Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

Shitonit

Zjistil jsem zajímavou skutečnost. Do některých filmů nastrčej mýho oblíbenýho, např. zde Morgana Frímana, a hromadu mě neznámejch. Dalo mi docela práci, najít film, kterej jsem za a) neznal a za b) mě mohl oslovit. Oslovení se stalo, neznámá to byla taky. No jo, ale čekám že Morgan v tom bude skákat jak veverka poletucha, místo toho se tam mihnul, zmizel jak pára, a zbytek filmu mi po jevišti skákali pro mne úplně cizí osoby. To mi není jasný proč tomu tak je, skoro mám podezření, že důvodem je postavit si kariéru na nebožákovi, kterej ač ho mám rád, tímhle mě nasral. No neva, tak na to hledím, a jak se to stávalo pomalu filmem,. žasnul jsem a žasnul, až jsem dožasnul s prdelí sevřenou jak se to vlastně vyvine až do konce. Střílečka dostačující, paranormální kecy výborný, pohybově nadaný, nápaditě mi to dalo víc než jsem čekal. Tím víc, že jsem nečekal skoro nic.. No nic, abych se konečně prokousal k jádru pudla..teda nevím jaký a kde má pudl jádro..prostě tak. ()

Maniik88

Opäť raz sa ukázalo, še Afekt je lepší režisér ako herec. Nanešťastie na hlavnú rolu nasadil svoju mladšiu kópiu s potkaním ksichtom. Nuž tak, nebolo to s ním tak zlé. Mali sme tu navyše skvelého Eda Harrisa a Morgana Freemana. Išlo o hodne kvalitnú detektívku so slušnou zápletkou. Ani jeden Afekt to moc nekazil a tak sme sa dočkali slušnej krimi. Záver dobrý, rozuzlenie a prekvapenie tiež. Dobré vykreslenie US spodiny. Spokojnosť. ()

Knor

Vynikající krimi-thriller na silný a citlivý téma. Nemá cenu něco prozrazovat, to se musí vidět. A položená konečná otázka může být na dlouhý přemýšlení, ale já mám celkem jasno. ()

brigante

Affleck je zkrátka borec. Nevím jak to dokázal, ale svým režijním debutem vytřel zrak všem a ukázal záda mnohem zkušenějším režijním harcovníkům. Jeho soustředěná režie dává vyniknout hercům, kteří ztvárňují často nejednoznačné postavy. Vynikají především Freeman, Harris a Ryan, coby matka unesené holčičky. Samozřejmě, může se opřít o výbornou předlohu, ale přesto prokazuje neobvykle jistou režijní ruku. Parádní je i soundtrack, který skvěle doplňuje morální dilema bez jediného jasného správného řešení. Pěkná práce. ()

himor

Vskutku zaujímavý film so zaujímavým koncom...Prdfleck musím povedať že je menší topor ako starší Ben. Príbeh silný, rozuzlenie tiež. Silno poučné...80%. ()

papadoce

Režisérska prvotina koženého Bena je zároveň jeho najväčším veľdielom. Jeho malý bezvýznamný brat dostal a odohral svoju životnú úlohu. Film priniesol krutosť, realistický pohľad na zvrátený svet feťáckych rodičov, ktorí sa vedia zakaždým vyhovoriťna to z akého prostredia pochádzajú, ale aj dillemu o tom čo je a čo nie je správne. Je vrah vrahom, aj keď zabije pedofila, ktorý brutálne znásilnil a zadusil sedemročného chlapca ? Je únosca únoscom, aj keď ponúkol štvorročnému dieťaťu lásku a možnosť žiť normálne a od srdca ľúbená ? A tak ďalej, a tak ďalej. Skvelá filmarina, skvelého režiséra a pritom špatného i keď úspešného herca. ()

sethi

Velmi silný snímek. Zvláštně, řekla bych, rozporcovaný. První třetina byla nejnapínavější, druhá nejdepresivnější, třetí nejemocionálnější. Konečná volba hlavního hrdiny mi vyvolává husí kůži. Nikdy asi nebudu dost zralá na "správné" rozhodnutí. KTERÉ je to správné? Cassey Affeck spolu s filmem Místo u moře v mém soukromé žebříčku vyšplhal na vrchol! Potlesk. ()

BFG2000

Masterpiece! Co více dodat? Bezpochyby jeden z nejlepších filmů vůbec, dokonalý po všech stránkách. Ben Affleck svou režijní prvotinou asi vyrazil dech každému. A Casey? Trefa do černého! Ostatní hvězdy skvěle sekundují a hlavně! Každý zde má co hrát! Ben je skvěle vede a celým příběhem nás doprovodí s neuvěřitelnou grácií. Tohle se opravdu povedlo. ()

Najt

Je to dobrý film, ale už bych ho znovu vidět nechtěl. Hodně věcí mi na něm vadilo, plno divných sledů událostí, skoro až nelogičností. Bylo to utahaný, nezáživný, zvláštní. Konec byl nejlepší na celém filmu, konečně mě film alespoň na 10 min upoutal. Jinak to bylo samé ďoubání, škrábání, zívání a převalování. Zde prostě chyběla atmosféra a čekal jsem vice vyšetřování a mysteriozity. Jenže tohle není krimi, ale drama a v tom je ten problém. ()

pohodaman

Tak na tenhle film opravdu nechodte. Od poloviny je to tak strasna nuda, ze se vam bude chtit spat. A nakonec vam stejne bude jedno, jestli ta unesena holka je nazivu nebo neni.. hlavne aby to uz skoncilo.. ()

jojoping

Surová kriminálna dráma z chudobného predmestia Bostonu, Amerika vykreslená v celej svojej „kráse“ aj s úžasnými týpkami, prelínajúcimi sa celým dejom, hustá atmosféra, nečakané zvraty a rozuzlenia. Určite by sa dalo čo to vylepšiť, ale Ben Affleck aj so svojim mladším bráškom odviedli výbornú robotu a u mňa zabodovali naplno. ()

zly.dvojce

Fucking BRILLIANT man. Neskutečné překvapení, alespoň pro mne. Vlastně ani nevím, jak jsem se dostal ke stažení tohoto filmu, ale teď, poté co jsem ho před chvílí dokoukal, musím vyseknout poctu Panu režisérovi, který mne v podobě Bena Afflecka velice mile překvapil, stejně jako hlavní postava v podání jeho bratra. He may look younger jak by řekla půvabná Michelle Monaghan, ale má něco v sobě. Prostě jsem mu jeho roli věřil. Velice zajímavá kombinace neochvějnosti a empatie. Tenhle počin je ostatně lahůdkou po všech stránkách, žádný načinčaný komparz, ale skuteční lidé, výborná režie, kdy jsem cítil stejné překvapení jako policajt, kterému z ničehonic někdo prostřelil krk a stejně tak jsem chápal dilema na konci. Závěrečná scéna pak i s hudbou která ji podbarvuje, pevně utvrdila mé rozhodnutí dát 5 hvězdiček. Ani jednou jsem nezakroutil hlavou nad chováním postav, a narozdíl třeba od Davida82 se mi nezdála žádná scéna zdlouhavou, film prostě nádherně plyne, jako život sám a přitom jako on, má i film v sobě spoustu překvapení, která však nepůsobí překombinovaným dojmem. Díky bohu, jsoucnu či snad řádu přírody (vyberte si dle svého světonázoru) za takové filmy. A hlavně díky tvůrcům. ()

JK77

Veľmi kvalitná dráma, ktorá sa minimálne 3x zvrtne vo chvíli keď už mate pocit, že už sa nič vážne nemôže stať. Bravóo ()

Mr.Roman

Toto že nakrútil Ben Affleck? Ten Ben Affleck, čo sa hral na lietadlo (či letca, ale to je za jedno :)) v Pearl Harbor?! Neuveriteľné. Tak odlišný, výnimočný a úderný snímok sa podarí natočiť len máloktorému skúsenému režisérovi a Benovi hneď na prvý pokus? Dúfam, že to nieje len náhoda a čoskoro potvrdí svoj novonadobudnutý status vychádzajúcej režisérskej hviezdy a natrvalo presedlá na opačnej strane kamery a prenechá hranie mladšiemu a herecky talentovanejšiemu bráchovi Caseymu, ktorého som videl na striebornom plátne po prvý raz a vytvoril veľmi zaujímavú, charakternú postavu so zvláštnym prejavom a veľmi pevným vlastným názorom. A ten záver? Nedokázal by som sa rozhodnúť.. ()

glide4ever

Bratrská spolupráce Bena a Caseyho nese ovoce a doufám, že další už je na cestě, nebo se alespoň chystá. Propracovaný scénář, chytlavý příběh plný zvratů a můj oblíbenec Casey Affleck pod vedením staršího bratra Bena. Co k tomu víc říct? Můžu pouze doporučit. 90% ()

kaapaa

...že by paradoxně nejslabším článkem B.Afflecka bylo herectví? Ve všem ostatním se zdá nadmíru schopným..:-) A Boston je evidentně město jemu zaslíbené. A brácha? Jak raketa, ta jeho kariéra. Kriminálka roku, atmosféra jak od Davida Finchera, zároveň s takovým vnitřním cítěním hlavního hrdiny pro spravedlnost, že z toho jde mráz po zádech. ()

Plastík

.... 2* jako bonus. Když teď přemýšlím, jaká byla hudba, tak vůbec nevím. Uchvátila mě vizuální stránku filmu. Skvělý příběh. Vynikající záběry kamery, hlavně záběry vykreslující prostředí a lidi, jakoby v dokumentáení filmu. Fakt sqělý. A otázka - na čí stranu se postavit? Snad režisér ještě překvapí:. Těším se. ()

DJ Kritik

Zdá sa, Morgan Freeman hrá často vo filmoch, kde nie je priama línia. film je veľmi podobný / aspoň pre mňa / Ako pavúk, ale bratia Afflecovci vytvorili pekné dielo. A ako vidieť ľudom chýba krimanálny žáner, kde nie všetko je založené na úderoch, alebo na nadprirodzenej dedukcii a pod. ()

AnnaMae

Kvalitně zahrané, dobrá atmosféra, zajímavej scénář. Ale po skončení nezanechává hlubší dojem. Nebo na mě možná detektivky jen dostatečně nepůsoběj. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby