice povedlo. Ještě teď mi vrtá hlavou, co bych udělal já na konci filmu, kdybych byl v kůži Caseyho..... ()

Honzíno

Nejradši bych si nakopal zadek za to, jak jsem dlouho Gone, Baby, Gone odkládal. O to víc mě mrzí, že jsem takový film neviděl na plátně. Nátlakovou filmařinu, kterou nám zprostředkoval Ben Affleck, já rád. Hodně rád. Perfektní světlo, kompozice scény - jakože postavení herců, úhel kamery, pozice hlavního dění a hlavně.. už dlouho se mi nestalo, abych hercům věřil každé slovo a každou grimasu. Určitě jim umožnil skvělý scénář onu důvěryhodnost, scénáři to pak zřejmě umožnila předloha. Vynikající potemělá detektivka s logickými zvraty, hutným přesahem a vybroušeným závěrem. Dechberoucí scény v unikátním celku. ()

plechulka

Zjevení sobotní televizní noci.....! Originální scénář, z kterého se jednotlivé vrstvy loupou jako cibule a zanechají jeden z nejsmutnějších závěrů, který jsem kdy viděla.... ()

Liznic

Vyborna syrová detektivka s jeste lepsim obsazenim - Casey a hlavne Harris! Problem je jen ta stredni cast, přechod z jedne poloviny příběhu do té druhé vázne, ale samotný závěr je rána přímo do obličeje. V době kdy si divák pokládá otázku "Jak bych se rozhodl být na jeho místě?" mě film uzemnil poslední větou... A ano Affleck UMÍ točit. PS: od Lehana jsem četl 1. knihu o osudech této filmové dvojice a můžu vřele doporučit! ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby