Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

0L0V0

Dobrá kriminálka však musí mať svoje tempo. Afflack ju celý čas drží, ale pri konci odšľápol nohu z plynu. Je to škoda, film má fajn rozuzlenie, dobré napísané a zahrané postavy, ale nič nemá navrch, kedy by som si povedal, že to chcem vidieť druhý krát. 75% ()

Shaddy1

Film těžký jako typická anglická snídaně - ještě odpoledne vás při myšlence na něj zabolí v žaludku. Příběh z předměstí Bostonu je nabitý nečekanými zvraty a napětím a především skvělým hereckým výkonem Caseyho Afflecka, jehož specifický hlas dodává filmu tu pravou ponurou atmosféru. Naprosto výborný film, který by měl vidět každý fanda filmu. ()

Evzeni1

V českém znění: Filip Švarc - Casey Affleck (Patrick Kenzie), Zdeněk Mahdal - Ed Harris (Remy Bressant), Luděk Čtvrtlík - Titus Welliver (Lionel McCready), Jana Páleníčková - Amy Ryan (Helene McCreadyová), Pavel Rímský - Morgan Freeman (Jack Doyle), Jitka Moučková - Michelle Monaghan (Angie Gennarová), Antonín Navrátil - Matthew Maher (Corwin Earle), Michal Michálek - Edi Gathegi (Cheese, titulky), Bohdan Tůma, Zuzana Schulzová, Aleš Jarý, Zdeněk Podhůrský, Zbyšek Horák, Zdeněk Maryška, Marcela Nohýnková, Petra Jindrová, Viktorie Taberyová, Karel Mourek Překlad: Pavla Kozáková Zvuk: Antonín Němec Vedoucí výroby: Leoš Lanči Produkce: Stanislav Wszolek Dialogy a režie: Antonín Navrátil Vyrobilo: AW Studio Praha 2008 ()

Nix

Tohle je hodně silný příběh, který ale bravurně v režisérské a herecké pozici ovládla rodina Afflecků. Klobouk dolů před debutem. ()

samkko

Teda leč je krimi (detektivky) žánr který ve většině případech nepreferuji, Sbohem baby je velká výjimka. Od prvních pár minut jsem věděl, že  tohle bude něco pro mě a měl jsem pravdu. Sbohem baby je drsný a hlavně realistický film který vám na samém konci hodí před otázku morální spravedlnosti a životem. Mnozí zde píší, že koncová otázka je primitivní a každý by se rozhodl tak. Ale já si nejsem stoprocentně jist ani jednou volbou. Po stránce celkové kinematografie film nijak nezaostává. Výborná režie Bena Afflecka společně v doprovodu s příjemnou hudbou a kvalitními herci, nám tvoří skvělou podívanou. Na závěr bych podotkl, že tento snímek je námětem velmi podobný filmu The tall man, který je ale čistokrevný thriller a v podstatě ukazuje podobnou myšlenku z druhé strany. Hodnocení: PROPERLYY RATED 8.5/10 ()

Lichty

Já bych byl protentokrát s těmi absolutorii opatrný. Ano, je to kvalitní krimidrama. Bravurně natočené, skvěle zahrané, ale bohužel trošku kulhajícně načrtnuté. Nemyslím teď dialogy (které se naopak opravdu povedly), ale ten závěrečný půlhodinový twist. Lehaneho Tajemná řeka je příběhově o něco dále - na tom ovšem oba Affleckové nenesou sebemenší vinu. ()

crjules

Ben Affleck me kladne prekvapil jako reziser (jen tak dale ), o to vic jsem byl zvedavy na jeho bratra Caseyho.Ten na me pusobil cely film zvlastne (komentar od "Lima" je presny). Dobre obsazeny tradicne dobry Morgan Freeman a pro me fantasticky Ed Harris!! ()

playboy_05

Když sem minulý týden hodnotil Východní přísliby myslel jsem si že nic lepšího jen tak nepříjde...ale po Gone Baby Gone beru všechno zpět, tohle bylo naprosto úchvatné, tolik zvratů a ten šok na závěr. Po skončení filmu sem se pokoušel zapřemýšlet jak bych se asi zachoval já...hranice mezi dobrým a špatným je neuvěřitelně tenká...Affleck je borec, a jeho brácha taky ()

Banger888

Vynikající drama, které mě úplně dostalo. Tohle si jednoznačně pět hvězdiček zaslouží. Ben se nezdá, jen tak dál. ()

marlon

Prekvapujúci Affleckov režijný debut opäť raz potvrdil, že ak bol niekto nevýrazný pred kamerou, nemusí to ešte znamenať, že ním bude aj za ňou. Filozofické poňatie veľmi umne vypointovanej krimidrámy naopak poukazuje na duševnú vyzretosť i citlivosť režiséra. A i keď viaceré pasáže poodhalili isté rezervy, celkové vyznenie príbehu ako akejsi životnej rozpravy o tom, že niekedy na pravidlách až tak nezáleží, jasne naznačili, aký talent v mladom tvorcovi drieme! ()

Albyx

Zajimave vyvrcholeni pribehu. Skvela temna atmosfera filmu. Vzdy kdyz uz mate pocit,ze vite dojde k necekanemu zvratu. 90% (lec blize k 5ti hvezdickam). ()

Tanner

Režie a námět bylo asi opravdu to, co se mi na filmu líbilo nejvíce. Co mi sedělo naopak méně, byl samotný scénář, hudba i herecké výkony. Nějak nevím, jak k tomu přistoupit, jestli jako ke krimifilmu s hlubší tématikou, nebo jako k dramatu zatěžkanému zbytečným krimi závažím. Pro mě je to trochu neslučitelné a jelikož se onen hlubší rozměr odkryl až na konci, zařadím si to právě spíše do první škatulky. Děj jako takový mi přišel zbytečně překombinovaný (to už tu párkrát bylo a lépe), herecký výkon hlavního představitele se mi taky příliš nezamlouval - hlavně, když pronášel nějaká drsná a rádoby cool souvětí, byl spíše k smíchu, v "dojemných" scénách (poznají se podle tuctové smyčcové hudby) byl zase takový prkenný.. Pocity mam zkrátka dosti smíšené. Ale v Affleckovi je do budoucna určitě režisérský příslib! ()

Beaten

Wow ! Teprve mi dojíždí titulky a nevím, jestli si mé rozhodnutí dát tento film na první místo mé TOP ještě nenechám projít hlavou, ale jedno vím jistě: Gone, Baby, Gone mě fakt totálně dostal ! ()

polonius

Výkon Casey Afflecka mě zaujal svojí civilností a klidem (zachránil jednu hvězdu). Scénář určitě není špatný, ale je do filmu příliš rozmělněný, chybí mu přímočarost , tah na bránu , který by danému tématu a žánru nepochybně slušel. ()

huligang

Ano,ano,ano...Ben Affleck vie pisat a rezirovat taketo filmy?Obrovske prekvapenie z jeho strany...Za toto moralne dilema mozem dat jedine plny pocet.Ma to pochmurnu,napatu atmosferu a asi chapem preco je v zanry "mysteriozni".Dej je kvapku komplikovany ale nakoniec to divakovy rozuzlia tak,ze to musi pochopit aj posledny fetak...otazne je ci sa viac ludi zamysli nad tym "ci skutocne vieme,co je spravne konanie?" ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby