HEED

Neskutečně silný filmový zážitek, který vám dá pocítit minulý svinský režim. Velká čest panu Wintonovi. ()

Pitryx

Skvěle natočeno. K tématu se vyjadřovat nebudu. Snímek se postará sám o sobě o zážitek. Má několik drobných vad, ale ty zapadnou v profesionálně odvedené práci. Vidět a slyšet dvě židovské děti zpívat „Die fahne hoch“ byl neskutečný zážitek. ()

ostravak30

Všechny filmy věnované siru Nicolasi Wintonovi jsem neviděl, ale troufám si říct, že Mináčovo dílo patří k nejlepším. Film na nacpaný hereckými hvězdami, takže s hereckými výkony jde kvalita filmu rapidně vzhůru. Jiří Bartoška si Českého lva plně zasloužil a podle mě i Josef Abrhám. Dost dobře se tvůrcům podařilo zachytit plíživě tíživou atmosféru doby a snadno se dá vcítit alespoň přibližně do pocitů hrdinů. Nástup nacistů je pozvolný, ale o to náročnější. Sám si neumím představit, jak těžké muselo být poslat dítě do neznáma. Ačkoli to znamenalo záchranu, i když jak se později ukázalo, tak rozhodně ne 100 % - Londýn čelil později bombardování a náletům. Není to snadné mít na paměti, že své dítě pravděpodobně již nikdy nespatříte. Všichni moji blízcí bezpochyby patří k našim nejlepším filmům a právem. Povedlo se prakticky všechno včetně hudby. A věřím, že nejedno oko zůstalo suché. ()

fifany

Velice vydařený film a velice záslužný nápad upozornit na jednoho opravdového člověka, Nicholase Wintona, který o tom, co pro děti udělal, desetiletí skromně mlčel i před svou rodinou. Závěrečné autentické setkání se zachráněnými "dětmi" je neskutečně dojemný, krásný a silný okamžik. ()

yatan

pre mna najkrajsi cesky film..to ze je ten film podla skutocnej udalosti mu neubera skor pridava na hodnote a je to jeden z tych zazitkov ktore sa do mna zapisali v detstve podobnymi osudmi a nadhernou hudbou..vypovedna hotnota tohto filmu je ovela hlbsia ako sa na prvy pohlad moze zdat..a ja sa nikdy neubranim slzam pri zaverecnom potlesku..je to moja ceska srdcovka 10/10 v ramci svojho potencialu ()

akcul

Krásný jímavý film, který nás provází vším tím takřka nedávným hnusem, ale zároveň přináší i vznešenost, hloubku, lidskost. Nicholasu Wintonovi díky za to, že odpověděl Bohu svým činem a milosrdenstvím, že je třeba za lidi - a děti především - bojovat. Jsem ráda, že je to český film. ()

t.b.kat

V hodnocení CSFD se tento snímek dostává přes 80% v hodnocení a já sám po zhlédnutí se musím ptát proč? Ano již dnes tušíme, ba víme, kdo je Nicholas Winton, a také jsem pohlcen Wintonmánií, ale tento film, jehož námět je jakýmsi poděkováním siru N. W., v mých očích po filmařské a herecké práci pokulhává. Ne, ne, ne - nesouhlasím, kamera příšerná, výprava osekaná, "slovanští nacisté" s lidskou tváří na zblití, a herecké výkony - no prosím Vás, křečovitě tupé, bezemoční nic. Slzy tu tvoří jen úsek z dokumentu o N. W. v závěru - rozhodně ne ten film. V mém případě pouze za dvě hvězdičky. ()

MIchael90

Kvalitní film české kinematografie devadesátých let, skvělé herecké obsazení a skvělé výkony herců a hereček. Pravdivý příběh, který v závěru přinese smutek a beznaděj židovských rodičů, ale zároveň záchranu pro desítky až stovky dětí.. 4/5 ()

pafka

Ten film je skvely. Aby ne, kdyz se to tam hemzi skvelymi herci a Hubac coby scenarista. S jedinym jsem mel trochu problem a to byly postsynchrony. Jinak nechapu, jak rodice dokazali deti v tehlech letech poslat tak daleko. Ted vim, ze to byla nutnost k preziti, ale v tu dobu preci nebyla ani valka! Nechapu a obdivuju jejich odhad situace. ()

honzic

Dojemný film, který sice není herecky špičkově zahraný, ale scénářem a režijně je povedený. Hodnocení: 75 % ()

gaara1

Na začátku filmu se seznamujeme se sympatickou židovskou rodinou, která žije svůj normální život Přicházející události řeší po svém a neobávají se ze strany Německa nějakého nebezpečí, nikomu neubližují, nic zlého nedělají, jen mají bohužel židovský původ. Za pět minut dvanáct se pokusí zachránit svého syna a na scénu přichází legendární Nicholas Winton. Povede se jim zachránit člena rodiny a rod Silbersteinů? ()

MGRNV78

K tomuto snímku človek ťažko hľadá komentár. V tom dobrom slova zmysle. Pre niekoho to môže byť obyčajná citová vydieračka, ale nemyslím si. Tento film ma všetko: - skvelý príbeh (na základe skutočných udalostí) - silné a uveriteľné emócie - majstrovskú réžiu - vynikajúce herecké výkony - skvelú hudbu nič tomu snímku vlastne nechýba. Najlepší český film všetkých čias. ()

PaTeXx

Na tomto filmu mě zaujal hlavně zvuková adaptace. Vše ostatní nestojí za řeč. Žádné drama u dalšíhu filmu o Židech = špatné hodnocení. ()

sharka.68

Díky sire Nicolasi...jak píše Radyo - někdo pláče, někdo má sevřené hrdlo...já se od sevřeného hrdla propracovala k slzám....nesmí se zapomenout, nesmí.... ()