Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Slon Hotovson

Epicky jsem se nebavil. Film mi připadal jako vesmír - velké prázdno, občas kolem proletěla banalita, na orbitě se pohybuje útržek myšlenky, sem tam fňukanec. Jinak je vše zaprášené. ()

PerG

Film roku vy bando pitomců. Snižovat hodnocení jen kvůli tomu, že jste nepochopili o čem to je jen ukazuje vaší omezenost ()

pushover

Je mi líto, že svým hodnocením shazuju práci filmových řemeslníků, kteří odvedli na tomto kousku skvělou práci. Bohužel ani nadprůměrný sound design, ani výborná kamera nezachrání tento scénáristický výpotek bratrů Nolanů, který by se dal bez nadsázky označit jako Best of RODOKAPS. Musím se smířit s tím, že Nolan už dobrý film nenatočí a přestat se mučit sledováním jeho výtvorů. ()

IEO10

Jestli se dá tohle co sem právě viděl popsat slovy, řekněte mi jak a já to udělám. Nepopsatelný kino zážitek, který je třeba absolvovat víc než jednou, aby jste mohli pořádně nasát všechno co se na plátně děje, nevm jak to ten Nolan dělá, že mě vždycky dostane takovym způsobem do kolen. Lituju ty, kteří hledají sebemenší chybku v logice, aby si pak připadali něčím zajímavý. Epickou smršť jako je tato prožít v kině je opravdu naprosto výjimečná věc a já sem nesmírně rád, že sem toho mohl být součástí, protože tenhle film je k....a geniální. Nejsilnější filmový zážitek roku 2014.....10/10 ()

sluzevsky

Musím přiznat, že Interstellar při první projekci absolutně nevyrovnal mé předpoklady. Jestli je to ale dobře nebo špatně, nevím. Váhám totiž, jestli mé očekávání nebylo předčeno, ač v úplně jiných mezích. Po nedávné Gravitaci se nám bez výrazné prodlevy dostává obdobné tématiky v jiném podání. Cuarón nabídl fenomenální zpracování, kterým jsem byl já osobně uchvácen natolik, že jsem z dějové linky, ač ta byla sama o sobě slabá, neměl vůbec nic. Nolan ovšem tasil eso z rukávu. Prach, oheň, voda, led, láska, čas, ztráta, zkáza? Kochal jsem se jak vizuálem, tak příběhem, který byl až na některá překvapení sice velmi předvídatelný, ale díky úctyhodným hereckým výkonům natolik emocionální, že veškeré výtky jakoby nebyly. Byl bych pro více expoziční začátek na Zemi a kratší konec, který se ve filmu dost opakuje. I to ale, nesouc si z kina silný zážitek, s rukou na srdci odpouštím a tleskám. ()

dwbmb

Tak tohle bylo od Nolana mistrovský, nechat nás tak napínat a pak si z nás vystřelit tímhle vtípkem. Nebo počkat... to bylo vážně ono? Jestli jo, tak můžu s politováním oznámit, že jeho smysl pro detail je ta tam, snaha o vnesení syrovosti a uvěřitelnosti se proměnil v sérii duchařských WTF momentů, které mnohdy přivedly sál smíchy do kolen (neúmyslně, podotýkám). Závěrečná brnkačka na emoce je čistě prvoplánová, nezahraná, jen oznámená vyprávěčem (ale na vytažení kapesníčků to některým stačilo). Co oceňuji je tempo a poutavost vyprávění, takže i přes monstrózní stopáž se na hodinky nepodíváte. Já však po skončení chtěl ty 3 hodiny života vrátit zpět. ()

DD

První akt Spielberg, druhý akt průser, třetí akt Kubrick. Já jsem teda v podstatě nolanite, ale úplně si nejsem jistej, co si o Interstellar myslet. McConaughey super, audiovizuál parádní (Hoytema a Zimmer si Oscary zaslouží), ale ta hodinová vata uprostřed filmu mě nějak vyhodila. A podobný problém jsem měl tehdá i s tím původním scénářem, který byl víc "adventure" a IMHO v něm více fungovaly i ty emocionální momenty, takže mě trošku mrzí, že s tím starší Nolan nedokázal výrazněji pohnout... Každopádně je to výraznej kousek a velká část diváctva ho bude určitě nenávidět. Já jdu ale zítra podruhé. ______________________________________________________________________________________________ UPDATE: Podruhé... víc než film. Vlastně ani nevím, jestli by se to mělo hodnotit. ()

dzank

Tak sa teda niekto dogúľal po Saturn a ďalej, ale prečo je najzaujímavejšou postavou robot? Asi preto, že ako jediný až tak netlačil na city.. ()

sunfreedom

Viděl jsem Vesmírnou odysseu, viděl jsem Gravitaci. Všechny tři filmy jsou audiovizuální bomba. Ještě tak ve 130 minutě to vypadalo, že Interstellar ty dva předběhne. Ale něco na tom konci je. Ne ani tak zmatečnost a nepochopení. Pochopit se to dá. Spíš mě obtěžovaly nedokončené nitky - kam všichni jedou, proč je stanice u Saturnu... prostě po více jak dvouhodinách zírání se najednou všechno rychle seběhne a konec. Ale nechám to na sebe ještě chvíli působit a třeba změním názor. Vím ale určitě, že pokud se tak stane, tak v hodnocení směrem nahoru, ne dolů. ()

nicneznam

Poprvé jsem si nebyl jistý. Podruhé je to jasné. Nolan potvrzuje pozici režiséra číslo jedna a tato vesmírná sci-fi je tou nejlepší, jakou můžete vidět. A dlouho nic lepšího neuvidíme. ()

Lofrod

Najprv sa doucim kavantovu fyziku, teoriu relativity, pozrem si tento film este 3x a potom sa mozme rozpravat o hodnoteni. ()

DonTommy

Nolan bros. natočili film, který bych asi nejlépe definoval slovem 'kinematografické baroko'. Stejně jako v baroku architektonickém působí Interstellar epicky, vizuálně vypiplaný do posledního detailu a je nabitý vypjatými emocemi. Stejně jako tváří v tvář barokní katedrále jen stojíte a ohroměně civíte. Připadáte si malí, ale působení té vizuálně dokonalé masy si užíváte. A opravdu je co užívat, protože i při scéně, která, jak Pomo správně poznamenal, je jen audiovizuální onanie, se budete tetelit blahem a zatínat pěsti napětím. Takže ano, Interstellar je vizuálně úžasný film a jeho příběh jsem hltal. Ale po skončení se mi do hlavy vloudili pochybnosti že obsah nebyl zdaleka tak hluboký jako forma. Ale zatím jen pochybnosti - budu si to muset dát znovu, s čímž rozhodně nemám problém :-) Update: Po druhém shlédnutí zvyšuju na pět * a kaju se za své pochybnosti. Interstellar je opravdu baroko, ale je jeho vrcholným dílem kde dokonalá a epická forma je naplněná obsahem díky kterému si zaslouží místo mezi velikány sci-fi. A rotační připojení landeru k Endurance za burácivé chrámové hudby je možná onanie, ale to byly Michelangelovy sochy taky - a pokud machruje a sám sebou se opájí pravý mistr, může být výsledkem klidně něco geniálního. ()

Colchack

Nemá tu zmysel písať čím je film výnimočný. Všeobecne ako celok je film epický a je brilantne natočený (aj keď sa miestami nájde aj slabšia pasáž). Chris Nolan ma znova utvrdil v tom, že je (aspoň pre mňa) pán režisér 21. storočia. Bravó. ()

hero_bk

Očekávání byla TAK obrovská, že jsem byl vlastně zklamaný. Nejzajímavější bylo přistávání na cizích planetách (po Futuramovsku), ale tím, že byly jen dvě, se to taky moc nevytrhlo... Jasně, bylo to epicky pojatý, všechno zcela profesionální (až na Damona, tradičně), ale něco tomu chybělo, s postavami se nedalo sžít tak, jako v Inception... Slabší 4 hvězdičky, narozdil od jiných Nolanů to asi nepotřebuju vidět vícekrát. Inspiraci Kubrickem jsem pozoroval dost často a 2001 to teda nesahá ani po kotníky. ()

darthvader77

Úžasné vesmírné a vizuálně ohromující dobrodružství, které má výborný scénář, jenž těžce těží z uzavřeného kruhu brilantně vymyšleného příběhu, podložený oscarovým výkonem Matthewa Mconaugheyho a spol a doprovázený skvělou hudbou Hanse Zimmera. Určitě jeden z filmů, které se musí vidět. ()

mirak2

Musim uznat, ze sa mi to velmi, velmi pacilo. Mozno by som film ocenil viac, keby mal otvorenejsi koniec a nebol by to taky happyend. PS: cloveku, ktory robil titulky dodane pre slovenske kina by som pri stretnuti asi jednu vylepil a poslal ho naspat do skoly. ()

RAFT

Režisér Christopher Nolan a jeho další film INTERSTELLAR.Pokládám si u toho dle režiséra otázku ,jak to že takhle velmi zkušený režisér na co šáhne ,tak udělá na maximum ,detail po detailu.A z každého jeho filmu se stane velký trhák.Režie naprosto dokonalá,efekty perfektně udělané.Tři hodiny sem seděl a ani sem se nepohnul z místa,konečně i diváci v kině vůbec nedutaly ,bylo absolutní ticho.Herec Matthew McConaughey se jako hlavní hrdina ve filmu hodil, a sice i další herci z Nolanových ,předchozích filmů.Film dost překvapil i dojal.Soundtrack filmu nám nesložil ,nikdo jiný než sám zkušený Hans Zimmer.Výprava herců perfektně udělaná.Černé díry a ostatní dimenze dokonalé.Tak mi to trochu připomíná výpravu ze Star treku .Fandové filmů Sci-fi si příjdou na své.Pro mě film roku 2014 ,i když mám další 1-2 adepty na oscara. Uvidíme jak to na oscarech dopadne.Za mě 90% ()

playboy_05

Typicky Nolan, znovu prekracuje hranice chapani bezneho smrtelnika. Tohle je proste uplne jina kategorie a jiny level. Po nezvykle pomalem rozjezdu, zacne Interstellar bez milosti trhat na kusy i Inception a ve finale z nej dela pribehove lehce stravitelnou jednohubku. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)