Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

pupidup

hoooodněěě, hooodně jsem musela vydržet... abych se dočkala psychedelického konce... a to jsem ani neměla lysohlávky! Zdlouhavá, fakt hodně zbytečně zdlouhavá opičárna! Skoro bych řěkla, že ten celkem dobrý námět se dal zpracovat mnohem, ale mnohem lépe... tak třeba si příště dá lysohlávky ten scénárista! A udělá z toho hit.... ne shit... :) ()

Vojta.Cina

Opravdu geniální film, který není čistě jen o sci-fi světě a technických dokonalostech. Jsou zde krásně vykresleny charaktery postav, které žijí svůj strastiplný život. Film je tajemný a velmi napínavý. Fascinuje mě prolínání času a i zhmotnění času v závěru filmu, to se myslím opravdu velmi povedlo a zároveň to nemusí odporovat realitě. Ve filmu nejsou nesmyslné efekty a slátaniny, ale vše se točí kolem podložených faktů a fyzikálních poznatků. Úchvatná a dechberoucí hudba tento film posouvá o tisíc úrovní dál a výborně podkresluje děj. Kdyby to šlo, dal bych filmu hvězdiček deset. ()

Simir.ma

Začnu hudbou, která zde hraje obrovskou roli, kdy Hans Zimmer je skutečně mistrem. Hudba by však v tomto případě nebyla ničím, pokud by sám snímek nebyl diamantem v dnešním filmovém světě. Je mnoho akčních trháků, na které se chytám i já, avšak v tomto snímku jsem neměl celou dobu filmu téměř slov, což bylo zapříčiněno přemýšlením a chutí pochopit celý záměr filmu. Interstellar nabízí pro každého diváka něco, ať už se jedná o akční scény, o určitou romantiku, která zde též nechybí, tak i napětí, lásku a to, abychom věřili v sami sebe a těm, co jsou nám blízko. Na můj vkus je film příliš dlouhý, ale když se člověk opravdu vžije do příběhu, ani si to neuvědomí. Osobně jsem tento snímek shlédl již pětkrát, kdy i přesto vím, že se na něj podívat ještě alespoň jednou, protože při každém shlédnutí je osobní výklad filmu jiný. Příběh nabízí scény, jejichž vyvrcholení lze očekávat, ale i přesto je film opravdovým potěšením pro oko i pro mysl. Hodnocení je tak jasné, za mě pět hvězd a jak rád říkám, kdyby hodnocení bylo od nuly do deseti, dal bych víc. V tomto případě bych dal klidně i deset hvězd. ()

monikabeast

Jeden z nejemotivnějších, nejsmutnějších a zároveň nejšťastnějších filmů vůbec. Krasný příběh a Matthew je pro tento film jak stvořený. Nedokážu ani slovy vyjádřit jak moc se mi film líbil. Všem, kteří si chtějí film naplno užít doporučuji s titulky. ()

EternalS

Nemám slov. Jediný film, na kterém jsem byl v kině 2x. Christopher Nolan, Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Hans Zimmer a spol. mě s sebou vzali poprvé (a já pevně doufám, že ne naposledy) do hlubokého, nekonečného vesmíru a ještě dál za hranice lidského poznání a chápání. Já jsem neseděl v sedačce v kině, já jsem tam s nimi opravdu byl. A byl to překrásný zážitek daleko přesahující hranice běžné kinematografie. Okamžitě a už navždy můj Top 5. ()

Dalajlada

Sci-fi postavené na vědeckých teoriích podaných impozantním způsobem a nepříliš ovlivňované produkcí byl vynikající tah. Herecké výkony jsou více než vynikající a tento film si bezesporu zaslouží plné ohodnocení. ()

Megahead

Celkom zaujímavý scifi príbeh, ktorý ma okrem deja zaujal aj hereckým obsadením (Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, atď.). Dej opisuje formu hľadania novej (akože náhradnej planéty) na základe nutnosti prežitia ľudskej civilizácie, keďže na súčasnej planéte Zem je zdevastovaná príroda / životne prostredie a dopestovanie potravín pre obživu ľudstva sa stáva čí ďalej obtiažnejšie. A aj to len určitých odolných potravín (kukurica), ktoré však stále menej rodia a následkom je hlad. Tajná misia hľadania vhodnej planéty a overenia výsledkov / vhodnosti výberu finálnej vhodnej planéty predošlých misií má celkom zaujímavé zápletky, avšak miestami aj slabšie miesta (je ich však menej - pozitíva prevládajú). Občas to na mňa pôsobilo smutným dojmom a dúfam, že skutoční ničitelia ŽP (nie bežní ľudia), ktorí sa ženú len za obrovským ziskom či už pri ťažbe diamantov, ropy, plynu, dreva, atď. sa spamätajú a nezničia našu krásnu planétu. Pretože veľa vecí a chýb z minulosti by sa dalo napraviť, ak sa nebudeme riadiť len otázkou peňazí. ()

Lofiodtahar

Nedá se nic dělat. S odstupem času jsem se podíval znovu. Já jsem prostě nadšenec všeho kolem vesmíru, rád se nechám filmem citově vydírat :-) ještě když nakonec zjistíš že každý detail může dávat smysl. Pokud jste neviděli a máte to jako já není co řešit. Nudit se nebudete. ()

walsidal

„Interstellar“ považuji za jeden z nejlepších scifi filmů, které jsem kdy viděl. Mimo jiné proto, že zajímavým způsobem popularizuje poměrně složité otázky fyziky. Myslím, že jsem ještě neviděl tak názorné vysvětlení času coby čtvrté dimenze prostoru, jako je to tady ve scéně s nekonečnou posloupností pokoje v každém časovém okamžiku. I když řada momentů včetně cestování do minulosti neodpovídá současné teorii relativity, nepovažuji to za nedostatek filmu. Konec konců, kdo může vědět, co se skutečně děje v pětirozměrném prostoru? ()

Tobias18

Christophera Nolana mám hodně rád. Temný rytíř, Dokonalý trik či Insomnii považuji za velmi kvalitní snímky. Interstellar je však ten nejlepší. Geniální scénář, emoce na maximu, skvělá technika, vynikající hudba, a k tomu Matthew McConaughey ve své nejlepší filmové roli, to dělá tento film jedním z mých opravdu nejoblíbenějších. 100%. ()

Salinho92

Shlédnuto s odstupem znovu po několíkáté. Neskutečný film, skvostné dílo, kombinace Nolana a Zimmera, dechberoucí. To co předvedl Matthew je taky neskutečný. Kdo nedá 5 hvězd nerozumí filmu. ()

louislumiere

Vezměme si Memento, přilejme Počátek a pořádně protřepejme. Vražte tam jednoho Meťjůha a máme tu Interštellar. Ch.Nolan umí nastolit atmosféru, umí vyprávět obrazem, umí zahrát na city(když se mu zrovna chce) a je vidět, že rád přemýšlí. Ovšem stvořit nejlepší sci-fi od dob Vesmírné odyssey? Ne, to neumí. Není to špatný film, dokonce ani špatné sci-fi. Ovšem něco v tom dře, něco co mi brání tleskat a tetelit se blahem. Ten příběh nedrží prostě pohromadě, pokus o komplexnost se ztrácí ve zkratkách. Sorry Chrisi. Za tři a půl. A protože jsem se tak těšil a přišlo zklamání, zaokrouhlím dolů. ()

Dobry_clovek

Strasna ptakovina plna nelogicnosti, prumernych hereckych vykonu a slabe rezie. Neni to ani dojemne, ani napinave, jen strasne nudne. Cestovatele cervi dirou, coz by meli byt ty nejlepsi mozky z nas, vedou dialogy na urovni pubertaku a sdeluji si prekvapiva zjisteni typu, ze cerna dira ma gravitaci. A cele je to prokladano dojemnymi scenami za zvuku ambientni hudby Hanse Zimmera, behem kterych se clovek diva na hodinky kolik casu jeste zbyva do konce. ()

Gilmak

Nechtěl bych být v hlavě Nolana během vymýšlení tohoto filmu. Přecházet v časovém pásmu a v realitách, tak aby to pochopil i někdo jiný je neskutečný um. Hudba, jako vždy úžasná. Snad to nezkazí druhým dílem, protože se nabízí. 75% ()

wlaso

Takto unavený som z kina ešte nešiel, emočne vycucaný, ruky v kŕči od silného zovretia, podarilo sa. Podarilo sa vytvoriť dokonalý film. Nebudem preháňať, ale ktokoľvek, kto sleduje posledných päť minút bez hrče v hrdle a sĺz v očiach, neprecítil celý príbeh. Videné v kine 7x, 1x pri otvorení IMAXu v BA. ()

Milsa

Dosť dlhý film, ktorý vie svojím dejom vtiahnuť a nepustiť. Problém som mal len so začiatkom, lebo to dlho začínalo. Potom sa to už ale rozbehne a stále sa niečo deje. Každú chvíľu nová nečakaná udalosť. Film je nepredvídateľný so zaujímavým koncom. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)