Farley

Skvělý film. Je v něm hodně pravdy a myšlenek o životě. Velmi zajímavá (a dost pravdivá) je myšlenka o tom, jak smrt překlene i sociální rozdíl, protože všechno kvůli ní ztrácí cenu. Nejhořkosladší film široko daleko. Freeman a Nicholson se do rolí nádherně hodí a oba hrají skvěle. Není tam žádná akce, neni tam nic strhujícího, jen kopa emocí a obrovská porce životních pravd. ... o životě a cílech, které se postupem času mění. Pak taky hromada skvělého "načernalého humoru". "Co tady děláte?" "Znáte to. Bojuju o život. A vy?" :-D Krásný opravdu hřejivý dílo. :-) ()

RajCZitko

2 staříci, kteří stojí na prahu oněch dvěří. Když už ale odejít, tak se stylem. Celý film byl zábavný, poučný, moc hezký a myslím, že konec, který musel nevyhnutelně přijít dodělal všechny dojednoho. Kdo viděl, rozhodně ví, o čem mluvím. Doporučují všem už trochu životem otestovaným. ()

Leksland

Určitě si 4 zaslouží. Jen mi tam vadí ta všehodokonalost na mě až moc vyumělkovaná.... A nebýt Jacka a Morgana? ()

vetsinezobri

Klepání na nebeskou bránu v americkém podání a s o čtyřicet let staršími postavami působilo až moc nostalgicky a na takové vážné téma na můj vkus málo ujetě. Dědkům jsem pořádně záviděl jen jednou, a to když se proháněli po okruhu v mých dvou vysněných vozech (ničit je teda nemuseli). Nicholson pronesl pár vět, u kterých jsem se od srdce zasmál, a za to mu děkuji. Takže za tři. ()

mObscene

Úžasný dej dvoj ľudí zomierajúcich na tú istú chorobu...dvoch ľudí z ktorých sa stali najlepší priatelia...dvoch ľudí ktorý sa navzájom robili šťastnými posledných chvíľach života..... výborný film..výborné herecké obsadenie...určite stojí za pozretie...som presvečená že keď budem mať príležitosť určite si to vždy rada pozriem...síce so slzami v očiach ()

renegrido

Skvělí herci, fajn nápad, pohodový děj... Přesto si myslím, že zpracování by mohlo být i lepší. Celý film mi připadal takový "nemastný neslaný". ()

Evii.B

Konečně jsem to zdolala, ale dalo mi to dva dny a několik přestávek, protože takhle nuda se na jeden zátah opravdu dát nedala. Film byl naprosto bez děje a ničím nepřekvapil. Ze začátku jsem tomu moc nerozuměla, potom jsem už nemohla vydžet scény v němocnici, víc jak půl hodiny a oni ještě nevytáhnou paty z postele? Konečně se něco začalo dít, ale ani jejich dobrodružství mě neuchvátilo. A konec? Tak ten snad nebyl nikdy jasnější. Freeman je neusále točil svýma poučkama a vyprávěním, chytrej jak rádio. A Nicholson byl zase hrozně nepříjemnej. Jsem ráda, že jsem to dokoukala a další filmy z domova důchodců v dohledné době neplánuju. ()

MysakSim

Než si pro nás přijde - Úchvatná, dojemná a hořká komedie o stáří. Nádherné scenerie ať už Himalájí nebo egyptských pyramid. Film s lehkostí sobě vlastní přechází z vtipných scének do dojemných momentů a myslím, že nezbývá než dodat, že Freeman a Nicholson patří k absolutní špičce filmového průmyslu. ()

maruli

/spoiler quotations/ Nádherný, jemný, niterný, k smíchu až k pláči, k pláči až k smíchu - takový je pro mě příběh Bucket Listu. O tom, jaká člověk činí rozhodnutí na životní křižovatce, na které opravdu záleží, o tom, jak jich nelitovat, o tom, jak je napravit. O tom, že ve chvíli, kdy už nezáleží na tom, jestli jste vydělali milion nebo se stali americkým prezidentem, zjistíte, že smát se až k slzám nebo políbit to nejkrásnější děvče na světě není ani trochu banalita a ani trochu samozřejmost. O tom, že nikdy není pozdě najít skutečného přítele. " I hope that it doesn't sound selfish of me, but the last months of his life were the best months of mine. He saved my life, and he knew it before I did. I'm deeply proud that this man found it worth his while to know me." ... "Even now, I can't claim to understand the measure of a life, but I can tell you this: I know that when he died, his eyes were closed and his heart was open, and I'm pretty sure he was happy with his final resting place, because he was buried on the mountain, and that was against the law." ()

Bezmenny

Veľmi dobré dialógy v podaní dvoch hercov, ktorým skvelo sedeli ich postavy. Skákanie s padákom, či jazda so Shelby boli skvelé scény. A hoci sa vedelo ako to skončí, aj tak to bolo dojemné. ()

liberita

Možnože s iným hereckým obsadením by bol Bucket List až príliš patetický, ale s Freemanovou charizmou a Nicholsonovým ostrovtipom je to príjemný príbeh, ktorému okrem emotívnejších scén nechýba adrenalín a dobrodružstvo. Ukazuje, že napriek chorobám, starobe či nepriazni osudu rozhodne netreba strácať chuť do života a bez ohľadu na to, koľko času zostáva, vychutnať si ho naplno do posledného dúška. ()

Shitonit

On to je takovej trochu jinej film.. Nicholson i Morgan jsou mí oblíbení mazlíci, dějově to má spád, je to fajn, takže se to dá lehce doporučit skoro každýmu.. Ale. Ale pro mě v tom je zbytečně moc takový tý americký sračkovosti.. Je v tom hodně bezbřehých blábolů plných slovního balastu, řekl bych. Závěr.: viděl jsem to nejednou. Poprvé fajn, překvapení, nu, a nyní, po x-té, vyhodnotil jsem to jako nenápadně skryté kázání o morálce. Takže ani ne o smyslu života nebo tak, je to jen takový plácání do tmy, o tom kdo se chová správně, kdo míň a kdo třeba úplně blbě. Takže přátelé, to asi vše, nic hlubokýho ze mě k tomuto dílu nevypadne, a to proto, že v tom nic hlubokýho nevidím a od půlky mě to trochu i sralo .. :-) ()

celticek

Dle obsazení a chvály jsem čekal kvalitní film. Freeman a Nicholson samozřejmě klasicky dobré výkony. Silné téma. Že by ve vás ale zanechalo nějaké delší dojmy? Troufám si tvrdit, že to se bohužel nestane. ()

Duke90

Do dnes (2021) stále poslední velká role pro Jacka Nicholsona a vzhledem k jeho pokročilejšímu věku a fyzické "kondici" už tomu asi tak i zůstane. S Morganem utvořili skvěle se doplňující dvojku, kdy si Jack opět několikrát "zaprudil" hezky po "nicholsonvsku" a na uzdě ho držel jeho moudřejší kolega automechanik se stejnou diagnózou. Oba veteráni si ještě chtějí splnit pár životních snů a užijí si přitom hromadu legrace, vzrušení a adrenalinu. Divák by občas skoro zapomněl, že jsou staříci na smrt nemocní, ale bohužel každá životní dráha má svůj konec a proto je obřím štěstím pro každého, když si může před posledním vydechnutím s úsměvem na tváři upřímně pomyslet, že mu zrovna jeho život jen tak neprotekl mezi prsty... ()

jojoping

Striedanie dlhých interiérových monológov s cestovaním po celom svete, smutných tém s veselými scénami, nenávisti a radosti a to všetko zabalené v neobyčajnom ľudskom príbehu, odohrávajúcom sa medzi Morganom Freemanom a Jackom Nicholsonom. Nerád používam superlatívy typu herecký koncert, ale keby mal niekto niekedy vydať obrázkový kinematografický slovník, kľudne by mohol mať tento sprofanovaný výraz pri sebe obrázok týchto dvoch pánov. ()

atlee

S určitosťou môžem povedať The Bucket List je veľmi príjemná komédia, ktorá síce pomerne prvoplánovo brnká na city divákov, ale ktorá je nádherne prešpikovaná cynizmom hlavnej dvojice. Ujo Morgan Freeman vyzerá stále rovnako ako v Šoférovi slečny Daisy (1989!), ujo Jack Nicholson sa zas rovnako ako v tak dobre ako sa len dá (1997). Typom humoru mi Bucket List najviac pripomína práve As Good As It Gets. Bez charizmy spomínaných deduškov by to však bol len lepší priemer, navyše podobná nosná myšlienka už v jednom vydarenejšom filme bola. Veľké plus dávam za pieseň v záverečných titulkoch. ()