Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

Ogrb

Nemůžu jinak, už jenom proto, že Ben Affleck je můj oblíbenec (nemůžu za to :-)) A jeho režijní debut je fakt paráda! Fakt jsem nečekal, že by se Beník mohl vytáhnout s tak skvělou, promyšlenou a nenudící kriminálkou. A vidíte, povedlo se. Casey Affleck má slušně nakročeno do mé TOP 10 herců, Morgan Freeman a Ed Harris jsou veteráni, kteří hrají svůj vysokej standart a moc pěkná Michelle Monaghan taky potěší. Tak Bene, jen tak dál! 10/10 ()

KdG

Vůbec nechápu to vysoké hodnocení ostatních, film nudný a ukecaný až k uzoufání. Děj stál za ... a herecké výkony byli IMHO nepřesvědčivé. Potencionálně zajímavé scény byli natočené ve tmě takže divák stejně nic neviděl. ()

MOONNY

Tak tenhle film mě po dlouhé době donutil okomentovat., protože jsem úplně vytočenej. Příběh je parádně vymyšlenej a všechno moc hezky hezky postupně zapdá, ale teda co nemůžu přenýst přes srdce byl hlavní hrdina. Hereckej výkon Caseyho Afflecka byl příšernej. 3/4 filmu mluví zvláštním monotónním hlasem a sotva se za celou dobu zatváří jinak. Je sice hezký, že je to Benův bratr, ale celý dojem z filmu mi teda těžce zkazil, všechny vedlejší herci hráli líp než on. Tohle bude asi jedinej film, na kterej se podívám leda s dabingem. A to dabing nesnáším. ()

Chamyl

Výborně Bene! V herecké rovině na tobě obvykle nenechávám nit suchou, ale tohle se ti povedlo na velkou jedničku s hvězdičkou. Velmi silný příběh ve kterém ono osudové rozhodnutí nikdy nebude správně. Ať udělá Casey Affleck cokoliv, nikdy nemůže zvolit jenom dobře a jeho smysl pro správné a spravedlivé řešení tak nebude ukojen. Velmi dobrý příběh s hutnou atmosférou s tvrdou realitou všedních dní lidí na okraji zájmu většinové společnosti, kdy už několikrát propadáte skepsi, abyste se o pár minut později zase a opakovaně nadechli k nové naději. A nakonec zbude jen otázka: A kde je vlastně pravda? ()

Allegro.g.

Tak pozor, teď se bude nastavovat zrcadlo. Zavolejte z vedlejšího pokoje Rudolfa Hrušínského nejml., Ben "Gigly" Affleck se do toho pustí. Ve filmu je nám po určitém maličkém množství tajemna naservírováno těžko uvěřitelné mravní dilema hlavního hrdiny, který je sympatický asi jako průjem v sauně. Někdo si možná chce odpovědět na otázku "jak bych se asi zachoval já?", z mého pohledu je to ale otázka akademická asi tak, jako "kdyby sis měl vybrat, souložil bys spíš s Paroubkem nebo ovcí?" Nevím, nezajímá .... Hvězdička navíc, že jsem o filmu musel přemýšlet mnohem déle, než u *** bývá zvykem. ()

Bezmenny

Pekne vyrozprávaný príbeh (síce tam sem-tam niečo zaškrípe, ale inak super). Myšlienka bola skvelá a záverečná dilema je na dlhé uvažovanie a odznie možno až zajtra. Možno inak zvolená retrospektíva. Možno ešte pár detailov a bolo by to na päť. Každopádne, Ben ma prekvapil... ()

chicab8

Dlouho jsem neviděla tak dobrý detektivní příběh. Film vyvolává spoustu morálních a existenciálních otázek, které mrazí v zátylku. Pomalé rozplétání záhadného klubka událostí souvisejících s únosem malé holčičky je prováděno s citem a opatrností. Faktům čelíme pozvolna, přesto se není čas nudit, film celou dobu udržuje diváka v napětí a pozornosti a ten se nestačí divit, jak moc je tento případ zapeklitý.. Ben Affleck mě mile překvapil, jediná a pro mě zásadní chyba tohoto snímku je jeho hlavní představitel, nemůžu za to, ale je mi nesympatický, naštěstí je obklopen skvělými herci typu Eda Harrise či Morgana Freemana, kteří tuto nerovnováhu vyvažují. ()

nicneznam

Až tady dokážu ocenit Bena Afflecka a uznat mu nějaké ty režijní a scenáristické kvality. Sice v něm zatím ani náhodou nevidím budoucí režisérskou hvězdu, ale soudit po jednom nadprůměrném a jednom podprůměrném filmu se nedá. Výsledek je totiž pořád průměr, tak uvidíme, na jakou stranu to přehoupne jeho budoucí film. Vydařenými scénami obohatil Gone baby gone dost, neustálé zaujetí dějem funguje, rozmluvy postav netrhají uši a výsledný dojem citelně přebíjí třeba Eastwoodovu otevřenou Výměnu a zároveň nepůsobí jako převratně se tvářící kopie ládující do diváků akci a drsné ksichty. Jestli bych si měl v budoucnu vybrat mezi reklamou na Bostonské citlivé lupiče z Města a ztracenou holčičkou, budu volit to obsahově zajímavější. ()

vetsinezobri

Tak před takovýho morálního Dylana bych být postavený nechtěl. Mám pochopení pro obě strany, ale jsem rád, že to vzal hrdina na sebe. Jinak atmosféra se povedla vytvořit pilotovi s velkou čelistí moc dobře, chvílemi jsem ani nedutal. ()

celticek

Casey Affleck neartikuluje, což mi dost vadí, ale jinak je to zajímavý typ. Kdyby tam místo Monaghan byla Lucka Vondráčková (to jsem trochu přehnal:) vyšlo by to asi nastejno. Jinak s herci spokojenost, klasika. Zabila mě scéna v baru hned na začátku, pak u "sejra" a náběh k pedofilovi do baráku. Má to myšlenku a je to celkově hodně zajímavý film, rozhodně stojí za opětovné shlédnutí. Ben Affleck umí.. ()

Lilien

skvelá kriminálna dráma zasadená do prostredia ľudí na okraji spoločnosti, skvelo zahraná podľa mňa aj slušne zrežírovaná.Dobrá atmosféra, brutálne prostredie a morálna dilema. Určite by každý konal inak ako Afflack, no ale tých pár spravodlivých je aspoň vo filme. ()

TommyDiamond

Až k neuvěření co lidi dokážou udělat pro peníze. Děj se skvěle překuloval a příběh se přes pár převratů vykreslil do překvapivého happyendu. Člověk pořád nevěděl na čem je. Co jak bude. Kdo je hodný a kdo zlý. Myslím, že asi tak by měla vypadat dobrá kriminálka. Jediné co mě tak trochu vadilo byl Casey Afflack, myslím, že v roli soukromého očka trochu plaval a působil důvěryhodně... Celkově 70% ()

Mijagi

Film má dvě silné stránky. První z nich je děj se spoustou neočekávaných zvratů. Zde by nebylo od věci lehce ubrat na momentech překvapení a nechat trochu prostoru pro divákovo přemýšlení. Druhou pak tvoří otázka, která z příběhu vyvstává. Je správné vyžadovat spravedlnost, když spíše škodí než pomáhá? Etické téma táhnoucí se z dávné minulosti do současnosti navíc režisér vychyluje ze své obvyklé osy morálka vs. zákon, nelze totiž úplně jednoznačně kteroukoliv variantu označit za nemorální. Hlavní hrdina sice učiní rozhodnutí, nicméně režisér látku zpracoval stylem hodně vyrovnaných misek vah a věřím, že při sledování filmu ve skupině může na jeho konci dojít k vášnivé diskuzi. Jako člověk, jehož zajímá filosofie, jsem si nemohl nevzpomenout na Imannuela Kanta a jeho dva kategorické imperativy, které lze na tento příběh aplikovat. Mé sympatie, nikoliv kvůli Kantovi, ale pocitově, směřují k rozhodnutí hlavní postavy ztvárněné Casey Affleckem. ()

Naganes

Těžké rozhodování, toho tu najdeme až až. Za mě bych se asi rozhodl jako Patrick.... "Jste ovce mezi vlky. Buďte chytří jako hadi a nevinní jako holubice." /// 85% ()

Wolfinas

Někdo mě asi musel přikovat k židli. Možná vlastně ani nemusel, protože od tohohle filmu bych se neodtrhla ani kdybych chtěla. Napětí k prasknutí, zlomové momenty u kterých si zavyjete jako divocí vlci, budete zmatení... Budete soudit nebo soucítit. Možná ani jedno. Budete se topit v šoku, který vám způsobí konečný spád věcí. Někdy nejsou věci tak jak se zdají. Jsme někdy obětí dobrého úmyslu? Jsme zločinci dobrého úmyslu? Film ve mně vyvolal milion otázek, a zodpověděl provždy jednu jedinou. Ano, Ben Affleck je dokonalý, režisér, který ví co dělá. A měl by stát vždy za kamerou a ne před ní. Pět hvězdiček mi ani nestačí a tak za mě je to hvězd plné nebe. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby