netWoor

Ti dva se mi líbili, občas jsem zahlídl i vtip, ale ... cestopis o tom, kde všude se dá filosoficky rozjímat, mě moc nebral. Představoval jsem si, že budou vymejšlet více kokotin a ne jen cestovat a mluvit ... ()

balcazar

Typický príklad filmu, kedy proste nejde jednoznačne rozhodnúť, aké hodnotenie udelíte. Je to na hranici troch a štyroch hviezd. Celé to držia nad vodou Nicholson s Freemanom, čo mi časom vadilo. Bola to totiž z veľkej časti len prehliadka Freemanovych encyklopedických vedomostí a najznámejších/najkrajších miest na svete. Chcelo to hlbšie a prepracovanejšie spracovanie (krásne slovné spojenie, viem) citlivej témy, s odstupom času mi príbeh príde dosť plytký. ()

Dzvandzi

Celkově jsem se na tento film dost těšil a doufal jsem, že se mi dostaví snímek u kterého se za 90 minut nestihnu nudit a bude mě bavit. Místo toho jsem ale dostal dávku nudných, občas až otravnývh dialogů a to byla největší chyba díla. Jinak herecké výkony, závěr a smysl, všechno tohle bylo výborné, ale film u kterého jsem se nudil a občas mě i nebavil, nemůžu bohužel ohodnotit lépe... ()

ZnalecH

Až umřeš, tak budeš muset odpovědět na 2 otázky. Zažil jsi v životě radost? "Ano." A udělal jsi někoho šťastným? "Nevím a je mi to jedno. Vždy jsem udělal to, co bylo pro ostatní dobré." ()

Armin82

Položme si otázku, za co vlastně ubrat na hodnocení. Snad jen za to, že to je prostě smutný, ale zároveň součást našich životů. Vynikající výkon dvou vynikajících herců. Vždy, když vidím v televizi něco s podobnou tématikou a třeba mě zrovna něco trápí nebo se zrovna nedaří, řeknu si, že jsou to vlastně jen malichernosti a maličkosti. Jak říkával můj učitel na střední, když nejde o život, jde o ho*no. 90% ()

neo93

Kolik stačí ke skvělému filmu. Dobrý scénář a dva zkušení herečtí matadoři, kteří se postarají o veškerou zábavu. A ačkoli se může příběh jevit až příliš banálně, kdy se dva starší pánové sejdou na nemocničním lůžku s určitou formou rakoviny, přičemž jim nezbývá už moc času do konce jejich životů a tak se rozhodnou využít poslední dny svých životů naplno, není tomu tak. Odlišnost samozřejmě tkví v samotné rozdílnosti obou mužů. Jeden obyčejný automechanik obklopený velkou milující rodinou, který si ovšem musel všechno tvrdě vydobýt a na straně druhé, bohatý majitel několika společností, kterému zase zbylo jen jmění a odloučení od své rozbité rodiny. Pak už stačí obsadit do těchto rolí herecké hvězdy, kterými bezesporu jsou Morgan Freeman a Jack Nicholson a poté sledovat jejich výborné výkony. Kontrast obou postav, tak postupem času jejich náklonnost a blízkost, která se během filmu mění, dělají ze snímku naprosto úžasnou záležitost. Film se mi navíc přesně trefil do vkusu i momentální nálady a proto jsem s postavami prožíval každou chvilku, každý pocit, který na své cestě zažívají. ()

gemi

Inteligentní humor (ale žádná řachanda) a příležitost zamyslet se nad tím, jestli žijeme naplňujícím způsobem, protože každý den může být tím posledním. Jsem přesvědčený, že film bude jinak vnímat mladý, zdravý člověk a úplně jinak ten, který ví, že už mu nezbývá moc času. Ten první uvidí příjemný film s úžasnou (pravda, někdy digitální) výpravou, ale nijak zvlášť se jej nedotkne. Pro toho druhého to ale musí být opravdu silný emocionální zážitek s hlubokým filosofickým přesahem. (Druhé zhlédnutí, první 6. 1. 2013) ()

Lichty

Nicholson recykluje své postavy posledních let a Freeman je na druhou stranu podivně paroduje. A ačkoliv to zní vražedně a v prvních několika minutách to i takové je, druhá polovina filmu se dostane do neobyčejně sympatických kolejí, které od komedie z Jackem v hlavní roli očekáváte. Závěr až nečekaně dojemný, Reinerova režie tradičně výtečná a charisma obou pánů? To by se nevešlo ani do té nejhlubší vázy ze starého Egypta. ()

Wolf

Chtěl jsem dát 4, ale vzhledem k tomu, že jsem díky konci filmu uronil u obrazovky slzy po dobrých pár letech, tak těch pět je zasloužených ()

Aress

Bylo to velice krátké....mrknul sem asi 10 krát a celej film byl pryč.........mohu říct, že na to, že jsem věděl jak konec dopadne tak se mi to velice líbilo. ()

Looka

Předvídatelné, kýčovité, vyděračsky dojemné - jistě. Přesto všechno díky ústřední dvojici naprosto skvělé! ()

BaronX

Tak nám zas jednou staříci (Jack a Morgan) ukázali že mají koule. Bucket List je příjemná oddychová komedie u které jsem se usmíval skoro celou dobu. Hezky si plyne, lehce moralizuje a háže člověka do pohody. Nicholson je opět perfektní a Morgana lehce zastiňuje, nicméně tenhle párek důchodců k sobě padne jak šálek a podšálek ;-) Inu, kdo umí ten umí! ()

DjMetal

Mne sa to pacilo...Dvaja ludia Jack Nicholson, Morgan Freeman sa vydaju putovanim po svete pretoze maju rakovinu a neda sa liecit.Ma to smutny koniec,ale to sa dalo cakat. A taku nemocnicnu izbu chcem aj ja ked budem v nemocnici. ()

stiewe

Každý si chce splnit své nejhlubší přání, kor když mu zbývá poslední pár měsíců života. Edward a Carter jsou jedni z těch neštastných které potkala rakovina, ale osud jim nabídl možnost užít si poslední měsíce ve velkém stylu. Postupem času si ovšem uvědomují, že to asi nebude ten správný způsob jak prožít zbývající čas života. Nicholson s Freemanam hrají výborně své role seniorů a jejich slovní přestřelky stojí opravdu za to. Bucket List má ovšem spoustu hluchých míst, které nic neřikají a pomalu nutí k přeskočení. Přitom by se dalo tolik vytěžit z šarmu obouch herců. ()

elisinka

Velmi milý a perfektně natočený film se smutným tématem smrti a nemoci ale i přesto tak citlivě a vkusně natočený že po skončení máte báječný klid a pokoj v duši. Film u kterého je zaručeno že budete přemýšlet hlavně nad tou otázkou zda-li by jste chtěli znát přesné datum své smrti a nad celým koloběhem života a nad tím jak Vám může proklouznout mezi prsty. Dvojice Freeman a Nicholson je zajímavé spojení a tito dva pánové jsou opravdu skvělými "již vyvinutými muži" a nikoho jiného si nedovedu představit kdo by tak krásně zahrál protivného a sarkastického "dědka". Tak to umí jen Jack Nicholson. ()

_aandyy_

V podstatě za srdce chytající příběh o přátelství lidí, které jejich nemoc dovedla k přátelství... Tak dojemné bylo sledovat Jacka Nicholsona i Morgana Freemana, jak si postupně splňují seznam svých přání, věcí, které chtějí udělat, než zemřou. Řekla bych skvělé výkony a suprový konec. O hvězdičku míň dávám proto, že nemám ráda filmy z nemocničního prostředí. Vyvolávají šílenou depresi, ale toto drama o postupném umírání dvou pánů je místy velice příjemné, někdy i komické, tragikomické a hlavně - donutí nás k přemýšlení. ()

Sandler

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě dostal do kolen. Hlavně díky naprosto skvělým hereckým výkonům Nicholsona a opět ,,božského,, Freemana, který má vždycky pravdu.:D Házim za hlavu to, že např. onkologičtí pacienti nesmí skákat padákem a dávám 5*.:D No a ten konec? Možná předvídatelný, přesto strašně silný a dojemný... ()