Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

lT.N.T.l___x

Z nejocekavanejsiho filmu roku je to pro me spis zklamani roku. Asi sem od spojeni Nolana a velkorozpoctoveho sci-fi za par miliard cekal moc/vic. Uz chapu jak to bylo mysleno, ze je to nejufnukanejsi sci-fi v dejinach, z toho patosu by se rozbrecel i vetrelec. Logiku do kina hledat nechodim, ale ono to ani po ciste filmarsky strance zadnej zazrak. Za me nejslabsi film od Nolana, ale tak latku ma hodne vysoko a videt se to musi, to zase jo. Prulet cernou diru nekonci rozmazanim do kvarkovy pomazanky, ale happyendem - no cemment.. Btw. Kdyz se sci-fi libi i holkam co tenhle zanr normalne moc nemusi, tak to smrdi. Btw2. Nevim co si v Holymudu pocnou az jednou pojde Zimmer. Aspon zvuk byl tradicne vybornej. ()

Killy

Krasnej film...tak o vsem jak jen mohl byt. Stejne jako Pocatek prekracuje hranici bezne predstavivosti a nabizi nova reseni. Reseni ktera se zdaji tak nemozna...ale co kdyz clovek nespadne kdyz se odrazi? Co kdyz poleti? ()

joffreydepeyrac

Mám rád Hanse Zimmera, troufám si říct, že ho poznám na první poslech (i když ne tak jistě jako Hornera, točícího, byť skvělý, motiv dvacetkrát dokola), ale tohle bylo zase, jako už poněkolikáté, naprosto neuvěřitelné. Hudba graduje z vakuového ticha do ohlušujícího hluku klidně i minuty. M. McC. zahrál famózně. No a k tomu, jestli je to srovnatelné s 2001, si troufám tvrdit, že ano. A to jsem patrně jeden z těch větších fandů A. C. Clarka. Nolan Rulez. ()

welena

Nolana miluju, opravdu. Je to PAN režisér. Proto nechápu, co se tady stalo. Hra na emoce mi nikdy nevadila a do určité chvíle mě to tu baví. Pak mě to nebaví a na konci mě to příšerně vytáčí. Je to příšerně rozvleklé, některé herecké výkony jsou až neuvěřitelně nepřesvědčivé (já to té Hathaway prostě nežeru), u některých efektů jsem nevěřila svým očím, protože vypadaly, jako z filmu z šedesátých let, kostra příběhu je i na mě dost mimo a protože mám ráda filmy s cestováním časem, tak některé nelogičnosti prostě nemůžu přehlédnout a přijmout je!!! Ano, jsou tu momenty, kdy vám běhá mráz po zádech, ale v těch 169!!!!! minutách je jich na Nolana zatraceně málo. Normálně se od jakéhokoliv filmu od něj nemůžu odtrhnout, tady to bohužel neplatí. Hudba na mě moc depresivní (film jsem viděla dvakrát a dvakrát jsem z toho měla depku - a nemyslím takovou tu depku jako z Melancholie, ale takovou tu s pachutí v hlavě), setkání s dcerou ve finále je naprosto ubohé (krásná scéna, kdy si Matthew po více než dvaceti letech pouští vzkazy ze Země a pláče - jedna z nejemotivnějších ve filmu tuhle finální přebije na celé čáře a to je sakra škoda!)...vlastně ty tři hvězdy jsou až až, už se na Interstellar nikdy nemám potřebu podívat. Takže 1 hvězda za herecké obsazení Matt, Matt a Jessica, 1 hvězda za cool robota (i přesto že vypadal jak ......) a 1 hvězda za scénu, kdy Jessica posílá zprávu: "vy jste nás tady nechali...." ()

Amellia

Nolan da vzdy latku tak vysoko... Musi to byt neskutocny perfekcionista, kazdy jeho film mi pride az prilis premysleny, ale vsak tak to ma byt, nie...:) No Interstellar sa postupne ako ho sledujete komplikuje a komplikuje, nie je to film, ktory si pozriete jeden krat a mate dost, ale naozaj treba asi aj druhy krat pozriet, az je vsetko jasne... Na moj vkus bol akysi dlhy a asi aj zbytocne. Mathew to zahral skvele, najma pri scene kedy prvykrat pozera videa od svojej rodiny. Celkovy dojem bol pozitivny. ()

Ady99

V některých situacích film postrádá zdravou logiku, ale i tak mě donutil se nad některýma věcma zamyslet a něco si o nich zjistit víc. 3* za nápad, grafiku a hudbu. ()

Shady24

1. krok: vezměte papír. 2.krok: připravte si tužku. Tak, a teď máte 40 minut na to, abyste napsali scénář ke sci-fi filmu. Á start! Máte hotovo? Gratuluji! Právě jste napsali lepší scénář než bratři Nolanové. Vykradený Armageddon a jedno klišé vedle druhého. Béčkový herci z komedií se snaží hrát vážné role, no, a světe div se, nevěřím jim to. Dvě a půl hodiny v podstatě bullshit, ale říkal jsem si, že to vydržím, abych mohl napsat recenzi na ČSFD. Samožřejmě jsem musel přehlédnout detaily, jako že herci po 23 letech vypadají pořád stejně, že kosmonaut Cooper se zázračně vyhnul procesu"spaghettification" a to, že robot vypadá jak ze sci-fi 80.let. Dabing hrozný, a pokud jste se těšili na Matta Damona, tak budete nejspíš zklamaní. Jenomže ta pointa! Hergot, ta pointa! Hudba byla taky výborná. ()

Krastom

Interstellar se vydařil. Mám rád mysteriózní sci-fi filmy z budoucnosti ve kterých člověk nemůže předvídat konec. Líbily se mi zvláštní efekty, kvalita zpracování, nemám co bych vytknul. Za mě 80%.. ()

Tereza11

Kleopatra....nejlepší koment co jsem tady četla, a souhlasím s ním takovým způsobem, že si až říkam, že to není možný,lépe bych to opravdu nevystihla...:-) ()

lubos111

Tak tenhle film smetl Gravitaci z povrchu zemského. Oba dva filmy jsou vizuálně úžasné, ale co se příběhu a celkového zpracování týká, tak Interstellar se mi líbil více. Ale dost srovnávání z Gravitací. Film mě i přes svou délku bavil do poslední chvíle a ještě dlouho po závěrečných titulkách jsem o všech věcech ohledně toho, co mi bylo v celé stopáži nabídnuto, přemýšlel. Herecké výkony dokonalé, především Matthew McConaughey je bezchybný, vyzdvihnout musím i hudbu v podání Hanse Zimmera. Jedinečný zážitek s perfektní atmosférou! 90%. ()

3logix

Tento film určite stojí za pozretie, predovšetkým jeho prvé dve tretiny sú naozaj úžasné ako z vizuálneho, tak aj z obsahového hladiska... problémom je podľa mňa tretia tretina... V nej sa to už tvorcom riadne vymklo spod kontroly a uleteli ešte ďalej ako za horizont udalostí. Príbeh stratil v priebehu niekoľkých minút vďaka čudným nelogickým scénam uveriteľnosť a sám seba podkopol o pár priečok dole... V konečnom dôsledku to potom pochopiteľne kazí dojem z celého filmu...Začínam mať pocit, že pokazené konce (inak výborných) filmov degradujúce sami seba sú už pomaly tradíciou americkej filmovej tvorby. ()

kristovanoho odpad!

Cože, celu minutu nikdo nebrečel? No tak to musíme napravit. Bulí rednekovskej texasan, pán jednoho výrazu a plechová huba, Meťjů, samozřejmě, slzy si neodpustí Anča, která je asexuální i normálně natož když z ní, po vizuální stránce, udělají militantní lesbu, radostí bulí i Met Démon, aby nakonec ukázal ívlmí, bulí Kejn ejkejej "nechám vás všechny chcípnout" a kdyby mu to nezkratovalo obvody, bulel by snad i ten robot. Celou dobu se samozřejmě nic neděje a člověka tak napadá, že kdyby vyrazil ven a začal si z psích hoven plácat figurku policajta, byla by to asi i docela fajn zábava. A prach lítá... Ty zajímavý vizuály jsou kde? Meťjů v horizontůu události možná,ovšem ta omáčka k tomu? Údajně by tohle veledílo mělo redefinovat žánr sci-fi. Netušil jsem, že je až takhle v hajzlu. Na popis filmu by stačilo šest písmenek, resp jedno slovo, které začíná na s a končí račka. V hlavě mi tepe neodbytná představa, kdy Vetřelec znásilní E.T.ho, aby jejich děťátko, plod jejich lásky, sežral agresivní Predátor a zapil ho mlíkem. Bohužel zkyslým, což není úplně košér kombinace, jejímž výsledkem je zeď, poblitá do 2,148m Pokud by pak někdo dal kameru na stativ a natočil tříhodinový film o tom, jak tahle směska teče na zem, dávalo by to jednak větší smysl a druhak by se u toho člověk možná i pobavil. Taková hrůza tenhle "film" je. ()

pelewi

Jeden z najlepších filmov čo som kedy videl. Naschvál som nenapísal sci-fi lebo údajne je 99% vecí vo filme vedecky podložených. Hádam nikoho neodradí dĺžka filmu ako niektorých jedincov v mojom okolí!!! ()

Miro1

Vážně netuším, kvůli čemu všechen ten povyk. Vážně, tohle pro mne bylo hodně velké zklamání, čekal sem prostě až moc. Místo toho jsem ale dostal film, kde je na začátku farmář, který je vlastně ale kosmonaut, relativně ohraná zápletka s vyčerpáním zemských zdrojů, a neskutečně zdlouhavé prokousávání první půlí, jen abyste se dostali do poloviny druhé, kde se konečně začne něco trochu zajímavého dít. Bohužel ovšem zajímavé je to možná dvacet minut, než se to dostane do jakéhosi zvráceného finiše, který pochopí snad možná jen Steven Hooking... škoda. ()

agent_R.M.

Film, který už od začátku dýchá tísnivou atmosférou světa ve kterém „nám příroda již nic nevydá". Zajímavě vymyšlený prostředí pro příběh o čase a jeho vnímání skrze otce a dceru, naději, zoufalství a konečném shledání. Divák je konfrontován v časových „prolínačkách" tím co se děje na Zemi a situací kdesi mezi hvězdami. Děj je ve filmu v některých bodech zkrácen = viz.: sekvence kdy se otec rodiny rozhoduje, zda se mise zúčastní, odjezd z farmy, a hned poté střih se scénou jak v raketoplánu opouští Zemi. Osobně mám za to, že jde zase o skvělé ukázání neúprosnosti času, který jde dál a dál. Scény z plánování, cvičných letů apod. pouze zdržují děj a navíc je každý už dávno zná ze všech ostatních filmu. Jinak asi nejzajímavější se jevila scéna, kdy hlavní hrdiny projde černou dírou.Musím uznat že šlo o skoro existencionální pocit, vidět McConaugheyho propadat nicotou. Jinak hudba Hanse Zimmera dokresluje atmosféru a občas dynamizuje některé scény (viz. Scéna: připojení odpadlému modulu) i pomocí varhan, což skvěle působí ve vesmírných sekvencích. Také jeden postřeh: jeden z mála filmu, kde se při kolapsu/výbuchu ve vesmíru neozývá zvuk. Christopher Nolan je opravdu skvělý vypravěč příběhů. Nutí diváka k zamyšlení a občas k přehodnocení některých vlastních hodnot/úsudku...ostatně nikdo by neměl/nechtěl přežít vlastní děti. ()

Flatron

Som sklamaný, čakal som od filmu o niečo viac, predovšetkým čo sa týka príbehu a nejednej nelogickosti v ňom, v prvej polovici sa nám postupne buduje atmosféra a v tej 3/4 filmu sa atmosféra rýchlo vytráca až sa človek dostane k záveru, ktorý má síce zaujímavú nosnú myšlienku, ale za to predvídateľnú. Každopádne čo sa týka vizuálnych trikov, tak to je ohromné a aj herecké výkony potešili. Slabšie 3*. ()

Coraxion

Filosofující poutavé Sci-Fi s výbornými hereckými výkony. Přes směs fyzikálních zhovadilostí, líčí vesmír pravdivě, jako člověku nepřátelské prostředí. Podkresleno mrazivou varhaní hudbou. Zajímavý scénář, místy jsem ani nedýchal. ()

Artess

Nolan opět nezklamal! Herecké obsazení je naprosto úžasné, zvlášť Matt Damon příjemně překvapil. Co se scénáře týče, tak hraní si s fyzikálními veličinami nikdy není jednoduché a o času to platí dvojnásob. První dvě hodiny děje mě naprosto uchvátili. Pak ale přišla poslední třičtvrtěhodinka: Rozuzlení děje mi připadalo poněkud zmatené a docela mě i zklamalo. Výsledný součet bodů, ale hovoří ve prospěch filmu. ()

Maratonec

Čekal jsem víc,to musím přiznat hned na začátku.Rozhodně nemůžu upřít originální závěrečné poselství,který jsem si vychutnal až při druhém shlédnutí.Proč tomu tak nebylo při tom prvním?Možná je na vině poněkud rozvláčný začátek,který svojí atmosférou spíš připomíná jakoby hraný dokument.Asi to bylo záměrem,ale měl jsem pocit roztříštěnosti,které nedrží pohromadě.Ta vesmírná část už nabrala Nolanovské tempo a přemohla začínající nudu. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)